Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sie 2020, o 19:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

Programator ten jest Polską myślą techniczną, jednak ze względu na interfejs raczej pamiętają go najstarsi Indianie. Link do archiwalnej aukcji archiwum.allegro.pl/oferta/programator-vi-lab-8mb-i5921701719.html ażeby była jasność o czym mowa. Najbardziej zależy mi na dokumentacji, może być nawet fotokopia. Pełny zestaw też mnie interesuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2020, o 20:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Oni w końcu uruchomili ten analizator w tym programatorze? Kolega kiedyś specjalnie kupował najbogatszą wersję i okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Jak pamiętam to była tam też możliwość pisania swoich skryptów.
A czemu go szukasz?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2020, o 20:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

O znalazłem nawet jak się ten język nazywał - ISPA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2020, o 11:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 sie 2020
Posty: 5
Pomógł: 0

micky napisał(a):
Jak pamiętam to była tam też możliwość pisania swoich skryptów.

Nie tylko pisania ale modyfikacji istniejących pomijając te, na które były (i chyba są) licencje (np GAL, PALCE - głupie jak na CPLD i FPGA praktycznie licencji nie ma).
Modyfikowałem skrypty np 89S8252 aby działały z at89s8253. W tym czasie u innych producentów była trzeba wydać dodatkową kasę albo wcześniej kupic wersje pro za kilkanascie średnich krajowych.
Niestety, klienci, patrzacy tylko na cene, wykończyli ta i nie tylko firmę, kupując od żółtych rączek różne badziewia bez gwarancji, niedpouszczone do obrotu w UE, itd.
Jak chcieli tak mają.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2020, o 15:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

Szukam, bo kupiłem je już dwa i żaden nie był z oryginalnym zasilaczem, soft do programatora był tylko z elektrody, a z tego co wiem niektóre wersje tych programatorów były fabrycznie modyfikowane przez producenta i działają z ściśle określonym oprogramowaniem do programatora (no chyba, że się zrobi tę samą modyfikację) i ogólnie instrukcja mi jest potrzebna do tego abym ogarnął lepiej ten programator. Jego największą zaletą dla mnie jest dość spory ZIF, dzięki któremu mogę programować (E)EPROMy do gier z automatów. Mam kolekcję około 100 płyt PCB i jest co naprawiać, oj jest.

Możecie popytać znajomych o tę nieszczęsną instrukcję albo obraz iso CDeka jeśli był jakiś w ogóle w zestawie? Zapłacę, nawet za skany czy iso, na elektrodzie mnie zlali i nikt nawet się nie odezwał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2020, o 17:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Gdzieś w swoich czeluściach namierzyłem jakąś wersję z 2003-12 oraz 2004-11.

Nie wiem na ile mogła by Ci się przydać instrukcja, skoro najważniejszy jest opis języka skryptowego, który wskazałem wcześniej. Programator, jak to programator :) Obsługa podobna do wielu innych.


Autor postu otrzymał pochwałę

Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2020, o 19:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

W instrukcji powinien być choćby rozpis pinów do interfejsu z boku programatora także polaryzacja i parametry zasilacza. Dlatego co do instrukcji moja oferta jest wciąż aktualna.

---

z zasilaczem się wyjaśniło - parametry są w aukcji do której sam podałem link: Zasilanie +12V 1,2A stabilizowane, zasilacz impulsowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2020, o 08:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

masz ...

pełny manual masz w helpie po zainstalowaniu oprogramowania ...
swoją droga bardzo lubię ten programator ...


Autor postu otrzymał pochwałę

Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2020, o 22:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

A może mi jeszcze ktoś podpowiedzieć jak wygląda polaryzacja wtyku w zasilaczu? Na obudowie programatora nigdzie nie jest to opisane.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 05:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Chłopie, otwórz obudowę i sprawdź sobie po układach. Albo spróbuj zmierzyć miernikiem gdzie jest masa w stosunku do pinów, ktorych opis dostałeś wyżej lub w stosubku do masy na LPT.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 16:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

micky napisał(a):
Chłopie, otwórz obudowę i sprawdź sobie po układach. Albo spróbuj zmierzyć miernikiem gdzie jest masa w stosunku do pinów, ktorych opis dostałeś wyżej lub w stosubku do masy na LPT.


Pomierzyłem, obwód zamyka się po zetknięciu pinu GND w bocznym złączu programatora z zewnętrznym stykiem gniazda zasilania. Teoretycznie plus powinien być w środku. Jeszcze sprawdzę w helpie co piszą. Kupiłem od Mirka dwa zasilacze z tej okazji. Jak będzie dym już wiem kogo będę ścigał ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 17:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

O to właśnie chodzi, żeby pomyśleć jak można pomierzyć (możesz się też upewnić sprawdzając i potwierdzając podłączenie do wewnętrznych scalaków) . Przy okazji zrób porządne zdjęcia płytki top i bottom i wrzuć na forum.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 18:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

Z jednej strony wolał bym nie rozkręcać ViLaba bo jednego już raz rozkręcałem i plastik odchodzi razem ze śrubkami, co powoduje luzowanie się gwintów. Do tego mi się przycisk u góry zaczął zapadać. Z drugiej to okazja na wstawienie mosiężnych wstawek na śruby i okazja na pomierzenie przycisku by go podmienić na coś lepszego z Mousera. Do tego była by dobra okazja na czyszczenie bo oba moje ViLaby ewidentnie służyły w warsztatach samochodowych. Z tego co pamiętam jeden z nich w środku ma rozlutowany kondensator elektrolityczny. Nie wiem czy to był factory mod czy jakieś chałupnictwo.

Możesz wyjaśnić czemu ta operacja miała by służyć?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 18:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Po pierwsze żebyś się nauczył analizować obwód, po drugie mógłbyś je sobie przejrzeć - może jakiś element jest uszkodzony (np. wylał kondensator), po trzecie miałbyś dokumentacje foto na przyszłość, po czwarte zawsze na forum może wtedy coś podpowiedzieć.
Obudowę w najgorszym razie można zaprojektować i wydrukować w 3d :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 18:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 sie 2020
Posty: 14
Pomógł: 0

No właśnie się boję, że będzie podwójna masa, jakieś sterowanie nią za pomocą komponentów czy inny cyrk. W programatorze na układach FPGA w dodatku wszystko jest możliwe ;) No dobra fotki porobię, wiem z innego forum, że ACS Elektronik po jakimś czasie zrobił factory mod i późniejsze wersje oprogramowania nie działały na starszych programatorach. A z tym wydrukiem 3D wolał bym nie. Sam wydruk znacznie przewyższy zakup jakiegokolwiek programatora, za każdy z nich dałem poniżej 100zł;) W najgorszym razie posłużę się poxiliną, taśmą teflonową, którą nawinę na śrubę i gwint będzie naprawiony. Przycisk jeszcze mogę wydrukować w 3D, bo nie zakosztuje to więcej niż 20zł. Chociaż to jest bez sensu jak mogę porządny i fajny przycisk kupić o wiele taniej z Mosera przy okazji innych zakupów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 18:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Wątpię żeby była tam jakaś izolacja. Po drugie właśnie po to robi się fotki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO