Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 02:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2021, o 11:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Witam
Czy ktoś może polecić jakieś dobre, polskie forum użytkowników Windows 10?
System zgłupiał w nietypowy sposób. Sorry ,że nie na temat może ale tu spotyka się paru niezłych fachowców, więc liczę na pomocną poradę
Pozdrawiam
W



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2021, o 14:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 8

Może wirus?

_________________
Sterowniki PLC Siemens czy ATmega, jaki wybrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2021, o 15:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

0livaw napisał(a):
Może wirus?


Nie, myślę,że raczej nie. Po prostu jak wyłączałem laptopa na początku lipca pojawił się standardowy komunikat o aktualizacji przed zamknięciem. Coś tam się zainstalowało i komputer się wyłączył. Jak wiadomo aktualizacja jest z reguły dwuetapowa - dokończenie następuje przy ponownym uruchomieniu. Niestety , smutne okoliczności spowodowały że ponownego otwarcia dokonałem trzy tygodnie później. System dokończył aktualizacji, włączył się ... i okazało się ,że źle działa. Niestety próba cofnięcia aktualizacji skończyła się fiaskiem , bo minęło ponad 10 dni od początku aktualizacji. No i zostałem z ręką w .... , Teraz jak włączę Windows 10 to nie działa eksplorator plików ( i chyba coś jeszcze) , a właściwie nie tyle nie działa co po próbie jego uruchomienia włącza się kółeczko i tak trwa paręnaście minut do pół godziny i lepiej. Po czym jak się już uruchomi to daje się uruchamiać i zamykać normalnie, bez problemu. Chyba ,że - jak gdzieś znalazłem poradę Microsoftu - spróbuję zamknąć proces i uruchomić go ponownie. Wtedy sytuacja się powtarza.
Jestem tak zirytowany Windowsem, że zamierzam przenieść się na Linuksa. Tyle ,że programy Mirka i parę innych drobiazgów trzymają mnie jeszcze na Windowsie.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2021, o 16:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Ja się nie zastanawiam i jak mi muli PC, kopiuje co ważniejsze pliki na dysk przenośny i resetuje Windows do stanu początkowego.
Nie zajmuje to już tyle czasu co dwa lata temu.
https://support.microsoft.com/pl-pl/win ... f2b48d275e



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2021, o 17:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2014
Posty: 77
Lokalizacja: Gorlice
Pomógł: 5

Wg mnie też najprostszym rozwiązaniem, to skopiowanie tego co jest najważniejsze, tyle że z ponowną instalacją systemu na czysto. Mulenie też może wynikać z pamięcią ram, miałem taki przypadek gdzie jedna z kości była uszkodzona po jej wyjęciu system zaczął działać poprawnie. Oczywiście format i instalacja na czysto to ostateczność jak zawsze.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2021, o 17:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 maja 2021
Posty: 3
Pomógł: 0

W mojej pamięci, nigdy nie było uzdrowienia, które by mi pomogło. Pomaga jedynie przeinstalowanie systemu Windows. Życie nauczyło mnie, żeby wszystko, co ważne, oddzielać od systemu, bo sytuacje są różne. A aktualizacje Win 10 to osobny temat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO