Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lut 2020, o 20:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 wrz 2017
Posty: 11
Pomógł: 0

Witam,
dawno mnie tu nie było :}
Aktualnie buduję układ licznika na matrycy led 32x16, założenie jest takie iż wyświetlacz podzielony jest na dwa oddzielne. Na dolnej części ustawi się przyciskami ilość ( ograniczyłem aby ta liczba nie mogła zejść poniżej 0)
Na górnej części ma działać funkcja która ma za zadanie, przyjmując impulsy z czujnika ( aktualnie przycisk) zliczać (i wyświetlać na bieżąco wyświetlać) od 0 do wartości ustawionej na niższym wyświetlaczu, i po osiągnięciu tej liczby znów zliczać od 0 do tej liczby i tak w koło. Chciałbym aby była możliwość "zerowania" odliczania bez resetowania dolnej nastawy ( funkcja reset pod pinem 12 ardu uno odpada) , jak nap zostanie liczba 5 to żeby można było ustawić 0 i odliczać.
Nie mam zielonego pojęcia jak tą funkcję skonstruować, poradziłem sobie z drganiami styków ( chociaż gdy ustawiamy nastawę to przycisk plus najpierw odejmuję 1 a potem liczy w górę a jak chcemy zmniejszyć to najpierw dodaję 1), z czyszczeniem ekranu ale ta funkcja mnie pokonała (tzn mocno wstrzymała )
Jutro wkleję już istniejący kod, aby był wgląd w moje bazgroły :}
Domyślam się że ta funkcja nie będzie jakoś bardzo skomplikowana, ale za nic nie mam pomysłu jak ją zrobić aby działała poprawnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2020, o 23:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 maja 2019
Posty: 17
Pomógł: 1

kolego - rozumiem, że teraz masz jedną funkcję, która wyświetla coś na ekranie. Dodaj sobie nową warstwę abstrakcji - rozbij to sobie na 2 funkcje typu:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i tak się do nich odnoś - pod spodem umieść to co teraz masz i koniec. Twój licznik trzymasz w zmiennej a, a to co chcesz zerować w zmiennej b. Czy też możesz zrobić jedną funkcję na to:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

ilu programistów tyle podejść - wybierz jakie Ci odpowiada.

Przy okazji co takim podejściem też zyskasz - załóżmy, że masz już całą warstwę aplikacji i nagle nie chcesz matrycy tylko HD44780 - to warstwa aplikacji zostaje taka sama, a Ty podmieniasz tylko środki tych funkcji, które podałem na pisanie po HD44780 nie ruszając reszty.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2020, o 16:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 wrz 2017
Posty: 11
Pomógł: 0

Aktualnie mój kod wykłada tak :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Niestety nie mam zielonego pojęcia, jak stworzyć funkcję która: gdy ustawimy 20, z każdym impulsem z przycisku zwiększy się o 1 w przedziale od 1-20 po osiągnięciu 20 znów zacznie liczyć od 0.
Nie wiem czemu ale gdy wcisnę przycisk aby zwiększyć nastawę to najpierw maleje o 1 a następnie już zwiększa dobrze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2020, o 19:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 wrz 2017
Posty: 11
Pomógł: 0

OKI udało mi się zrobić to co chciałem.
Teraz mam mony problem, otóż przycisk ma zliczać gdy wciśniemy przycisk , gdyż teraz gdy tylko wciśniemy przycisk liczy cały czas do 0


Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO