Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:35


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2019, o 12:34 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2012
Posty: 24
Pomógł: 0

Nie wiem czy dobrze wybrałem miejsce dla tego wątku, ale stawiam, że gdzieś tu leży pies pogrzebany, mogę się jednak mylić. Najważniejsza informacja - w użyciu zestaw ATB v1.03 . Problem wygląda następująco: do atmegi 32 wgrałem najprostsza postać dołączonego do bluebooka programu do komunikacji UART, kalibracja oscylatora. Miałem nadzieję, że po odpaleniu terminala (mam dwa różne) , tak jak kiedyś bywało, zobaczę czytelne komunikaty wraz ze zwiększającą się wartością oscal w pętli - zgodnie z kodem programu. Niestety po wgraniu wsadu i odpaleniu terminala NIC na ekranie. Idąc na skróty odpalenie programu w komputerze powodowało wyciszenie mikrokontrolera. Sprawdziłem to oscyloskopem, w momencie startu terminala, na pinie PD1 zanikała wszelka aktywność, po zamknięciu powracała. W końcu podłączyłem "obcy" konwerter usb-rs do innego portu (COM4) ATB na porcie (COM3) i stał sie cud, zobaczyłem co chciałem na ekranie. Co ciekawe z innego mikrokontrolera podałem sygnał rs232 na odpowiedni pin w zestawie ATB i transmisja tez się pojawiła tym razem na porcie (COM3). Pytanie jest takie, czy problem jest Wam znany, czy może czegoś nie wiem, coś przeoczyłem, czy o czymś zapomniałem. Na te chwile mogę pracować dalej nad moim projektem używając dodatkowego konwertera, ale byłoby bardziej komfortowo używać tylko zestawu ATB.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 21:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Moim zdaniem to coś drastycznie źle podłączyłeś - dążąc nawet do upalenia nóżek

może na początek obejrzyj tę serię

http://mirekk36.blogspot.com/2017/04/rs ... dware.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2019, o 15:35 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2012
Posty: 24
Pomógł: 0

Biorę pod uwagę wszystko, ale co może być źle podłączone, skoro w sumie działa. 1 Zestaw ATB firmowy w żaden sposób nie przerabiany. 2 W sumie FT232 działa jak powinien lecz wtedy gdy dostanie sygnał z innego mikrokontrolera, nie tego który jest na płytce.3 Ten mikrokontroler na płytce również wysyła dane pod warunkiem że terminal w komputerze nie "wisi" na tym samym com-ie co programator. 4 programy się normalnie wgrywają i bezpośrednio z Eclipse i poprzez mkavrkalkulator. Oczywiście obejrzę sobie dokładnie sugerowane poradniki, może mnie to natchnie do jakiegoś rozwiązania. Jedyna rzecz to wyjąłem zworę po drugiej stronie płytki ze stabilizatora 3v3 bo się mocno grzał od zawsze, ale to zdaje się zasila kartę SD i dedykowane jej obwody.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2019, o 16:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2015
Posty: 69
Pomógł: 1

Możesz posłać zdjęcie tego twojego układu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO