Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 11:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2018, o 13:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011
Posty: 92
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2

Mam panel HMI ASTRAADA i muszę się z nim skomunikować po RS485 modbus. Od razu pomyślałem o przejściówce Mirka atb-rs232. Szczerze to nie miałem nigdy do czynienia z modbus i stąd moje pytanie.
Proszę o poradę czy tą przejściówką uda mi się porozmawiać z panelem ewentualnie jaki program polecacie do modbusa?
Są na alledrogo przejściówki ale to chińszczyzna a Mirka sprzęty działają od strzała :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2018, o 19:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A co potrzebujesz na nim zrobić? Do komunikacji na PC polecam modbus poll i slave.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2018, o 22:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 8

Jeżeli chcesz skomunikować się z tym panelem za pomocą komputera to sprawdzona przejściówka Digitus DA-70157 (nie używałem ATB-USB-RS232 więc nie wypowiem się na jej temat).
Panel będzie jako Master a po stronie komputera program jako Slave.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Sterowniki PLC Siemens czy ATmega, jaki wybrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2018, o 22:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Na pokładzie ATB-USB-RS232 jest sobie scalak MAX485

Więc w czym może być problem, żeby komunikować się za pomocą MODBUS, który działa przecież na RS485. Po to m.in daliśmy tego scalaka MAX485 ... żeby móc gadać na takich magistralach.

Ba przejściówka ATB-USB-RS232 ma tę zaletę, że posiada scalak FT232R, który bez żadnego specjalnego konfigurowania od razu steruje kierunkiem przepływu danych w tym MAX485 ... więc nic a nic nie trzeba robić tylko od razu jest przejściówka i do ModBus i do wielu innych tego typu rzeczy. Jak się ją ma pod ręką to po co szukać innych ? ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2018, o 06:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011
Posty: 92
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2

Dzięki za odzew

micky napisał(a):
A co potrzebujesz na nim zrobić? Do komunikacji na PC polecam modbus poll i slave.

Muszę zrobić komunikację HMI/PC i ściągnąć z niego co jakiś czas kilkaset kB danych historycznych. Niestety nie mogę tego zrobić ani przez ethernet ani kartą pamięci.

0livaw napisał(a):
Jeżeli chcesz skomunikować się z tym panelem za pomocą komputera to sprawdzona przejściówka Digitus DA-70157 (nie używałem ATB-USB-RS232 więc nie wypowiem się na jej temat).
Panel będzie jako Master a po stronie komputera program jako Slave.

Komunikacja będzie w drugą stronę. Komputer ma odpytywać panel o dane. Przejściówka Mirka ma według mnie dużo większe możliwości za kilka złotych więcej, dlatego od razu o niej pomyślałem.

mirekk36 napisał(a):
Jak się ją ma pod ręką to po co szukać innych ? ;)

No właśnie zdaje się, że dopiero będę miał pod ręką, dlatego dopytuję :D

A jeszcze jedno pytanie. Może głupie ale wolę dopytać. Jak podłączyć przejściówkę z panelem?
Obrazek
Obrazek jest z innego panelu (ja mam as43tft1025) ale wyprowadzenia są takie same.
Pin + i - łączę z wyjściami A i B przejściówki atb a co z masą. W które miejsce podłączyć do przejściówki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO