Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 paź 2018, o 19:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Koledzy aktualnie przy budowie urządzeń wykonuję najpierw model papierowy i dobieram rozmiary płytek, wycięcia w płytkach itp. A dopiero później składam wszystko na gotowych elementach. Zastanawiam sie od pewnego czasu czy ktoś z Was używa do tego celu jakiegoś programu. Fajnie by było zobaczyć cały sterownik złożony poprzez wizualizację a dopiero potem składać ,wykonywać płytki itp.

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2018, o 21:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Fusion 360

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2018, o 08:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Ja to robię w SolidWorks
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2018, o 11:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

To teraz bardziej szczegółowo, na rynku jest do wyboru kilkanaście programów, skrótowo najbardziej popularne o podobne filozofii działania (tworzenia modeli).

1. SolidWorks - dziwna polityka licencyjna (jak dla mnie) - wersja trial na 7 dni, po napisaniu prośby do lokalnego dystrybutora rozszerzają do 30 dni, po tym zakup licencji, brak wersji hobbystycznej (free) z ograniczeniami
2. Autodesk Fusion 360 - wersja trial 30 dni, po zarejestrowaniu licencja na 1 rok, dla hobbystów i małych firm z rocznym obrotem nie przekraczającym chyba 1 miliona $ za free bez ograniczeń, odnawialna po roku, zintegrowany z Eagle PCB, dla studentów wybrane produkty Autodesk w pełnych wersjach z licencją na 3 lata, działa w chmurze.
3. Autodesk Inventor - bardziej rozbudowany brat Fusion 360, trial 30 dni, potem zakup licencji, dla studentów jak wyżej.
4. DesignSpark Mechanical - wersja free, bez ograniczeń, również komercyjnych.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2018, o 20:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

phill2k napisał(a):
To teraz bardziej szczegółowo, na rynku jest do wyboru kilkanaście programów, skrótowo najbardziej popularne o podobne filozofii działania (tworzenia modeli).

1. SolidWorks - dziwna polityka licencyjna (jak dla mnie) - wersja trial na 7 dni, po napisaniu prośby do lokalnego dystrybutora rozszerzają do 30 dni, po tym zakup licencji, brak wersji hobbystycznej (free) z ograniczeniami
2. Autodesk Fusion 360 - wersja trial 30 dni, po zarejestrowaniu licencja na 1 rok, dla hobbystów i małych firm z rocznym obrotem nie przekraczającym chyba 1 miliona $ za free bez ograniczeń, odnawialna po roku, zintegrowany z Eagle PCB, dla studentów wybrane produkty Autodesk w pełnych wersjach z licencją na 3 lata, działa w chmurze.
3. Autodesk Inventor - bardziej rozbudowany brat Fusion 360, trial 30 dni, potem zakup licencji, dla studentów jak wyżej.
4. DesignSpark Mechanical - wersja free, bez ograniczeń, również komercyjnych.


Posiadam Invertor trochę w nim majstruję próbowałem rozgryźć integrację z Eagle lecz brakuje mi bibliotek elementów. Kolego phill2k czy ty używasz Autodesk Fusion 360?

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2018, o 21:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Cytuj:
Posiadam Invertor trochę w nim majstruję próbowałem rozgryźć integrację z Eagle lecz brakuje mi bibliotek elementów. Kolego phill2k czy ty używasz Autodesk Fusion 360?

Powiedzmy że uczę się w nim majstrować w wolnej chwili ;)

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 paź 2018, o 13:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

To dodam jeszcze od siebie, że do SolidWorks można dokupić (niestety) moduł Altium Designer i począwszy od kreślenia schematu el., wizualizacje płytki aż po konstrukcję formy wtryskowej na obudowę i postprocesor na maszyny cnc - wszystko odbywa się w jednym zautomatyzowanym pakiecie. Ale to niestety kosztuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO