Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 15:31


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lut 2020, o 22:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Leki błąd Panie Mirku jest w tym,że przyzwyczajony jesteś do przebiegów zmiennych prostokątnych. W przebiegach przemiennych prostokątnych wartość średnia okresu jest równa 0. Mówisz w poradniku o amplitudach - że jest + i - ,a takie napięcie nigdy nie zaistnieje ze względu na upływający czas, a nawet całkując napięcie uzyska się tylko maksymalne. Jeszcze dodam, że dla przebiegów przemiennych prostokątnych wartość współczynnika cieplnego jest równa 1 i dlatego pomija się wartość skuteczną.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 10:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2017
Posty: 169
Lokalizacja: Słupsk
Pomógł: 2

Kolego Wirnick to że otrzymujemy średnią kwadratową z całkowania kwadratów wartości chwilowych napięcia w okresie T która po uproszczeniach trygonometrycznych skraca się do Um/sqrt(2). To oczywista sprawa. Ale proszę daj odniesienie do literatury gdzie ów sqrt(2) jest nazwany współczynnikiem cieplnym, bo przyznam, zaintrygowałeś mnie. Bo nie widzę związku, jak dla mnie ów sqrt(2) po prostu wynika z charakteru przebiegu tj sin lub cos. A że wartość skuteczna określona jest przez moc wydzielaną w odniesieniu do DC to też wiem i rozumiem.

_________________
Lampka Leuchtglas
Motorek Witka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 11:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

To jest cytat z wikipedii "Wartość skuteczna prądu przemiennego jest taką wartością prądu stałego, która w ciągu czasu równemu okresowi prądu przemiennego spowoduje ten sam efekt cieplny, co dany sygnał prądu przemiennego (zmiennego)." Jeśli chodzi o efekt cieplny to wynikający współczynnik sqrt(2) nie może dotyczyć np. masy. Tak sobie wymyśliłem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 11:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2017
Posty: 169
Lokalizacja: Słupsk
Pomógł: 2

To nie wprowadzaj na przyszłość ludzi w błąd. sqrt (2) nie jest żadnym współczynnikiem cieplnym. Wyrwałeś coś z kontekstu i zlepiłeś jak było Ci wygodnie.

_________________
Lampka Leuchtglas
Motorek Witka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 14:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

Fajny poradnik, kawał rzetelnej i solidnej wiedzy, ale...ale wrzucę tutaj swoje trzy grosze. Budowanie zasilacza bez- transformatorowego na płytce stykowej to nienajlepszy pomysł. Najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa, przypadkowo można zamienić przewody miejscami i podać fazę na masę. Wiem hejtuję teraz bo przecież filmik ostrzega o tym wielokrotnie i jest też zapowiedź omówienia tej kwestii, ale w trakcie prac z układem na płytce stykowej bardzo łatwo o pomyłkę i przypadkowe porażenie.

Sama wydajność prądowa takiego zasilacza też jest mała (1A to tak na oko kondzio 1000nf ). Po co tak ryzykować skoro za grosze można kupić zasilacz impulsowy o wydajności 1A i więcej z separacją galwaniczną i o rozmiarach kondensatora rozpraszającego. Polecam szczególnie te do zasilania kamer tele. obserwacyjnej.
Budowanie takiego zasilacza może ma sens na płytkach PCB ale na płytkach stykowych szczerze odradzam.

Fajnie jednak że pojawił się taki filmik, który bardzo szeroko omawia tę kwestię. Do tej pory istniały tylko jakieś szczątkowe informacje w EP. Żeby była jasność nie czepiam się ale szczerze odradzam...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 14:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2017
Posty: 169
Lokalizacja: Słupsk
Pomógł: 2

Ostatnio w dwóch miejscach spotkałem się z zasilaczami beztransformatorowymi.
1. Układ ładowania przenośnej latarenki Led.
2. Zasilanie układu sterującego wentylatorem pokojowym.

Jedno i drugie zamknięte w obudowach z tworzyw sztucznych bez możliwości dotyku elementów pod napięciem.

_________________
Lampka Leuchtglas
Motorek Witka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 15:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

Ja nie jestem przeciwnikiem budowy takich zasilaczy, a swego czasu byłem nawet wielkim zwolennikiem tych zasilaczy ale w szczelnych obudowach bez możliwości dotknięcia czegoś.
Sam wykonałem ich całą masę. Dla przykładu podam wyłącznik czasowy oświetlenia klatki schodowej, który pracuje u mnie już 15 lat (jak znajdę schemat to podrzucę bo konstrukcja trochę nietypowa ale banalna jak budowa cepa).

Jednak odradzam budowę takiego zasilacza na płytce stykowej, który ma zasilać jakąś elektronikę gdzie ciągle coś wpinamy i wypinamy. Zdecydowanie polecam zasilacz z separacją. Koszt takiego zasilacza dzisiaj może okazać się mniejszy niż budowa zas. bez-transform..

Proszę bardzo nie trzeba daleko szukać
https://sklep.atnel.pl/pl/p/Zasilacz-12V1.2A/14



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 15:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2019
Posty: 44
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 5

tfosik napisał(a):
(1A to tak na oko kondzio 1000nf )


skomentuje to cytując słynne przysłowie/powiedzenie: "Na oko to chłop w Kaliszu umarł"

żeby uzyskać 1A z takiego zasilacza impedancja kondensatora musiałby wynosić około 230 Omów.

f = 50Hz w naszym kraju więc skorzystając ze wzoru na impedancje Z = 1/2*pi*f*C możemy po przekształceniu otrzymać wzór na wartość potrzebnej pojemnosci. Wynosi ona C = 1/(2*3.1415*50*230) = 1,384E-5 = 13.84[uF]

moje obliczenia można sprawdzić tutaj:

https://www.allaboutcircuits.com/tools/ ... alculator/

pomijając już fakt o tym że w razie braku obciążenia na wyjściu wspomniany prąd musiałby przepłynąć przez diodę zenera wydzielając na niej 12W mocy strat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 16:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

Nef napisał(a):
tfosik napisał(a):
(1A to tak na oko kondzio 1000nf )


skomentuje to cytując słynne przysłowie/powiedzenie: "Na oko to chłop w Kaliszu umarł"

żeby uzyskać 1A z takiego zasilacza impedancja kondensatora musiałby wynosić około 230 Omów.

f = 50Hz w naszym kraju więc skorzystając ze wzoru na impedancje Z = 1/2*pi*f*C możemy po przekształceniu otrzymać wzór na wartość potrzebnej pojemnosci. Wynosi ona C = 1/(2*3.1415*50*230) = 1,384E-5 = 13.84[uF]

moje obliczenia można sprawdzić tutaj:

https://www.allaboutcircuits.com/tools/ ... alculator/

pomijając już fakt o tym że w razie braku obciążenia na wyjściu wspomniany prąd musiałby przepłynąć przez diodę zenera wydzielając na niej 12W mocy strat.


Masz rację pomyliłem się, tak na oko to o jedno zero.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 20:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tfosik napisał(a):
. Budowanie zasilacza bez- transformatorowego na płytce stykowej to nienajlepszy pomysł

tfosik (nie obraź się proszę) ale czy ty się dobrze czujesz ? Sugerujesz, że ja namawiam kogoś do budowy takiego zasilacza na stykówce i wciśnięcia go do puszki podtynkowej ? Jeśli tak to wygrywasz konkurs na największy basurd świata. No chyba, że jednak gorzej coś się czujesz - i może dlatego takie dziwaczne teksty piszesz ? Tak z ciekawości pytam - żeby nie powiedzieć coś gorszego i nie urazić ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 21:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Mirku, koledze chodziło o to że sama budowa na stykówce to nie najlepszy pomysł i z tym trzeba się zgodzić ;)
Co do umiejscowienia zasilacza w puszce, to chyba to jest najbezpieczniejsze miejsce dla niego, bo nie zamienisz L z N, oraz Cię nie popieści, no chyba że wsadzisz go do żeliwnej puszki.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 21:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
Mirku, koledze chodziło o to że sama budowa na stykówce to nie najlepszy pomysł i z tym trzeba się zgodzić


Ok może źle zrozumiałem to przepraszam - ale ja jestem ZUPEŁNIE innego zdania i uważam, że ZDECYDOWANIE lepiej testować na stykówce niż na pająka - ale nawet i na pająka da radę ;) już Panowie przestańcie przesadzać z tymi ostrzeżeniami o niebezpieczeństwie bo (bez urazy proszę - uśmiecham się) no to jest już dziecinada ...

zresztą zobaczcie co napisała w jednym z komentarzy na YT Pani KASIA !!! i chwała jej za taki wpis !!!

Obrazek

Mi osobiście już się niedobrze robi jak widzę te ostrzeżenia o niebezpieczeństwie w kółko i w kółko ;) Przeczytajcie z Uwagą! wpis Pani Kasi :lol:

TYLKO proszę nie odbierajcie tego personalnie do siebie (bo może troszkę ostry) - ale to był jej komentarz na jeszcze inne i zupełnie już wariackie zarzuty do moich poradników o 230V na YT ... ale nieźle mnie rozbawił ten komentarz :lol: TO mówi KOBIETA ! ;) coś pięknego

a ja mam nadzieję, że dzięki temu już przynajmniej tu na forum nie będę słuchał uwag o niebezpieczeństwie ok? To taka moja gorąca prośba ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Nawet mi nie przypominaj o takim zasilaczu na pająku, moje paluchy czują to do tej pory :P
Ostrzegać trzeba bo ludzie często nie myślą i robią na pałę. A przez brak ostrzeżenia można mieć kłopoty jak kogoś popieści. To tak jak ze wszelkimi siatkami, są ostrzenia żeby nie zakładać dziecku na głowę. Dziwię się że jeszcze niema instrukcji jak należy użyć srajtaśmy prawidłowo ;)

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 21:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
A przez brak ostrzeżenia można mieć kłopoty jak kogoś popieści.

Z całym szacunkiem, ale uwierz mi powtarzasz i powielasz mity i legendy na dodatek niesprawdzone. Kłopoty to może mieć firma która wypuści urządzenie na rynek bez stosownych certyfikatów. Wtedy nawet jeśli byłoby najbezpieczniejsze na świecie - a jakiś dureń - na siłę rozwali młotem obudowę i poliże przewód 230V - to tak wtedy można by się spodziewać procesu. W przeciwnym wypadku - skończcie już Panowie bawić się w prawników ok ? :lol:

Poczytajcie cytat Pani KASI który pokazałem wyżej :lol: i tym optymistycznym akcentem kończę dyskusję o ostrzeganiu. Jeśli ktoś chce w tym wątku coś ciekawego powiedzieć to proszę na każdy inny temat - w przeciwnym wypadku usuwam post i Quniec ;) nie ma że boli bo to staje się już ... no sami wiecie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 21:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Parę lat temu jakiś youtuber miał problemy przez takiego "dzbana" który się poparzył bo nie było ostrzeżenia. Gość wyszedł z tego obronną ręką, ale i tak musiał świecić oczami w sądzie. Więc lepiej dla świętego spokoju umieścić ostrzeżenia i spać spokojnie.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Hahaha, czytałem i mnie urzekła, Kasia wymiata i chwała jej za to - GŁOS ROZSĄDKU jak mawiał klasyk :-D

Jak tak dalej pójdzie to niedługo na torebkach śniadaniowych bedą ostrzeżenia przed zakładaniem na głowę, bo można się udusić... normalnie jak bym klasykę spraw sądowych rodem z Ameryki przeglądał. Tam musi być wszystko opisane do czego nie można używać przedmiotu - paranoja. Nie pomogą największe banery ostrzegające przed niebezpieczeństwem na człowieka, który jest idiotą i będzie chciał sprawdzić czy kopie. Jestem przekonany, że ludzie którzy korzystają z tego forum i poradników ma głowę na karku i nie trzeba im wciąż powtarzać oczywistych oczywistości. No chyba, że zakładają torebki na banię i dziwią się, że się ciężko oddycha...

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Sylwek, są takie ostrzeżenia na siatkach, szukaj gdzieś na spodzie.
Ja również mam taką nadzieję że myślą, ale zawsze się znajdzie taki który wie lepiej...
Niestety wszyscy znamy takie przypadki używania rzeczy nie zgodnie z przeznaczeniem, choćby dla przykładu kąpiel z ładującym się telefonem.
Albo połamane ręce(i tak szczęście że nie kregosłup), bo ktoś wymyślił żeby przerobić(stoczyć) uchwyt SDS wiertla i użyć w normalnej wiertarce.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Ostatnio edytowano 27 lut 2020, o 22:17 przez Harry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK napisał(a):
Jak tak dalej pójdzie to niedługo na torebkach śniadaniowych bedą ostrzeżenia przed zakładaniem na głowę, bo można się udusić...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Harry napisał(a):
Sylwek, są takie ostrzeżenia na siatkach, szukaj gdzieś na spodzie.

Harry - teraz już tak na maxa żartobliwie (sorry) :lol: :lol: :lol: :lol: to może jeszcze powinienem zrobić przewijaną listę na początku i końcu poradnika i z 5 razy w środku - która przewijałaby się przez 17 minut i wymieniałbym w niej - jaką częścią ciała nie wolno dotykać stykówki podczas ćwiczeń - w tym szczególnie musiałbym ostrzec, żeby nie dotykać siusiakiem :lol: :lol: :lol: :lol:

a już na poważnie:
Harry napisał(a):
Parę lat temu jakiś youtuber miał problemy przez takiego "dzbana" który się poparzył bo nie było ostrzeżenia.


Pokaż mi rzetelny materiał informacyjny oraz wiarygodne informacje prasowe czy z prokuratury albo ze sprawy sądowej na ten temat - wtedy może zacznę robić te 17-minutowe tablice ostrzegawcze nie wyłączające ostrzeżeń przed dotykaniem siusiakiem fazy ok ? :lol:

Mówię Ci - nie dajmy się zwariować ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Torebki śniadaniowe w UK :lol:
Obrazek

Materiał ciężko by było znaleźć, ale sam wiesz że w polsce absurd goni absurd.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Ostatnio edytowano 27 lut 2020, o 22:25 przez Harry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
Niestety wszyscy znamy takie przypadki używania rzeczy nie zgodnie z przeznaczeniem, choćby dla przykładu kąpiel z ładującym się telefonem.

Harry ale czy rozróżniasz "jótubera" ;) od producenta sprzętu ? (pisałem o tym wyżej) .... Tak jak mówiła Pani Kasia - nawet dziecko widzące, że w kreskówce miś jogi skacze z dachu - nie leci powtórzyć tego doświadczenia :lol:

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Harry napisał(a):
Torebki śniadaniowe w UK

Jeszcze raz - na spokojnie - to jest PRODUCENT a nie jutuber ;) Więc takie kalki nie wszędzie działają ;) - poza tym mowa o maleńkich dzieciach ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Mirku, ja mówię ogólnie o ludziach, że niektórym po prostu bozia poskąpiła rozumu ;)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
Mirku, ja mówię ogólnie o ludziach, że niektórym po prostu bozia poskąpiła rozumu ;)


Ja rozumiem - ale proszę też zrozum - że tacy ludzie nie biorą się za zasilacze beztransformatorowe :lol: - co najwyżej zakładają torebki śniadaniowe na głowę ;) a ja z kolei nie jestem producentem takich zasilaczy ok? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

@Mirosław, Spokojnie ja nie jestem taki obrażalski a czuję się całkiem dobrze. Przyznam że obejrzałem ten filmik pobieżnie, bo wiedza tam zawarta jest mi raczej znana. Powiem to jeszcze raz: bardzo dobrze się stało że powstał ten filmik (teraz to już filmiki), sporo tam cennej, przydatnej wiedzy, szczególnie dla początkujących.

Może zareagowałem zbyt impulsywnie gdy zobaczyłem płytkę stykową a na niej bez-transformatorowy zasilacz. Wyobraziłem sobie jak młody początkujący i niedoświadczony elektronik buduje taki zasilacz żeby zasilać nim testowany czy też budowany układ elektroniczny. Nie wiem czy ostrzegasz w filmach żeby tego nie robić, ale to skrajnie niebezpieczne dla zdrowia i sprzętu.
Tak się właśnie zastanawiam, co by się stało gdyby na masie pojawi się wysoki potencjał w sytuacji gdy do układu podłączony jest programator z komputerem stacjonarnym... Może lepiej tego nie testować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2020, o 22:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tfosik napisał(a):
Tak się właśnie zastanawiam, co by się stało gdyby na masie pojawi się wysoki potencjał w sytuacji gdy do układu podłączony jest programator z komputerem stacjonarnym... Może lepiej tego nie testować.

To się nie zastanawiaj proszę tylko jednak oglądaj poradniki najpierw i nie pobieżnie - bo wybacz ale będę kasował takie wypowiedzi bo to bez sensu. I pisałem wyżej że mam dość uwag osób które nie oglądały - a piszą jakieś swoje fantasmagorie - poczytaj lepiej od razu co napisała Pani KASIA ;)

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

KASUJĘ KAŻDY NASTĘPNY BEZSENSOWNY POST O dziecinadzie i OSTRZEGANIU ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2020, o 00:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

@Mirek, ja tylko odpowiedziałem na twojego posta, no fakt trochę mi się zeszło z odpowiedzią i w tym czasie pojawiło się wiele postów.
Proponuję jednak abyś zmienił ton swoich wypowiedzi, bo to nie FB tylko poważne forum o określonej tematyce. Żałuję teraz, że włączyłem się do tej dyskusji...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2020, o 07:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirekk36 napisał(a):
Proponuję jednak abyś zmienił ton swoich wypowiedzi,

Zobacz co napisałem odnośnie twoich wypowiedzi:
Obrazek

czytałeś ?

tfosik napisał(a):
bo to nie FB tylko poważne forum o określonej tematyce.

Tak ale napisałem wyraźnie i wielokrotnie - że nie mam zamiaru wysłuchiwać w kółko o tych ostrzeżeniach i ostrzeżeniach itp itd

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2020, o 10:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

A ja Cię jednak ostrzegę, tyle że przed Jagim i jego różowym paskiem :lol:
mirekk36 napisał(a):
nie mam zamiaru wysłuchiwać w kółko o tych ostrzeżeniach i ostrzeżeniach itp itd

A ja Cię jednak ostrzegę, tyle że przed Jagim i jego różowym paskiem :lol:

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2020, o 10:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
A ja Cię jednak ostrzegę, tyle że przed Jagim i jego różowym paskiem

:lol: no dobra Jagiego rozumiem :lol: :lol: on w końcu co jakiś czas jak wpadnie to pilnuje porządku ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2020, o 11:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2017
Posty: 52
Pomógł: 1

ObrazekObrazek

Moduł z zasilaczem na LNK304GN , pochodzi z ekspresu do kawy , element z radiatorem to chyba triak włączający grzałkę .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2020, o 12:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anat napisał(a):
Moduł z zasilaczem na LNK304GN

No no to jest kolejna ciekawa alternatywa dla wszelkiej maści tego typu zasilaczy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO