Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lip 2021, o 19:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2017
Posty: 546
Pomógł: 0

Witam .
Chciałem zainstalować na moim komputerze program EAGLE 6.4.0 pragnę uzyskać odpowiedz na pytanie czy darmowo mogę go używać , jeśli tak to gdzie mogę znaleźć instalkę do programu.
Jeśli chciałbym płatny program to czy muszę kupować?
Płytki projektuję stosunkowo małe .
Proszę o pomoc i podpowiedz.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2021, o 20:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

AKSELINEK napisał(a):
Jeśli chciałbym płatny program to czy muszę kupować?

Wybacz, naprawdę nie mam zamiaru cię ani obrażać ani się podśmiewać czy coś ... no ale czy kolega sam chociaż RAZ czyta to co sam napisał ?

Czy jeśli np. chcesz coś zjeść na śniadanie, to czy pytasz kogoś o to czy jeśli chciałbyś zdobyć płatne pieczywo na śniadanie to musisz je kupować ? To pytanie brzmi tak jakby dopuszczalna była np odpowiedź:

1. Nie, nie musisz kupować płatnego pieczywa, możesz założyć czapkę kominiarkę, zabrać ze sobą łom, zrobić napad na piekarnię z rana i pozyskać pieczywo bez kupowania.

albo druga możliwa odpowiedź:

2. Tak, jeśli chciałbyś płatne pieczywo to musisz je kupować.

Czy sądzisz że mogą być jeszcze inne odpowiedzi ? Czy zadowala cię każda z zaproponowanych tu odpowiedzi? Czy codziennie rano gdy masz iść kupić pieczywo na śniadanie, to stajesz przed dylematem typu: "Czy muszę kupować płatne pieczywo ? czy nie muszę?" ... i pytasz o to osoby trzecie żeby ci doradziły coś w tym zakresie?

Jak mówię, nie mam na celu nabijania się - czy ironizowania - no ale szanujmy się nawzajem. Wciąż uważam, że nie ma głupich pytań - ale hmmm to pytanie niebezpiecznie zaczyna zbliżać się do tej granicy - ale może się mylę.

Dlatego na spokojnie odpowiem ci na to pytanie, ufając że kolejne tego typu nie padnie na tym forum.

Tak jeśli jakiś produkt jest ODPŁATNY to jedynym legalnym sposobem wejścia w jego posiadanie jest nabycie, kupienie tego produktu za pomocą środków płatniczych. I mam nadzieję, że nie chodziło ci tutaj ew o porady jak nabyć płatny produkt w sposób nielegalny, bez kupowania.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2021, o 21:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Eagle sciagasz ze strony producenta. Z tego co kojarzę to istnieje jego darmowa wersja ograniczona bodaj maksymalnymi rozmiarami płytki. Na pewno wszelkie info znajdziesz u producenta.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2021, o 21:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
Z tego co kojarzę to istnieje jego darmowa wersja ograniczona bodaj maksymalnymi rozmiarami płytki


Obrazek

krótko mówiąc, tylko z darmową subskrypcją Fusion360, ograniczenia to: Max dwa arkusze schematu, płytka PCB max 2 warstwy, rozmiary pomniejszyli w stosunku do tego co było kiedyś o DWA niestety, czyli max 80 cm2 czyli np płytka o rozmiarach 5x8 cm, a kiedyś było 160 cm2 czyli płytka 10x16 cm.

strona do pobrania tak jak pisał micky na stronie producenta czyli:

https://www.autodesk.com/products/eagle/free-download

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2021, o 21:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2017
Posty: 546
Pomógł: 0

Znowu że zadałem pytanie chociaż częściowo uzyskałem odpowiedz ponieważ chciałem wskazówkę i link do pobrania programu.
Dzięki za wskazówkę.
Pytanie było bardziej ile kosztuje wersja płatna i jak ją kupić i tylko tyle.
Przepraszam za żle skonstruowane pytanie może upał na mnie tak działa.
Faktycznie zadaje pytania żle po prostu chodziło mi o tego linka dzięki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lip 2021, o 20:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Tu masz link do wersji 7.7.0 (ostatnia z linii CadSoft) - http://eagle.autodesk.com/eagle/software-versions/1, wersja free (Eagle Express) jest wersją "non commercial use" i ma ograniczenia: dla edytora schematu - tylko jeden schemat na raz otwarty, dla edytora PCB - tylko dwie warstwy miedzi (top i bottom) oraz max. wymiar płytki 100x80mm.
Jeśli chodzi o płatną wersję to jest dostępna tylko 9.6.2 od AutoDesk w połączeniu z Fusion 360 koszt kształtuje się od 60$ za subskrypcję miesięczna, 347$ za opłatę roczną oraz 935$ za trzyletnią. Starszych wersji niestety nie można już kupić, taka polityka AutoDesk.
Wersja 9.6.2 jest też free o czym koledzy wyżej już pisali.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lip 2021, o 21:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2017
Posty: 546
Pomógł: 0

Dobrze zrozumiałem tzn. że za trzyletnią subskrypcję zapłacę 935 X 3.88 = 3 627,80 pln dobrze zrozumiałem?
I nic się nie da taniej nawet jakiejś starszej prostszej wersji?
:(
Zaznaczam że oczywiście chcę kupić.
Dałem straszną plamę z tym wczorajszym zapytaniem i chyba zapadnę się pod ziemię.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lip 2021, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

AKSELINEK napisał(a):
Dobrze zrozumiałem tzn. że za trzyletnią subskrypcję zapłacę 935 X 3.88 = 3 627,80 pln dobrze zrozumiałem?
I nic się nie da taniej nawet jakiejś starszej prostszej wersji?

Niestety, to i tak specjalna oferta, normalna cena wg AutoDesk to 1335$ za 3 lata, możesz jeszcze zapisać się newslettera i polować na extra ofertę, czasami dają 3 letnią subskrypcję za 60% ceny podstawowej, ale to subskrypcja, a nie własność dożywotnia.
Proponuję zainteresować się KICAD-em https://www.kicad.org/ - w całości darmowy i bardziej elastyczny niż Eagle lub innym darmowym narzędziem do PCB.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lip 2021, o 14:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2016
Posty: 28
Pomógł: 2

Niestety eagle po przejęciu przez Autodesk przestał być narzędziem dla amatora. (cenowo!)

Zdecydowanie polecam KiCAD.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO