Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 17 gru 2018, o 15:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 cze 2015, o 11:25 
Nowy

Witam. Mam ten sam problem co kolega pmx. Wymyśliłem coś takiego aby jako medium transmisji użyć RS485. Dostępne są HUB'y RS485 które załatwiłyby problem rozgałęzienia magistrli. Tylko pytanie jak połączyć ze sobą np. MCP2515 z MAX485 i czy będzie działać to poprawnie jeśli chodzi np. o arbitraż łącza. Może któryś z kolegów ma doświadczenie w temacie?

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lip 2016, o 09:02 
Nowy

Cześć wszystkim,
chciałem nieco odkurzyć ten temat. CAN został świetnie opisany, szacunek za pracę w to włożoną, tylko to czego teraz brakuje, to schematy, do których linki wygasły. Czy jest ktoś na forum, kto posiada zbiór tych obrazków gdzieś w swoich zbiorach na dysku i zechciałby się nimi podzielić?

PostNapisane: 24 lip 2016, o 18:43 
Użytkownik

Cześć. Odpaliłem dzisiaj moduły Can i w działają one w trybie loopback aczkolwiek jest mały problem z id. Jeżeli wysyłam ramkę z id = 0x45 (lub każdą inną gdzie po 0x występują tylko dwie cyfry) natomiast gdy wysyłam ramkę z id = 0x123 (czyli każda która po 0x ma 3 cyfry) no to odbierana ramka danych ma id okrojone w tym przypadku 0x23 (wycina pierwszą cyfrę). Miał ktoś podobny problem ?

PostNapisane: 29 sty 2017, o 22:01 
Nowy

Cześć. Jestem w trakcie lektury o CAN'ie. Brakuje mi w sumie tylko schematu bazowego najprostszej formy interfejsu CAN, który podał SunRiver. Jeśli ktoś dysponuje to mam ogromną prośbę o udostępnienie tego schematu.

EDIT: Chodzi mi o schemat elektryczny połączeń MCP2515, MCP2551 i mikrokontrolera.

RE-EDIT: Poprawny schemat wstawił mateuscod na poprzedniej stronie. Jedyne co to można zrezygnować z kwarcu przy Atmedze i pociągnąć od MCP2515 z wyjścia CLKOUT (też 12 MHz).

PostNapisane: 19 sie 2018, o 00:04 
Nowy

Cześć, przestudiowałem artykuł o CAN topic1183.html
Na końcu jest informacja, że biblioteki są w załączniku. No właśnie albo jestem ślepy, albo żadnego załącznika nie ma?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1