Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 23:42


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2014, o 12:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hmmm teoretycznie powinno być ok ... no ale thermal pad nadal jest źle chłodzony :(

przyjrzyj się do tej noty jak tam to jest zrobione ... czy widzisz tam tylko jedną przelotkę pod scalakiem ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lip 2014, o 14:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Hey ,

Widzialem teraz w nocie ze sa zaznaczone punkty po skosie.

Czy to byloby cos w ten desen :D ?

Obrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2014, o 18:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2012
Posty: 54
Pomógł: 2

Czytam z ciekawości wątek i mam pytanie. Czy ten projekt jest w celach dydaktycznych robiony czy to jest dev board do tej przetwornicy? Jaka jest myśl przewodnia projektu? Generalnie projektowanie przetwornic nie jest łatwe...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2014, o 21:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Hey,

Ogolnie wydaje mi sie , ze jesli powiem iz kazdy z w/w jest obecny to bedzie to prawda. Poczatkowo miala to byc po prostu przetwornica - taka byla mysl ogolna. Nastepnie w moim projekcie ktory robie (sterownik do schodow) potrzebuje zejsc z 12V do 5V :)

Na swojej plytce prototypowej wyprobowalem stabilizator (rodzaj 7805) i nie zakoczy chyba nikogo jak napisze , ze temp wzrosla bardzo szybko.

Pozniej czytajac poradnik Mirka na temat zastapienia 7805 przez A8948 urodzila mi sie mysl stworzenia tak owej. Niestety dosc dlugo zignorowalem fakt , ze nalezy zrozumiec dzialanie "czegos" zanim zabierze sie jego tworzenie. Dlatego tez pierwszy schemat to przepasc miedzy ostatnim.

Dlatego podsumowujac (*bo mam tendencje do pisania nie na temat :) ) celem jest dydaktyka (schematy Eagle/PCB ) nauka o komponentach , lepsze zrozumienie zasad elektroniki no i takze za,owienie plytki.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2020, o 17:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2013
Posty: 47
Pomógł: 1

Cześć po 6 latach i ja doczłapałem do tego momentu ;) I tak jak Kolego uprzejmie proszę o sprawdzenie A8498 -wzorowałem się na tym wątku, ale tak usprawniłem, że już nie jestem pewny, czy to w ogóle wystartuje.. Potrzebuje z 12v zrobić 5v 1,5A w porywie to taki max, średnio 0,5A -ale max może wystąpić i to długo.

Próbowałem na LM2596s, ale przy 0,07A ma już 70stopni.

Oczywiście, jakby się to komuś przydało to udostępnię z wielką radością i dumą Eagla, ale raczej wątpię ;D

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Czy te nogi od cewki są za blisko siebie?
Obrazek

_________________
Złoty Szpadel od Pana Mirka! Dziękuję.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2020, o 23:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Cos chyba musiałeś pokopać z tym LMem, że Ci się tak grzeje.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2020, o 23:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

norniiica napisał(a):
Cześć po 6 latach i ja doczłapałem do tego momentu

to się na forum zakłada nowy wątek a nie bawi w wykopaliska archeologiczne. Jaki jest sens dopisywać się do wątku nieruszanego od 2014 r ??? Sorki ale to nonsens - wyobrażasz sobie jakby tak wszyscy na forum dopisywali się tylko do jednego wątku ? to po co forum?

Wątek zamykam a kolega zdobywa nagrodę złotego szpadla za wykopaliska

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO