Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 15 maja 2024, o 11:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 gru 2012, o 11:06 

Pomógł: 0

Docelowo chcę uzyskać efekt jak Mirek w projekcie wielozadaniowym, muszę się pobawić flagami, by jak raz wejdziemy w menu, klawisz menu był nieaktywny, albo miał inne zadanie, a najlepiej przerobię opcję działania klawisza K_ok, by przy dłuższym kliku, działał jako menu_show, ale po wejściu w menu_show powinna być ta funkcja zablokowana, podobnie będąc w menu, teoretycznie pomiar temperatury powinien odbywać się niezależnie, aczkolwiek nie ma parcia na to........ Bo chcę zrobić (tylko jeszcze nie wiem jak, nawet nie mam zarysu koncepcji) by po jakimś czasie bezczynności po wejściu w menu program sam z niego wychodził do wyświetlania pomiaru.....
Nie wiem, może co jakiś czas dodawać jakąś zmienną w menu........a w obsłudze klawisza ją kasować?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2012, o 14:32 

Pomógł: 0

Chwilowo mam tak....
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Tylko nie wiem jak zmusić tą diabelska funkcję Menu_Show
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

By po wywołaniu funkcji start_pomiaru
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Nie następowało ponowne wyświetlenie wywołanie Menu_Show...... nie rozumiem dlaczego program wraca, do Menu_Show?

Jedna flaga załatwiała by sprawę, gdy by nie to iż po skończeniu funkcji start_pomiaru znowu na chwile się wyświetla menu.....jak to pieroństwo zmusić by zostawało w głównej pętli programu?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2012, o 12:45 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2012, o 11:59 

Pomógł: 0

Niestety dalej nie udało mi się zmusić menu, do tego by po odpaleniu podprogramu start_pomiaru, menu nie wyświetlało się ponownie, przez co cały zamysł menu_flag nie sprawdza się :(.

Dalej klikając w OK, wchodzimy do ostatnio odwiedzanego MENU, a dopiero po przytrzymaniu klawisza OK wchodzimy prawidłowo do MENU głównego......

Po 4secundach, zgodnie z ustawionym w Timerze = 400 czasem program wraca z powrotem do wyświetlania temperatur, niby to nie wada....hmmmm chyba to tak zostawię, bo już przynajmniej chwilowo nie mam siły z tym walczyć.

Teraz czas na dalsze pisanie, pamiętania pomiarów, przypisywania czujników do pomieszczeń etc. to ważniejsze :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2012, o 12:49 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

rezasurmar napisał(a):
Dalej klikając w OK, wchodzimy do ostatnio odwiedzanego MENU, a dopiero po przytrzymaniu klawisza OK wchodzimy prawidłowo do MENU głównego......

Biorąc po uwagę 2 powyższe posty nie jest to możliwe. Jak wchodząc w menu uruchomisz funkcję start_pomiaru to zgodnie z jej kodem powinieneś mieć czysty ekran i dopiero wciśnięcie up/down spowoduje wyświetlenie menu z którego ta funkcja została wywołana. Natomiast wciśnięcie ok spowoduje ponowne wywołanie tej funkcji. Możesz jeszcze pokazać wszystkie zdefiniowane struktury _menuitem ?

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2012, o 13:11 

Pomógł: 0

menu.c

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


PS. zrozumiałem też, że przez sam zamysł obsługi menu, przez klawisze w tym wypadku muszę rozdzielić jakoś obsługę klawiszami Up i down menu od obsługi np. wyświetlania w danych podprogramach jakiś danych, zmiany nazw itp. czyli by naciskając klawisz Up by np. w procedurze zmiany nazwy, nie przeskoczyło mi menu w main wprowadziłem niewielką modyfikację, oraz zmieniłem zamysł flagi menu

main.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2012, o 14:16 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

menu_sensors() to ślepy zaułek. W takich funkcjach to właśnie powinieneś ustawiać potrzebne flagi. Dobrze masz to że przyciski zmieniają swoją funkcję - to jedna flaga, ale cała realizacja wybranych procedur musi odbywać się w pętli głównej. Kolejna flaga ustawiana w funkcji menu_sensors() powinna odblokowywać warunek rysujący grafikę na potrzeby tej funkcji w pętli głównej. Dobrze zacząłeś, ale mam jeszcze uwagę do tamtego kodu:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2012, o 14:29 

Pomógł: 0

Chwilowo się muszę uporać z widocznością zmiennych, itd. bo tak namieszałem po plikach, że mi co chwile wywala errory, albo multiplay definition ;)

No odrobinę posprzątałem, ale łeb mi paruje ;)..... pół dnia siedzę by poprzesuwać deklaracje, definicje i tablice napisów by mi nie sypało multiplayami ;).


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2012, o 09:17 

Pomógł: 0

Krauser napisał(a):
menu_sensors() to ślepy zaułek. W takich funkcjach to właśnie powinieneś ustawiać potrzebne flagi. Dobrze masz to że przyciski zmieniają swoją funkcję - to jedna flaga, ale cała realizacja wybranych procedur musi odbywać się w pętli głównej. Kolejna flaga ustawiana w funkcji menu_sensors() powinna odblokowywać warunek rysujący grafikę na potrzeby tej funkcji w pętli głównej. Dobrze zacząłeś, ale mam jeszcze uwagę do tamtego kodu:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Coś mi nie pasowało ;) właśnie, bo nie do końca "regularne" było miganie diodą czyli pomiar, użyję po prostu drugiego Timera programowego bo mam 4 przecież ;).
Powoli mi się klaruje z tym menu, ale zacząłem myśleć, w jaki sposób zmienić nazwy pomieszczeń a to dla mnie na razie czarna magia ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2013, o 14:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2012
Posty: 54
Pomógł: 2

Witam!
Na jakim etapie jest projekt w tej chwili?
Robiłem coś podobnego kilka lat temu może będę w stanie coś podpowiedzieć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2013, o 14:49 

Pomógł: 0

Praktycznie ostatnio nic nie ruszałem w nim :( bo nie bardzo miałem do tego czas i wenę.... pewnie w weekend posiedzę, ale ostatnio wyskoczył mi zarobkowy projekt regulatora na termoparze więc chwilowo ten jest zawieszony, ale na 100% do niego wrócę.

Chwilowo zresztą postanowiłem skupić się na uczeniu teorii, oglądaniu kursów Mirka i przetrawianiu (*void), (void*), wszelkich rzutowań, wskaźników na funkcję itp.

Parę koncepcji mi się wyklarowało, co zresztą już w kilku ostatnich tematach było przeze mnie pisane.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2013, o 15:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2012
Posty: 54
Pomógł: 2

Ja skończyłem swój projekt na 60 czujnikach bezprzewodowych do monitorowania różnych warunków środowiskowych (wilgotność, temperatura, wilgotność drewna, wykrywanie obecności wody, poziomu wody i kilku innych, monitorowanie siły sygnału, stanu baterii czujnika itd.). Do czego zmierzam... jak już zacząłem zabawę z RFM12B to i dalej tak szło bo dużo zrobiłem płytek i sprzętu... ale... natrafiłem na problem zasilania i poboru energii... o ile w kilku czujnikach to problemu nie stanowiło... to w późniejszym etapie okazało się, że są problemy z oszczędzaniem energii w sieci na bazie czujników. Uczulam na ten fakt.
Teraz jakbym miał przerabiać od początku taką sieć, bo nie powiem pomysł był fajny z automatycznym identyfikowaniem, z siecią rozproszoną i dynamiczną ramką... wszystko ok, ale te scalaki nie mają funkcji wake on radio!
Mając sieć rozproszoną (w moim przypadku mówiąc w uproszczeniu tablicą routingu zapisaną w stacji bazowej i posczególnych węzłach w czujnikach (lokalne tablice routingu) czujniki musiały działać cały czas. Nie trudno sobie wyobrazić, że musiały analizować sporo danych... uwzględniając nawet dynamiczne ustawianie siły sygnału nadawania (żeby zaoszczędzić energię) za szybko padały baterie :).
Teraz zrobił bym to na RFM22B, RFM23B albo w ogóle na ZigBee.
Dlaczego od razu nie sięgnąłem po ZigBee wcześniej? proste: brakowało na to funduszy a wówczas to było masakrycznie drogie.

Jeżeli Twoim celem jest zrobienie inteligentnej sieci (taki był mój kiedyś cel- nie koniecznie słuszny, ale spełniający swoje zadanie) to fajnie by było zrobić to na nowszych układach. Jakby zaimplementować jeszcze automatyczną aktualizację oprogramowania w każdym z czujników (co w ZigBee jest stosunkowo proste a w RFM'ach hm... ciekawe do zrealizowania :) ) to ja bym był pod wrażeniem motywacji i chęci.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2013, o 15:12 

Pomógł: 0

Dziękuję za odpowiedz, nie mam aż takich ambicji i potrzeb ;) to ma być po prostu system monitoringu temperatury w gospodarstwie, gdzie czasem trzeba dogrzac kurnik, psiarnie, itp. Dodatkowo jedynie chce jeszcze by była możliwość sprawdzenia temperatury na piecu i w domu



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO