Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:30


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2021, o 10:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2012
Posty: 78
Lokalizacja: Grójec
Pomógł: 2

Tworzę sobie projekt gdzie piszę kod pod kilka różnych mikrokontrolerów i dla każdego z nich mam utworzone projekty Eclipsowe. W takiej sytuacji jak byście tworzyli repozytorium GIT?
Jedno repozytorium na cały projekt? (kod dla różnych mikrokontrolerów rozwijany na osobnych gałęziach)
Czy może oddzielne repozytoria dla każdego projektu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2021, o 11:44 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 lut 2021
Posty: 23
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Wydaje mi się, że osobne repo per projekt - branche nie są do tego. Rozumiem, że branche różniłyby się "plikami konfiguracyjnymi/makefilami"? Wtedy jakbyś chciał porównać jakieś branche zawsze w różnicach miałbyć dużo rzeczy właśnie od konfiguracji co nie jest potrzebne i tak samo przy mergowaniu zmian.

Jest jeszcze opcja, żeby ujednolicić system budowania na wspólny - nie wiem jaki macie system budowania itp - więc trudno mi to polecić - tu będzie sporo pracy. Wtedy np. w makefilu/CMake dajesz do kompilacji inne moduły pod konkretne procki, ale musisz zapewnić, że interfejsy są takie same.

Jeśli masz jakieś części wspólne/uniwersalne moduły dla kilku projektów - można je wydzielić do osobnego repozytorium (to bardzo polecam) - doczytaj o "git submodules" lub o "subtree" (oba mają różne cechy - trzeba dobrać pod projekt, co się lepiej sprawdzi) - dodatkowo to wymusi na was lepszą organizację katalogów/wydzielenie plików konfiguracyjnych itp.

Nie wspomniałeś, czy "różne mikrokontrolery" to są totalnie różne rodziny (np i AVR i STM32), czy mają taki sam system budowania, czy używasz CDT, czy własnych makefile/CMake itp. Może wyjść nawet tak, że jeśli jest to jedna rodzina STM32 wystarczy dobrze ogarnąć eclipsowe "build targety" i zamknie się to we wspólnym jednym projekcie dość łatwo (i żeby było "śmiesznie" wcale nie wyklucza się to z submodułami itp).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO