Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 17:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2017, o 11:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

tungu napisał(a):
Dobrym pomysłem byłaby np. możliwość anonimowego przeglądania internetu ale publikowanie w nim tylko pod swoim nr PESEL. Bez imienia i nazwiska. Ale to wymagałoby inwestycji i oczywiście podniósłby się zaraz wrzask tych uciskanych(w ich mniemaniu).
m.

Jako pierwszy będę protestował. Podam swój PESEL, dane adresowe zdobyć to pikuś i potem będę przy dobrych wiatrach się tłumaczył, że nie jestem garbatym osiołkiem. Przy złych - będę miał kolejkę komorników pod drzwiami. ;)

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 12:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2013
Posty: 82
Pomógł: 3

Wydaje mi się, że systemy które miałyby rozpoznawać "kto to zrobił" istnieją. Dostawcy mają wgląd co leci na poszczególną sieć lokalną, a więc kwestia odławiania/zgłaszania takich ludzi. Ten temat z czasem się zmieni moim zdaniem,na razie większość występków internetowych traktowane jest jako błahostki. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 14:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

SunRiver napisał(a):
wiecie ... w sumie to powinienem was przeprosić
za to czytadło , choć zdaję sobie sprawę że większa połowa nie zrozumiała
co chciałem przekazać ... i chyba poczuła się urażona ...

w sumie bez sensu bo też nie wiem co miałem na myśli ... :P

To też podziwiam tych co doczytali do końca ... i aczkolwiek niechętnie ... z ich odczuciami i oceną muszę się zgodzić ...


Ja tam chętnie przeczytałem, nie wiem o co i o kogo chodzi ale generalnie mądrze piszesz.
Wiem wiem mnie też się kiedyś wyrwało z kontekstu i tak naprawdę nie mam pojęcia dlaczego po co i na co
generalnie było to bez sensu i głupio mnie jest że taka sytuacja a nie inna miała kiedyś miejsce
nie mniej daję z siebie tyle ile mogę i staram się pomagać

nieraz nawet zdalnie komuś coś pomóc się staram przez TeamWiever no ale jak ktoś przez kilka godzin piszę że mogę mu pomóc a ma program wyłączony i po kilku kolejnych godzinach odpisuje

"no teraz już jestem możesz się połączyć"

to mnie krew zalewa że "gość" poszedł sobie gdzieś a ja głupi siedziałem i starałem się mu pomóc a jego przed kompem nie było no i inne prace stoją i nauka leży no bo przecież to komputer chciał pomóc i się zalogować

no ale nie o tym generalnie chciałem napisać jedno



Miejmy szacunek do innych taki sam jaki mamy do siebie a wszystkim będzie żyło i uczyło jak i pomagało lepiej.

Pozdrawiam

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 14:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Wiem, że na forum są osoby które uważają, że jest tu zbyt ostra moderacja. Powiem tylko, że dzięki temu forum trzyma poziom.
Mała anegdota.
Kiedyś byłem na jednym forum dłuższy czas, byłem uznanym forumowiczem. Z czasem moderatorzy zaczęli przepuszczać coraz więcej chamskich postów. Skończyło się tak, że wszyscy co coś wiedzieli się zwineli i zostali sami krzykacze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 14:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

HomoChemicus napisał(a):
Kiedyś byłem na jednym forum dłuższy czas, byłem uznanym forumowiczem. Z czasem moderatorzy zaczęli przepuszczać coraz więcej chamskich postów. Skończyło się tak, że wszyscy co coś wiedzieli się zwineli i zostali sami krzykacze.


hmmm skąd ja to znam ? ;) ... skąd wiele osób to zna ? ;) .... które tutaj zawitały, bo u nas właśnie ma pozostać spokój i przyjazna atmosfera a nie ( powtarzam to jak mantrę) .... a nie wyimaginowany pseudo koci poziom techniczny. Jak jest kultura to i poziom techniczny sam się znajdzie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 17:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

mirekk36 napisał(a):
Jak jest kultura to i poziom techniczny sam się znajdzie



w związku z czym zapisuję się na Kulturę i Sztukę .... bo czasem jak tu widzę taką Sztukę .... to ciężko zachować
Kulturę .... :)

<pewnie wiecie z jakiego filmu cytat ?? >

hehehe .,..

ale jak bardzo na miejscu :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 11:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 wrz 2014
Posty: 5
Pomógł: 0

Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią użytkownika 1bobik1

Cytuj:
Sun nie wiem jakiej jesteś narodowości ale zastanawiam się skąd tyle pogardy w twoich słowach o Polakach ?

obrażasz mnie Polaka tymi stwierdzeniami:

"...czy zwykłego narodowego chamstwa ?? "
"...tylko w tym polskim śmietniku..."
" Ba 1 podpiszę petycję o wyłączenie internetu polakom..."
"..., czy choćby Józefa Stalina ... co on wam zrobił /?? "

nie oceniaj Polaków po paru idiotach z internetu.
Dziękuję dobranoc.


Może Sun dasz sobie bana za nie stosowanie się do warunków użytkowania forum
Cytuj:
Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu.


Pozdrawiam
Ale trochę szacunku dla osób z tego kraju.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 11:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Cytuj:
Może Sun dasz sobie bana za nie stosowanie się do warunków użytkowania forum
Cytuj:
Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu.


Pozdrawiam
Ale trochę szacunku dla osób z tego kraju.


zaiste masz całkowita rację ... raz jeszcze przepraszam

a o to mój banan osobisty :

Obrazek

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 13:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

SunRiver napisał(a):
a o to mój banan osobisty :


:lol: :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 13:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nefarious19 napisał(a):
SunRiver napisał(a):
a o to mój banan osobisty :


:lol: :lol:


I nie ma zdrowszego banana ja właśnie taki ! ;) porządny uśmiech i dobre poczucie humoru

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 14:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

po prostu to jest prowokacja :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 17:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

A ja tam ostatnio w szufladzie znalazłem takie babany :) najczęściej używane to te czarne i żółte :)

Obrazek

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 17:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tak - wszyscy mogą się podłączyć :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 18:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

a ... wiecie co przypomniało mi się o lisch ...


Obrazek

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 19:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

:lol:

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

A ja z innej beczki. Na forum jest zakaz *wspierania chińskich USBasp* i podobne rzeczy z wiadomych względów, wspomnianych wcześniej (forum firmy ATNEL). Co jednak stoi na przeszkodzie, by taka osoba, której się *coś nie podoba* napisała PW do posiadacza takiego USBasp i mu pomogła? :) Chyba nic.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 21:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

tomekm napisał(a):
A ja z innej beczki. Na forum jest zakaz *wspierania chińskich USBasp* i podobne rzeczy z wiadomych względów, wspomnianych wcześniej (forum firmy ATNEL). Co jednak stoi na przeszkodzie, by taka osoba, której się *coś nie podoba* napisała PW do posiadacza takiego USBasp i mu pomogła? :) Chyba nic.


Od razu zakaz, raczej chodzi o to że z chińskimi wyrobami jest więcej problemów, a to już nie są problemy Mirka bo nie jego wyrób.
np. :) ja ostatnio trafiłem na moduły X które dotarły prosto z Chin i co się okazało co który nie działał jak powinien...co się później okazało. Okazało się że płytki nie były umyte po lutowaniu ;) teraz wyobraź sobie taką sytuacje w której angażujesz Mirka do rozwiązywania takich zagadek...grrr



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 23:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tomekm napisał(a):
Co jednak stoi na przeszkodzie, by taka osoba, której się *coś nie podoba* napisała PW do posiadacza takiego USBasp i mu pomogła? Chyba nic.

No właśnie NIC nie stoi na przeszkodzie - a ktoś mówił że w takim wypadku to jakiś problem ? Prywatna korespondencja ?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

xbary napisał(a):
teraz wyobraź sobie taką sytuacje w której angażujesz Mirka do rozwiązywania takich zagadek...grrr

:lol: i jeszcze przemnóż to x100 dziennie ;) wtedy dopiero problem zaczyna być widoczny i specyficzny

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2017, o 00:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

mirekk36 napisał(a):
tomekm napisał(a):
Co jednak stoi na przeszkodzie, by taka osoba, której się *coś nie podoba* napisała PW do posiadacza takiego USBasp i mu pomogła? Chyba nic.

No właśnie NIC nie stoi na przeszkodzie - a ktoś mówił że w takim wypadku to jakiś problem ? Prywatna korespondencja ?


No właśnie o to mi chodzi, że NIC :D Nie ma tutaj cenzury PW. Więc jeśli ktoś ma wylewać frustracje na forum, mimo że wie, że coś jest niezgodne z zasadami na danym forum to niech albo zachowa to dla siebie, albo niech pomoże przez PW. Ja sam mam jakieś swoje zdanie na temat USBasp, ale nie wylewam żali. To tak, jakby ktoś kłócił się, bo na drzwiach sklepu jest tabliczka *z psami nie wpuszczamy*. Nie i już. Jeśli dana rzecz nie jest niezgodna z obowiązującym prawem to trzeba się z tym pogodzić. Jest wiele innych możliwości pożyteczniejszego spożytkowania czasu - wspomniana pomoc przez PW, udzielanie określonych porad na innym forum, prowadzenie videobloga o przygodach z *z zakazanym USBasp*... No.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2017, o 01:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

tomekm napisał(a):
No właśnie o to mi chodzi, że NIC :D Nie ma tutaj cenzury PW. Więc jeśli ktoś ma wylewać frustracje na forum, mimo że wie, że coś jest niezgodne z zasadami na danym forum to niech albo zachowa to dla siebie, albo niech pomoże przez PW. Ja sam mam jakieś swoje zdanie na temat USBasp, ale nie wylewam żali. To tak, jakby ktoś kłócił się, bo na drzwiach sklepu jest tabliczka *z psami nie wpuszczamy*. Nie i już. Jeśli dana rzecz nie jest niezgodna z obowiązującym prawem to trzeba się z tym pogodzić. Jest wiele innych możliwości pożyteczniejszego spożytkowania czasu - wspomniana pomoc przez PW, udzielanie określonych porad na innym forum, prowadzenie videobloga o przygodach z *z zakazanym USBasp*... No.


Nie obraź się, tutaj wszyscy są wyrozumiali chętni do pomocy, ale jest wiele wariantów w jakich występuje klon chińskich usbasp i w tyle samo ewentualnych popełnionych w nich błędów, wadliwych komponentów, wsadu procka itd że nie w sposób bez jasnowidzenia znać dolegliwość czy konkretnej wady danej wariacji. Także te chińskie usbasp to w zasadzie loteria jak i możliwych przygód z nimi związanymi, z reguły albo działa albo działa losowo lub w ogóle, więc ciężko jest doradzać w każdym z osobna przypadku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2017, o 02:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

jaman7 napisał(a):
Także te chińskie usbasp to w zasadzie loteria
Nie do końca. Chińskie USBasp są z reguły "stabilne jakościowo". Nawet kupowane dzisiaj mają bardzo stary nieaktualny firmware (sam nie mogę zrozumieć dlaczego, ale tak jest). Więc nie działają programowe mechanizmy slow sck, na co łapie się mnóstwo początkujących. Dodatkowo firmware USBasp nawet najnowszy ma babola w inicjalizacji połączenia USB do komputera - przy resecie procesora nie jest poprawnie ponownie inicjalizowane połączenie USB (niepoprawna procedura USB reset). Co przy słabym wykonaniu układu zasilania powoduje, ze jak przez skoki napięcia zresetuje się nam procesor na USBasp to musimy go wyciągnąć z portu ;(
Mirka programator ma nowy firmware (nie mówić już o dodatkach jakie zaimplementował) i ma poprawnie zrobiony układ zasilania, więc nie dochodzi do resetu procesora. Przez co nie ma takich problemów z działaniem. A zgłaszanie się z chińskim USBasp do Mirka, to jakby przyjeżdżać z syrenką do współczesnego ASO i skarżyć się tam, że ciągle silnik gaśnie na skrzyżowaniu i chcieć by zaawansowaną elektroniką diagnostyczną zrobili cuda i wyregulowali silnik syrenki ...
Ciekawe czy w ASO znieśliby takich klientów i którego by wywali z hukiem za drzwi ...

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2017, o 15:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

jaman7 napisał(a):
tomekm napisał(a):
No właśnie o to mi chodzi, że NIC Nie ma tutaj cenzury PW. Więc jeśli ktoś ma wylewać frustracje na forum, mimo że wie, że coś jest niezgodne z zasadami na danym forum to niech albo zachowa to dla siebie, albo niech pomoże przez PW. Ja sam mam jakieś swoje zdanie na temat USBasp, ale nie wylewam żali. To tak, jakby ktoś kłócił się, bo na drzwiach sklepu jest tabliczka *z psami nie wpuszczamy*. Nie i już. Jeśli dana rzecz nie jest niezgodna z obowiązującym prawem to trzeba się z tym pogodzić. Jest wiele innych możliwości pożyteczniejszego spożytkowania czasu - wspomniana pomoc przez PW, udzielanie określonych porad na innym forum, prowadzenie videobloga o przygodach z *z zakazanym USBasp*... No.


Nie obraź się, tutaj wszyscy są wyrozumiali chętni do pomocy, ale jest wiele wariantów w jakich występuje klon chińskich usbasp i w tyle samo ewentualnych popełnionych w nich błędów, wadliwych komponentów, wsadu procka itd że nie w sposób bez jasnowidzenia znać dolegliwość czy konkretnej wady danej wariacji. Także te chińskie usbasp to w zasadzie loteria jak i możliwych przygód z nimi związanymi, z reguły albo działa albo działa losowo lub w ogóle, więc ciężko jest doradzać w każdym z osobna przypadku.


Nie obrażam się, bo nie mam o co :D

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2017, o 18:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tomekm napisał(a):
Nie obrażam się, bo nie mam o co


I tej wersji się trzymajmy ....:P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO