Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 30 kwi 2024, o 18:40


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 01:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Po obejrzeniu najnowszego filmiku pana Mirka o tworzeniu własnych skrótów w Eclipse, pomyślałem sobie: a co z Eaglem? Jeśli chodzi o projektowanie płytek to nie uważam się za jakiegoś wymiatacza, no ale całkiem zielony też nie jestem. Projektowanie zaczynam od wstępnego rozmieszczenia elementów, a następnie oblewam masą obszar płytki. Dopiero potem zabieram się za prowadzenie ścieżek. Stosując tę metodę często przełączam widok między top a bottom. Wyświetlanie obu warstw jednocześnie jest dla mnie zbyt nieczytelne. No i tu właśnie używam skrótów do wyświetlania konkretnych warstw:
warstwa top: "display none 1 17 18 19",
warstwa bottom: "display none 16 17 18 19",
"standardowy" wygląd: "display 1 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 39 40 41 42 43 45 47 48 49 51 52"
i ostatnio używany wygląd bez wyświetlania nazw, wartości i obrysów elementów: "display none 1 16 17 18 19 22 23 24 45 47 48 49".
Skróty mam przypisane pod F1-F4. Metoda projektowania płytek może nie najlepsza, no ale nie po to jest ten temat. Jestem ciekaw czy Wy koledzy forumowicze używacie też jakichś skrótów, jak tak to jakich? A i jeszcze jedna sprawa, w swoich poradnikach pan Mirek przenosząc lub kopiując grupowo elementy zaznacza je, potem klika w ikonę group a następnie klika na zaznaczone elementy prawym klawiszem myszki i tam z rozwijanego menu wybiera move/copy gorup. Rozumiem, że można się przyzwyczaić do pewnych wielokrotnie powtarzanych czynności, ale wydaje mi się że dużo szybciej i wygodniej jest kliknąć np. w ikonę move, następnie group, zaznaczyć dany obszar z elementami a następnie ctrl+prawy przycisk myszki i grupa elementów już się przenosi. No ja wiem, że może czepiam się szegółów, no ale aż mnie ręka świeżbi i chciało by się przejąć kontrolę nad kursorem pana Mirka oglądając Jego poradniki i przenieść te elementy za niego ;) Mam nadzieję że nie uraziłem Pana tym drobnym komentarzem. No a wracając do głównego tematu, to ponawiam pytanie: czy korzystacie ze skrótów klawiszowych w Eagle? No poza ctrl+x, ctrl+c, ctrl+v :P

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 06:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

artur85 --> dziękuję za chęć pomocy w przejęciu kontroli nad kursorem i przenoszeniu ;) .... spokojnie - niczym mnie nie uraziłeś, wręcz odwrotnie - podpowiedziałeś bardzo cenne wskazówki - chociaż szkoda, że nie w którymś z wątków na forum do poradników eagla czy na blogu. Bo tu rzadko kto może trafić na ten wątek ...

Ja to wiesz mam już nieraz jakieś przyzwyczajenia i ciężko mi się ich pozbyć, stąd to nieraz tak mozolnie wygląda a poza tym jak widzisz - ja sam wciąż się tylko uczę a nie pokazuję że jestem w czymś mistrzem. Pokazuję tylko troszkę - czyli to co wiem - może komuś też to się przyda.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 10:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

artur85, o włączaniu i wyłączaniu warstw nie pomyślałem, będę musiał to przetestować.
Ja natomiast skrótów do eagle używam, takich oto:

SCH
ctrl+A Add
ctrl+B Bus
ctrl+C Copy
ctrl+D Delete
ctrl+K Grid
ctrl+G Group
ctrl+J Junction
ctrl+L Label
ctrl+M Move
ctrl+W Net
ctrl+V Paste
ctrl+X Show
ctrl+T Text


BRD
ctrl+D Ripup
F2 Change
F5 Ratsnest (bo "ratsnest" kojarzy mi się z odświeżaniem :P )
ctrl+G Group
ctrl+M Move
ctrl+W Route
ctrl+X Show

Mam zamiar zrobić jeszcze skróty w oknie do edycji bibliotek, no ale biblioteki robię rzadko, i jakoś nie mam ochoty kombinować :P
Tak przy okazji, te skróty są zapisane w jakimś pliku? Można wszystkie na raz eksportować pomiędzy komputerami?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 11:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Skróty mam zapisane w C:\Documents and Settings\artur\Dane aplikacji\CadSoft\EAGLE\eaglerc.usr. Tylko, że tam poza skrótami zapisane są jeszcze inne informacje, tak więc nie wiem czy po zaimportowaniu innego pliku będzie wszystko dobrze działać...

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 13:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Ten plik sobie jakoś sam wyeksportowałeś? Bo u siebie nie mam czegoś takiego...

Wyjaśniłbyś jak się robi takie skróty dotyczące warstw, bo nie do końca rozumiem.
Rozumiem że za pomocą:
Display 1 wyświetlamy warstwę 1
Display none 1 ukrywa wszystkie warstwy po za 1

Jaka jest komenda do "ukryj tylko warstwę 1"?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 15:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Plik generowany jest automatycznie, jego nagłówek: "# EAGLE Parameter File (generated by EAGLE Version 6.4.0 - DO NOT EDIT!)". Dziwne, że nie możesz znaleźć u siebie tego pliku, ja używam windowsa xp, może na innych systemach plik znajduje się w innym katalogu? Najlepiej chyba będzie przeszukać go w systemowej wyszukiwarce.

Co do działania komendy display to ona działa chyba tak, że warstwy wyświetlane są w kolejności wpisywania, np. "Display none 1" najpierw są ukrywane wszystkie warstwy, a następnie włącza się warstwę pierwszą.

Jak chcesz ukryć warstwę 1 to wpisz "display -1" ;)

A ten pomysł z Ratsnestem pod F5 podkradam.

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 17:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

też mam xp, no i nazwę tego pliku pakowałem w wyszukiwarkę, i nie znalazł, a na pliku mi zależy, bo zaraz będę system zmieniał, i chciałem to ocalić.

"# EAGLE Parameter File (generated by EAGLE Version 6.4.0 - DO NOT EDIT!)"
oj tam, oj tam, edytowałem biblioteki w notepad++ i wszystko działało dalej, to i tutaj problemu raczej nie będzie :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 15:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Przeszukiwałem kompa ręcznie, oraz przez wyszukiwarkę i nie znalazłem tego pliku.
Od ponad miesiąca mam win7, a 2 dni temu usunąłem folder windows.old, w którym prawdopodobnie był gdzieś ten plik...

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Ale jest git, znalazłem ten plik na nowym systemie, i otworzyłem w notatniku i nic nie krzaczy, mniej więcej łapię o co tu chodzi.
Wielkie dzięki, teraz sobie powpisuję ręcznie moje stare skróty, bo sobie je na kartkę spisałem, a nie chciało mi się tych skrótów dodawać normalnie przez eagle, bo za dużo klikania :D
Jeszcze raz, wieelkie dzięki :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO