Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sie 2017, o 10:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

to dziwne bo powinno działać i wręcz powiem, że działa bo aż z ciekawości właśnie przetestowałem i za każdym razem licznik się zwiększa - nawet jak wygaszam ekran przyciskiem

nie wiem może twój telefon robi coś dziwnego z procesami ? Normalnie ten timerek ładnie zasuwa sobie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2017, o 21:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dlatego ja od 5 lat używam TYLKO Samsungów - zawsze 100% androida w androidzie i niezawodności ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2017, o 23:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

A nie masz zainstalowanego jakiegoś oszczędzacza zasobów/baterii, coś w stylu purify/ DU speed/battery booster itd?

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2017, o 10:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wachcio napisał(a):
Biec do Media Markt jutro?

Nie nie .... ale widać, że w przyszłości przy zmianie fona - nie żadne tam krugero-hałweje czy eLdżi ... tylko ino Samsiung :)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2017, o 21:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Mikołów
Pomógł: 1

Witam właśnie bawię się poradnikiem Mirka i sms_ami i też miałem problem z tym że jak telefon był wyłączony na przycisku zasilanie że ekran wo gule nie świecił ,Mój telefon to HUAWEI P8 LITE i zrobiłem tak jak mówił WACHCIO znalazłem w Ustawienia->Ustawienia zaawansowane->Menedźer baterii-> Aplikacje chronione i moja aplikacja TestSMS miała brak ochrony czyli po wył telefonu się zamykała i nie działała jak włączyłem ochronę to działą :):):):):) ,dobra oglądam kolejny poradnik #0410 B4A - SMS - sterowanie mikrokontrolerem - Activity i ekran blokady wyświetlacza



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2018, o 19:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 cze 2015
Posty: 50
Lokalizacja: Lubin
Pomógł: 0

Witam mam podobny problem ale na razie nie planuje zmiany telefonu na inny , możne ktoś ma jakiś pomysł jak zrobić żeby liczni zliczał jak aplikacja jest w tle nawet by mi wystarczyło tylko wyłączenie wyświetlacza.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 14:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 64
Pomógł: 0

U mnie na Samsungu Note 4, również zauważyłem, że po uśpieniu komórki przyciskiem. Licznik działa dobrze kilka minut, a później przestaje wysyłać dane po UDP.
Nie używam żadnych nakładek oszczędzających energię, ani żadnych innych nakładek systemowych.
Komórka sklepowa, więc żaden operator też nic od siebie nie dokładał.

Mam też duże lagi z pakietami UDP odbierany na niej, ale to już na inny temat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 15:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

marciu11 napisał(a):
U mnie na Samsungu Note 4, również zauważyłem, że po uśpieniu komórki przyciskiem. Licznik działa dobrze kilka minut, a później przestaje wysyłać dane po UDP.
Nie używam żadnych nakładek oszczędzających energię, ani żadnych innych nakładek systemowych.
Komórka sklepowa, więc żaden operator też nic od siebie nie dokładał.

Panowie poprzeglądajcie sobie lepiej i zapoznajcie się bardziej z coraz to nowszymi opcjami w nowych androidach zamiast domyślania się, że autor coś podokładał ...

w najnowszym androidzie jak się wejdzie we właściwości aplikacji to są opcje głęboko zaszyte ale są aby wyłączyć np własną apkę z planu zaawansowanej ochrony zasilania itp itd ... czasem trzeba to wszystko poprzechodzić żeby uzyskać efekt - bo Android za wszelką cenę chce ubijać leżące odłogiem procesy. Androida czochra, że programista chce inaczej na własne nawet potrzeby .... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 15:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mirekk36 napisał(a):
Androida czochra, że programista chce inaczej na własne nawet potrzeby .... ;)
A ja stanę po stronie Androida :) - może kiedyś sztuczna inteligencja potraktuje to jako dobry uczynek w jej strone i jak przejmie kontrole nad ludzmi to będę lepiej traktowany ;).
I bardzo dobrze że ubija aplikacje będące w tle. I dzięki temu ładujemy komórkę nie częściej niż raz na dzień a tak trzeba by było pewnie ze 2 lub 3 razy dziennie i mieć mnóstwo aktywnego badziewia dokładnego z każdej strony do telefonu (a nie wspomnę o zajętości pamięci).
A jak użytkownik chce jakieś zaawansowane programy i ich ochronę to musi sobie je odpowiednio pokonfigurować by Android wiedział, że to jest specjalna aplikacja i jej nie ruszaj.

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Wydaje mi się że da się odpowiednio skonfigurować aplikację by sama wymuszała przy instalacji lub po uruchomieniu zmianę swojego trybu pracy związanego z oszczędzaniem w konfiguracji telefonu. Ale mówię to jako użytkownik różnych dziwnych aplikacji a nie jako ich twórca, bo jakoś nie znalazłem jeszcze czasu na B4A :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 16:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
A ja stanę po stronie Androida - może kiedyś sztuczna inteligencja potraktuje to jako dobry uczynek w jej strone i jak przejmie kontrole nad ludzmi to będę lepiej traktowany .
I bardzo dobrze że ubija aplikacje będące w tle. I dzięki temu ładujemy komórkę nie częściej niż raz na dzień a tak trzeba by było pewnie ze 2 lub 3 razy dziennie i mieć mnóstwo aktywnego badziewia dokładnego z każdej strony do telefonu (a nie wspomnę o zajętości pamięci).

a tu nie ma co stawać w obronie androida bo mówiłem to z pewnym przekąsem ale wiadomo - że z telefonów w większości korzystają zwykli ludzie a nie programiści i gdyby nie wprowadzanie takich drakońskich systemów ochrony baterii to byłałby wręcz tragedia z czasem pracy ;)

rskup napisał(a):
A jak użytkownik chce jakieś zaawansowane programy i ich ochronę to musi sobie je odpowiednio pokonfigurować by Android wiedział, że to jest specjalna aplikacja i jej nie ruszaj.

I taką końkluzję właśnie napisałem ;)

mirekk36 napisał(a):
w najnowszym androidzie jak się wejdzie we właściwości aplikacji to są opcje głęboko zaszyte ale są aby wyłączyć np własną apkę z planu zaawansowanej ochrony zasilania itp itd ... czasem trzeba to wszystko poprzechodzić żeby uzyskać efekt


;) więc jakby nie różnimy się w poglądach :D

rskup napisał(a):
bo jakoś nie znalazłem jeszcze czasu na B4A

Już nawet nie ważne czy B4A czy czysta Java w Android studio czy cokolwiek - po prostu trzeba jako programista przejść swoją drogę przez mękę i odkryć te wszystkie kruczki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO