Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 00:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2021, o 11:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2017
Posty: 94
Pomógł: 0

Witam,
piszę swoją pierwszą bibliotekę w C do obsługi wyświetlacza opartego na sterowniku ILI9341 i mam drobny dylemat, ponieważ z tego co udało mi się ustalić (i tak faktycznie jest) do ustawienia koloru pixela na wyświetlaczu używa się rejestru 0x2C (Memory Write). Teraz powstaje pytanie, dlaczego to właśnie ten rejestr jest używany, a nie 0x2D(Color Set)?

Jako, że pierwszy raz piszę bibliotekę, zdaję sobie sprawę, że nie będzie to jakoś super łatwe, ale lubię wyzwania :D
Podczas czytania opisów poszczególnych rejestrów nie potrafię znaleźć informacji, która byłaby odpowiedzią na moje pytanie. Dlatego, jeżeli ktoś w Was potrafiłby mi wyjaśnić, dlaczego używany jest rejestr 0x2C zamiast 0x2D to byłbym bardzo wdzięczny.

Załączam również PDF do noty katalogowej sterownika ILI9341( Używam interfejsu 8080-I Series Parallel Interface).


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sie 2021, o 16:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 lut 2021
Posty: 23
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

To nie jest rejestr - tylko komenda/ID komendy. Na stronie 115 masz jej opis -> służy do ustawiania LUT do konwersji kolorów - wtedy dane z pamięci (które wpisujesz komendą0x2C) nie trafiają bezpośrednio na ekran, tylko są "modyfikowane".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO