Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 gru 2017, o 14:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Patrzyłeś na erraty, na stronie sklepu?

Wysłane ze srajfona.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 14:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

W takich sprawach to moim zdaniem należy kontaktować się z wydawnictwem. Bo co innego erraty a co innego aktualizacje. Ogólnie to za aktualizację programów się płaci, choć czasami przez jakiś czas (z reguły do roku, ale bywa i krócej) są za free.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 14:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Rozumiem,że może być dopłata za aktualizację. Ale chyba nie ma takiej opcji w tej chwili. Jeśli jest mowa o zmianach dostępu do kodu to może przydała by się taka opcja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 15:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

czarnieski napisał(a):
Rozumiem,że może być dopłata za aktualizację. Ale chyba nie ma takiej opcji w tej chwili.


Wcześniej było tak, że trzeba było po prostu zakupić nośnik do nowszej wersji książki, bo nie było elektronicznej dystrybucji materiałów. Ale teraz skoro już jest elektroniczna dystrybucja to będzie z tym dużo łatwiej i myślę, że taniej skoro nie ma nośnika - a więc kolejna zaleta wprowadzonego rozwiązania.

W tej sprawie jednak trzeba już pisać maila do Pani Anety: aneta@atnel.pl

która zajmuje się tym w naszej firmie i ona poda szczegóły (wcześniej też tak było - albo na telefon albo na maila) i teraz też tak jest.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 15:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Na pewno będzie taniej o przesyłkę :) no i oczywiście szybciej :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 22:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014
Posty: 150
Lokalizacja: Staszów
Pomógł: 12

Kłaniam się Kolegom,
I ja coś od siebie dodam w tej kwestii.
Winien całego tego - na szczęście małego i nic nie znaczącego zamieszania - jest GOSPODARZ.
Myląc biznes z fraternizowaniem.
Za niedługo będzie musiał przepraszać, że się nie uprzedziło, że ma wchodzić wersja zestawu 1.06, a Jaś i Małgosia kupili jeszcze "stary" 1.05 i mają pretensje.
Z drugiej strony, myślę, że koledzy dość niefortunnie (i bez złych zamiarów - tak wierzę) zapytali o obniżkę tej ceny. Pytanie tylko postawili niefortunnie.
Niech się Gospodarz nie złości (i na mnie za te słowa i na tych nieszczęśników). Niech nam Kolegi Mirka starczy na długo jeszcze. Jest potrzebny, ważny i cenny.

_________________
Ad augusta per angusta



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2017, o 23:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

chi.cygni napisał(a):
Myląc biznes z fraternizowaniem.

Wiesz, każdy ma swoją wizję biznesu - więc to, że tobie np wydaje się to być pomyłką wcale nie musi to być jakąś zasadą, prawdą czy prawem ;)

Ja lubię być blisko klienta i mieć z nim dobry kontakt - to tyle w tym temacie .... ale też nie powiem, że w ogóle nie masz racji, wręcz przyznam że coś w tym jest ... szczególnie w kolejnym zdaniu:

chi.cygni napisał(a):
Za niedługo będzie musiał przepraszać, że się nie uprzedziło, że ma wchodzić wersja zestawu 1.06, a Jaś i Małgosia kupili jeszcze "stary" 1.05 i mają pretensje.


Bo jeśli jakaś firma X wypuści nowy zestaw - a nikt z tej firmy nie siedzi wciąż na forum, na youtube i nie rozmawia wręcz na co dzień z widzami i klientami, czytelnikami - bo przecież ja jeszcze książki niechcący popełniłem - no to i spotkałem się już przecież i z takimi zarzutami ... albo z zarzutami i próbami wyznaczania mi kierunków i wręcz tego co i jak mam robić jak prowadzić biznes, jak ustalać ceny ... Szczególnie te ostatnie - i tak żeby były jak najlepsze albo prawie żadne...

co z tego ? co z tego ?

Tak na prawdę podyskutować to można o WSZYSTKIM - byle kulturalnie i bez liczenia komuś w kieszeni - na tym polu obowiązuje zawsze po prostu odrobina kultury - to tyle. Bo tak jak wyżej pisałem, szczególnie gdy ktoś w ogóle nie ma pojęcia o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej - a wypisuje bzdury wylicza za ile ja coś powinienem sprzedawać ... gdy ktoś nie wie nawet co to są podatki a często gęsto nawet czym się różni cena netto od brutto ... to o czym tu mówić?

Kończąc - ja się nie czuje winny a TYM BARDZIEJ że już na dzień dzisiejszy to otrzymałem o wiele hmmm bez porównania wiele więcej głosów wsparcia i zrozumienia takiej decyzji niż głosów takich co to wyliczają za ile powinienem coś sprzedawać. Pewien margines niezadowolonych ZAWSZE BYŁ - zawsze jest i zawsze będzie ... i dotyczy to nawet tych bez fraternizacji .... no ale to jest tylko moje zdanie i wcale nie twierdzę, że mam rację ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 17:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
czarnieski napisał(a):
Rozumiem,że może być dopłata za aktualizację. Ale chyba nie ma takiej opcji w tej chwili.


Wcześniej było tak, że trzeba było po prostu zakupić nośnik do nowszej wersji książki, bo nie było elektronicznej dystrybucji materiałów. Ale teraz skoro już jest elektroniczna dystrybucja to będzie z tym dużo łatwiej i myślę, że taniej skoro nie ma nośnika - a więc kolejna zaleta wprowadzonego rozwiązania.

W tej sprawie jednak trzeba już pisać maila do Pani Anety: aneta@atnel.pl

która zajmuje się tym w naszej firmie i ona poda szczegóły (wcześniej też tak było - albo na telefon albo na maila) i teraz też tak jest.


Witam napisałem maila do Pani Anety( 17.12.2017) niestety do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 17:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Wyślij grzeczne przypomnienie/zadzwoń. Podejrzewam, że szał zakupów świątecznych mógł spowodować, Pani Aneta ma pełne ręce roboty. Albo po prostu Twój mail nie doszedł - np wylądował w spamie (częsty przypadek jak ktoś ma zmienne IP) albo zrobiłeś literówkę w adresie. Na pewno się nie chowa przed klientami :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 18:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

czarnieski napisał(a):
Witam napisałem maila do Pani Anety( 17.12.2017) niestety do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

No rzeczywiście - sorki, ale jakby nie można było wysłać maila drugi raz, zadzwonić, ew sprawdzić czy się wysłało na poprawny adres bo może jakaś literówka się wkradła, czasem też ... każdemu może się zdarzyć, może jakiś mail umknie ... Na prawdę aż się dziwię z takiego podejścia.

Sorki ale przez forum się tego nie załatwi...

TERAZ to na 100% Pani Aneta nie odbierze bo od dzisiaj jest na urlopie do KOŃCA roku a więc jak już to najlepiej pisać do niej właśnie po nowym roku albo zadzwonić jak mówi kolega wyżej....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 10:43 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 gru 2017
Posty: 6
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam dzisiaj.
Kurde zamówiłem książke autora bo ma spoko recenzje. Zależało mi na pendrivie więc skorzystałem z aukcji http://allegro.pl/mikrokontrolery-avr-j ... 04828.html przyszła sama książka i informacja, że w celu uzyskania plików mam się osobiście telefonicznie kontaktować z wydawcą, firmą Atnel. Takie zachowanie sprzedawcy jest nie fair tym bardziej że w aukcji wyraźnie wspominają o Pendrive.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 11:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

unitrax napisał(a):
Witam dzisiaj.
Kurde zamówiłem książke autora bo ma spoko recenzje. Zależało mi na pendrivie więc skorzystałem z aukcji http://allegro.pl/mikrokontrolery-avr-j ... 04828.html przyszła sama książka i informacja, że w celu uzyskania plików mam się osobiście telefonicznie kontaktować z wydawcą, firmą Atnel. Takie zachowanie sprzedawcy jest nie fair tym bardziej że w aukcji wyraźnie wspominają o Pendrive.


Można zwrócić produkt i nigdy więcej go nie kupować. Zmieniły się warunki, jest brak już nośników na amen, stąd akcja rozsyłania danych za pomocą internetu - CAŁY ten wątek o tym traktuje i co kolega dalej będzie narzekał po przeczytaniu tego ?

Hurtownia EWA z której zakupił Pan książkę jest naszym bardzo dobrym i solidnym partnerem i też otrzymali właśnie już kolejną dostawę książek bez Pendrive bo chętnych dużo a być może nie zdążyli zmienić obrazka ... na stronie czy informacji.

Jak mówię - zamiast narzekać - prosta sprawa, zwrócić książkę i dać sobie spokój bo akurat tej książki już nie będzie z nośnikiem Pendrive i koniec.

A ponieważ po ponad tygodniu my jako wydawnictwo możemy z pełnym spokojem odnotować, że dystrybucja elektroniczna materiałów cieszy się bardzo dużym powodzeniem a także niegasnącym zainteresowaniem książkami to jasno mówię, że pozostałe książki posiadają nośniki do wyczerpania zapasów - później też przejdziemy na wysyłkę materiałów do książek spersonalizowaną drogą elektroniczną.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 11:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

unitrax napisał(a):
Witam dzisiaj.
Kurde zamówiłem książke autora bo ma spoko recenzje. Zależało mi na pendrivie więc skorzystałem z aukcji http://allegro.pl/mikrokontrolery-avr-j ... 04828.html przyszła sama książka i informacja, że w celu uzyskania plików mam się osobiście telefonicznie kontaktować z wydawcą, firmą Atnel. Takie zachowanie sprzedawcy jest nie fair tym bardziej że w aukcji wyraźnie wspominają o Pendrive.


Ale czemu pretensje masz do Autora?
Przecież to na akucji kupiłeś w KONKRETNYM sklepie, który jest niezależny i tam powinieneś zgłosić zażalenie.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 11:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

43kuku napisał(a):
Przecież to na akucji kupiłeś w KONKRETNYM sklepie, który jest niezależny i tam powinieneś zgłosić zażalenie.

Ja się czuję w równym stopniu odpowiedzialny - i uważam, że każdemu może przydarzyć się pomyłka itp - jesteśmy tylko ludźmi, i ktoś w natłoku pracy przed świętami mógł nie zauważyć tego, że nie zmienił obrazka - tym bardziej, że też od nas dowiedzieli się dopiero niedawno.

Więc jeszcze raz powtórzę, zamiast się złościć wystarczy zadzwonić, dopytać - uzgodnić - być może zwrot nawet książki - no w czym Qurczę problem ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 13:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 gru 2017
Posty: 6
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Ale ja nie chcę tego zwracać.
I gdzie widać abym się złościł?
Jaka jest zasada otrzymania materiałów na maila?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 14:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

unitrax napisał(a):
Jaka jest zasada otrzymania materiałów na maila?

Wystarczy napisać maila na sklep@atnel.pl i przesłać skan/zdjęcie paragonu lub faktury zakupu ...

i na tego maila dotrze od nas mail z linkami do materiałów do pobrania

Ja właśnie kontaktowałem się z hurtownią EWA i przyznaję się, że to my nawet daliśmy ciała, ponieważ nie zdążyliśmy wydrukować "karteczek - takich wkładek" do książek z tą informacją w jaki sposób otrzymać materiały

więc ja przepraszam w imieniu pańskiego dostawcy.

Ponieważ jednak są święta już i Pani Anety nie będzie do końca roku w firmie, to proszę ew wyjątkowo tego maila z fakturą/paragonem przesłać do mnie bezpośrednio na biuro@atnel.pl ok? Postaram się wygenerować maila z danymi jeszcze przed świętami

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 15:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 gru 2017
Posty: 6
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

To dzięki za te linki. Tylko nie musicie tu na forum tak naskakiwać na każdego klienta który kupuje na aukcji z opisem "książka+pendrive" a dostaje książke i kartke- kontaktuj się z wydawnictwem osobiście.

To tak jakbyście kupili komputer z opisem, że posiada oprogramowanie, a otrzymali z pustym dyskiem i informacją że należy je ściągnąć od producenta. Troche nie-fajnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 17:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

unitrax napisał(a):
To dzięki za te linki. Tylko nie musicie tu na forum tak naskakiwać na każdego klienta który kupuje na aukcji z opisem "książka+pendrive" a dostaje książke i kartke- kontaktuj się z wydawnictwem osobiście.

To tak jakbyście kupili komputer z opisem, że posiada oprogramowanie, a otrzymali z pustym dyskiem i informacją że należy je ściągnąć od producenta. Troche nie-fajnie.


nikt nie naskakuje, wyjaśniałem sytuację, mówiłem jakie są rozwiązania i przepraszałem za kłopot - a ty dalej swoje znowu - teraz z kolei o naskakiwaniu ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 17:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 gru 2017
Posty: 6
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Przyjąłem do wiadomości. Ciekawe tylko jak z resztą klientów, którzy zamówili, bo w opisie był pendrive :P
Wesołych świąt.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2017, o 17:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

unitrax napisał(a):
Przyjąłem do wiadomości. Ciekawe tylko jak z resztą klientów, którzy zamówili, bo w opisie był pendrive :P
Wesołych świąt.

Jak widzisz inni nie widzieli żadnego problemu, zgłosili się do nas po pliki, już otrzymali i nie zgłaszali ani do sprzedawcy allegro ani do nas żadnych zastrzeżeń, no może ze dwie osoby zapytały na maila dlaczego tak jest i sprzedawca im odpisał, że wydawnictwo zmieniło politykę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 gru 2017, o 11:25 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 gru 2017
Posty: 6
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Im dłużej czytam książke tym bardziej dochodzę do wniosku, że był to bardzo UDANY zakup. Nie trafiłem jeszcze nigdzie na równie obszerne i proste objaśnienia zarówno z C jak i elementów mikrokontrolera.
Na pewno polecę znajomym, no i jak przerobię całą to kupie kolejne części.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 gru 2017, o 11:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

unitrax napisał(a):
Im dłużej czytam książke tym bardziej dochodzę do wniosku, że był to bardzo UDANY zakup.

A to miło mi słyszeć - i tym bardziej przepraszam, za problemy jakie zaistniały u dostawcy z nośnikiem, bo ta kwestia barku informacji to jak pisałem też troszkę nasza wina - po prostu dla nas też nagle się okazało, że cena pendrive podskoczyła prawie 2x i szybko musieliśmy wymyślić inny sposób a księgarnie - no mogły nie zdążyć ...

unitrax napisał(a):
no i jak przerobię całą

Jeśli po drodze pojawią się jakieś wątpliwości, coś będzie niejasne to serdecznie zapraszam właśnie tu na to forum aby zadawać pytania - bo czasem gdy na czymś drobnym utkniemy to ciężko ruszyć dalej ... a tymczasem tutaj łatwo i szybko jest pomóc

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2017, o 19:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2017
Posty: 61
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Obrazek

Bluebook od dzisiaj bez Pendrive i bez DVD - za to klient będzie otrzymywał zawartość DVD oraz same kody źródłowe do książki - na maila. Obrazki które ukazały się dzisiaj w naszym sklepie
https://www.sklep.atnel.pl mówią (mam nadzieję) same za siebie. Przepraszamy za zmianę i być może niedogodności ale nie mamy innego wyjścia z uwagi na GIGANTYCZNĄ podwyżkę cen nośników typu Pendrive. DOBRA WIADOMOŚĆ jest taka, że na dzień dzisiejszy można jeszcze zakupić Bluebooka w księgarniach na terenie Polski, albo w firmie https://botland.com.pl/ - ponieważ nasi partnerzy jeszcze posiadają w magazynach książkę wraz z nośnikami Pendrive. Na koniec dodam, że jeśli ceny nośników nie obniżą się w 2018 roku to prawdopodobnie wycofamy je również z oferty dla GreenBook'a i Yellowbook'a. Jeśli zatem komuś bardzo zależy na nośniku Pendrive do tych książek, to polecam pomyśleć o ich zakupie w najbliższym czasie, dokąd jeszcze u nas są na stanie wraz z nośnikami Pendrive.

Nie lepiej było by dodać opcję Kup z Pendrive i tyle , do ceny książki zostanie doliczona cena pendrive +vat i coś i tyle.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2017, o 19:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tomek89mcpl napisał(a):
do ceny książki zostanie doliczona cena pendrive +vat i coś i tyle.

Sorki że to napiszę, ale dyskusja już troszkę trwa i tyle razy wyjaśniałem w czym rzecz a tu znowu pomysł "od nowa"

a więc ok mogę tak zrobić ale jak kolega zamówi np 100 szt pendrajwów na stan i będzie je trzymał a ja później będę od kolegi odkupywał po jednej sztuce ok? Nie ma sprawy - to mi się podoba ... No chyba, że kolega zrozumie w końcu, że prowadzenie wydawnictwa to nie zabawa w sprzedaż pojedynczych egzemplarzy jakichś tam książek na allegro ... wtedy może będzie jaśniej....

I żeby nie było, że piszę to z jakimiś nerwami czy irytajcą - wręcz przeciwnie - staram się na spokojnie i na bardzo praktycznym przykładzie wyjaśnić pewne zagadnienia komuś kto pewnie nigdy firmy nie prowadził i nie wie co to znaczy np zatowarować magazyn, co to jest obrót na magazynie, co to jest zamrożenie kosztów , co to są podatki VAT i PIT od niesprzedanych towarów na koniec roku itp itd .... Wtedy przeszłyby takie pomysły. Ale liczę - że teraz będzie jaśniej - o ile ktoś to przeczyta a nie po iluś postach znowu napisze to samo.

------------------------

Ja powiem jedno z perspektywy dwóch tygodni i tego jak klienci/czytelnicy zareagowali na zmianę - ABSOLUTNIE się z tego nie wycofamy, ba - to są ostatnie szanse na zakup Greenbooka i Yellowbooka z Pendrajwami bo jak się skończą to przejdziemy również na taką samą wysyłkę elektroniczną. Jak do tej pory wszyscy którzy zakupili książki i otrzymali linki są w 100% zadowoleni - a na FB swoje żale wylewali ci którzy już dawno mają książkę ale lubią po prostu ponarzekać.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 gru 2017, o 23:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 lut 2017
Posty: 4
Pomógł: 0

No niby tak, ale. Ja kupiłem BB jakoś w lutym i zarejestrowałem się na forum. Wyjechałem do pracy, wracam i na poczcie nic nie ma. Problem jest taki, że pracuje po za granicami kraju, i UE. Internet bywa bardzo drogi, więc pocztę sprawdzam tylko pilną, jak ZUS, SRUS,US itp. Wysyłanie jako spam wiadomości,może ma jakieś korzyści dla właściciela programu, dla mnie jest niezrozumiałe. Zapłaciłem za produkt, a nie mam pełnej wersji. (Ostatni kontrakt miał ponad 8 miesięcy) Więc to może być niezrozumiałe, dla tych co siedzą codziennie w domu, (no jak on nie ma tego, ja tylko dziś pobrałem 50 razy). Zapisałem się tu, żeby się czegoś nauczyć. Jako miłośnik astronomii, miałem w planach budowę motofokusera czy głowicy śledzącej ruch np.słońca. A widzę, że to takie proste nie będzie. Stoję na rozdrożu, nie wiem co dalej, próbować dalej tu, czy skorzystać z arduino jak koledzy na forach astronomicznych. Pozdrawiam Sobiesław.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 02:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

sobek napisał(a):
Ja kupiłem BB jakoś w lutym i zarejestrowałem się na forum...
Zapłaciłem za produkt, a nie mam pełnej wersji

Jak kupiłeś w lutym, to jeszcze z nośnikiem, więc może wytłumacz o co Ci chodzi.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 10:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 lut 2017
Posty: 4
Pomógł: 0

Zainstalowałem programy i w mkAVR po wyborze ATmega88P wyskakuje wiadomość: WARNING FREE version allow work only with:ATmega8a, ATmega128,ATmega162, Attiny2313A.Buy fuul version for extend to all. Z książką kupiłem programator, więc powinno śmigać z wszystkimi atmegami. Jeśli czegoś nie dokupiłem, to powiedzcie.



Ostatnio edytowano 31 gru 2017, o 00:25 przez sobek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 10:22 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Plik licencji wgrany?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 10:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sobek napisał(a):
Z książką kupiłem programator, więc powinno śmigać z wszystkimi atmegami. Jeśli czegoś nie dokupiłam,

Jak jest programator to jest i licencja ;) przyszła na maila - tylko zapewne nie rzuciła koleżanka okiem np na folder SPAM a ona tam pewnie sobie leży i czeka na wgranie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 13:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Po takim czasie to już pewnie dawno odparowala licencja ze spamu. Jak nie znajdziesz to skontaktuj się z p. Aneta i na pewno jak sie wylegitymujesz dowodem zakupu to dostaniesz licencje ponownie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO