Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 21 wrz 2024, o 17:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2013, o 15:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012
Posty: 29
Pomógł: 1

rezasurmar napisał(a):
No przecież mówił, że zamówionych jest 48, a ma 50, może jeszcze są, zresztą bądź na bieżąco.


Pisałem do Mirka, niestety nic się nie da zrobić :(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, o 15:41 

Pomógł: 0

Powiem, ci, że gdyby nie moja Motka razr i taptalk, też by mnie ominęło.......



Góra
  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, o 16:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Na te dwie szt miałem inny plan - ale zgłosiło się dwóch "spóźnialskich" no i poszło - i dla kolegi Vito1 już zabrakło - przykro mi :( ... ale pisałem ci jakie są jeszcze opcje w mailu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, o 16:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012
Posty: 29
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
Na te dwie szt miałem inny plan - ale zgłosiło się dwóch "spóźnialskich" no i poszło - i dla kolegi Vito1 już zabrakło - przykro mi :( ... ale pisałem ci jakie są jeszcze opcje w mailu.


Tak, już napisałem do pani Anety.
Zobaczymy, może ktoś zrezygnuje.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, o 17:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2012
Posty: 43
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

Kurcze.. za rzadko się loguję... kiedyś nawet pytałem o "golasa", no ale cóż. :(
Mam nadzieję, że nie przegapię ew. następnego razu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 16:41 

Pomógł: 0

Sam Mirek się już zadeklarował jeszcze zanim padła ogólna zarysowana koncepcja Golasów, że będzie to tylko akcja jednorazowa ;). No chyba, że wprowadzi ATB 1.05 z jakimiś nowymi Bajerami;).



Góra
  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, o 21:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Niestety koci kurier nie dowiózł nam tych golasków w piątek :( dotarły dopiero dzisiaj .... pewnie chciał sobie sam przez wekeend je pooglądać ;) ... przez to nastąpi opóźnienie o tydzień w ich dystrybucji - przepraszam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, o 21:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Akurat to czas na kompletowanie elementów, żeby późnij ruszyć z kopa, aż w pokoju będzie gęsto od parującej "kalafoni" :)

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012
Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Rozumiem, że na maila dostaniemy jakieś info jak z płatnością ??



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
Niestety koci kurier nie dowiózł nam tych golasków w piątek :( dotarły dopiero dzisiaj .... pewnie chciał sobie sam przez wekeend je pooglądać ;) ... przez to nastąpi opóźnienie o tydzień w ich dystrybucji - przepraszam.


sie Pan Panie MIRKU nie przejmuj :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

No to trzeba Inżynierie Oprogramowania zaliczyć w pierwszym terminie i od przyszłego tygodnia wolne i można zabierać się za "smrodzenie" (jak to mówi moja dziewczyna) cyną i kalafonią :D



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 07:25 

Pomógł: 0

Nie ma to jak zapach palonego topnika o poranku....

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 11:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

Mam propozycję do rozpatrzenia przez Mirka, o umieszczenie elementów elektronicznych z których składa się ATB w sklepie, nie każdy wszystko ma co mu potrzebne do uzbrojenia golasa i tak gdzieś trzeba będzie kupić, a tak poszło by to w jednej przesyłce.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 11:37 

Pomógł: 0

Dobry pomysł, chociaż to by się równało z opublikowaniem spisu elementów, zresztą Mirek i tak już jest dla nas bardzo cierpliwy.

Sam mu bardzo dziękuje za możliwość kupienia Golasów. Dla mnie już więcej nic w tej sprawie robić nie musi :), nawet jak chce. Bo lepiej niech się zajmie robieniem kolejnych poradników :D.

Samemu też trzeba sobie zadać trudu by poskładać golasa, a co nie ma że boli :D.



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 11:42 

Pomógł: 0

A może wrzucić do przesyłki z płytką kartkę z wygenerowanym z eagla spisem elementów? Ja np. mam licencje wszystkich programów "mirkowych", a taka karteczka byłaby miłym uzupełnieniem zamiast licencji ;)



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 11:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok - po tym jak prawie rok temu produkowaliśmy jeszcze sami (dzięki wspaniałemu Panu Ryszardowi) zestawy ATB, okazało się (sprawdziłem wczoraj), że zostało jeszcze troszkę tego i owego ;) ... np gniazda kart pamięci, wyświetlacze 4-pozycyjne LED, Na pewno będą przetworniczki luzem do kupienia, i kilka innych pozostałości. Postaram się to na dniach jakoś wycenić żeby było dobrze i również wstawić do sklepu. Ale jak mówię, tylko to co mi zostało.

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

wojtek napisał(a):
A może wrzucić do przesyłki z płytką kartkę z wygenerowanym z eagla spisem elementów? Ja np. mam licencje wszystkich programów "mirkowych", a taka karteczka byłaby miłym uzupełnieniem zamiast licencji ;)


Przykro mi Panowie (o tym zdaje się już była mowa wcześniej) ale w tym zakresie nie będę w stanie pomóc. Za dużo pracy i co gorsze wyciąganie dokumentacji technicznej firmy - a to już w ogóle niemożliwe :( ..... W razie czego pamiętajcie, że można jak widać zrezygnować z golasa gdyby ktoś obawiał się, że nie podoła bez takiej dokumentacji - bo jest już kilku kolegów w kolejce po "golaski" jeśli ktoś zrezygnuje - więc nie będzie kłopotu i dla Was Panowie i dla mnie w razie czego. Tak więc jeszcze raz przepraszam że tu nie pomogę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 11:57 

Pomógł: 0

Ja tam biorę każda ilość która zostanie :P,

A tak serio, to j/w po co się zabieracie za coś co was przerasta, bez obrazy, ale uważam, że Mirek wystarczająco już wyciągnął palec w naszą stronę, a wy to byście chcieli od razu, całą rękę, ramie, a najlepiej całego Mirka do każdego zestawu :P.



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 12:06 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
(...)
wojtek napisał(a):
A może wrzucić do przesyłki z płytką kartkę z wygenerowanym z eagla spisem elementów? Ja np. mam licencje wszystkich programów "mirkowych", a taka karteczka byłaby miłym uzupełnieniem zamiast licencji ;)


Przykro mi Panowie (o tym zdaje się już była mowa wcześniej) ale w tym zakresie nie będę w stanie pomóc. Za dużo pracy i co gorsze wyciąganie dokumentacji technicznej firmy - a to już w ogóle niemożliwe :( ..... W razie czego pamiętajcie, że można jak widać zrezygnować z golasa gdyby ktoś obawiał się, że nie podoła bez takiej dokumentacji - bo jest już kilku kolegów w kolejce po "golaski" jeśli ktoś zrezygnuje - więc nie będzie kłopotu i dla Was Panowie i dla mnie w razie czego. Tak więc jeszcze raz przepraszam że tu nie pomogę.

OK, nie ma problemu - zrozumiałem wczesniej, że chodzi o spis w postaci elektronicznej - o to bym nawet nie prosił :) Ja z tym nie mam problemu i zrobie sobie wykaz, tyle ze człowiek z natury swojej szuka najwygodniejszego dla siebie rozwiązania ;)

rezasumar napisał(a):
A tak serio, to j/w po co się zabieracie za coś co was przerasta, bez obrazy (...)

No bez obrazy ale trochę przesadzasz ;)



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 12:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wojtek napisał(a):
rezasumar napisał(a):
A tak serio, to j/w po co się zabieracie za coś co was przerasta, bez obrazy (...)

No bez obrazy ale trochę przesadzasz ;)


Panowie spokój mi tu proszę bo zawołam SunRivera ;) i będzie groźnie ;) ......

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 12:16 

Pomógł: 0

Nie przesadzam, bo co chwile ktoś jojczy ;), że może to, że może tamto ;). Brać Golasy i się cieszyć, a nie tylko więcej i więcej.
Odrobinę własnej inicjatywy!
Przecież było mówione, że spis będzie rozsyłany w formie opisu zdjęć. Po za tym, któryś kolega już wspominał, że część spisu zrobił.
No ale, czytać się nie chce, czy co ;).
Sorry ale zachowujecie się jak dzieci w szkole, wiecznie mało!



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 12:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2012
Posty: 256
Pomógł: 3

rezasurmar napisał(a):
(...) byście chcieli od razu, całą rękę, ramie, a najlepiej całego Mirka do każdego zestawu :P.

O ja bym z chęcią przygarnął jakiegoś klona Mirka :D Nawet niekoniecznie Mirka, bo klona każdego od kogo mógłbym się czegoś nauczyć, czyli połowy forum ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
po co się zabieracie za coś co was przerasta, bez obrazy, ale uważam, że Mirek wystarczająco już wyciągnął palec w naszą stronę, a wy to byście chcieli od razu, całą rękę, ramie, a najlepiej całego Mirka do każdego zestawu :P.

Ja właśnie się nie zabieram. Stwierdziłem, że 0603 to dla mnie zdecydowanie za drobnie przynajmniej w tak sporej rzeczy jak zestaw ATB. Żeby to naprawdę dobrze zrobić trzeba mieć nie tylko spore doświadczenie w lutowaniu, odpowiedni sprzęt ale i dobrą dokumentację ( komplet czyli spis i montaż ) bez zgadywanki. Proponuję już założyć wątek pt. "Montaż Golasa - tutorial" bo na pewno będą chętni do obejrzenia. Pan Mirek w sprawie dokumentacji postawił sprawę jasno, choć tu na forum można znaleźć ciche przyzwolenie na "drugi obieg" informacji zastrzeżonych. Przypomniała mi się reklama z Moniką O KOCIM spojrzeniu. Protezy w postaci zdjęć i odręcznych opisów mogą być pomocne ale czy gwarantują oczekiwany efekt? Osobiście zestawu jeszcze nie mam i wolę ATB kompletne w wykonaniu profi, żeby nie psioczyć i/lub zwalać na sprzęt jak coś mi nie zadziała, a lutowanie zostawiam "prawdziwym twardzielom". Niemniej chętnie popróbowałby sił na czymś mniejszym a nie mniej użytecznym jak np. przejściówka FT232RL czy moduł ethernetowy jeżeli tylko pojawiłyby się golasy takowych. Ryzyko mniejsze a zabawa może być równie przednia.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:38 

Pomógł: 0

Chociaż jeden co się przyznał ;).

Niestety przy takich "Konstrukcjach" jak ATB trzeba już trochę doświadczenia w samym lutowaniu, miejscami elementy są dosyć "ciasno" upakowane, no i należy pamiętać o kolejności montowania, od najmniejszych do największych.

Potrenować SMD to można nawet na starych płytach ATXowych z komputerów.



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Taaa...
Rozlutować, zlutować i uruchomić ;-)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 15:55 

Pomógł: 0

No może nie aż tak hardkorowo, ale polecam wylutować tranzystory SMD na początek bez uszkodzenia ich samych i płyty :P.



Góra
  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 16:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

echhh... dajcie palec to wyrwą rękę .... może jeszcze zmontować za was ?? :)

Tak to dobra metoda na trenowanie lutowania smd .... trzeba sie przełamać niestety i albo się je lutuje , albo nie

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, o 17:07 

Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
echhh... dajcie palec to wyrwą rękę .... może jeszcze zmontować za was ?? :)

Tak to dobra metoda na trenowanie lutowania smd .... trzeba sie przełamać niestety i albo się je lutuje , albo nie


Amen....

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk



Góra
  
 
PostNapisane: 21 sty 2013, o 10:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012
Posty: 30
Lokalizacja: Zamość
Pomógł: 0

Panie Mirku, jak ma się sprawa nagich płytek? Musze przyznać, że codziennie zaglądam do tego wątku i czekam jak dziecko na nową zabawkę.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2013, o 10:59 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

A zapisałeś się wcześniej na nie? Bo to towar spod lady i na kartki. ;-)

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2013, o 11:01 

Pomógł: 0

Na kartki to mało powiedziane.
Sam sekretarz KC musi ci tą kartkę jeszcze podbić. Z tego co wiem, to komitet dawno już zamknął swoje podwoje ;).



Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO