Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 21 wrz 2024, o 15:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2013, o 21:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Ja tu pewnie zabrzmię jak malkontent. Też od dłuższego czasu łakomie patrzę na płytkę p.Mirka zbierając się w sobie do zakupu zestawu. Do tej pory działem na zestawie testowym firmy "rękodzieło" :-;. "Golasek" bardzo mnie zainteresował i chciałem zapytać czy istnieje lista części do zestawu ATB tak, żeby móc sobie wycenić ile jest wart własny wkład w zmontowanie własnoręcznie zrobionego ATB. Nie chodzi mi o wartość własnej satysfakcji, bo ta nie ma ceny ale raczej info ile jest warta "krew, pot i łzy" wylane przy montażu tegoż zestawu. Profi płytka a'la "golas" to bardzo dobry pomysł.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 21:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2012
Posty: 102
Pomógł: 2

perlon napisał(a):
Ja tu pewnie zabrzmię jak malkontent. Też od dłuższego czasu łakomie patrzę na płytkę p.Mirka zbierając się w sobie do zakupu zestawu. Do tej pory działem na zestawie testowym firmy "rękodzieło" :-;. "Golasek" bardzo mnie zainteresował i chciałem zapytać czy istnieje lista części do zestawu ATB tak, żeby móc sobie wycenić ile jest wart własny wkład w zmontowanie własnoręcznie zrobionego ATB. Nie chodzi mi o wartość własnej satysfakcji, bo ta nie ma ceny ale raczej info ile jest warta "krew, pot i łzy" wylane przy montażu tegoż zestawu. Profi płytka a'la "golas" to bardzo dobry pomysł.



Są schematy płytki ATB. Możesz sobie zrobić z nich "BOM" :)

PS: mail do pani Anety wysłany.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 21:42 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

perlon napisał(a):
Ja tu pewnie zabrzmię jak malkontent. Też od dłuższego czasu łakomie patrzę na płytkę p.Mirka zbierając się w sobie do zakupu zestawu. Do tej pory działem na zestawie testowym firmy "rękodzieło" :-;. "Golasek" bardzo mnie zainteresował i chciałem zapytać czy istnieje lista części do zestawu ATB tak, żeby móc sobie wycenić ile jest wart własny wkład w zmontowanie własnoręcznie zrobionego ATB. Nie chodzi mi o wartość własnej satysfakcji, bo ta nie ma ceny ale raczej info ile jest warta "krew, pot i łzy" wylane przy montażu tegoż zestawu. Profi płytka a'la "golas" to bardzo dobry pomysł.


To ciężko powiedzieć bo to sprawa indywidualna. Jeden lubi sobie dłubać, ma niektóre elementy więc sam polutuje i ma taniej, drugiemu nie chce się wlutowywać tego wszystkiego więc zamówi gotowy zestaw.

Tutaj http://www.atnel.pl/Upload/image/atb104/instrukcja/atb_104_sch.png masz schemat.

Wypisz elementy i sprawdź ile kosztują.

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 21:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

perlon napisał(a):
...bardzo mnie zainteresował i chciałem zapytać czy istnieje lista części do zestawu ATB tak, żeby móc sobie wycenić ile jest wart własny wkład w zmontowanie własnoręcznie zrobionego ATB.....


Tak jak kolega wyżej napisał - jest przecież dostępny pełen schemat - więc każdy widzi jakie części. Czy kolega może jednak nie zaglądał na nasze strony ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 22:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2012
Posty: 110
Pomógł: 2

Witam
Ja też się zapisuje na 2 sztuki może młody łyknie bakcyla jak mu płytkę pod nos podłożę.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 22:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Widzę że udział w tym wątku daje prestiż :) A co mi tam :) One Golas, please :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 22:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

mirekk36 napisał(a):
perlon napisał(a):
...bardzo mnie zainteresował i chciałem zapytać czy istnieje lista części do zestawu ATB tak, żeby móc sobie wycenić ile jest wart własny wkład w zmontowanie własnoręcznie zrobionego ATB.....


Tak jak kolega wyżej napisał - jest przecież dostępny pełen schemat - więc każdy widzi jakie części. Czy kolega może jednak nie zaglądał na nasze strony ? ;)


Zaglądał zaglądał. Ale bardziej wierzyłbym liście wyplutej z Eagla niż własnemu odhaczaniu ze schematu. Ale skoro nie ma listy to będę odhaczał.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 22:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012
Posty: 119
Pomógł: 3

Nie wiem czy dobrze liczę ale naliczyłem już co najmniej 15-16 płytek. :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 22:42 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3201
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 90

xpower napisał(a):
Nie wiem czy dobrze liczę ale naliczyłem już co najmniej 15-16 płytek. :)


Jeszcze trochę i Mirkowi będzie się bardziej opłacała sprzedaż samego gołego PCB. :lol:

_________________
http://www.jaglarz.info



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 22:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012
Posty: 30
Lokalizacja: Zamość
Pomógł: 0

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów.
Mam nadzieję, że jako użytkownik z zerowym dorobkiem postów - tzw. "czytacz", również mogę zapisać się na listę? Moja przygoda z AVR i C zaczęła się od poznania "niebieskiej" książki, teraz chętnie przystąpiłbym to testów na żywo, a że większość części znajdę w domu - super sprawa.
Pozdrawiam Paweł T.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 23:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2012
Posty: 598
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 13

Się melduję :D , sztuk 4 poprosze :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 00:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

hehehe kolejny hurtownik :) Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie jakiś konkurs wyskrobać na świecenie (mruganie) czterema golasami :-)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 01:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

NIEBO! napisał(a):
hehehe kolejny hurtownik :) Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie jakiś konkurs wyskrobać na świecenie (mruganie) czterema golasami :-)


hahaha NIEBO! ty masz pomysły ;) niczym Sun ;)

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 23:02 ]

Tak - jak tak dalej pójdzie i będą hurtownicy to będę musiał kartki/talony wprowadzić jak w komunie na cukier ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 01:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

mirekk36 napisał(a):
hahaha NIEBO! ty masz pomysły ;) niczym Sun ;)


Powiadam Ci, że do pięt mu nie dorastam.

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 05:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Jak nie trzeba natychmiast wpłacać kwoty to też proszę 1 szt bo co 2 zestawy to nie jeden :)

a czasami kontrolery chciały by porozmawiać między sobą :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 07:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

NO to Pani Aneta dzisiaj rano lekko sie zdziwi i Mirka opirdzieli :D

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 08:09 

Pomógł: 0

U mnie w pracy będą może jeszcze dwaj chętni na taką płyteczkę ;) goluśką :).



Góra
  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 08:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2012
Posty: 58
Lokalizacja: Oława
Pomógł: 4

Witam,
Email do Pani Anety już wysłany (1 sztuka).
Pozdrawiam, Darek.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 08:42 

Pomógł: 0

Jaglarz napisał(a):
perlon napisał(a):
Ja tu pewnie zabrzmię jak malkontent. Też od dłuższego czasu łakomie patrzę na płytkę p.Mirka zbierając się w sobie do zakupu zestawu. Do tej pory działem na zestawie testowym firmy "rękodzieło" :-;. "Golasek" bardzo mnie zainteresował i chciałem zapytać czy istnieje lista części do zestawu ATB tak, żeby móc sobie wycenić ile jest wart własny wkład w zmontowanie własnoręcznie zrobionego ATB. Nie chodzi mi o wartość własnej satysfakcji, bo ta nie ma ceny ale raczej info ile jest warta "krew, pot i łzy" wylane przy montażu tegoż zestawu. Profi płytka a'la "golas" to bardzo dobry pomysł.


To ciężko powiedzieć bo to sprawa indywidualna. Jeden lubi sobie dłubać, ma niektóre elementy więc sam polutuje i ma taniej, drugiemu nie chce się wlutowywać tego wszystkiego więc zamówi gotowy zestaw.

Tutaj http://www.atnel.pl/Upload/image/atb104/instrukcja/atb_104_sch.png masz schemat.

Wypisz elementy i sprawdź ile kosztują.


Dokładnie, sam mam praktycznie 99% części, łącznie z dwoma przetwornicami, zamówionymi jako zapas do moich (służbowych) zestawów, jedynie czego mi brakuje to gniazda kart SD, ale mam wersję płytek na microSD :). Po za tym, polutowanie ATB troszkę czasu zajmie biorąc pod uwagę sporą ilość elementów SMD, początkującym nie polecam tej zabawy ;). Po za tym nie opłaca się kupować po 5-10elementów SMD, bo w wielu sklepach sprzedają po minimum 100szt.



Góra
  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

Jedną sztukę poproszę.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

A co ja też poproszę jedną sztukę tylko kiedy trzeba płacić ? :)

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 06:42 ]

A ta płytka ATB to będzie v1.03 czy też v1.04 ?



Ostatnio edytowano 15 lut 2013, o 23:52 przez osa1313, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

osa1313 napisał(a):
A co ja też poproszę jedną sztukę dla kolegi tylko kiedy trzeba płacić ? :)

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 06:42 ]

A ta płytka ATB to będzie v1.03 czy też v1.04 ?


1.03 to już przeszłość - nie ma i nie będzie. Mowa tylko i wyłącznie o 1.04 ;)

zapłacić (kupić) można za miesiąc nawet jak będzie rezerwacja.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mirek a kiedy beda plytki ? Tak sie zapytam z ciekawosci ? :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
Dokładnie, sam mam praktycznie 99% części, łącznie z dwoma przetwornicami, zamówionymi jako zapas do moich (służbowych) zestawów, jedynie czego mi brakuje to gniazda kart SD, ale mam wersję płytek na microSD :). Po za tym, polutowanie ATB troszkę czasu zajmie biorąc pod uwagę sporą ilość elementów SMD, początkującym nie polecam tej zabawy ;). Po za tym nie opłaca się kupować po 5-10elementów SMD, bo w wielu sklepach sprzedają po minimum 100szt.


W szufladkach mam sporo części potrzebnych do zmontowania zestawu. Schemat i zdjęcia ze strony atnel.pl jako materiał wyjściowy. Ze scalaków brakuje mi tych które są w wersji smd czyli ULNxx i 74xx. FTxx będzie już na pokładzie. Stabilizator, złącza, podstawki, gniazda, wyświetlacze, ds18, IR wszystko mam. Jest jeszcze garść elementów pasywnych smd. OK. Schemat. Tylko nawet jak sobie zrobię partlist ze schematu to czy aby na pewno pokryje mi się to z tym co mam na stanie? SMD które w jakich obudowach? Zapytałem więc czy istnieje lista części jakie będą potrzebne do zmontowania zestawu. Zostałem uprzejmie odesłany do schematu a potem już mniej uprzejmie obwiniony, że w ogóle tam nie zaglądałem. A ja tylko zapytałem czy taka lista istnieje, bo byłaby mi bardo pomocna. 1206 już się naumiałem i stosuję, 0805 myślę, że dałbym radę. Ale jakby ta garść elementów smd w większości była 0603 albo nie daj boże 0402 to montaż zestawu ATB dla mnie byłby zbyt wielkim wyzwaniem. Czy ze schematu i ze zdjęć tego się dowiem?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:48 

Pomógł: 0

Eeee 0402 to nie jest takie straszne ;), na początku ciężko to maleństwo zauważyć, ale odpowiednia technika i idzie maszynowo ;).



Góra
  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Perlon spokojnie mysle , ze dostaniesz opdowiedz na swoje pytania ale trzba bylo je zadac w tej formie :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012
Posty: 112
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 2

Ja biorę jedną zielonym też się należy.

_________________
http://januszp25.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:56 

Pomógł: 0

Rzucając okiem na PCB ATB, trochę tych elementów w 0402 jest :P, ale czego się nie robi dla posiadania zestawu ATB. Dużo większą upierdliwością dla początkującego może być brak opisu i numeracji elementów ;). Bo trzeba będzie szukać w/g połączeń i schematu.

Najlepiej polutować sobie najpierw wszystko na bottom, a dopiero potem zacząć na warstwie top, no i jak już kiedyś wspominałem w temacie o lutowaniu SMD, dobrze jest sobie pomazać punkty lutownicze pastą-topnikiem, chwycić elementy z jednej strony, potem lutować hurtem drugą stronę - tj. przytulowujemy najpierw np. z lewej, a potem z prawej itd.



Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 09:58 przez rezasurmar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 09:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27294
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

perlon napisał(a):
Czy ze schematu tego się dowiem?


No nie - rzeczywiście rozmiarówki elementów ze schematu się nie dowiesz raczej ze zdjęć. Dlatego podpowiem że zdecydowana większość hmm prawie 99% rezystorów i kondensatorów to rozmiary 0603 niestety. Jest chyba TYLKO jeden rezystor 1206. Ale pady są takie, że w razie czego da radę zastosować rozmiarówkę 0805.

Ja tylko napisałem, że listy elementów nie mogę dać bo to wchodzi w skład naszej dokumentacji produkcyjnej a tego na zewnątrz pod żadnym pozorem nie przekazujemy przykro mi. Dlatego golasy - tak jak pisał rezasurmar to golasy i raczej dla początkujących w dziedzinie lutowania mogą stanowić nie lada problem. Warto więc rozważyć bo można nawet sobie to później uszkodzić :( i żeby się na końcu nie okazało że po zakupie części i wlutowaniu ich dziwnie czy też z błędami i uszkodzeniami nie lepiej było np zakupić pakietu Libra. Mówię to chociażby na podstawie tego jak kiedyś trafił do nas do naprawy zestaw DIY które sprzedawaliśmy kiedyś. Co więcej te zestawy DIY miały już wlutowane wszystkie elementy SMD. Pomimo to młoda osoba, która sobie lutowała przewlekańce tak straszni okaleczyła to PCB, że trzeba było krosówki w celu naprawy robić. W miejsce przetwornicy chciała ta osoba wlutować 7805 a że się nóżki nie mieściły w otwory to zamiast je troszkę spiłować - to CIACH i rozwiercił - zapominając o metalizacji otworów i o tym że czasem przelotką lecą sygnały. Do tego luty po byku i 2 litry przypalonej kalafonii przy każdym lucie - więc nie dziwota że były kłopoty - no ale po takim zlutowaniu zestaw nie działał jak należy więc co ? hmmm no do reklamacji bo my coś źle zrobiliśmy ..... ;) To też był jeden z powodów szybkiego wycofania się rakiem z takich obwodów.

W związku z powyższym mam też Panowie nadzieję, że rozumiecie mnie, że tutaj też nie będzie gwarancji na działanie całego ATB. Gwarancja tylko na PCB (ew zwarcia - ale to się w tej firmie NIGDY nie zdarzyło więc jestem spokojny i wy pewnie też). Także gwarancja na uruchomioną część z FT232 - to MUSI działać i zgłaszać się w kompie jako ATB. W związku z powyższym rozważam też dodanie licencji na MkAvrCalculator ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

jachu napisał(a):
Mirek a kiedy beda plytki ? Tak sie zapytam z ciekawosci ? :)


Zobaczymy jak będą zamówienia ale może być że za tydzień - może dwa już się pojawią.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, o 10:02 

Pomógł: 0

:D no z tą licencją to mnie Mirku pozytywnie zaskoczyłeś :). Ale sam jestem za tym, by żadnej gwarancji, może jedynie na to FTDI nie dawać, bo potem was zasypią ;). Wiem z autopsji, że czasem się ręka omsknie, albo sobie LEDy wlutujemy odwrotnie :P, albo scalaczek co gorsza.
Pady są dosyć uniwersalne więc w miejsca gdzie są 0603 wejdą też elementy 0402, bo takich mam sporo.



Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO