Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 04:06


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sty 2019, o 15:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012
Posty: 65
Lokalizacja: Śląsk - Mikołów
Pomógł: 0

Witajcie!

Wpadłem na pewien pomysł, który zrodził się po zamontowaniu SONOFFa do otwierania bramy. Wgrałem na niego SUPLĘ i ładnie z każdego miejsca na świecie mogę otwierać sobie bramę czy furtkę.

Chciałem pójść o krok dalej, stworzyć mały "komputer pokładowy" do auta za pomocą telefonu z systemem android, aby otwierać bramę za pomocą jednego przycisku fizycznego, zamontowanego gdzieś w aucie.

Zainstalowałem sobie na telefonie program mapujący, zmieniający domyślne funkcje klawiszy, pobrałem apkę automate i zdziałałem coś takiego, że po naciśnięciu przycisku głośności powoduje otwieranie bramy.

Wszystko jest podłączone do telefonu jak zestaw słuchawkowy (po minijacku)

W planach mam podłączyć klawiaturę stworzoną z 3 przycisków, razem 9 funkcji (krótkie naciśnięcie, długie naciśnięcie oraz dwukrotne naciśnięcie, dla 3 przycisków).

Jednak 9 funkcji okazuje się być za mało, dochodzi oświecanie światła na podwórku, otwieranie furtki, zmianę głośności w telefonie podłączonego pod radio po bluetooth.

Czy macie jakiś inny sposób rozwiązania tego tematu? Myślałem o przyciskach bluetooth, coś jakby klawiatura, ale po pierwsze, telefon jest podłączony do radia poprzez ten standard, a po 2, nie potrafię zmapować tych przycisków.

Oczywiście telefon jest przeznaczony tylko i wyłącznie do wykorzystanie w aucie, jest tam zainstalowana aplikacja monitorująca auto oraz inne jak np. janosik.

_________________
Próbuj, a NA PEWNO CI się uda!! MADE IN SILESIA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2019, o 21:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Pomysłów jest wiele. Zaczynając od apki w Basic4Android, przez aplikacje typu Domoticz (via VPN, żeby było bezpieczniej) na telefon, sterowanie SMS itd. Na pewno bym nie dokładał kolejnych przycisków fizycznych - od tego mamy ekran dotykowy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO