Widzisz, temat nie jest tak prosty jakby się wydawało. Współczesne telefony są naszpikowane elektroniką która również czuwa nad procesem ładowania. I np telefon potrafi rozróżnić czy został podłączony np do gniazda pc bądź innego urządzenia którego złącze służy do wymiany danych i ma ograniczenie 500mA, jak również potrafi rozróżnić ładowarkę (pod warunkiem że ta jest odpowiednio zbudowana). Co do trybu QuickCharge to już wogule jest wyższa szkoła jazdy - te tryby zazwyczaj wymagają nie 5V ale nawet do 20V w zależności od możliwości telefonu i baterii. (jest to niestety wymóg bo kabel którym łączysz ładowarkę z telefonem ma ograniczone przekroje żył a co za tym idzie i prąd przez te żyły płynący ma ograniczenia. Więc aby obejść ten problem zwiększono napięcie, a z fizyki wiadomo że przy tym samym prądzie a wyższym napięciu moc dostarczana do urządzenia jest wyższa.
Wracając do Twojego przypadku, to te 440mA mogą wynikać z tego że smartfon "myśli" że jest ładowany z portu USB komputera. Aby go oszukać zazwyczaj stosowany trick ze wstawieniem rezystora pomiędzy przewody danych (pomiędzy D- a D+) z tym że czytałem o różnych wersjach, niektóre podają że linie muszą być zwarte bezpośrednio, niektóre że połączone rezystorem 220 ohm - być może wszystkie wersje są prawdziwe a sposób połączenia informuje telefon o wydajności prądowej ładowarki - ale to już moje domysły(owe połączenie powinno być wykonane w złączu ładowarki).
Inna sprawa to czy mierzyłeś napięcie na tej przetwornicy pod obciążeniem? Czy używasz porządnego przewodu łączącego ładowarkę z fonem (najlepiej gruby i krótki)?
------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]skalarro napisał(a):
Ale o ile się nie mylę, fast charge idzie na napięciu 9V a nie 5...
Fast jeszcze powinno chodzić na 5V, spokojnie powinno 1,5A wyciągnąć, wyższego napięcia używa QuickCharge, ale to już koledze bym odradzał takie zabawy chyba że chce usmażyć smartfona i przy tym puścić z dymem samochód (w Quick telefon komunikuje się z ładowarką w celu sterowania poziomem napięcia, w samym smartfonie jest specjalny chip Qalcomma - wynalazcy tej technologi - czip ten jest odpowiedzialny za obniżenie napięcia do bezpiecznego dla akumulatora, jak również za pilnowanie temperatury i prądu)
Inna sprawa to Szybkie ładowanie i mocne obciążanie smartfona. Niestety ale szybkie ładowanie wyklucza intensywne korzystanie z telefonu w tym czasie. Sam proces ładowania nagrzewa baterię, dodatkowo proces obniżania napięcia do 4,2V również wytwarza ciepło, jeśli do tego intensywnie korzystamy z telefonu powodując że ten będzie wydzielał ciepło (podświetlenie, CPU, GPU) to niestety ale czip nadzorujący proces ładowania będzie ograniczał prąd ładowania by nie przegrzać aku.