Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 08:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lis 2018, o 19:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Wielu rzeczy, np. książek, gier planszowych, polskich produktów itd.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2018, o 19:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

No to chyba zrozumiałe i logiczne, że lokalne produkty będą tylko u nas. Osobiście też bym swoich rzeczy nie wystawiał na ali :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2018, o 17:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

jak dobrze poszukasz to się zdziwisz :P

https://pl.aliexpress.com/item/PIWO-POL ... 6696ab3b-3

https://pl.aliexpress.com/item/PIWO-DO- ... 6696ab3b-4

https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... ote+poland

i wiele innnych ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2018, o 14:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hbee napisał(a):
a wszystko za sprawą ciągot izby skarbowej


hmmm to nie jest dziwne ... każda firma MUSI płacić VAT ... a to, że pojawia się coraz większa ilość towarów z Chin, które wysyłane są z dopiskiem "GIFT czyli PREZENT" ... przy czym kwoty łączne tych wciąż rosnących zamówień zaczynają sięgać milionów zł w skali miesiąca - no to chyba nie dziwne, że w końcu państwo się tym interesuje. W końcu to uszczuplenie podatków i nie koniecznie z winy kupujących Polaków ale hmmm dość agresywnych sprzedawców z Chin ...

I żeby to jeszcze była jakaś porządna jakość tych produktów, a jak chyba prawie każdy się już przekonał - jest to masowy zalew niestety albo dziwnych podróbek, albo produktów kiepskiej jakości ... i w związku z tym:

hbee napisał(a):
Swoją drogą, kupując jakieś przedmioty, które będą funkcjonowały w jakimś systemie, warto zdawać sobie sprawę z gwarancji - a to moim zdaniem ważna sprawa.


Ano właśnie ... myślę, że warto żeby to unormować i nie wykańczać przy okazji własnego polskiego handlu, usług i produkcji. Nawet jak polska firma coś sprowadzi z Chin i sprzeda to już jest lepiej - VAT będzie zapłacony, a i klient będzie mógł w Polsce dochodzić swoich praw gwarancyjnych - co szybko z kolei też zadziała na korzyść klienta bo firmy przestaną sprowadzać trefny towar jeśli wciąż będą miały reklamacje.

Warto czasami szerzej spojrzeć na taki problem a nie tylko, że skarbówka się przyczepia .....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2018, o 19:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

To nie wina Chinczykow,ze robią byle jak byle taniej,tylko ludzi ,ze chcą kupować tanio bez refleksji co się z tym wiąże.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 15:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Gdyby ludzie zamawiali fair i fair płacili należny podatek, to takie rozwiązanie nie byłoby potrzebne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 19:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Marhef napisał(a):
Gdyby ludzie zamawiali fair i fair płacili należny podatek, to takie rozwiązanie nie byłoby potrzebne



Dokładnie popieram cię w 100% firma zamawia produkt za 100USD z krajów trzecich tak tak to się nazywa:

Kraj pierwszy - Polska
Kraj drugi - UE
Kraje trzecie - wszystkie kraje poza UE

Wracając do sedna sprawy firma zamawia towar i chce go rozliczyć bo i tak naliczą mu podatek i cło - podatek zawsze cło od pewnej wartości towaru, jednakże w papierach musi się zgadzać bo gdy nie wrzuci tego w koszta zakupu to tak naprawdę nie będzie mógł tego sprzedać jako firma.

Osoba prywatna zamawia towar za 100USD gdzie na paczce jest napisane GIFT a i tak sprzedaje to dalej jako zakup własny nie odprowadzając podatków od sprzedaży

Zadziwiające jest to że przeciwko zmianą są osoby które dużo zamawiają z trzeciego kraju gdzie na wysyłce mają zaniżone kwoty i wcale się o to nie proszą bo sprzedawca sam celowo je zaniża.

To taka krótka riposta JESTEM ZA ZMIANAMI jak wspierać to Polskie Firmy

Nie mniej jestem przeciwny towarowi zamówionemu z krajów trzecich przez firmy i dających 350 - 500% marży.

Właśnie te zmiany mają na celu uregulowanie powyższego i każda paczka będzie prześwietlania a nie wybiórcze już teraz zdarzają się przypadki że ktoś zamawia podróbkę Ipada za mały koszt ale uwaga celnicy prześwietlając paczkę widzą że kwota jest nie ta co wartość rynkowa i za podróbki muszą dopłacać.

Dodatkowo jak ktoś importuje podrobiony towar (nie musi rozpowszechniać wystarczy import) to jest na to paragraf i można wtedy żywić się za nasze podatki.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 20:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Co do Allegro,nie jest to żadna platforma kup-sprzedaj a zwykły bazar, kup i spadaj.
Jeśli jesteś krętaczem i nie interesuje ciebie zadowolenie klienta, to jest dla ciebie idealne rozwiązanie.
Zero zobowiązań.

Zauważ ze w Ali podejście do klienta jest o noebo lepsze, zależy im na pozytywnej opinii i zawsze,zawsze klient jest najważniejszy.
Firmy co sprzedają inaczej szybko znikają z ali.
Zwroty są załatwiane od ręki, nie ma z tym problemu.

Co do Ali, też popieram wypowiedź kolegi, chętnie zakupie w PL towar z vat, ale nie z 300% lub wiekszą przebitką cenowa..
Coś co tam kosztuje 8$ u nasz 80-120zł..
To chore.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 21:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

wchpikus napisał(a):
Co do Allegro,nie jest to żadna platforma kup-sprzedaj a zwykły bazar, kup i spadaj.
Jeśli jesteś krętaczem i nie interesuje ciebie zadowolenie klienta, to jest dla ciebie idealne rozwiązanie.
Zero zobowiązań.


Tutaj się trochę mylisz gdyż allegro stawia ostro na ochronę klienta.

wchpikus napisał(a):
Zauważ ze w Ali podejście do klienta jest o noebo lepsze, zależy im na pozytywnej opinii i zawsze,zawsze klient jest najważniejszy.
Firmy co sprzedają inaczej szybko znikają z ali.


Tak tutaj się zgodzę w 60% zaniżają ceny / kwoty na dokumentach nawet smartprototyping wysłał mi kiedyś paczkę miało być na firmę niestety mimo faktury nie mogłem zaksięgować gdyż wysłali w paczce zbiorczej 100 paczek w 1 kontenerze i tutaj zaczął się problem mimo IVOICE od nich nie mogłem zaksięgować na firmę gdyż paczka szła zbiorczo i celnicy nie widzieli jak podzielić ceny a dodatkowo na moim wniosku widniał napis GIFT oczywiście ostatecznie się udało ale ile to trzeba było wymieniać korespondencji skanów i telefonów co wlicza się w twój czas pracy więc często również się nie dziwie, że tak jest ale jest u celników, jednak nie oni mają winę bo to jest nieuczciwe podejście ze strony 3-go kraju.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 22:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

"Tutaj się trochę mylisz gdyż allegro stawia ostro na ochronę klienta."

Sorry,ale gdzie?
Allegro nie jest stroną w tranzakcji..ich standardowe hasło.
Wiec gdzie ta ochrona?
Czytasz komentarze?
Tam jest dużo zadowolonych klientów,którzy otrzymali wsparcie z alkedrogo...(ironia).
Ja zawsze to robie,jak ktoś ma wiecej niż 10% negatywów,odpuszczam zakup,szczególnie jak kontakt ze sprzedającym jest kiepski.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 22:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

wchpikus napisał(a):
Ja zawsze to robie,jak ktoś ma wiecej niż 10% negatywów,odpuszczam zakup,szczególnie jak kontakt ze sprzedającym jest kiepski.


Do tego nie ma nic allegro.

Natomiast co do ochrony kupujących.

Dbamy o to, aby zakupy na Allegro były w pełni bezpieczne. Dlatego stworzyliśmy Program Ochrony Kupujących. Dzięki niemu odzyskasz pieniądze w przypadku ewentualnych problemów z zakupami.

Jeśli zapłacisz za przedmiot, ale go nie otrzymasz, możesz odzyskać 100% jego wartości - nawet do 10 000 zł.

Jeśli przedmiot znacząco odbiega od opisu, również możesz otrzymać do 100% zapłaconej kwoty.

Dodatkowo zwrócimy Ci koszty przesyłki (do 100 zł), jeśli płatność została zrealizowana za pośrednictwem Allegro Finanse.

Wniosek o rekompensatę możesz złożyć między 14 a 180 dniem od daty zakupu.


Itd...

Poczytaj zanim następnym razem kogoś oskarżysz bezpodstawnie bo akurat co do odzyskiwania pieniędzy z allegro wiem i działają bardzo rygorystycznie nie nie przeżyłem tego ale byłem osobą udostępniającą materiał osoby która zakładała konto w banku aby nie mógł się wymigać że ktoś się pod niego podszył.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 23:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Powiem tak,srata tata..tak wygląda regulamin.
Nie życze tobie bys zaliczył wtope na aledrogo ( cegla, sprzęt uszkodzony, niezgodny), i zobaczysz jak działa ten program..

Masz wycinek z korespondencji z aledrogo..

"Witam.

Dziękuję za wiadomość.

Sprzedający otrzymał ode mnie oficjalne ostrzeżenie.

Bardzo proszę, aby w tej sprawie kontaktował się Pan bezpośrednio z
Kontrahentem.

Dodam, iż za warunki reklamacji odpowiedzialni są wyłącznie Kontrahenci.

Serwis Allegro nie jest stroną transakcji, więc podejmowanie wszelkich
decyzji dotyczących zawartej umowy leży w gestii Sprzedającego i
Kupującego.

Mam nadzieję, że uda się Państwu dojść do porozumienia i sprawa zakończy
się pomyślnie.

Pozdrawiam,

--
Donata Słxxxxxxxxx
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl/"

Nadal uwazasz ze to jest fair?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 23:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

A i owszem gdyż poprosili Ciebie o kontakt de sprzedającym.
W przypadku braku bądź utrudnionego kontaktu powinieneś:

1. Zgłosić na policję gdyż oszukanych może być więcej i tylko czekają aż zgłosi się więcej osób
2. Powiadomić o tym Allegro

Ale nie o tym jest temat gdyż zszedłeś na temat Allegro a temat jest o Aliexpress

Sam sprzedaję na allegro i normalny, człowiek który dba o klienta tak nie postępuje dlatego nie wkładaj wszystkich do jednego worka.

Tymczasem zapoznaj się z tym https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-9
A odpowiem od razu na Twojego kolejnego posta.
Regulaminy nie są po to aby je łamać gdyż gdyby Allegro złamało swój regulamin możesz to zgłosić do Prokuratury i nie będzie już tak miło.
Dlatego też wiem że trzymają się regulaminu i jeżeli nie jest to 1 wybryk sprzedawcy reagują i to ostro jak pisałem znam to z autopsji ale nie
ze strony oszukanego czy też sprzedawcy a od strony formalnej tj z tej strony jak działa allegro.


wchpikus napisał(a):
Powiem tak,srata tata..tak wygląda regulamin.
Nie życze tobie bys zaliczył wtope na aledrogo ( cegla, sprzęt uszkodzony, niezgodny), i zobaczysz jak działa ten program..

Masz wycinek z korespondencji z aledrogo..

"Witam.

Dziękuję za wiadomość.

Sprzedający otrzymał ode mnie oficjalne ostrzeżenie.

Bardzo proszę, aby w tej sprawie kontaktował się Pan bezpośrednio z
Kontrahentem.

Dodam, iż za warunki reklamacji odpowiedzialni są wyłącznie Kontrahenci.

Serwis Allegro nie jest stroną transakcji, więc podejmowanie wszelkich
decyzji dotyczących zawartej umowy leży w gestii Sprzedającego i
Kupującego.

Mam nadzieję, że uda się Państwu dojść do porozumienia i sprawa zakończy
się pomyślnie.

Pozdrawiam,

--
Donata Słxxxxxxxxx
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl/"

Nadal uwazasz ze to jest fair?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2018, o 23:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Ok,widze ze nie miałeś takich doświadczeń z aledrogo.
Apropo,sprawa rozwiązala sie szybkim nakazem zapłaty z sądu, sprzedający otrzymał scan wyroku z możliwością oddania kasy w 24h lub podaje jego dane dla komornika..
Szybko zmiękł,a taki byl hojrak.
A aledrogo wypieło sie d..do kupującego.

Nie bede nic wiecej pisał, pokazałem jak wg mnie i moich doswiadczeń działa ten serwis.Nie o tym watek,racja.

Co do ali to jest wolny rynek i wole mieć wybór gdzie kupuje,szczególnie jak jest taniej.
Będą nakładać clo? Poprosze przyjaciela,kupi w Chechach lub Niemczech i mi zamówi, okradać sie tak nie dam;)
Widocznie ktoś źle znosi konkurencje..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2018, o 10:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

I to jest to co napisałem. Piszesz ze okradać się nie dasz i cła nie zapłacisz a to fair że firmy muszą cło i VAT zapłacić przy imporcie? X takim podejściem okradasz kraj nasz kraj Polskę.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2018, o 10:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Czy ty rozumiesz co piszesz?
Clo jest dokładnie opisane w prawie celnym i od jakiej kwoty trzeba je płacić.
Jeśli ktoś na siłe próbuje nałożyć dodatkowe opłaty na przesyłki, które nie podlegają cleniu,to niech się nie dziwią,że tak będzie.
Pisałem że chetnie zapłace vat,jeśli bedzie to zdrowa konkurencja,a widocznie ktoś takiej konkurencji nie potrafi zrobić,łatwiej dowalić marże z kosmosu.

Jasne, okradam Polske..lol
Porównujesz firme do osoby prywatnej..
Firmy płacą vat,a klienci kupujący od ciebie to nie płacą..



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2018, o 11:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

wchpikus napisał(a):
Czy ty rozumiesz co piszesz?
Clo jest dokładnie opisane w prawie celnym i od jakiej kwoty trzeba je płacić.
Jeśli ktoś na siłe próbuje nałożyć dodatkowe opłaty na przesyłki, które nie podlegają cleniu,to niech się nie dziwią,że tak będzie.
Pisałem że chetnie zapłace vat,jeśli bedzie to zdrowa konkurencja,a widocznie ktoś takiej konkurencji nie potrafi zrobić,łatwiej dowalić marże z kosmosu.

Jasne, okradam Polske..lol
Porównujesz firme do osoby prywatnej..
Firmy płacą vat,a klienci kupujący od ciebie to nie płacą..



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Mylisz pojęcia i zaczynasz wkładać mi w usta moje słowa lecz przeinaczone pisałem dużo wcześniej

majster napisał(a):
Marhef napisał(a):
Gdyby ludzie zamawiali fair i fair płacili należny podatek, to takie rozwiązanie nie byłoby potrzebne



Dokładnie popieram cię w 100% firma zamawia produkt za 100USD z krajów trzecich tak tak to się nazywa:

Kraj pierwszy - Polska
Kraj drugi - UE
Kraje trzecie - wszystkie kraje poza UE

Wracając do sedna sprawy firma zamawia towar i chce go rozliczyć bo i tak naliczą mu podatek i cło - podatek zawsze cło od pewnej wartości towaru, jednakże w papierach musi się zgadzać bo gdy nie wrzuci tego w koszta zakupu to tak naprawdę nie będzie mógł tego sprzedać jako firma.

Osoba prywatna zamawia towar za 100USD gdzie na paczce jest napisane GIFT a i tak sprzedaje to dalej jako zakup własny nie odprowadzając podatków od sprzedaży

Zadziwiające jest to że przeciwko zmianą są osoby które dużo zamawiają z trzeciego kraju gdzie na wysyłce mają zaniżone kwoty i wcale się o to nie proszą bo sprzedawca sam celowo je zaniża.

To taka krótka riposta JESTEM ZA ZMIANAMI jak wspierać to Polskie Firmy

Nie mniej jestem przeciwny towarowi zamówionemu z krajów trzecich przez firmy i dających 350 - 500% marży.

Właśnie te zmiany mają na celu uregulowanie powyższego i każda paczka będzie prześwietlania a nie wybiórcze już teraz zdarzają się przypadki że ktoś zamawia podróbkę Ipada za mały koszt ale uwaga celnicy prześwietlając paczkę widzą że kwota jest nie ta co wartość rynkowa i za podróbki muszą dopłacać.

Dodatkowo jak ktoś importuje podrobiony towar (nie musi rozpowszechniać wystarczy import) to jest na to paragraf i można wtedy żywić się za nasze podatki.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2018, o 17:21 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

23 listopada 2018 uruchomiony został w Lublinie Oddział Celny Pocztowy w Lublinie. Ministerstwo Finansów nie kryje, że nowy urząd ma się skupić przede wszystkim na przesyłkach z Chin.

https://www.chip.pl/2018/11/koniec-eldorado/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 10:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Nie ma ze boli w biznesie..stad ten placz..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 23:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

Jaglarz napisał(a):
23 listopada 2018 uruchomiony został w Lublinie Oddział Celny Pocztowy w Lublinie. Ministerstwo Finansów nie kryje, że nowy urząd ma się skupić przede wszystkim na przesyłkach z Chin.

Prawda jest taka - rząd wydaje pieniądze z naszych podatków na uruchamianie placówek pocztowo-celnych by uszczelnić ich ściągalność. A czym to się skończy? Ano tym że chińczyki obejdą to całe prawo - już teraz wiele chińskich sklepów ma magazyny w europie właśnie po to by obejść zapis o pochodzeniu z "krajów trzecich"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 09:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

ant888 napisał(a):
Ola Boga złe niedobre chińczyki ... a jestem ciekawe ilu piszących tu, że to dobre że cło będą doliczać, że Polske firmy trzeba wspierać ... dla mnie to tak zwany para-patriotyzm więc te osoby które tak szumie się wypowiadają w takim tonie jak zamawiacie płytki to gdzie? w Polskiej firmie czy od chińczyków???

I jak to wtedy z tym wspieraniem Polskich firm jest?


Raz zamówiłem płytki(płytkę) w polskiej firmie. Nie dość, że czekałem trzy tygodnie to jeszcze odczułem, że zrobiono mi łaskę.
Wcale nie jestem przekonany, że polska firma nie wysłała plików do Chin i tylko przepakowała przesyłkę. O cenie już nie wspomnę.
Bardzo chętnie zapłacę VAT i cło za PCB zrobione w Chinach. Niech to będzie razem nawet 50% wartości to i tak się opłaca zamawiać na wschodzie. Polskie firmy dopóki nie zmienią podejścia do klienta i cen są na straconej pozycji przynajmniej jeżeli chodzi o amatorkę.

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 10:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Dokładnie, popieram w 100%
Podejście firm raz, obsługa klienta dwa, ceny trzy.
To jest biznes, nie ma sentymentów, płacz, że ktoś to robi taniej, szybciej, lepiej i z pocałowaniem rączki, jest bez sensu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 14:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ant888 napisał(a):
Tak właśnie działa kapitalizm, a moje wcześniejsze uwagi były do ludzi tak hucznie wygłaszających hasła "wpierać Polskie firmy ... itp." tylko że jak już idzie o wykładanie z własnej kieszeń i za Polskie trzeba zapłacić kilka razy tyle co za Chińskie to wtedy już jakoś ten ekonomicznypatriotyzm przestaje działać!

Proszę nie pleć BZDUR i wypowiadaj się za siebie. Od zawsze była, jest i będzie część ludzi dla których "wspieranie polskich firm" to bzdura ... Dobrze, że na szczęście była jest i będzie też część ludzi, dla których to się liczy i wspierają nasze firmy - dzięki temu jeszcze jako tako ta nasza Polska działa.

Czy to znaczy, że ja krytykuję tych którzy "nie wspierają? - NIE .... każdy robi co chce i co mu się podoba i nic nikomu do tego - czy to oznacza np, że ja nic nie kupiłem w Chinach? .... ależ nie - kupiłem a szczególnie wtedy gdy czegoś nie mogę dostać u polskiego sprzedawcy, albo gdy potrzebuję zrobić jakieś PCB prototypowe w małej serii w 2-3 dni - wtedy sięgam czasem i do Chin mając świadomość, że szczególnie tam im coś jest tańsze tym większe ryzyko bo może się okazać wtopa na końcu, choć przyznam, że akurat PCB trafia się, że robią coraz lepiej i sam ubolewam, że niektóre polskie firmy produkujące PCB nie są w stanie tak się rozwinąć mocno i szybko i na dużą skalę ... ale każdy kto chociaż RAZ w życiu spróbował prowadzić swoją działalność gospodarczą - ten wie, że to nie takie proste bywa.

ant888 napisał(a):
..... tylko że jak już idzie o wykładanie z własnej kieszeń i za Polskie trzeba zapłacić kilka razy tyle co za Chińskie to wtedy już jakoś ten ekonomicznypatriotyzm przestaje działać!

Powtórzę, my np wszystkie nasze moduły produkujemy w Polsce i nie patrzę na to, czy firma której to zlecam bierze PCB z Chin czy nie ....

Stąd też np nasz programator ATB-USBasp kosztuje 66zł a nie 15zł ! .... Zestawy ATB też nie kosztują 50 albo 100zł i wiadomo z czego to wynika ....

Za to ja zamawiając w polskiej firmie - wiem, że mam do kogo się zwrócić gdy będzie problem z produkcją, częściami itp ...

Za to moi nasi klienci też wiedzą do kogo się zwrócić z problemem albo o porządną pomoc techniczną.

I oczywiście nic mi do tego, że ktoś nie chce kupować np naszych modułów bo za drogie a u Chińczyka są za przysłowiowe grosze - ja nie narzekam bo też i rośnie w Polsce czy tego kolego chcesz czy nie chcesz rośnie świadomość jakości i patriotyzmu gospodarczego.

Podsumowując - nikt nie neguje twojego zdania i kupuj wszystko w Chinach ... ale ty też przestań opowiadać banialuki i traktować wszystkich przez pryzmat swoich wyborów albo oskarżać o hipokryzję itp. Daj każdemu robić co chce i jak chce - nie oceniaj pochopnie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 14:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Rozumiem jeśli towar jest podobnej jakości,wsparcie oraz serwis,to tak,stswiam na PL.
Niestety rynek sam to reguluje i jeśli w PL produkcja czegoś jest o wiele droższa, to przenosi się ją tam, gdzie taniej.
Choćby przykład Apple, czemu nie produkują w USA? Bo to ekonomicznie nieopłacalne.
Teraz niestety tylko specjalizowane urządzenia można robić w PL, ale i klienci są specyficzni.
Stety lub nie, chinczyków nie przeskoczysz w cenach, stąd takie mają wziecie na ali.
Faktem jest też,że dobre rzeczy tam kosztują, a bubli dużo.
Ja na razie nie widze innej możliwości jak szukalem oleda wiekszego niż 2' jak tylko tam, ceny u nas zabijaja...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 16:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

To,ze ktoś szuka Polskich produktów nie znaczy ze trzeba go wciągać pod sztandary ONR. Jeśli mam rozsądny wybór to kupie Polskie i oglądam metki kto produkuje ,a ze elektronika tańsza tam to kupuje na wschodzie. Nie wciągajcie w to polityki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 17:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ant888 napisał(a):
a że pojawiły się głosy niczym hasła na sztandarach "polska dla polaków"

Nie zwracam uwagi na błędy zwykle na forum, nie strofuję no ale bez przesady, Polska - to przez duże "P" tak samo jak Polaków a nie polaków, nie chińczyków tylko Chińczyków ...

poza tym

grzeniu 73 napisał(a):
To,ze ktoś szuka Polskich produktów nie znaczy ze trzeba go wciągać pod sztandary ONR


Dokładnie! Więc jeśli panie ant888 dalej będziesz pisał tego typu teksty na tym forum i zaczynał za chwilę politykować to poproszę cię o przesiadkę może na inne forum ?

ant888 napisał(a):
więc do tych osób było moje ironiczne zapytanie gdzie zlecają produkcję PCB czy

więc skończ z tą ironią - to nie forum do ironii ... i nie klasyfikuj ludzi - pozostaw każdemu na ile będzie patriotą, jakim patriotą i w jakim stopniu patriotą. KONIEC. To jest forum dla KAŻDEGO bez względu na poglądy polityczne

grzeniu 73 napisał(a):
Nie wciągajcie w to polityki.

O to chodzi!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2018, o 11:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015
Posty: 89
Pomógł: 0

A ja mam dodaną kartę, z konta walutowego w dolarach. Więc nawet nie tracę zbyt wiele na przewalutowaniach.
Dodam jeszcze, że w wielu bankach tego typu oferty są w zasadzie w 100% darmowe.
Np Nest Bank - wprawdzie nie ma rozbudowanej sieci placówek, ale moim zdaniem, pod względem ceny do jakości wygląda to u nich bardzo dobrze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2018, o 18:18 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

I już zatrzymują paczki:

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... in/gf9clpj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 gru 2018, o 13:14 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

No przecież napisano to wyżej i to kilka razy :lol: 8-) :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2018, o 17:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2016
Posty: 186
Pomógł: 7

wchpikus napisał(a):
Co do Allegro,nie jest to żadna platforma kup-sprzedaj a zwykły bazar, kup i spadaj.
Jeśli jesteś krętaczem i nie interesuje ciebie zadowolenie klienta, to jest dla ciebie idealne rozwiązanie.
Zero zobowiązań.

Zauważ ze w Ali podejście do klienta jest o noebo lepsze, zależy im na pozytywnej opinii i zawsze,zawsze klient jest najważniejszy.
Firmy co sprzedają inaczej szybko znikają z ali.
Zwroty są załatwiane od ręki, nie ma z tym problemu.

Co do Ali, też popieram wypowiedź kolegi, chętnie zakupie w PL towar z vat, ale nie z 300% lub wiekszą przebitką cenowa..
Coś co tam kosztuje 8$ u nasz 80-120zł..
To chore.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


No właśnie, bo tu nie jest tak, że polski produkt na Allegro, tylko ten sam co w Chinach za cenę kilkakrotnie wyższą!

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

imarg napisał(a):
Teraz uruchomili w sortowni w Lublinie jakąś dodatkową komórkę celną, która sprawdza przedmioty pod kątem wartości które tam trafiają i każą dopłacać VAT + cło. Więc trzeba uważać.


A ja sobie myślę, że Chińczycy to obejdą wysyłając przez jakiś kraj obecnych demoludów...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO