Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 17:57


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2017, o 14:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Obrazek

Bluebook od dzisiaj bez Pendrive i bez DVD - za to klient będzie otrzymywał zawartość DVD oraz same kody źródłowe do książki - na maila. Obrazki które ukazały się dzisiaj w naszym sklepie
https://www.sklep.atnel.pl mówią (mam nadzieję) same za siebie. Przepraszamy za zmianę i być może niedogodności ale nie mamy innego wyjścia z uwagi na GIGANTYCZNĄ podwyżkę cen nośników typu Pendrive. DOBRA WIADOMOŚĆ jest taka, że na dzień dzisiejszy można jeszcze zakupić Bluebooka w księgarniach na terenie Polski, albo w firmie https://botland.com.pl/ - ponieważ nasi partnerzy jeszcze posiadają w magazynach książkę wraz z nośnikami Pendrive. Na koniec dodam, że jeśli ceny nośników nie obniżą się w 2018 roku to prawdopodobnie wycofamy je również z oferty dla GreenBook'a i Yellowbook'a. Jeśli zatem komuś bardzo zależy na nośniku Pendrive do tych książek, to polecam pomyśleć o ich zakupie w najbliższym czasie, dokąd jeszcze u nas są na stanie wraz z nośnikami Pendrive.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 10:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Jak dla mnie fajna opcja - kody które klient dostaje emailem może przecież sam sobie nagrać na swój prywatny pendrive. Pytanie: czy cena książki zatem będzie niższa ?
Jedyne co mnie zastanawia to to, co sie dzieje z resztą zawartości (oprócz kodu były na DVD dołączane jeszcze jakieś instalatory i narzędzia). Podejrzewam, że po prostu nie będą już dystrybuowane ?

Czy Wasz pendrive różnił się jakoś od typowych tego typu urządzeń na rynku ? Wiem, ze ma customowy wyglad, ale czy np. posiada jakąś protekcję zapisu, co by uzytkownik przypadkowo nie skasował sobie zawartości ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 10:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alf napisał(a):
Jak dla mnie fajna opcja - kody które klient dostaje emailem może przecież sam sobie nagrać na swój prywatny pendrive. Pytanie: czy cena książki zatem będzie niższa ?
Jedyne co mnie zastanawia to to, co sie dzieje z resztą zawartości (oprócz kodu były na DVD dołączane jeszcze jakieś instalatory i narzędzia). Podejrzewam, że po prostu nie będą już dystrybuowane ?

Czy Wasz pendrive różnił się jakoś od typowych tego typu urządzeń na rynku ? Wiem, ze ma customowy wyglad, ale czy np. posiada jakąś protekcję zapisu, co by uzytkownik przypadkowo nie skasował sobie zawartości ?


Już wyjaśniam:

- niestety cena nie będzie niższa - przynajmniej na razie - z uwagi również na gigantyczne perturbacje jakie zaszły w związku z tą zmianą i dodatkowe koszty dla wydawnictwa ... Być może jak obecne wydatki się zwrócą .... ale teraz z kolei musimy zainwestować znowu więcej w hosting i umożliwienie transferu dużych plików itp itd - zobaczymy

- właśnie pracuję nad tym aby klient otrzymywał w mailu nie JEDEN ale aż TRZY linki czasowe do pobrania:

1. bluebook_dvd.zip - czyli CAŁEJ ZAWARTOŚCI DVD

2. bluebook_source_codes.zip - czyli same kody źródłowe (cały workspace eclipsowy)

3. bluebook_eagle_videos.zip - czyli cały kurs eagla offline

podziała na trzy podyktowany jest tym, że zip całego DVD zajmowałby ok 3,6GB więc podzielimy na kilka aby łatwiej można było pobierać. plik 1 i 3 to nadal TŁUSTE MISIE - powyżej 1,5 GB zaś gdyby ktoś chciał na szybko same kody to plik 2 ma ok 2,5 MB

Nasze Pendrajwy były po pierwsze na prawdę WYSOKIEJ jakości jeśli chodzi o same pamięci, nie tak jak chińskie. Wystarczy powiedzieć, że na WSZYSTKIE dotąd sprzedane nie mieliśmy UWAGA! ANI JEDNEGO USZKODZONEGO.

ale to nie wszystko - nasze pendrajwy miały albo dwie partycje albo jedną - gdzie zawsze jedna partycja działała jak DVD czyli była TYLKO do odczytu - więc klient nie mógł z niej nic przypadkowo skasować. To bardzo fajna opcja. Gdy pendrive miał dwie partycje to zwykle druga o pojemności ok 2GB była z kolei do zapisu / odczytu ot tak dla użytkownika ;) mały bonusik

nie wspomnę już o super miniaturowej i fajnej obudowie w postaci KLIPSA który nadaje się np jako zakładka do książki

a więc SAME ZALETY wg mnie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 11:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

a czy osoby posiadające już bluebook będą mogły skorzystać z tych 3 plików?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 11:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
a czy osoby posiadające już bluebook będą mogły skorzystać z tych 3 plików?


Ale przecież mają te osoby te wszystkie dane i to na solidnym nośniku

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 11:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

mirekk36 napisał(a):
i to na solidnym nośniku


Nio baa dostałem kody ręcznie ryte rylcem w granicie w formie kuneicznej pisma klinowego oraz opisy hieratyczne
łącznie ze 30 ton materiałów nie do zajechania ... przetrwają tyle co najmniej co piramida Hejhopsa :)

Na prawdę mega sprawa ... i trwała :)

Ja jestem zadowolony panowie...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 12:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

mirekk36 napisał(a):
tonygryps napisał(a):
a czy osoby posiadające już bluebook będą mogły skorzystać z tych 3 plików?


Ale przecież mają te osoby te wszystkie dane i to na solidnym nośniku


właśnie, skopiują sobie na dysk i ma to samo co jak pobierze z linku ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 13:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ant888 napisał(a):
Linki czasowe do pobrania to kiepskie rozwiązanie. A co jak komuś padnie dysk?

Mało rozsądny argument, bo idąc tą drogą to można zapytać dalej: "A co jak komuś spali się dom?" , "A co jeśli będzie trzęsienie ziemii?", "A co jeśli spadnie meteoryt?", "A co jak będzie koniec świata?"

Troszkę przejaskrawiam ale proszę mi wybaczyć bo jak już - to pisałem, że zdaję sobie sprawę, że może to być jakiś dyskomfort ... ale też dla niektórych jest to (co już widać po komentarzach i mailach do mnie) nawet lepsze rozwiązanie ...

ant888 napisał(a):
a tak miał zawsze płytę w pudełku albo "pancerny nie chiński" pendrive

A co za problem nagrać sobie samemu na DVD albo na jakiś pendrive własny i schować ? taki BACKUP ?

ant888 napisał(a):
danych nie ma a link dawno temu wygasł.

Osoby które nas znają wiedzą, że u nas ZAWSZE można liczyć na pomoc i bardzo dobre wsparcie techniczne i w takich nieoczekiwanych przypadkach - zapewne będziemy w stanie ponownie wygenerować link czasowy - więc już pan nie wydziwiaj proszę

ant888 napisał(a):
poza tym ceny hostingu nie są takie astronomiczne bez przesady, za cena na poziomie 1-2gr za GB (to są ceny w bardzo dobrym datacenter na terenie polski beyond nie tam jakieś koci chiński hosting) to dla jednego klienta niech będzie 4GB to 8gr (słownie groszy)!!!

Załóż własną firmę, zajmij się tym - zacznij działać - poprowadź wszystko - a nie zaglądaj i nie licz komuś w kieszeni ok ? To taka moja gorąca propozycja i prośba do ciebie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
ant888 napisał(a):
poza tym ceny hostingu nie są takie astronomiczne bez przesady, za cena na poziomie 1-2gr za GB (to są ceny w bardzo dobrym datacenter na terenie polski beyond nie tam jakieś koci chiński hosting) to dla jednego klienta niech będzie 4GB to 8gr (słownie groszy)!!!

Załóż własną firmę, zajmij się tym - zacznij działać - poprowadź wszystko - a nie zaglądaj i nie licz komuś w kieszeni ok ? To taka moja gorąca propozycja i prośba do ciebie


A ja dodam tak: niby 8 groszy ale niczym nie umotywowane ale ok przyjmijmy tę cenę:
8gr * 10000 klientów to jest 8 000 groszy czyli 80 zł miesięcznie co dalej daje 960 zł rocznie
no niby dla firmy nic według Ciebie ant888 ale skoro ktoś wyda 1000 zł rocznie na 10000 klientów i nic na tym nie zarobi a podatki trzeba płacić.

Jak jak kocham takie wyliczanie laika toż Mirek co tam 8 gr więc niech kolega ant888 utrzymuje Twój serwer z własnej kieszeni skoro wyliczył że 8gr to nic to niech jeszcze sponsoruje Tobie Mirku roczny podatek a co tam a dam sobie .... że po miesiącu zmieni zdanie i zacznie liczyć swój portfel.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 21:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

majster napisał(a):
8gr * 10000 klientów to jest 8 000 groszy

Raczej 80 000 groszy, czyli 8 stówek miesięcznie. Koszty astronomiczne, jak kolega ant888 ma za dużo kasy, to ja chętnie przyjmę jakąś darowiznę :P

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 21:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Harry napisał(a):
majster napisał(a):
8gr * 10000 klientów to jest 8 000 groszy

Raczej 80 000 groszy, czyli 8 stówek miesięcznie. Koszty astronomiczne, jak kolega ant888 ma za dużo kasy, to ja chętnie przyjmę jakąś darowiznę :P

aj przepraszam fakt :)

800msc * 12 = 9 600zł rocznie jeżeli to jest mała kwota to ja wymiękam. No ale niektórzy liczą w dół 8gr 1 osoba a jak widać realia są inne

Dzięki Harry za poprawienie :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2017, o 22:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

ant888 napisał(a):
zarabia? 1,26 miliona!

No to już wiadomo skąd się biorą teksty o Lamborghini i willach na Jajorce :)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 00:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
No to już wiadomo skąd się biorą teksty o Lamborghini i willach na Jajorce

:lol: DOKŁADNIE - więc ja już nawet dalej nie komentuję - bo wiadomo - idę - wsiadam do lamborgini, wcześniej zamykając mieszkanie albo dom zaopatrzony w złote klamki umiejscowiony zresztą na majorce ;) i odjeżdżam w siną dal ...

po prostu aż szkoda gadać ;) ....

ant888 napisał(a):
1,26 miliona!

Mnie by się marzyła chociażby 1/10 z tej kwoty ... no ale cóż marzyć można ;) ... tymczasem jak rozumiem po wypowiedziach kolegi ant888 - to dla niego tego typu kwoty zarabiać 1,26 miliona to przysłowiowa pestka

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 00:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ant888 napisał(a):
dlaczego mirku nie zacytujesz autora tego niefortunnego przypadku?

Dlatego - że to ty panie kolego wywołałeś ten (przepraszam za określenie - wybacz) durny temat z wyliczankami pieniędzy - a to że ktoś się tam pomylił przy wyliczeniu to co z tego ? Ja po wypowiedzi kolegi majster widzę, że on chyba musi jakoś prowadzić firmę i czuje o co chodzi .... Inaczej jest często z ludźmi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z prowadzeniem firmy i patrzą niestety tylko przez pryzmat jakiegoś jednego aspektu

za chwilę w ogóle wykasuję te posty - a kolega jeśli dalej będzie ciągnął ten temat - to ew zaproszę na inne forum do takich zabaw ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 11:19 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Ja w ogóle nie rozumiem o co ta awantura.

Obecnie prawie całę oprogramowanie jest dystrybuowane za pomocą linków do serwerów i nikomu to jakoś nie przeszkadza.

A tu brak pendrivów i wielki płacz. Czyżby malkontenci w natarciu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 11:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Czyżby malkontenci w natarciu?

No a jak się na Fejsbóku zagotowało ;) ... nawet były forumowicz, który jak twierdzi ma już wszystkie książki atnela, ale najwięcej narzeka i wylicza zarobki ... inni nawet już po akcję na PolakPotrafi sięgnęli - nie doczytawszy zarzucając już sam nie wiem co i nie doczytawszy chyba, że jak na razie to YB jest wciąż z Pendrive ....

Krótko mówiąc: gdy było DVD przez nas wypalane (same początki gdy było jeszcze pełno problemów z jakością takich DVD i co chwilę musieliśmy wypalić i wysłać nowe) ... to wtedy chyba ludzie najmniej narzekali.

Później pojawiło się DVD tłoczone - to się zaczęły narzekania, że:
- a to nie da rady odczytać (chociaż ZAWSZE się okazywało po chwili, że na innym kompie/czytniku DVD) jednak płyta działa
- a to, że płyta ma rzekomo jakieś zacieki
- a to, że ktoś nie posiada czytnika i że to przestarzałe
- itp itd itp

Później pojawił się Pendrive - oczywiście koszt książki wzrósł o 11zł gdzie w zasadzie sami dopłacaliśmy już trochę do Pendrive, a przy kolejnych zamówieniach pendrajwów ich cena rosła ale my ceny książki już nie zwiększaliśmy o 1zł - później o 2 zł i o 3 zł ...

Pomimo to były narzekania, że:

- a to, że nie ma na Pendrive kursu OffLine video EAGLA
- a to, że Pendrive nie działa (pomimo to, że ANI RAZU się nie zdarzyło żeby nie działał) Zawsze się okazywało, że ktoś nie zauważył partycji albo schowała się za inną literką dysku albo na innym kompie działa za pierwszym razem
- a to, że ktoś ma stary komputer z XP który nie potrafi "zobaczyć" tego pendrive

Najwięcej zaś było osób, które domagały się wręcz dostępu przez internet danych do książki.

No to się pojawiła opcja - i co? znowu źle

- a to, dlatego że cena nie opadła o 11zł
- a to, dlatego że (jak pisze jeden człowiek na FB zresztą też były forumowicz) no jak to? Pobranie 3,3GB danych to strata CENNEGO transferu więc produkt wybrakowany. Odpisałem mu, że będzie kilka linków:

Obrazek

Po prostu POEZJA ;) POEZJA ... Jak widać - są osoby po prostu, które ZAWSZE ale to ZAWSZE chociażby nie wiem co zrobić, ZAWSZE będą narzekać i bardzo serdecznie ich również pozdrawiam ;) Kocham Was bo teraz widzę, że nie ma nawet co wymyślać innych metod i reagować w jakikolwiek sposób na narzekania.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 13:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 maja 2017
Posty: 3
Pomógł: 0

Ja nie rozumiem w ogóle dyskusji. Od dzisiaj jest taka opcja - podane oficjalne info. No to jak komuś się nie podoba to nie zamawia. Kto się godzi na takie warunki - to zamawia i nie marudzi. Prosta sprawa.
A czy gdyby cena za książkę by podrosła czy za cokolwiek innego, to co? Problem? Przecież autor/producent ma prawo zmieniać ceny, warunki. I czy się musi w ogóle tłumaczyć??

Pomijając w ogóle fakt, że każdy ma poniewierające się gdzieś pendrivy i materiały może sobie przegrać po ściągnięciu. A i tak jak będzie chciał skorzystać to skopiuje to na dysk. Kurcze, Polak potrafi robić problem z niczego. Bo tu nie ma w ogóle sprawy.

Ludzie, nie poniżajmy się jako naród, bo świat się śmieje. Proponuję zakończyć temat i wątek, bo szkoda nabijać bezsensownie liczniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 14:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wyrzutek napisał(a):
Ja nie rozumiem w ogóle dyskusji. Od dzisiaj jest taka opcja - podane oficjalne info. No to jak komuś się nie podoba to nie zamawia. Kto się godzi na takie warunki - to zamawia i nie marudzi. Prosta sprawa.
A czy gdyby cena za książkę by podrosła czy za cokolwiek innego, to co? Problem? Przecież autor/producent ma prawo zmieniać ceny, warunki. I czy się musi w ogóle tłumaczyć??

Pomijając w ogóle fakt, że każdy ma poniewierające się gdzieś pendrivy i materiały może sobie przegrać po ściągnięciu. A i tak jak będzie chciał skorzystać to skopiuje to na dysk. Kurcze, Polak potrafi robić problem z niczego. Bo tu nie ma w ogóle sprawy.

Ludzie, nie poniżajmy się jako naród, bo świat się śmieje. Proponuję zakończyć temat i wątek, bo szkoda nabijać bezsensownie liczniki.

ŚLICZNE podsumowanie tematu - dziękuję

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 14:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2014
Posty: 264
Pomógł: 12

mirekk36 napisał(a):
Po prostu POEZJA POEZJA ... Jak widać - są osoby po prostu, które ZAWSZE ale to ZAWSZE chociażby nie wiem co zrobić, ZAWSZE będą narzekać i bardzo serdecznie ich również pozdrawiam Kocham Was bo teraz widzę, że nie ma nawet co wymyślać innych metod i reagować w jakikolwiek sposób na narzekania.

Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził he he
Mirek rób swoje i tyle, im więcej zaczynasz odpowiadać na zaczepki tym większa (bezsensowna) dyskusja się robi o niczym.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Trzeba było nie poddawać dyskusji, tylko podać informacje :) Nie jestem w stanie zrozumieć wszędobylskiego hejtu. Dla niektórych to chyba sposób na życie. Gdyby nie ta dyskusja nawet nie przyszło by mi do głowy, ze to jakiś problem. Co prawda nie interesują mnie te książki, ale z takiego powodu wprowadzać zamieszanie to trzeba mieć naprawdę w głowie siano. Obecnie chyba już ciężko kupić cokolwiek gdzie oprogramowanie nie jest w chmurze. Co do ceny no cóż określa je producent ,a później rynek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

A ja się zastanawiam w czym problem? Zwłaszcza że teraz do książki będą dostarczane kody na 100% działające, to samo z softem dodatkowym.


Wysłane ze srajfona.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2016
Posty: 85
Pomógł: 5

mirekk36 napisał(a):
Przepraszamy za zmianę i być może niedogodności ale nie mamy innego wyjścia z uwagi na GIGANTYCZNĄ podwyżkę cen nośników typu Pendrive


mam pytanie czy w tym wypadku cenna ksiazki spadnie od cene pendriva którego juz panstwo nie będziecie dołączać do w.w. ksiazki ?

_________________
I'M



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2014
Posty: 264
Pomógł: 12

robertomic napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
Przepraszamy za zmianę i być może niedogodności ale nie mamy innego wyjścia z uwagi na GIGANTYCZNĄ podwyżkę cen nośników typu Pendrive


mam pytanie czy w tym wypadku cenna ksiazki spadnie od cene pendriva którego juz panstwo nie będziecie dołączać do w.w. ksiazki ?

Poczytaj wątek od początku to się dowiesz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2016
Posty: 85
Pomógł: 5

pimowo napisał(a):
Poczytaj wątek od początku to się dowiesz...

naprowadzisz bo czytam drugi raz i jakois nie widze zmianki na ten temat ?

_________________
I'M



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Echh, cena i tak jest co najmniej o połowę za niska - dobra literatura informatyczna kosztuje nieraz ponad dwie stówy.
Czytając dyskusję na FB nie wiem czy powinienem się śmiać czy płakać...

Wysłane ze srajfona.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 19:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Ja naprowadzę, ale płakać mi się chce. W 3cim poście Mirek udzielił odpowiedzi.

P. S. Ja tam swoje nośniki już dawno mam wgrane na komputer a peny stoją na honorowym miejscu jako eksponaty z opisem nie dotykać oraz no flash i są przykryte odwróconym akwarium ;) więc soft do ściągnięcia jeat jak najbardziej ok dla mnie. Powiem więcej, kupując Corela, Altiuma, RAD Studio i wiele innych programów to producenci od dawna dawali mi właśnie linki do downloadu. Więc dla mnie wątek też jest do zamknięcia. Mirek wytłumaczył dlaczego rezygnuje z PENów pomimo, że _kompletnie_ nie musiał. Potraktował nas jak partnerów i dobrych kolegów, którym chciał wytłumaczyć zaistniałą sytuację a dostał od niektórych forumowiczów kubeł zimnej wody na głowę.
Ludzie, zastanówcie się co Wy piszecie. Nawet jeżeli (w co naprawdę wątpię i raczej będzie miał wyższe koszty z powodów choćby hoistingu i admina, który musi mu to oprogramować i wdrożyć) Mirek będzie miał 'górkę' z tego tytułu to ja bym to potraktował jako wsparcie ode mnie za ogrom jego poświęconego czasu na darmowe poradniki na YT.
Ale widzę, że to takie właśnie podejście powoduje potem, że Mirka produkty wsparciowe (koszulki i kubki) leżą na magazynie i sie kurzą. A tyle osób się deklarowało z zakupem :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2017, o 23:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Ludzie, ja pier****. Mam wszystkie książki - powinienem mieć dwie płyty i pena, a mam pena z 3x workspace i kopię na dropbox, google drive i żyję. Za chwilę Mirek będzie odpowiadał za to, że papier w książce się zabrudził i książka ma być wodoodporna... Dostaję linka, pobieram, zabezpieczam i mam. Mamy XXI wiek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 00:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

icer_cmg napisał(a):
Za chwilę Mirek będzie odpowiadał za to, że papier w książce się zabrudził i książka ma być wodoodporna

A powinna być :P zwłaszcza czytając takie teksty, można ją(o monitorze nie wspominając) sobie zapluć kawą :P

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 00:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
sobie zapluć kawą

nieee no to ja cię przepraszam :lol: to nie wodo-odporna a ślino-kawo-odporna :lol: :lol: ... aż sam się zaplułem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 13:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Witam
Czy jest jakaś możliwość uaktualnienia kodu bibliotek do Bluebooka, wiem np: że nowsze wydanie posiada bibliotekę i2c do lcd .
Ja dużo wcześniej zakupiłem już wydanie w miękkiej oprawie. Przydała by się taka opcja bo tak to chcąc posiadać aktualne biblioteki do posiadanej już książki trzeba kupić jej nowsze wydanie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO