Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 mar 2018, o 12:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

MarekW23 napisał(a):
Cóż, poddaję się.

Wiesz co? ja też się poddaję. Próbuję cały czas Cię rozgryźć o co może Tobie chodzić ale ciężko jest

Zobacz - kupiłeś zestaw gdzieś tam, razem z książką. Jeżeli to nie był zakup bbezpośredni z Atnel to jak Mirek wspomniał nie mógł być to zestaw nowy, bo nikt inny takich (z książką) nie sprzedaje.
Więc zakładamy, że to używka, bo Ty tego nie podajesz... Zgłaszasz jakieś roszczenie. Mimo, że prawdopodobnie bezpodstawnie, bo uszkodzenie mogło powstać z winy poprzedniego właściciela - Mirek oferuje pomoc i gotowy jest naprawić lub wymienić zestaw ( szacunek! ). Ty dalej wysnuwasz jakieś opowieści o patriotyzmie itp.

Na koniec wyjazd z chińskimi programatorami? Co to ma do rzeczy?

Ale najgorsze, że próbujesz obrażać a to już nieładnie. Wyobraź sobie, zdarza się że czasem ja też mam odmienne zdanie niż Mirek. I co? I nic, zwyczajnie powiem co myślę i tyle. Ale NIGDY nie ośmielę się obrazić nikogo. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale nie daje mu to prawa po nikim bezpodstawnie sobie "jechać" .

Myślę, że powinieneś się zastanowić nad tym zachowaniem, może nawet odważysz sie przeprosić. Potem spróbuj się zmierzyć z problemem. Taka płytka to nie prom kosmiczny i przy odrobinie dobrej woli i pomocy z forum zapewne dasz radę ją uruchomić jak nie chcesz wysłać. Zresztą na miejscu Mirka nawet już bym jej nie przyjął.

Pozdro

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 12:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Przecież tu nie chodzi o żadna płytkę. Próbował wciągnąć ludzi w swoja grę ,nie wyszło i głupio się tłumaczy wymyślając co rusz nowe watki. Albo dostał wcześniej bana i chciał się zemścić ,albo konkurencja w co wątpię ,bo aż taki głupi by raczej nie byli. Ale temat fajny bo się pośmiać można było :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 12:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Ale po co kolega woli walnąć foch jaki ten Mirek zły i jak to inni go obrażają.
Kolego zastanów się ile masz lat bo z tego co piszesz to zachowujesz się jak rozpieszczony bachor co mu cukierka zabrano .
P.S gdzieś na forum podobny temat się jakiś czas temu pojawił o zwarciu na pcb odszukaj może ci to coś pomoże?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 12:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MarekW23 napisał(a):
PS. Zestaw nie był kupiony od p. Kardasia ani dystrybutora, więc p. Kardaś nie dostanie go.

hahahahahahaha no zaraz padnę ze śmiechu - teraz już KAŻDY widzi jaki to TROLL !

paskudny paszkwil ;) a chciałem czekać do poniedziałku na zwrot zestawu .... jak widać uczciwe podejście do takich TROLI jest bez sensu - zawsze się taki znajdzie co się zapluje jadem .... a następne zdania prześlicznie o tym świadczą i już się do nich odnoszę ;)

MarekW23 napisał(a):
PS. Zestaw nie był kupiony od p. Kardasia ani dystrybutora, więc p. Kardaś nie dostanie go.

Po prostu ŻENADA !!! żenada do kwadratu .... gościu dokonał PRZEPIĘKNEGO - S A M O Z A O R A N I A - .... klasyczne samozaoranie ....

MarekW23 napisał(a):
Cóż, poddaję się. Nec Hercules...

teraz się poddaje ? .... zaraz się okaże, że do wciąż rosnących pretensji dojdzie kolejna - że to forum to kółko różańcowe , że to sekta ....


MarekW23 napisał(a):
PS 2. "...ja bym z największą chęcią, jak zawsze zresztą każdemu, pomógł (M. Kardaś).
PS 3. "...jak ktoś ma chiński programator to niech zadzwoni do Chin albo napisze do Chin ... czy też wejdzie na chińskie forum" (M. Kardaś).


i tu dochodzimy do SEDNA sprawy ! ....

zobaczcie - gościu kupuje chiński programator USBasp za 15zł - ma problem, programator mu nie działa ... co więcej pisze że atnelowski jest za drogi. I co? przychodzi na forum pomocy technicznej Atnela żeby mu naprawić chiński programator .... i nagle wielkie oburzenie na to, że odsyłam gościa na chińskie forum albo żeby zadzwonił do Chin albo chociaż do swojego sprzedawcy ...

Ja OD ZAWSZE mam takie podejście i chyba KAŻDY o tym wie ... tylko że pomimo to średnio raz na miesiąc / kilka miesięcy i tak wchodzi nowa osoba na forum DOKŁADNIE z takim samym problemem - to jest wręcz masowe - bo nie wspomnę już ile ja maili albo wiadomości na PW dostaję żebym pomógł komuś bo mu chiński programator nie działa - i nawet pisząc do mnie na PW czy maila tacy ludzie z rozbrajającą szczerością piszą do mnie, że nie stać ich było na atnelowski ATB-USBASP dlatego musieli kupić chiński - ale na pocieszenie dla mnie zwykle piszą, że za to kupili MkAvrCalculator - i tera żądają pomocy !

tymczasem prosta kalkulacja:

1. chiński usbisp 15zł + MkAvrCalculator 45 zł = 60 zł

2. ATB-USBASP 66 zł (+MkAvrCalculator GRATIS!) = 66 zł

--------------------------------------------------------------------
RÓŻNICA: = 6 zł

jest tu jakiś sens pisania do mnie na maila albo na PW "nie stać mnie na atnelowski programator bo jest za drogi" ? ;) no ŻENADA DO SZEŚCIANU


Pomijając już to - to ja już w swoich NAJSTARSZYCH poradnikach wideo mówię o tym, że TYLKO DLATEGO rozpocząłem produkcję naszej wersji ATB-USBASP widząc nawałnicę już wiele lat temu chińskiego chłamu w postaci tych USBasp'ów po 15 zł ... widząc ilu ludzi ma z tym problemy - sam po swoich jeszcze kiedyś postach na elektrodzie gdzie prezentowałem swoje konstrukcje amatorskie USBASP gdzie zachęcałem ludzi do tego aby sami sobie złożyli lepiej USBASP niż kupowali te chińkie chłamy - to i tak wciąż dostawałem coraz więcej tych maili - no po prostu miałem po kilkaset maili miesięcznie w/s uszkodzonych chińskich USBASP .... wkurzyłem się i postanowiłem zrobić własną konstrukcję którą wprowadzę do sprzedaży .... Oczywiście jak zwróciłem się z zapytaniem do firm o wycenę produkcji (pomyślałem że KOSMICZNEJ ilości bo aż 1000 szt) .... bo myślałem, że uzyskam pewnie dobrą cenę na poziomie zapewne 10zł żeby doliczyć sobie jakąś tam drobną marżę .... skoro Chińczycy produkują je za 15 zł - i jakież było moje zdziwienie - to było jak spotkanie się ze ŚCIANĄ auta jadącego 100km/h .... okazało się że sam koszt produkcji nawet 1000 egz jest o wiele wiele wyższy, a jeszcze trzeba opłacić badania certyfikacyjne CE !!! ... więc na początku chciałem się poddać i zrezygnować - ale ....

ale znowu podjąłem ryzyko i wyprodukowałem wprawdzie sporo mniejszą ilość niż 1000 szt .... stąd NIGDY W ŻYCIU nie mogłaby mi wyjść cena 15zł , ba! nawet nie 20 ani 30 zł ;) nawet nie 40 czy 50 zł dla klienta końcowego ... ale mówię - dodam do tego darmowo jako wsparcie mój program i PORZĄDNĄ OBSŁUGĘ I POMOC TECHNICZNĄ nawet z pomocą bezpośrednią przez Team Viewer - wtedy też specjalnie zakupiłem licencję na ten program - z tego powodu (jeszcze wtedy Team Viewer 6. .... Ku mojemu zdumieniu - pierwsza partia programatorów została wręcz wymieciona jak w przeciągu ... no i cóż - ludzie zaczęli pisać - że kiedy będą? czy jeszcze będą? ... trzeba było iść z tym dalej i tak ciągnę do dzisiaj chociaż trzeba wydawać straszną KUPĘ pieniędzy na produkcję a później czekać aż się sprzedadzą .... kto nigdy nie produkował i nie sprzedawał ten nie wie i nie zrozumie co to znaczy ...

Na szczęście nie mogę narzekać na sprzedaż naszych programatorów - bo sprzedają się wciąż bardzo dobrze a ostatnio nawet coraz więcej ...

Ludzie mają coraz większą świadomość choć powoli to idzie - ale to właśnie ta świadomość większa spowodowała, że to nasi dystrybutorzy sami się zgłaszali i zgłaszają do sami - pomimo że mają w ofercie chińskie programatory po 15zł - to pisali do nas, że coraz więcej ich klientów pyta o ATB-USBASP pomimo że wydaje się być DUŻO DROŻSZYM - aż się dziwili niektórzy dystrybutorzy jak to działa żeby TAK dużo droższy niby programator sprzedawał się tak dobrze - i sami obserwują że również u nich zwiększa się tendencja sprzedaży ATB-USBASP w porównaniu do chińczyków za 15zł - sami klienci im mówili jak się okazało, że zależy im na: JAKOŚCI ale też co ciekawe - na POMOCY TECHNICZNEJ i na programie MkAvrCalculator do tego ....

Ja mogę być z tego dumny - ale niestety nie mam czasu i pieniędzy na to, żeby świadczyć pomoc techniczną dla nabywców chińskich programatorów. MÓWIĘ TO ZAWSZE OTWARCIE i szczerze - nawet w poradnikach wideo !

tymczasem taki podły TROLL z chińskim programatorem nie rozumiejący tego wszystkiego, za to że dostał taką odpowiedź WYMYŚLIŁ sobie - powiem Wam WYSSAŁ SOBIE z kociego palca tę całą historię z zestawem ATB - teraz już wiem, że zostało to CAŁKOWICIE ZMYŚLONE - widać jak gościu nie miał wiedzy nawet co wchodzi a co nie w ramach zestawu, nigdy nawet nie zadał sobie trudu zajrzeć do instrukcji żeby chociaż porządnie nakłamać - nawet na tym polu jest nieudolny.

widać było jak eskaluje problemy - na początku był tylko zły że nie widzi obrazu i że kabelków brak, później że widzi błędy ortograficzne w książce i przez to nie widzi nic :D ciemno mu .... później że w poradnikach też są błędy

.... ale nawet tu się nie poddał i brnął dalej - aż doszło do koszulek z Żołenierzami Wyklętymi - to już zupełny ODLOT - nawet nie wiem jak to wyjaśnić ale widać, że gościu całkowicie już ODJECHAŁ

nigdy w życiu w łapach swoich nie miał nawet zestawu ATB .... być może książkę .... a wystarczyło, że usłyszał że nie dostanie pomocy do chińskiego programatora i to spowodowało wybuch w jego głowie i egzotyczny plan zemsty ;) tyle że wyszło na jak jak PRYMITYWNY żeby nie powiedzieć prostacki.

i na koniec uwaga panie Marku szanowny:

MarekW23 napisał(a):
Będę wdzięczny za usunięcie mojego konta.

Wyjątkowo to konto i ten wątek zostawię .... i powiem więcej, to są ohydne pomówienia - z miłą chęcią czekam na pozew do sądu za odmowę usunięcia konta - z miłą chęcią się spotkam z szanownym Panem Markiem w sądzie - zaś ten wątek, którego kopię już zrobiłem będzie dowodem w sprawie pomówień, bo ja również rozpatrzę możliwość złożenia pozwu za pomówienia publiczne .... Warto żeby takie osoby czasem dowiedziały się co to znaczy prawo

i teraz najciekawsze - UDOWODNIĘ w sądzie, że szanowny Pan Marek nie miał w rękach zestawu ATB 1.05a NEUTRINO i to nawet kupionego na rynku wtórnym ... Ale spokojnie Panie Marku udowodnię to w sądzie, nie chcę tu już więcej z szanownym Panem oszustem dyskutować a jak Pan porozmawiasz ze swoim prawnikiem (tak tak warto zacząć się orientować i poszukać pomocy prawnej do czego zachęcam - żeby się dalej nie pogrążyć. Proponuję więc każdy pański następny "wyskok" tu na forum skonsultować ze swoim prawnikiem - bo aż mi szkoda już szanownego Pana i głupoty jaką Pan zrobił)

skoro stać Pana na cytat Łaciną - to znaczy, że nie jest Pan smarkaczem i tym bardziej i dobitniej zrozumie Pan moje słowa.

Do zobaczenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 12:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zubik napisał(a):
Cóż Marek, nawet trolololo trzeba umieć, postaraj się na przyszłość

Dokładnie, :lol: :lol: dobre - tzn smutne ale prawdziwe :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2018, o 14:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

JacekPlacek napisał(a):
Tyle energii i tak wiele słów w odpowiedzi na tak krótki komentarz.

Ale dziwisz się?? Co chciałeś wnieść do dyskusji tym komentarzem swoim? Typowo zaczepna wypowiedź to była.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2018, o 15:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skalarro napisał(a):
Typowo zaczepna wypowiedź to była.

Dokładnie "była" i to nie pierwsza już tego typu jego wypowiedź na forum, więc pożegnałem się już z kolegą na forum ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2018, o 20:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2014
Posty: 243
Pomógł: 9

Ja bym spróbował na głównej stronie tam gdzie się pojawia moduł powitanie zmienić napis na taki czerwony, z większą czcionką i wytłuszczony boldem: "Witamy na forum firmy Atnel dotyczącym tylko i wyłącznie produktów firmy Atnel".
Może by to zredukowało ilość troli o jakieś 20-30%. Nic by to nie kosztowało a ile nerwów zaoszczędzone...

_________________
http://www.ate-zbaszyn.eu



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2018, o 21:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Podejrzewam że odstraszyłoby normalnych użytkowników, a trolle jak byli, są, tak i zawsze będą.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2018, o 21:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

yaiba83 napisał(a):
Ja bym spróbował na głównej stronie tam gdzie się pojawia moduł powitanie zmienić napis na taki czerwony, z większą czcionką i wytłuszczony boldem: "Witamy na forum firmy Atnel dotyczącym tylko i wyłącznie produktów firmy Atnel".

To wcale nie jest forum dotyczące tylko produktów firmy Atnel a zatem taki bezsensowny wpis nigdzie się nie pojawi ... za to jeśli ktoś samodzielnie nie może zrozumieć o co chodzi z ATB-USBASP i chińskim USBASP to czy będzie miał wpis czy nie - i tak będzie trolował

Tak samo jak nie ma na forum atnel żadnego regulaminu - i nie będzie - bo nie potrzeba. Kto nie rozumie zasad kultury to i tak nigdy nie zrozumie żadnego regulaminu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2018, o 21:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

Ciekawy wątek!, nie wydaje mi się by p. 'Marek Wielusz' był autentyczną osobą, google ani facebook nie znają takiego nazwiska, to samo tyczy się niku 'MarekW23'.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2018, o 22:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

adam4321 napisał(a):
Ciekawy wątek!, nie wydaje mi się by p. 'Marek Wielusz' był autentyczną osobą, google ani facebook nie znają takiego nazwiska, to samo tyczy się niku 'MarekW23'.

Tak czy inaczej, chciał pochlapać błotkiem a sam dostał po oczach rykoszetem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 01:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Ciekawe kiedy ten wątek pojawi się na elektrosmrodzie, tylko jak zwykle okrojony, hehe.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 14:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 mar 2018
Posty: 4
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Tematy zostały połączone.

Chciałbym dowiedzieć się, jak to praktycznie jest z jakością produktów firmy Atnel i wsparciem technicznym dla jej klientów.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 14:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 19 kwi 2012
Posty: 10
Pomógł: 2

Krótko mówiąc : doskonale



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:06 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

atomal napisał(a):
Chciałbym dowiedzieć się, jak to praktycznie jest z jakością produktów firmy Atnel i wsparciem technicznym dla jej klientów.


A skąd to pytanie w ogóle?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 mar 2018
Posty: 4
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Darektci napisał(a):
Krótko mówiąc : doskonale


A jakieś szczegóły?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Jaglarz napisał(a):
atomal napisał(a):
Chciałbym dowiedzieć się, jak to praktycznie jest z jakością produktów firmy Atnel i wsparciem technicznym dla jej klientów.


A skąd to pytanie w ogóle?


Prawda, nie napisałem - z Łomży.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:14 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Cytuj:
Jaglarz napisał(a):
atomal napisał(a):
Chciałbym dowiedzieć się, jak to praktycznie jest z jakością produktów firmy Atnel i wsparciem technicznym dla jej klientów.


A skąd to pytanie w ogóle?


Prawda, nie napisałem - z Łomży.


Czyżby poprzedni MarekW23?

Tak samo kluczył z odpowiedziami. 8-)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

atomal - śmiem twierdzić, że drugiej takiej firmy w Polsce nie znajdziesz, baa w Polsce... ogólnie !
Rewelacja - nie mam najmniejszego prawa na cokolwiek narzekać: szybko, sprawnie, bezproblemowo, tanio !!!
Jeśli się nawet się pojawiały jakiś zagwozdki, to z mojego niezrozumienia idei a nie błędów firmy.
Mirek świadczy pełną pomoc techniczną do swoich produktów, ale tak szczerze , między nami, jest ona prawie że nie potrzebna bo caluśki sprzęt czy oprogramowanie chodzi bez zarzutów !



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 mar 2018
Posty: 4
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

karolen napisał(a):
atomal - śmiem twierdzić, że drugiej takiej firmy w Polsce nie znajdziesz, baa w Polsce... ogólnie !
Rewelacja - nie mam najmniejszego prawa na cokolwiek narzekać: szybko, sprawnie, bezproblemowo, tanio !!!
Jeśli się nawet się pojawiały jakiś zagwozdki, to z mojego niezrozumienia idei a nie błędów firmy.
Mirek świadczy pełną pomoc techniczną do swoich produktów, ale tak szczerze , między nami, jest ona prawie że nie potrzebna bo caluśki sprzęt czy oprogramowanie chodzi bez zarzutów !


Mirek czyli Mirosław Kardaś?
Właśnie o tę pomoc pytam, bo czytałem, że różnie z nią bywa.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

atomal napisał(a):
karolen napisał(a):
atomal - śmiem twierdzić, że drugiej takiej firmy w Polsce nie znajdziesz, baa w Polsce... ogólnie !
Rewelacja - nie mam najmniejszego prawa na cokolwiek narzekać: szybko, sprawnie, bezproblemowo, tanio !!!
Jeśli się nawet się pojawiały jakiś zagwozdki, to z mojego niezrozumienia idei a nie błędów firmy.
Mirek świadczy pełną pomoc techniczną do swoich produktów, ale tak szczerze , między nami, jest ona prawie że nie potrzebna bo caluśki sprzęt czy oprogramowanie chodzi bez zarzutów !


Mirek czyli Mirosław Kardaś?
Właśnie o tę pomoc pytam, bo czytałem, że różnie z nią bywa.


No chyba że pytasz o pomoc do chińskich USBASP - to tego nie świadczy.
Co do produktów firmy Atnel - to pomoc jak wcześniej pisałem jest praktycznie niepotrzebna, bo wszystko działa bez zająknięcia.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 mar 2018
Posty: 4
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

karolen napisał(a):
No chyba że pytasz o pomoc do chińskich USBASP - to tego nie świadczy.
Co do produktów firmy Atnel - to pomoc jak wcześniej pisałem jest praktycznie niepotrzebna, bo wszystko działa bez zająknięcia.


Pytam ogólnie o pomoc do produktów Atnel i wszystkiego, co jest związane z AVR.
W jednym z poradników Mirek (Mirosław Kardaś?) zapewniał, że pomaga również posiadaczom chińskich USBASP. Coś się zmieniło?
A jak to jest naprawdę z tymi chińskimi programatorami? Do niczego nie nadają się? Wyrzucone w błoto pieniądze?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 15:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

atomal napisał(a):
A jak to jest naprawdę z tymi chińskimi programatorami? Do niczego nie nadają się? Wyrzucone w błoto pieniądze?


To jest trochę loteria, zależy na jaki trafisz. Programator dostaniesz za 12-15 zł a soft do niego ??
Mirka programator w obecnej wersji kosztuje 66 zł do tego w pakiecie dostajesz soft MkAvrCalculator, który w połączeniu z programatorem tworzy już ładny kombajn. Bo jest to nie tylko programator ale również generator częstotliwości, PWM. Ma jeszcze kilka ciekawych kąsków których próżno szukać u konkurencji a u chińczyka to już w ogóle....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Poza tym, korzystając z tego forum wypadałoby być uczciwym wobec jego założyciela - chcesz korzystać z wiedzy na forum (której jest multum, na wiele tematów) to rób zakupy w oficjalnym sklepie :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 16:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

atomal napisał(a):
Coś się zmieniło?

Tak zmieniło się i to WYRAŹNIE - pisałem o tym niejednokrotnie .... Po tysiącach maili z problemami w latach 2008-2011 miałem już dosyć i zacząłem produkować atnelowskie - gdzie mogłem ręczyć że nie będzie problemów własną głową - a nawet gdyby się coś zdarzyło to producent w Polsce i może natychmiast wymienić czy pomóc w języku polskim .... Od tej pory w niejednym poradniku wideo wspominałem żeby nie zwracać się do mnie z pytaniami o chińskie programatory bo nie jestem w stanie obsługiwać tysięcy maili od użytkowników chińszczyzny - szczególnie gdy na przełomie lat 2012/2013 Chińczycy zrobili dziwoląga o nazwie USBISP zamiast USBASP i to był armagedon mali do mnie - bo USBISP w ogóle nie były zgodne z USBASP tymczasem i Chińczycy i polscy sprzedawcy reklamowali je jako USBASP

atomal napisał(a):
A jak to jest naprawdę z tymi chińskimi programatorami? Do niczego nie nadają się? Wyrzucone w błoto pieniądze?

CHŁOPIE idź do Chin i się zapytaj

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

co za uparty typ balbina vel MarekW32 vel atomal ... zaczyna od produktów Atnel a jak zwykle kończy na chińskim programatorze .... to się chłop zafixował

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 17:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

atomal - pamiętaj o jednym szkalowanie czyjegoś dobrego imienia - jest karane !!
Taki jesteś kozak to przedstaw się z imienia i nazwiska a nie ukrywasz się pod 30 różnymi nicka'mi.

A dlaczego nie pisałeś do swojego Boskiego Sprzedawcy który trafił kolejnego jelenia i upchnął mu swój trefny towar ??
Zarobić dajesz obcemu ale pomocy oczekujesz od swoich ...

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

atomal napisał(a):
karolen napisał(a):
------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Poza tym, korzystając z tego forum wypadałoby być uczciwym wobec jego założyciela - chcesz korzystać z wiedzy na forum (której jest multum, na wiele tematów) to rób zakupy w oficjalnym sklepie :)


Uczciwość, Szanowny Panie, obowiązuje obie strony.


Kto ma być uczciwy??
Bo Ty na pewno taki nie jesteś!
Dałeś zarobić chinolowi a tu rządasz pomocy !!



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 17:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2016
Posty: 248
Lokalizacja: Norwegia
Pomógł: 16

atomal napisał(a):
Tak, jestem uparty, bo nie znoszę Pańskiej obłudy i hipokryzji!!!


atomal miej litość proszę Cię. Obiektywnie patrząc na działalność firmy Atnel, naprawdę nie można jej przedstawicielom niczego zarzucić. Jeżeli masz jakiś żal do samego Mirka, nie ważne z jakiego powodu, to pomyśl sobie że Mirek nie musi nikomu pomagać. Nie ma takiego obowiązku po prostu. Jeżeli masz jakiś problem techniczny ze sprzętem który zakupiłeś i nie działa, to od tego są regulacje dotyczące gwarancji i rękojmi.
Jeżeli masz jakiś problem osobisty, załatw go osobiście bazując na powszechnie uznanych normach społecznych albo jak prawnych jak już nie możesz inaczej.
Ja nie jestem "emocjonalnie zaangażowany" w działalność Atnel, i obiektywnie jako użytkownik wielu produktów Atnela, zapewniam Cię że nigdy nie miałem żadnych problemów technicznych z jej produktami, ani też nigdy nie spotkałem się ze złym potraktowaniem mnie jako klienta. Przeciwnie, zawsze kiedy zależało mi na terminach, towar wysyłany był zgodnie umową telefoniczną.
Kupowałem zarówno hardware jak i software z Atnel i NIGDY nie miałem problemów z tymi produktami. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę specyfikę oferowanych produktów. Zestaw uruchomieniowy to jest urządzenie zamknięte z zawartą w sobie sztuczną inteligencją. Przeciwnie, wymaga przyswojenia sobie najpierw wiedzy zawartej w instrukcji użytkownika, a potem poszerzania jej na przykład przy pomocy poradników które Mirek Kardaś udostępnia ZA DARMO!! Znasz inną firmę która robi to samo? Więc zanim obdarujesz kogoś niemiłym epitetem, zastanów się czy warto w taki sposób odreagowywać.
Na koniec jeszcze mogę Cię zapewnić, że nawet jeżeli nienawidzisz kogoś tutaj na forum czy w firmie Atnel, nie musisz się do końca do wszystkich uprzedzać. Na tym forum jest masa ludzi którzy z miłą chęcią i bez złośliwości czy ironizowania, pomogą w każdym przypadku oczywiście jeżeli jest ktoś kto posiada wiedzę na to pozwalającą. Dla tego miej litość i odpuść sobie i innym i zacznijmy się bawić w to co najbardziej nam się tutaj podoba, czyli programowanie i konstruowanie fajnych rzeczy.

_________________
SP2LUB - LA1BUA



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 18:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Jakiego porozumienia? To czubek ,który szuka dymu. Temat powinien być usunięty, a ten typek zbanowany. Po co się wdajecie z nim w dyskusje? Tu nie chodzi o żadne programatory ,płytki ,obsługę czy co tam innego. Gościowi się zwoje w głowie zagrzały i robi smród na forum.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 19:33 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Został. Czekamy na następne konto. :lol:



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2018, o 19:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

grzeniu 73 napisał(a):
Jakiego porozumienia? To czubek ,który szuka dymu. Temat powinien być usunięty, a ten typek zbanowany. Po co się wdajecie z nim w dyskusje? Tu nie chodzi o żadne programatory ,płytki ,obsługę czy co tam innego. Gościowi się zwoje w głowie zagrzały i robi smród na forum.

I tym słusznym akcentem zamykamy wątek ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO