Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 13:07


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 cze 2021, o 13:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Obrazek
Właśnie założyłem ten wątek, w nazwie padło słowo ESP ... a przecież jak to mówią hejtusie - mirekk36 banuje za ESP na forum Atnel - więc cóż - więcej już nic nie napiszę - muszę iść się zbanować :( papa

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

a na poważnie to w związku z drastycznym brakiem modułów ATNEL WIFI232T - które się skończyły i więcej ich nigdy nie będzie ... Muszę się rozejrzeć za czymś innym. Trwa to już od dłuższego czasu ... rozglądam się i rozglądam i oczom własnym nie wierzę ... bo aż sam spojrzałem na ESP i .... i powoli muszę odblokować możliwość dyskusji o ESP na naszym forum ...

Tragedia jest w tym sensie, że nie ma żadnego oficjalnego wsadu do ESP który potrafiłby dorównać chociaż w części modułom ATNEL WIFI232T jak chodzi np o komunikację UDP np w trybie transparentnym. No praktycznie nie ma tu takiego pojęcia, no chyba że coś przeoczyłem - to może mnie poprawicie ...

Oczywiście kompletnie nie interesują mnie podpowiedzi żebym się zainteresował programowaniem tych modułów w Andruino - to ODPADA w przedbiegach, bo biblioteki andruinowe obojętnie dla jakiej platformy naszprycowane są błędami i babolami jak dobra kasza szkwarkami.

Wiem ktoś inny mi może podpowie żebym zainteresował się np skryptami LUŁA odnośnie UDP dla ESP .... to też CAŁKOWICIE odpada jak dla mnie ...

dlatego ja do was występuję z takim dziwnym pytaniem ...

Czy ktoś z Was pisał programy ale (uwaga!) w czystym języku C dla modułów ESP8266 (nie dla ESP32) pytam o ESP8266 ? i to pod Windows a nie pod Linuxem ?

stawiam tylko to - takie proste otwarte pytanie ... i nawet nie proszę o żadne porady jak zacząć, nie nie - nie o to chodzi - jestem ciekaw czy ktoś tak się "brzydko" :lol: bawił tymi modułami miziając je językiem ? między nogami ? (tfuu tzn programując pinami RX/TX) :lol: ... oczywiście języczkiem C ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 14:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

Kiedyś bawiłem się chwilę tymi modułami, ale to było 3 lata temu więc już za wiele nie pamiętam. Pracowałem wtedy nad głośnikiem IP (nagłośnienie przemysłowe) na magistrali I2S. Potem z powodu zmiany koncepcji projekt porzuciłem, ale jakieś tam proste testy typu mruganie diodą, testy UDP robiłem. Wszystko pod windowsem w eclipsie. Oczywiście korzystałem z non-os SDK, na RTOS się nie rzuciłem.

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 14:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

O proszę to już jeden kamyczek do koszyczka wpadł ;) ktoś śmigał w C ... aż miło słyszeć bo wszędzie tylko andruino, LUŁA itp

kto jeszcze ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 16:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 30
Pomógł: 2

Trochę może nie w temacie ale chciałbym wspomnieć że do programowania ESP32 oraz ESP8266 jest jeszcze produkt B4R: https://www.b4x.com/b4r.html
Wprawdzie trzeba podać ścieżkę do Arduino IDE, ale podczas pisania kodu korzysta się z bibliotek Erela a nie arduino.
Gdyby Mirek zechciał się temu przyjrzeć to mogłaby to być kontynuacja wcześniejszych lekcji jakie prowadził dotyczące B4A.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 16:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jarekt napisał(a):
Trochę może nie w temacie ale chciałbym wspomnieć że do programowania ESP32 oraz ESP8266 jest jeszcze produkt B4R: https://www.b4x.com/b4r.html
Wprawdzie trzeba podać ścieżkę do Arduino IDE, ale podczas pisania kodu korzysta się z bibliotek Erela a nie arduino.
Gdyby Mirek zechciał się temu przyjrzeć to mogłaby to być kontynuacja wcześniejszych lekcji jakie prowadził dotyczące B4A.

Panowie żadne andruino, żadne LUA, żadne B4R czy inne ZGHFX :lol:

Tylko i wyłącznie C mnie interesuje jak już - żadne wynalazki ... C ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 18:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Mirku, zaglądnij na githuba producenta tych układów.
Jest tam wszystko czego potrzebujesz.
https://github.com/espressif

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 18:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

NonOS SDK jest już nierozwijany. Wprowadzane są poprawki błędów krytycznych więc teoretycznie, na upartego, można używać.
Rozwijany jest SDK oparty na FreeRTOSie.
mirekk36 napisał(a):
pod Windows a nie pod Linuxem

SDK na obie platformy jest identyczne (pomijając szczegóły) i jest oparte na make i kconfig. Można skonfigurować środowisko pod Eclipse, ale będzie to dalekie od wygody jaką daje plugin avr.
mirekk36 napisał(a):
dla modułów ESP8266 (nie dla ESP32)

Uważam, że w tej chwili lepiej zająć się ESP32. Raz, że środowisko developerskie jest IMHO bardziej dopracowane, nowe ficzery i poprawki błędów są wdrażane szybciej. Dwa, czip ma więcej pinów, Bluetooth, dwa rdzenie. Trzy, wydaje mi się że społeczność nieco "odpuściła" sobie ESP8266.
To tyle moich refleksji po jednym małym projekcie zegarka synchronizowanego przez SNTP i konfiguracją via serwer HTTP.

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 18:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gizmo5418 napisał(a):
Jest tam wszystko czego potrzebujesz.

Panie kochany ale ja niczego za bardzo nie potrzebuję ;) jak wspominałem bardziej interesuje mnie czy ktoś programował to w C pod Windows. Takie pytanko zadałem i czekam na informacje - na razie nie za dużo ludzi się zgłasza ...

więc interesuje mnie dodatkowo np odpowiedź na kolejne pytania:

1. Jeśli nie programowałeś jeszcze ESP8266 w C to dlaczego ?

a. Bo trudno zacząć
b. Bo nie interesowało mnie to nigdy
c. Bo nie wiem o co w tym wszystkim chodzi

;)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

fofex napisał(a):
NonOS SDK jest już nierozwijany.

Jest dokładnie jak mówisz i ja doskonale o tym wiem ;)

fofex napisał(a):
ale będzie to dalekie od wygody jaką daje plugin avr.

To się jeszcze okaże ;)

fofex napisał(a):
Uważam, że w tej chwili lepiej zająć się ESP32.

To tak troszkę jak z ludźmi którzy narzekają na 8-bitowce - tymczasem ESP8266 też ma w środku 32-bitowca tyle że nie ARM a jego cena i gabaryty dają również i wciąż sporo zastosowań ;)

fofex napisał(a):
Raz, że środowisko developerskie jest IMHO bardziej dopracowane

Oj zdecydowanie tak ;)

fofex napisał(a):
Trzy, wydaje mi się że społeczność nieco "odpuściła" sobie ESP8266.

Masz rację tak się kończy jak coś jest podawane tylko z andruinem ;)

fofex napisał(a):
To tyle moich refleksji po jednym małym projekcie zegarka synchronizowanego przez SNTP i konfiguracją via serwer HTTP.

O i fajnie - ja bardziej jestem ciekaw czy pisałeś do tego sam wsad w C i czy dla ESP8266 i czy pod Windowsem - to mnie bardziej nurtuje niż podpowiedzi co można zrobić z modułami, albo skąd czerpać wiedzę na ten temat, bo tego mam dostatek - przynajmniej na razie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 19:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Mirek, czyżby myślisz o jakiś poradnikach/książce do esp? ;) to by dopiero piekło zamarzło ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 19:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
to by dopiero piekło zamarzło

I nastała epoka lodowcowa jednocześnie :lol: a z nieba zamiast deszczu padałby skroplony C2H5OH :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 21:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2013
Posty: 485
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 9

I jednak lipa nic z tego nie będzie ? :| kurczę tyle poradników o Atnelwifi , programy sprzętowe ,moduły elektroniczne w tym matrixy w oparciu o tą płytkę ...i pomyśleć że wszystko to teraz jak krew w piach... :( :( :( :(

_________________
Ucz się ucz ,bo po to tutaj jesteś...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 22:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A czemu? Znając Mirka to pewnie wykombinuje zgodnego replacementa :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2021, o 22:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RadekB86 napisał(a):
.i pomyśleć że wszystko to teraz jak krew w piach...


Nie mów hop zanim nie zajdzie słońce na horyzoncie ;) ... i posłuchaj kolegi micky z postu wyżej - bo coś czuję, że on ma dobre przeczucia .... a wtedy krew nie będzie musiała iść w piach ;) tylko zassa się ją od spodu i wprowadzi ponownie do krwioobiegu - a że będzie dodatkowa filtracja krwi - to może się okazać jeszcze, że pacjent będzie się jeszcze lepiej czuł :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 08:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Odpowiadając na pytanie
Cytuj:
c. Bo nie wiem o co w tym wszystkim chodzi


i chętnie bym się dowiedział



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 08:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

Ja nie programowałem ESP, bo używałem tylko atnel-wifi, dlatego nie zainteresowałem sie tym modułem. No ale teraz, gdy atnel-wifi się wyczerpały, miałem w planach spróbować z ESP, możliwe, że ma miałbym problemy, nie wiem bo nie szukałem informacji w tym temacie.

No i widzę że zaczyna się coś dziać jeśli chodzi o zastępce ATNEL-WIFI, aż zacytuję znaną osobę "ciareczki na plecach" :D

I ja też chętnie się czegoś dowiem o ESP.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 10:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

No zacnie Mirku, ja swoją przygodę z ESP próbowałem przeżyć na kilka sposobów począwszy od arduino (i potwierdzam, że kocie, aczkolwiek koty lubię), poprzez C, a skończyłem na oryginalnym wsadzie i komendach AT...
Pozostałem przy komendach bo one wystarczyły do zrealizowania mojego celu, choć w okrężny sposób.
I czekam z niecierpliwością na Twoje propozycje z ESP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 10:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 344
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 11

Skoro już w temacie modułów Wifi jesteśmy to co sądzicie o takim moduliku WiFi SPWF01SA.11 od ST? Wiadomo ESP jest popularne i tanie (na razie) ale może ten moduł od ST mógłby być lepszy pod kątem jakości działania i ogarniania go od strony programistycznej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 12:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

MichalXY napisał(a):
Skoro już w temacie modułów Wifi jesteśmy to co sądzicie o takim moduliku WiFi SPWF01SA.11 od ST? Wiadomo ESP jest popularne i tanie (na razie) ale może ten moduł od ST mógłby być lepszy pod kątem jakości działania i ogarniania go od strony programistycznej.


Może i lepsze, ale mało który hobbysta sięgnie po ten moduł ponieważ jest przepaść cenowa między tymi modułami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 12:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MichalXY napisał(a):
Wiadomo ESP jest popularne i tanie

Oczywiście, że wolałbym ten moduł od ST ale niestety ESP jest TAK tanie, że szok i tego już nie zatrzymasz ... miliony ludzi wolą ESP-01 za 2$ niż inny moduł za 7-8$

Poza tym rzeczywiście - fakt, że scalaki czy to ESP32 czy ESP8266 są wykonane w technologii SoC i mamy do dyspozycji jeszcze jako programiści KOSMICZNE procki 32 bitowe w środku do własnego wykorzystania - no to tej przewagi nie da się nie przecenić nad innymi modułami wifi. Za to wadą w stosunku do =tych innych jest z kolei to, że właśnie trzeba sobie samemu napisać takie podstawowe funkcjonalności jak np tryb transparentny które miały chociażby moduły Atnel WIFI232T ... no ale zawsze jest jak widać coś za coś

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 14:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpo napisał(a):
Akurat biblioteki specyficzne sprzętowo dla tej platformy są w miarę dopracowane.

Już ja widziałem biblioteki andruinowe / platformiowe - to jest po prostu szok ! jak ludzie piszą te kody w ogromnej większości wypadków. To że na 8-bitowe AVR w ogóle nie dbają o optymalizację kodu i usuwanie błędów - to normalka ale i tak coś muszą tam próbować chociaż minimalnie dopasowywać się do biednego 8-bitowca i czasem coś zoptymalizują a popsują w innym miejscu

to jak zobaczyłem kody bibliotek dla ESP to się przeżegnałem lewą nogą po plecach ;) ... tu w ESP mając 32 bity pod ręką, kupę FLASH'a i mnóstwo RAMu - hulaj dusza - piekła nie ma dla twórców nadruinowych, a i taktowanie procka np 160MHz to czują, że nawet jak napiszą kiepsko bibliotekę to tak: FLSAHa im nie zabraknie,, RAMu im nie zabraknie więc co się przejmować ! rypią na maxa ....

więc nieprawdą jest że dla użytkownika końcowego nie ma to znaczenia - bo ma i to ogromne, takie urządzenia na bibliotekach andruinowych - po prostu o wiele częściej się sypią, mają błędy w działaniu - po prostu TOTALNA porażka, a wiem to nawet nie ze swoich obserwacji ale też ludzie już z dwóch niezależnych firm mi mówili, że próbowali zacząć w andruino "bo co tam" żeby dorobić coś do swoich przemysłowych urządzeń - ale już po kilku awariach u klienta albo gdzieś na hali produkcyjnej, gdzie koszty przestojów bywają ogromne - to już nie zabawa amatorska - to po prostu wypierniczyli z hukiem pomysły swojego zespołu IT który namówił ich na robienie tego w andruino. Teraz działają w C ... i wszystko idzie normalnie .... awaryjność spadła DRASTYCZNIE a jak coś się dzieje, to o wiele szybciej i łatwiej błąd wykryć we własnym kodzie niż doszukiwać się w jakiejś przepastnej spiernicznonej bibliotece andruino - kto gdzie tam kaszanę i jaką odstawił ... zaś próby przeróbek takich bibliotek to z kolei koszmar czasowy. Dużo lepiej pisać w C własne LIBsy od nowa i samemu to utrzymywać. I to dotyczy wszystkiego a nie tam tylko ESP. Po prostu andruino nie nadaje się do żadnych nawet półprofesjonalnych zastosowań a jak ktoś mi pisze, że "a mi działa" ... to zawsze tylko popatrzę z uśmiechem i nawet nie próbuję przekonywać - bo i tak każdy przekonuje się boleśnie sam - ale po czasie.

w tym jest różnica a nie tam, że klient nie widzi jak to mówisz "wstrętnych" setup() i loop();

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 20:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2013
Posty: 230
Pomógł: 4

Dobra tam pitu pitu... :D Budujesz Mireku napięcie ;)
Pisz kiedy zajawka na YouTube ;) Ja już nie mogę się doczekać ;D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 20:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpo - nie obraź się ale tak pokręconej wypowiedzi, to jeszcze nie widziałem - aż ciężko się merytorycznie odnieść - bo zaraz się okaże, że ja chcę zatrzymać świat andruino :lol: dżizas - jakie teorie

mpo napisał(a):
A świat dalej będzie tłukł kod w stylu arduino i

Panie a co to mnie obchodzi ;) co mnie do tego - tłukł, tłucze i tłukł będzie i tak ma być - tylko nie tłumacz innym, że

mpo napisał(a):
Różnica rzadko kiedy będzie zauważalna dla końcowego użytkownika,

Bo wyjaśniłem tobie, że jednak będzie - to zaraz obraza, że ja się obrażam na andruino ;) Proponuję troszkę dystansu nabrać a nie stroszyć się jak ktoś tylko cokolwiek śmie powiedzieć złego o andruino ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

michal1210 napisał(a):
Budujesz Mireku napięcie

No wiesz - ciężko w naszej branży, żeby cokolwiek działało bez napięcia :lol: chyba się zgodzisz ze mną ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 21:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2013
Posty: 230
Pomógł: 4

mirekk36 napisał(a):

michal1210 napisał(a):
Budujesz Mireku napięcie

No wiesz - ciężko w naszej branży, żeby cokolwiek działało bez napięcia :lol: chyba się zgodzisz ze mną ? ;)


Haha pewnie, że się zgodzę :D ale skoro tak to powiedz kiedy osiągniesz napięcie znamionowe? ;) i uruchomisz serię na YouTubie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 21:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

michal1210 napisał(a):
ale skoro tak to powiedz kiedy osiągniesz napięcie znamionowe? i uruchomisz serię na YouTubie

Tego to nie wiem ... ale właśnie nastąpiło przebicie poprzez napięcie krokowe - gdy zrobiłem rozkrok i ... nastąpił przeciek ! :lol:

ale na szczęście tylko w tym jednym miejscu - więc nie wszyscy zobaczą skutki wyładowania :lol:

buuum !
Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 21:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2013
Posty: 230
Pomógł: 4

Łoooo Panie no tego to się nie spodziewałem! Szacunku za podjęcie tematu, no będzie hit! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 21:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tyyylko "ciiichosza" ;) nie mówcie o tym nikomu - to "tajemnica" ;)

oficjalne info ukaże się za niedługo mam nadzieję

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 21:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2013
Posty: 230
Pomógł: 4

No spoko nie powiem :D
No to już nie mogę się doczekać, pewnie akcja na Polak potrafi? Super info pozdro



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 21:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

michal1210 napisał(a):
pewnie akcja na Polak potrafi?

Niekoniecznie - teraz może to będzie inny typ akcji ;) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 22:06 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

To ja zaryzykuję stwierdzenie że skoro Mirek przeprosił się z ESP to polubi także Arduino :D :lol: 8-) :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2021, o 22:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2017
Posty: 169
Lokalizacja: Słupsk
Pomógł: 2

Tylko nie puszczajcie tej ploty na elektrode :)

_________________
Lampka Leuchtglas
Motorek Witka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO