Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 16:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2020, o 01:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 maja 2020
Posty: 2
Pomógł: 0

Hej wszystkim!

Ja jestem totalnym nowicjuszem (ale programista z doswiadczeniem c/c++) co sie zaczal elektronika intereseowac (dzieki mirekk36^^) bez doswiadczenia wczesniej
Wymyslilem cos takiego, co prawda glownie dla RPI, ale da sie to uzyc dalej

Na czele MCP23017, ktorego chyba nikomu nie trzeba przedstawiac

Moj zamysl, jest taki, zebym sobie dla nauki zbudowal takie "proxy" i2c, dajace mi wiecej portow, pod np klawiature numeryczna albo cos innego. Pliki sa nizej.

ObrazekObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2020, o 09:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No ja akurat nie znam tego scalaka ale nie ważne ;) Generalnie bardzo ładnie wyszły ci płyteczki PCB ... jeśli to twój pierwszy raz w robieniu PCB metodą żelazkową chyba - to powiem, ci że aż zazdroszczę ;) mi rzadko tak ładnie wychodziły...

ale ok nie pokazałeś schematu a po zdjęciach PCB top i bottom widzę niebezpieczną rzecz którą zrobiłeś - ale mówię - nie widząc schematu może to być zła sugestia z mojej strony.

Masz w przedziwny sposób rozłączone linie zasilania ... osobne gałęzie VCC i GND zdaje się ... tak się nie robi bo możesz scalaka uszkodzić nawet.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2020, o 21:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 183
Pomógł: 10

Jeśli to pierwsze podejście to nie jest źle. Proponuję przeanalizować multimetrem z funkcją Test Ciągłości Sygnału zaznaczone punkty. Środek trawiący miedź zbyt mocno "rozpuścił" metal. Mogą pojawić się problemy z przejściem sygnału. Powodzenia!

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2020, o 19:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 maja 2020
Posty: 2
Pomógł: 0

Dzieki Panowie za odpowiedz!

@mirekk36 Dzieki :), ale jak Draxter32 wspomnial przewytrawilem je. Przeprojektuje to, zeby bylo jedno VCC i GND (nie przemyslalem tego za bardzo, ale zrodlo VCC i VSS jest jedno, na te chwile). Troche na zbyt gleboka wode poszedlem, bo 2 warstwy chcialem, ale sie uparlem na zworki dla prostego ustawiania adresacji, zeby to byl taki modul reuzywalny, dla tego ukladu, przy jak najmniejszej plytce. W weekend, jak bede miec chwile, przeprojektuje i schemat podesle tutaj.

@Draxter32 Wlasnie dostalem butle od kumpla, juz uzywanego nadsiarczanu, nie wiedzialem jak to oceniac, tutaj jeszcze musze sie duzo nauczyc. Przez glowe mi przeszlo, zeby moze na braki dac troche pasty lutowniczej i hot air'em potraktowac, nie wiem czy to jest dobry pomysl.

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2020, o 21:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 183
Pomógł: 10

Lasarr napisał(a):
Wlasnie dostalem butle od kumpla, juz uzywanego nadsiarczanu, nie wiedzialem jak to oceniac, tutaj jeszcze musze sie duzo nauczyc. Przez glowe mi przeszlo, zeby moze na braki dac troche pasty lutowniczej i hot air'em potraktowac, nie wiem czy to jest dobry pomysl.


Jest to jakiś pomysł. Czy dobry? Może okazać się w praktyce. Jeśli powłoka z cyny będzie odpowiednio gruba, to mikro niedoskonałości powinny zostać zniwelowane.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO