Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:02


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2019, o 16:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam!

A ja chciałbym się tu i teraz na forum zapytać Mirka dlaczego nie kontynuuje swoich wspaniałych poradników B4A na YT?

Jak mogę Cię Mirku zmotywować do dalszej pracy nad tymi poradnikami?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 16:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ostatnio jak widać w ogóle mniej mnie na YT niestety - czasowo ledwo zipię ... a i oglądalność moich poradników drastycznie spada, drastycznie. Wiesz - w tych czasach wszyscy tylko andruino ;)

Oczywiście postaram się jeszcze coś porobić w B4A tym bardziej, że coraz nowsze i fajniejsze wersje B4A powstają

tylko nie wiem jak z tym czasem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 18:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Mirku, nie przejmuj się tymi od andruino czy jakoś tak... Jak ktoś nie chce się uczyć i woli gotowce to niech sobie tego druida przepisuje. My wolimy twoje poradniki, twoje porady i opinie.
"Czysty C, czysty AVR" i nie brudzić mi tu proszę jakiś R2D2 (arduino). Pracujemy nad projektem od zera..." Od zera do bohatera" !!!

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 19:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Niestety naszymi dobrymi chęciami i zapałem Mirek rodziny nie nakarmi a podejrzewam, że sprzedaż w sklepie Atnela też nie jest za wysoka - właśnie z powodów 'konkurencji' chińskich towarów (czytaj ceny). A że funkjonalnie przy ATB są prymitywne to większość tego nie zauważa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 20:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

cześć
Ja myślę, że popularność arduino bierze się z tego, że praktycznie każdy scalak, wyświetlacz i co tam sobie ktoś wymyśli jest opracowany i mamy gotowca. Nic tylko podłączyć, wgrać i działa. Problem pojawia się wtedy jak działa ale nie tak jak sobie myślał użytkownik. Zdecydowana większość ludzi korzystających z tej platformy nie ma większego pojęcia jak działa program i co można zmienić żeby dostosować go do naszych potrzeb. O wiedzy czysto elektronicznej na poziomie sprzętowym już nie wspomnę. Osobiście nie używam tej platformy i raczej nie będę tego robił. Nie mam nic przeciwko fanom arduino to tylko moje zdanie. Ja MUSZĘ wiedzieć co i dlaczego działa tak a nie inaczej i wolę czasem poświęcić dodatkowe godziny na pisanie programu niż korzystać z gotowców. Co nie znaczy, że nie używam bibliotek z książek ale to inna historia ;)
mirekk36 napisał(a):
a i oglądalność moich poradników drastycznie spada, drastycznie. Wiesz - w tych czasach wszyscy tylko andruino ;)

Myślę, że powodem spadku oglądalności jest właśnie Pana rzadsza obecność na YT. To takie sprzężenie zwrotne niestety.
Wierni fani jednak czekają i są wyrozumiali
pozdrawiam

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 21:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

Apropo statystyk, oglądalności itp. zwykle wbijam https://forum.atnel.pl i widzę co tam nowego w „kardaśowni” się dzieje, a tymczasem wchodzę na : https://www.youtube.com/user/mirekk36/videos i widzę, że wytwórnia kardśwood opublikował 2 nowe filmy których darmo szukać na blogu/forum.

No Mirek ja to możliwe ?

Już sam nie wiem a może wszystko jest ok. i jakiś głodny robal wrąbał mi złośliwie to co powinno być na forum/blogu ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 22:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

fobos napisał(a):
Apropo statystyk, oglądalności itp. zwykle wbijam https://forum.atnel.pl i widzę co tam nowego w „kardaśowni” się dzieje, a tymczasem wchodzę na : https://www.youtube.com/user/mirekk36/videos i widzę, że wytwórnia kardśwood opublikował 2 nowe filmy których darmo szukać na blogu/forum.

No Mirek ja to możliwe ?

Już sam nie wiem a może wszystko jest ok. i jakiś głodny robal wrąbał mi złośliwie to co powinno być na forum/blogu ?


Może czas zacząć subskrybować kanał YT Mirka Atnel-mirekk36, zamiast narzekać? Możesz wtedy otrzymywać powiadomienia o nowych filmach bez wchodzenia na blog/forum.
Dzięki subskrypcjom Mirek zarobi parę groszy na przygotowanie nowych poradników. Ja w ogóle się dziwię że wielu stałych forumowiczów nie wspiera kanału Mirka na YT poprzez choćby krótki komentarz, który oprócz subskrypcji również wpływa na algorytm YouTuba i poprawia statystykę kanału.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 23:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Piotrek_P napisał(a):
Dzięki subskrypcjom Mirek zarobi parę groszy na przygotowanie nowych poradników.

Panowie, żebyśmy się dobrze zrozumieli ;) ja tego zresztą nigdy nie ukrywałem ....

Ale przy oglądalności moich poradników i to od samego początku - to na YT wiecie na jakie zarobki można liczyć ? ;) śmiech na sali ... może wystarczy na cztero- albo sześciopaka droższego piwa :lol: .... więc sorki ale to żadne zarobki....

Ja proszę o subskrybcje nie po to żeby więcej z YT zarobić tylko po to żeby ew więcej osób się dowiedziało o poradnikach bo wtedy YT samo częściej je poleca innym osobom im się ma więcej subskrybcji. I tylko o to chodzi ... żeby dotrzeć ew do większej rzeszy ludzi ...

Jako finansowe wsparcie rozwoju kanału to rzeczywiście traktuję i to w 100% kwoty przekazywane przez www.patronite.pl - każdy widzi jaka kwota miesięcznie się tam zbiera no i jest ona drastycznie wyższa niż te zarobki z YT.

---------------------

Oczywiście z poradników nie rezygnuję i będą ... ale np teraz okazało się, gdy zacząłem montować 3-cią ostatnią część o MkMENU - jak napisać najprostszy kod źródłowy - to SZLAG by to - nie nagrała mi się jedna część - musiałem kurna nie włączyć jednej kamery a istotnej ... bo pokazującej co się dzieje na LCD ... no więc w dupcu! ... niestety od nowa muszę to w ogóle nakręcić - a będzie to już chyba 4-te podejście ...

no i tak czas sobie leci ... a w międzyczasie muszę też jednak popracować żeby coś zarobić na przysłowiową szklankę chleba.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 00:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

mirekk36 napisał(a):
Piotrek_P napisał(a):
Dzięki subskrypcjom Mirek zarobi parę groszy na przygotowanie nowych poradników.

Panowie, żebyśmy się dobrze zrozumieli ;) ja tego zresztą nigdy nie ukrywałem ....

Ale przy oglądalności moich poradników i to od samego początku - to na YT wiecie na jakie zarobki można liczyć ? ;) śmiech na sali ... może wystarczy na cztero- albo sześciopaka droższego piwa :lol: .... więc sorki ale to żadne zarobki....

Ja proszę o subskrybcje nie po to żeby więcej z YT zarobić tylko po to żeby ew więcej osób się dowiedziało o poradnikach bo wtedy YT samo częściej je poleca innym osobom im się ma więcej subskrybcji. I tylko o to chodzi ... żeby dotrzeć ew do większej rzeszy ludzi ...

Jako finansowe wsparcie rozwoju kanału to rzeczywiście traktuję i to w 100% kwoty przekazywane przez http://www.patronite.pl - każdy widzi jaka kwota miesięcznie się tam zbiera no i jest ona drastycznie wyższa niż te zarobki z YT.

---------------------

Oczywiście z poradników nie rezygnuję i będą ... ale np teraz okazało się, gdy zacząłem montować 3-cią ostatnią część o MkMENU - jak napisać najprostszy kod źródłowy - to SZLAG by to - nie nagrała mi się jedna część - musiałem kurna nie włączyć jednej kamery a istotnej ... bo pokazującej co się dzieje na LCD ... no więc w dupcu! ... niestety od nowa muszę to w ogóle nakręcić - a będzie to już chyba 4-te podejście ...

no i tak czas sobie leci ... a w międzyczasie muszę też jednak popracować żeby coś zarobić na przysłowiową szklankę chleba.


Czyli z tymi groszami nie myliłem się ;-).
Mogło by ich być więcej gdyby zainteresowani Twoimi poradnikami byli bardziej aktywni na YT.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 08:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Niestety oglądalność odcinka na poziomie min. kilkaset tysięcy i więcej dopiero pozwala poczuć jakiekolwiek wpływy. Tak naprawdę na YT zaczyna się zarabiać od obejrzeń liczonych w milionach. Tylko, że filmy pokroju Mirka nigdy nie będą miały tylu wyświetleń co teledyski lub głupoty typu przebieranie psa za pająka itd. Ludzie najczęściej szukają rozrywki (już nawet nie wnikam jakiego typu). I to jest smutne, bo ogrom pracy jaki trzeba włożyć w przygotowanie poradnika, materiałów czy aplikacji jest nieporównywalnie większy niż jakiekolwiek 'tantiemy' z tytułu obejrzeń lub sprzedaży. Pewnym pomysłem na wsparcie były koszulki i kubki firmowe Atnela ale z tego co wiem to okazało się, że też marnie schodziły.
Ja posiadam kilka zestawów ATB, bo mogę w nich używać różnych procesorów - od 8. bitowych do 32. bitowych - jest to niesamowita platforma i nie widziałem żadnej innej (a sporo tego przez moje oczy i ręce przeszło), która miałaby tak rozbudowaną funkcjonalność.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:13 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

A gdyby Mirek się rozebrał to oglądalność byłaby drastycznie wyższa. :lol: 8-) :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

Jaglarz napisał(a):
A gdyby Mirek się rozebrał to oglądalność byłaby drastycznie wyższa. :lol: 8-) :D

:shock: No tutaj to ja mam obawy ...

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

micky napisał(a):
Tylko, że filmy pokroju Mirka nigdy nie będą miały tylu wyświetleń co teledyski lub głupoty typu przebieranie psa za pająka itd

To może MISIO(a) przerobić na pająka ;)

No niestety, jak chcesz zrobić karierę na youtube to albo rzygaj po kątach, wystaw tyłek i nie zapomnij przy tym bluzgać :/
Świat niestety pod tym względem zszedł na psy(nie obrażając psów).
Teraz jest moda na platformy typu arduino, malina, wszystko oczywiście musi być z gotowców, tak żeby za bardzo się nie przemęczyć.
Nawet tutaj część ludzi narzeka, że Mirek sprzedaje biblioteki zamiast udostępniać je za free, jak dla wafelków, tylko chyba zapominają że napisanie takiej biblioteki to dziesiątki godzin pracy, więc na filmy zaczyna brakować czasu.

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Jagi, leć po ścierki dla Mirka ;)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

A wracając do tematu braku nowych poradników B4A. Może by tak firma która tą platformę sprzedaje była by w stanie Mirka "zmotywować". Na YT mało jest poradników odnośnie B4A a chyba zależy im na popularności. Nie wiem niech mu odpalają licencje za odcinki (które może później sprzedać). Może byśmy ich atakowali mailowo, jakaś petycja? To co piszę ma jakiś sens?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 12:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
Jagi, leć po ścierki dla Mirka


:lol: .... no właśnie, ale nie nie - ja się rozbierać nie będę - może wynajmę jakąś sexi modelkę żeby chociaż ze mną wystąpiła w stroju bikini jako asystentka :lol: ... no ale wtedy to całe pieniądze ze wsparcia kanału musiałby by chyba iść na gażę dla takiej modelki ...

A więc, panowie - zostaniemy chyba przy naszej wąskiej tematyce jaką jest elektronika i programowanie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 13:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2017
Posty: 408
Lokalizacja: Puck
Pomógł: 7

Witajcie

Może warto się zastanowić dlaczego arduino jest tak popularne

Gdyby tak spróbować stworzyć taką mini platformę dla początkujących programistów
Myślę sobie gdy młody pasjonat elektroniki i programowania poprosi rodziców aby
mu kupili zestaw ATB i BB na początek to niejeden rodzic pomyśli sobie
wydam tyle kasy a młodemu za tydzień się znudzi

Myślałem nad czymś takim jak prosta płytka z gniazdami do A8, A32, i może atetiny
z procków wyprowadzenia na goldpinach aby bez przekładania procka mógł robić
układy na stykówce.
+ programator

do tego parę kodów ( gotowców ) coś jakby klocków z których mógłby składać większe kody
coś w rodzaju ,

1-Miganie diody - gotowiec
2-Klawisze - gotowiec

wpisz kod z klocka 1
dioda sobie miga
dodaj do tego kod z klocek 2
będziesz mógł klawiszem sterować tą diodą

ITD
Chodzi mi oto aby młodych programistów wciągnąć w tą zabawę ( zarazić tym bakcylem programowania )
A jeśli chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności to Mirka blog oferuje mnóstwo informacji i poradników

Zdaję sobie sprawę że Mirek jak już robi płytki prototypowe to takie EKSTRA i nie będzie się bawił w takie proste.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 15:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

miki53 napisał(a):
Zdaję sobie sprawę że Mirek jak już robi płytki prototypowe to takie EKSTRA i nie będzie się bawił w takie proste.

Tu nie chodzi panie kolego o "zabawę w proste płytki"

Za to zabawa w takie setki modulików podłączanych setkami anten do małego andruino to jedna wielka porażka od początku ... tzn tak ... żeby coś sprawdzić na szybko, przekonać się czy np sami pisząc kod w C nie popełniamy jakiegoś błędu to jak najbardziej rozumiem, że ktoś bierze andruino i odpala ... wie że działa ... A w C mi nie działa - to szukam dalej błędu i robię na końcu własne urządzonko, własną płytkę PCB i to jest zdrowe podejście...

ale nie - większość niestety ludzi zapatrzonych w andruino i andruino - leci na oślep, peklując w obudowę jakieś tam chińskie andruino mini coś tam, do tego kable kable kable i doklejone superglutem inne moduły, przetworniczki - JEDEN wielki KOSZMAR - i na końcu chwali się w internecie że zbudował super urządzenie bo wgrał gotowy skecz z netu i śmiga ... To jest dopiero porażka

proszę bardzo - oto typowy schemat andruinowy:
Obrazek

a do tego płytka PCB z obudową:
Obrazek

i tak 90% (jak nie więcej) projektów andruinowych jest realizowanych ...

a to tak trudno się nauczyć narysować prawidłowego schematu, tym bardziej że jest poradnik za FREE:



albo poradnik jak zaprojektować PCB:



już nie wspomnę o tworzeniu własnych biblitek

Qurczę - no krótkie porównanie ... i co?

----------------------------------------------------------

Jeśli więc chodzi o produkowanie malutkich modułów - żeby było rzekomo taniej - to proszę o tym zapomnieć - bo to złudna oszczędność i czy ktoś chce czy nie - to ZAWSZE ale to ZAWSZE się okazuje, że taka początkująca osoba, która jako argument podaje że nie ma pieniędzy na jakiś drogi zestaw tylko na andruino za dwa dulary - to po roku - jak sobie zajrzy do szuflady z zabawkami - dodatkowymi modułami , częściami luzem, wyświetlaczami - jak sobie PODLICZY ile wydała na te bebechy luzem - to łapie się za głowę - bo można było poczekać trochę, zebrać kaskę i kupić jakiś gotowy zestaw nawet nie ATB - nawet innej firmy ale żeby mieć nie tylko na czym testować ale też uczyć się i tworzyć prototypy - tworzyć własne płytki PCB, budować urządzonka jak się należy ...

ale nie ... często tego podliczenia taka osoba nie robi, bo czuje że wyszłoby nie po jej myśli ;) ... no i dalej pekluje w kolejne andruino mini które zapekluje w koleją obudowę z superglutem i będzie mówić że po wgraniu kolejnego skecza nie rozumiejąc jak to działa w środku i dlaczego często też nie działa jak należy ... idzie dalej drogą super taniego andruino

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 15:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

mirekk36 napisał(a):
i dalej pekluje w kolejne andruino mini które zapekluje w koleją obudowę z superglutem i będzie mówić że po wgraniu kolejnego skecza nie rozumiejąc jak to działa w środku i dlaczego często też nie działa jak należy ... idzie dalej drogą super taniego andruino

Właśnie o tym pisałem w poście wyżej. Często dostaję prośby od znajomych "studentów" o pomoc bo coś nie działa tak jak pisali w opisie. Zawsze wtedy pytam czy wiedzą w ogóle co i jak działa w kodzie i uwierzcie mi w 90% dostaję odpowiedź w rodzaju "ee hmm no wiesz ....."

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 17:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Ja o jednym a cała reszta o czymś innym :) Jak rozmowa z żoną :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 17:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2017
Posty: 408
Lokalizacja: Puck
Pomógł: 7

Mirku
zgadzam się z Tobą całkowicie

Chodzi mi oto aby zachęcić do programowania do zabawy z elektroniką
aby młodych rozruszać w tym kierunku
jest to fajne ale no właśnie jest to ale jeśli siedzę kilka godzin i mimo swoich
wysiłków nic nie wychodzi to nasuwa mu się taki wniosek że to nie dla niego ta cała
elektronika nie mówiąc o programowaniu

Dlatego pisałem o programowych klockach, wiem że jak będzie opierał się tylko na gotowcach
to nawet nie będzie wiedział jak to działa.
Ale jak zobaczy że jemu też coś wychodzi i działa to za jakiś czas zacznie sam kombinować i zagłębiać się
w C


Ja rozumiem że projektując na stykówce to po jakimś czasie masz pół szuflady samych modułów
i jak się to przeliczy to wyjdzie koszt całego zestawu ATB + książki

Ale jak zachęcić ludzi do kupowania zestawów może sprzedaż ratalna na zestawy + książki

Myślę jak Ci pomóc nie tylko pustymi słowami ale tak żeby coś z tego wynikło
Jak można by było bardziej Ciebie rozreklamować ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 17:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

siwypiotr napisał(a):
Jak rozmowa z żoną

Ale o tym też będzie :D

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

miki53 napisał(a):
Ale jak zachęcić ludzi do kupowania zestawów może sprzedaż ratalna na zestawy + książki

Powiem ci, że kiedyś gdy firmy sprzedawały na allegro nasze zestawy to tam od ręki była sprzedaż ratalna - ale ilość zainteresowanych ratami to była z tego co wiem chyba mniejsza niż 1 promil (nawet nie procent) niestety.

miki53 napisał(a):
Myślę jak Ci pomóc nie tylko pustymi słowami ale tak żeby coś z tego wynikło
Jak można by było bardziej Ciebie rozreklamować ?

I bardzo uprzejmie dziękuję już chociażby za takie nawet rozważania ... a sam wiem, że to nie jest takie proste z tym rozreklamowaniem .,.. Za to ciekawostką jest to, że jak już ktoś kto wcześniej bawił się andruinami a później z jakichś względów zakupił zestaw ATB a do tego książkę, książki - to później bardzo często mam odzew od takich ludzi, którzy z jednej strony bardzo dziękują mi, że powstała taka książka (tu bez żadnego chwalenia się z mojej strony - to tylko przekazane opinie) ale też że jest coś takiego jak zestaw ATB - bo od teraz to w końcu nauka mikrokontrolerów zaczęła iść jak z bicza strzelił odkąd się zostawiło andruino z tyłu ;)

Więc generalnie wiem, że i tak wcześniej czy później zdecydowana większość ludzi interesujących się prockami przejdzie w końcu na język C, że odejdą od andruino ... tylko że ten proces się znacznie wydłużył - dzięki andruino za 2$ i magii zakupów w Chinach ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 17:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2017
Posty: 408
Lokalizacja: Puck
Pomógł: 7

Może warto by było po latach wrócić do rat ale nie na allegro tylko w sklepie
zobaczyć jak rynek zareaguje

Jak nie będzie odzewu zawsze można wycofać
sprzedaż ratalną

Czy zbyt dużo papierów do załatwiania aby wdrożyć raty
i przez to zbyt dużo problemów w stosunku do spodziewanego
zysku ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 18:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

miki53 napisał(a):
Może warto by było po latach wrócić do rat ale nie na allegro tylko w sklepie
zobaczyć jak rynek zareaguje

Jak nie będzie odzewu zawsze można wycofać
sprzedaż ratalną

Czy zbyt dużo papierów do załatwiania aby wdrożyć raty
i przez to zbyt dużo problemów w stosunku do spodziewanego
zysku ?

Uwierz mi - sprzedaż ratalna nie rozwiąże problemu nawet w 1 procencie ... sprawdzone przez nas już dawno temu.

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Misiek_86 napisał(a):
Mirekk36: taka mała uwaga, dodawaj też tagi do filmów, wtedy dzięki temu też więcej osób może zobaczyć

dodaję

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2019, o 19:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Misiek_86 napisał(a):
Może warto pomyśleć oprócz poradników, nagrywać jakieś projekty składać, lutowanie. Takie na oczne projekty, popatrzcie np. taki timer NE555 wpisując na YT ile ludzi po oglądało różne kombinacje miganie diod

I tak planujemy powoli z Pawłem - no ale on obronił już inżynierkę i szuka porządnej pracy ... więc jak go wetnie to sam zostanę ... niestety

poza tym my mamy w planach ciut zaawansowane projekciki do pokazania niż słynny skecz BLYNK ;) a to znowu spowoduje, że oglądalność będzie bliska zeru ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2019, o 08:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2017
Posty: 408
Lokalizacja: Puck
Pomógł: 7

Mirku ty masz w swoim zespole panią która zajmuje się grafiką

może by stworzyła jakąś fajną grafikę reklamową

coś na zasadzie
Chcesz zdobyć dobrze płatny zawód programisty kontrolerów AVR
Poznać tajniki języka C który wprowadzi cię w świat budowy wielu
wspaniałych projektów
I otworzy drzwi do wielkiego świata informatyki i robotyki

Chcesz zacząć przygodę z kontrolerami AVR zacznij od blogu mirekk36
który poprowadzi cię przez wszystkie tajniki języka C


I przygotowaną taką ulotkę można by było pobrać z Twojej strony
i każdy mógłby umieścić na swoich stronach , GG ,czy nasza klasa ,no gdzie się da
aby była widoczna przez jak największą ilość ludzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2019, o 08:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No może to jest pomysł ... pomyślę nad tym

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2019, o 12:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

Ja też wspieram kupując w sklepie atnel tak często jak mogę :) czekam na upgrade komponentów i lece dalej z zakupami :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2019, o 12:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013
Posty: 168
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1

Witajcie koleżanki i koledzy.
Ja także od dłuższego czasu zachodzę w głowę jak wesprzeć Mirka.
Jestem jego patronem od samego początku i jestem z tego dumny.
Jak widać z YT ciężko jest wyżyć i stąd chęć pomocy aby Mirka wynieść na wyżyny z jego wiedzą,poradnikami itd.
Myślałem o czymś w rodzaju poradników o "zawężonej" specyfice np. oledy i cała seria od uruchomienia do aplikacji (GPS,zaimplementowane proste gry itd.itd.) wiem,wiem było zaraz napiszecie.........
Coś podobnego robi użytkownik Hayri z YT (któremu także podsyłam linki do Mirka)ale jak sprawdziłem przed chwilką ilość wyświetleń (ok. tysiąca na film) to chyba też lipa.
Może rzeczywiście coś w rodzaju ulotek,nie wiem.
Ja także mam niechęć do andruino, gdzie nie włączysz jakiś projekt to andruino w różnych postaciach.
Pozdrawiam,Krzysztof.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2019, o 14:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kozaa71 napisał(a):
gdzie nie włączysz jakiś projekt to andruino w różnych postaciach.

A najgorsze jest to, że w dzisiejszych czasach na studiach o charakterze elektronicznym to prawie co druga praca inż czy mag - polega na odpaleniu z netu SKECZU andruinistycznego ... i nie dziwota, że za chwilę to nawet nie będzie miał kto uczyć ludzi dalej na tych uczelniach

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2019, o 15:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

Na szczęście są też tacy wykładowcy/promotorzy, którzy z góry mówią, że nie interesują ich prace na arduino. Tak jak to u mnie na studiach było :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO