Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 07:24


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lut 2017, o 20:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Do wszystkich użytkowników forum ....
zarówno świadomych jak i tych co to się rejestrują tylko dlatego że ktoś im podłączył internet
i tych co nie mają nic innego do powiedzenia poza bluzgami i marudzeniem .....

O co chodzi ??

Chodzi o tzw epidemię choroby bzikus-anemikus protodelficus ... <żeby nie było nie mam na myśli Delphi>
w skrócie zapadają na nią osoby, które zwykle mają jakąś renomę wyrobioną na forum.

Dlaczego ??

Nikt tego nie wie , może to kwestia wypalenia , nie chciejstwa czy zwykłego narodowego chamstwa ??
możliwe że ma to związek z pogłębiającym się efektem cieplarnianym czy też fazami księżyca ??
Szczerze nie mam zamiaru wnikać i zgadywać ....

Sprawa jest lakonicznie błaha , wielu ma pretensje o to czy o tamto , a bo Mirek robi tak , a bo na forum nie
pomagamy przy chińskich USBasp, a że nie piszemy o ESP, że forum służy do reklamowania produktów f. Atnel,
czy wręcz po prostu mamy inne zdanie na temat czegoś tam ....

Oczywiście jest to prawda , ale ... zauważcie że to nie jest forum na onecie , czy jakieś coś , tylko

FORUM POMOCY TECHNICZNEJ FIRMY ATNEL

Dodatkowo przecież nikt nikogo z was nie zmusza by się rejestrować ... a skoro to robicie to na własne życzenie
akceptując zgodę i rejestrując się zgadzacie się z warunkami i obyczajami jakie tu panują .... oczywiście nie obliguje was to
do zakupu produktów czy zgadzanie się ze zdaniem Mirka - ja sam często się z nim nie zgadzam o czym Mirek wie dobrze .
ale to normalne ... Mieliśmy tu wiele przypadków gdzie się osoby X/Y/Z wyszkoliły w programowaniu i nagle obrosły w piórka
bo umieją sami zamigać diodą to już sa super programistami i oo ho ho ... się obraziły na forum ... a czerpały garściami sami
nic nie wnosząc od siebie poza bałaganem i dziecinnym zachowaniem .... , Ja osobiście przyznam się bez bicia nauczyłem się NIC
ale uważam Mirka za przyjaciela (mam nadzieję że on mnie też), Jak pisałem w wielu kwestiach się z Mirkiem nie zgadzam i
co gorsza nie mam zamiaru się zgadzać ... wiele rzeczy robię odmiennie , bywam obecny w wielu miejscach ... , ale nigdy jakoś nie
widziałem problemu w tym że Mirek promuje swoje produkty i zarządza forum w taki czy inny sposób ....

W końcu że tak się wyrażę : Jego cyrk i jego małpy .... <można powiedzieć>

Niektórzy uważają że mi Mirek wyprał mózg bo w końcu to Stalin itd .... bo mam moderatora to się podniecam władzą ... itp ..

Ale nie tędy droga ... bo jest to jedna wielka bzdura ... po prostu jestem świadomy tego że jestem na prywatnym forum,
i trzeba przestrzegać jakiejś etykiety, będąc w gościach u kogoś , nie wypada go obrażać w jego domu, po za tym nie wypada obgadywać kogoś za plecami jak to robią niektórzy. Jeśli ktoś tego nie rozumie -- bo niestety zachowanie się wynosi z domu, to
powinien wyrzucić komputer , bo po drugiej stronie kabla też jest człowiek , którego może zaboleć to co się pisze .... , wielu się
też wydaje że siedzą przed monitorem to są niewidzialni i wszystko mogą ... -- to jest złudzenie i do czasu ... kilka osób już to wie.

Nigdzie ... ale to nigdzie tylko w tym polskim śmietniku jest tyle chamstwa że strach ... w sumie jestem skłonny nawet podpisać
petycję o udostępnianie sieci na zasadach wydawania pozwolenia na broń. Ba 1 podpiszę petycję o wyłączenie internetu polakom...
bo wstyd i hańba ...

Jak pisałem ... Nikt was tu nie trzyma , nikt wam nie kazał i nit was nie błagał byście tu byli .... każdy jest tu bo sam chce, a jak mu się nie podoba to wystarczy nie wchodzić , nie rejestrować się , zablokować dostęp ...
A nie siać defetyzm i wyzywać innych , obrażać czy to userów czy Mirka , czy choćby Józefa Stalina ... co on wam zrobił /??
już nie żył jak się większość z was urodziła ... chcecie się obrażać proszę bardzo , ale na swoich sąsiadów , kolegów czy rodzinę , tak z nimi musicie żyć , a tu ??

Niema tak, że wpadacie na forum i wam się natychmiast należy odpowiedź , najpierw się nieco wysilcie poszukajcie , a nie obraza wielka bo ten i tamten natychmiast nie odpowiedział czy to w poście czy na czacie ... no sory , ale czat nie jest do omawiania kodów.
Pisz jeden z drugim temat , ktoś będzie chciał to odpowie , a nie że obraza po po 3ch minutach nie ma odpowiedzi ... Trochę cierpliwości .... zwolnij poczytaj, pomyśl ... a wiele sam zobaczysz rzeczy o których istnieniu nie miałeś pojęcia....

Do czego dążę ??

Nie wiem , ale chcę na pewno wam coś głębszego przekazać <nie kieliszek> a co ?? ja widzę światełko w tunelu ... a wy ??
jak nie to sobie sprawcie okulary , a jak tak lepiej uciekajcie ... to lokomotywa :P

Jaki to ma sens w takim razie ??

A no taki że może wreszcie będzie mniej debilizmu, dziecinady i malkontentów na forum , może ktoś się pochyli na chwile
znajdzie w działach zasady (bo są) i zacznie się stosować skoro na to właśnie wyraził zgodę, może ktoś zrozumie dlaczego to forum jest inne od innych i dlaczego jest tak a nie inaczej , może ktoś się nauczy czytać i jak się go przy problemie ktoś spyta czy ma książkę
B/G/Y czy ATB to nie znaczy to ze musi polecieć kupić ... , ale że coś na ten właśnie temat jest obszernie opisane i że niema sensu
pisać tego samego po 20 razy. Może ten co ma aspa za 4 złote zrozumie że Suport jak mu nie działa należy do strony sprzedawcy
i producenta , że tam się szuka pomocy , a nie w innej firmie ... chyba ze ta się zajmuje.

Może ktoś zrozumie ... że forum to społeczność na specyficznych zasadach , ale obowiązuje taka sama etykieta jak w życiu codziennym -- no krzkaczący troll forumowy nie podskoczy do kolegów bo by raz , drugi oberwał i sie nauczył ...

a może nie ??

W sumie .... macie rację co mnie to ... w końcu mam władze ... i się nią podniecam ... czy jednak na pewno ??
Wydaje się wam że to takie super dawanie Banów ?? Zawsze staram się walczyć o userów <tak foreste jesteś żywym przykładem, powinien już się nigdy nie wykopać z pod bananów gdybym tak chetnie je rozdawał> bo jestem tu nie tyle dla dobra forum
i interesów Mirka <choć mam obowiązek też działac dla dobra forum> co dla was ... żeby 99,9% was nie musiało oglądać wybryków 0,1% zakapiorów co to nic nie umieją poza marudzeniem że nic nie umieją i mania pretensji do wszystkich co coś starają się robić ....

A następnym razem może ktoś z was zanim mu odwali .... pomyśli -- tam jest człowiek , żywy ma uczucia , coś robi , może się z nim nie zgadzam, ale nauczył mnie wiele , nie muszę tu zaglądać i kąsać po kostkach ....

Naga prawda ...

Niestety prawda jest naga ... a racja jest jak (Y) każdy ma swoją ....
nawet w Twoim i Twoim też poście co napisaliście pod spodem ....
ale nie mnie was oceniać .. tak nie mnie , z zwłaszcza Ciebie ... tak tak co się rozglądasz
do ciebie piszę ...

To Twoje sumienie i Twoja ocena ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 20:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja się Sun z tobą absolutnie nie zgadzam jeśli chodzi o to co napisałeś ... ale powiem jedno ... masz 1000% racji :lol:

a na poważnie ... może i dobrze, że nie wszyscy wiedzą z czym i z kim czasem przychodzi się użerać moderatorom i mnie osobiście. Po co sobie zawracać głowę negatywnymi sprawami ...

Dla mnie płynie jedna NAJWAŻNIEJSZA myśl ... (oczywiście poza tym, że to jest forum pomocy technicznej Atnel i tych aspektów o których pisał Sun wyżej) ... to PRZEDE WSZYSTKIM

mnie ... ale myślę, że większości z Was zależy na miłej i kulturalnej atmosferze ... i tą staramy się utrzymać - nie zaś wyświechtane przez niektórych jak nie powiem co ... stwierdzenie, że na forum należy dbać o poziom techniczny

mam gdzieś poziom techniczny - jeśli mają być jatki i czepianie się ludzi osobiście bo ktoś miał zły dzień albo w pracy coś mu np nie poszło, czy inne takie. Niestety z takimi osobnikami miewamy do czynienia i pewnie to skłoniło Suna do założenia tego wątku.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

Amen...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

A co to się stanęło znowu? Znów atak z innego forum? Czy inne "TRUDNE SPRAWY" ;) ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nie nie - uwierz mi, że nawet nie warto tego roztrząsać i komentować - ot ostatnio zdarzyła się dziwna ilość pewnych dziwnych przypadków i czasem już ręce opadają - stąd rozumiem wątek i tekst Suna.

A tym bardziej, że wystarczy poruszyć jakiś taki temat, opowiedzieć coś - to zaraz zlatują się właśnie osobniki, które znowu jątrzą i znowu jatka i znowu nerwy ... a dość już tego ... Teraz po cichu mały poczęstunek o smaku bananowym i do widzenia.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

Witam

Coś w tym jest bo jak widzę użytkownika który jest na forum od 2012 roku z 1128 postami na koncie i pomógł w 99 przypadkach pisząc jeszcze dziś po południu a teraz dostał "banana" to zastanawiam się co on takiego zrobił?
Odbiło człowiekowi czy jak?
Można się nie zgadzać ze zdaniem gospodarza ale można to wyrazić w sposób który nikogo nie obraża i wtedy czasem nawet gospodarz przyzna rację...
Trochę to przykre że niektórzy ludzie nie umieją docenić tego co wynoszą z forum - cóż "c'est la vie"

pozdrawiam Marek

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Cytuj:
A tym bardziej, że wystarczy poruszyć jakiś taki temat, opowiedzieć coś - to zaraz zlatują się właśnie osobniki, które znowu jątrzą i znowu jatka i znowu nerwy ... a dość już tego ... Teraz po cichu mały poczęstunek o smaku bananowym i do widzenia.


Nie wiem z czego to chamstwo i zawiść wynika. Sami frustraci wśród tych ludzi... Ja też w niektórych kwestiach mam inne zdanie od Ciebie ale szanuję to co robisz dla ludzi i życzę Ci największego sukcesu jaki da się tylko osiągnąć bo swoim zapałem, pracowitością i profesjonalizmem miażdżysz (w sensie pozytywnym oczywiście) innych tech-youtuberów. Masz za dobre serducho Mirek. Inni za taką porcje wiedzy jak Twoja ciągnęliby gruby hajs i nie mieli skrupułów. Niestety u nas w kraju sprawdza się powiedzenie: Jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d...ę. Sam nauczyłem się od Ciebie mnóstwo i jak ktoś pyta mnie skąd tyle wiem o AVR czy innych rzeczach (a wiem niewiele nadal) to mówię że z Twoich poradników i książek.

Drodzy malkontenci, zanim coś głupiego napiszecie, wsadźcie głowę pod zimny prysznic i ochłońcie. Zastanówcie się co robicie.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

mczarny napisał(a):
Coś w tym jest bo jak widzę użytkownika który jest na forum od 2012 roku z 1128 postami na koncie i pomógł w 99 przypadkach pisząc jeszcze dziś po południu a teraz dostał "banana"


A któż to znowu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Mi tak teraz zaświtało , dlaczego co poniektórzy tak mocno i wręcz roszczeniowo oczekują pomocy na czacie, albo prowadzą prywatną rozmowę (z Mirkiem albo kimkolwiek z sekty Atnela).
Otóż :) zakładając wątek na forum to automatycznie wyszukiwarki zaczną indeksować to co ktosik napisał. Jak wiadomo Internet pamięta (przekonano się nie tylko w dziedzinie elektroniczno./.programistycznej) i teraz potencjalny pytający może z pozoru o błachą sprawę zostawia ślad po sobie w postaci że czegoś nie wiedział, i teraz pracodawca albo niedaj bosze ktoś doniesie że Zdzisiek czegoś nie umie a skończył politechnikę z tytułem...
Tu może być problem oczywiście nie we wszystkich przypadkach odpadkach itd. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wiecie ... w sumie to powinienem was przeprosić
za to czytadło , choć zdaję sobie sprawę że większa połowa nie zrozumiała
co chciałem przekazać ... i chyba poczuła się urażona ...

w sumie bez sensu bo też nie wiem co miałem na myśli ... :P

To też podziwiam tych co doczytali do końca ... i aczkolwiek niechętnie ... z ich odczuciami i oceną muszę się zgodzić ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 21:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Chłopie nic nie musisz :)
Ale co jak co , tyle tekstu że pewnie dla nie jednego może być problematyczne przez to przebrnąć :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 22:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2013
Posty: 82
Pomógł: 3

Kolego Sunriver nie jestem jakimś doświadczonym forumowiczem ani też programista w sensie odwrotnie niż Ty 100% czerpie 0% daje. Choć chciałbym więcej(i've hope), ale nie jestem w stanie na jakiś temat się wypowiedzieć(początkujący) lecz ten drugi powód jest istotniejszy i wyklucza to co "ktoś " zarzuca forum, a mianowicie po prostu już padła odpowiedz w danym wątku. A co do podejścia Mirka do sprawy to cierpliwy człowiek. Z autopsji wiem, że mógłby ogromną satyre stworzyć z moich maili na temat programatora diy, a był mega cierpliwy.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 22:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2013
Posty: 82
Pomógł: 3

Jeszcze dodając na szybko, jeśli uda się forum rozrosnac do większych rozmiarów to reputacja, to zasługi będą traktowane poważnie nie tylko na forum, a na przykład wśród pracodawców :-)

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 22:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wonsz napisał(a):
Kolego Sunriver nie jestem jakimś doświadczonym forumowiczem ani też programista w sensie odwrotnie niż Ty 100% czerpie 0% daje.


oj tam oj tam ja tez się uczę , i to cały czas , choć przyznaję Mirek mnie nic nie nauczył ... ba złośliwie komplikuje kody :P
ale rozwiązań tyle ilu programistów, wiec się niczym przyjacielu <mogę cię tak nazwać> nie przejmuj ... każdą małpkę da się nauczyć nowych sztuczek ... --- < hmm.. i znów się ktos obrazi :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 22:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

A ja się dopiero uczę. :?
I może sobie teraz o tym czytać kto chce. :)
hi hi ... totalna niezależność. hi hi .. :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 22:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2014
Posty: 264
Pomógł: 12

A ja się zastanawiam czasem co tu na forum się porobiło? Kiedyś było inaczej...
Co chwila pojawiają się tematy, które roztrząsają dlaczego ktoś, coś napisał i o co chodziło....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2017, o 23:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2013
Posty: 82
Pomógł: 3

Moze to nie jest komplikacja kodu tylko optymalizacja i software upgrade :-D? Mam takiego kumpla ze rozbijamy problem i on juz wie jak to wykodzi i co uzyje a ja bardziej hardware i logika problemu:-)

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 00:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

pimowo napisał(a):
A ja się zastanawiam czasem co tu na forum się porobiło? Kiedyś było inaczej...
Co chwila pojawiają się tematy, które roztrząsają dlaczego ktoś, coś napisał i o co chodziło....

Zawsze były różne tematy w tym i takie ... zawsze

Bo to jest INNE forum ... tu możemy sobie pozwolić na inne rozmowy - niż tylko na takie, które służą utrzymaniu pseudo-wysokiego poziomu technicznego ;) bo jesteśmy ludźmi, bo mamy emocje i w cale nie ma co się ich wstydzić ... Bo chcemy czasem porozmawiać o przysłowiowym zadku maryni, bo chcemy troszkę zrobić offtopic ... bo chcemy też pożartować - tak było, tak jest i tak będzie ;) ... to jest inne forum. Żyjemy też sprawami, które dzieją się na tym forum ... co to może komuś przeszkadzać ? ;) nie rozumiem ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 01:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

mirekk36 napisał(a):
Bo to jest INNE forum ...

I właśnie dlatego jesteśmy tu, a nie na innym "fachowym"(każdy wie o które chodzi) forum.
Każdy z nas ma czasem zły dzień, no może z wyjątkiem moderatorów bo zawsze trzymają nerwy na wodzy.

SunRiver napisał(a):
Niektórzy uważają że mi Mirek wyprał mózg bo w końcu to Stalin itd .... bo mam moderatora to się podniecam władzą ... itp ..

Ja dziękuje za taką władzę, tylko ktoś kto nigdy nie moderował żadnego forum może uważać to za zaszczyt, ja bym to nazwał karą, jak coś nie działa - wina moda, niema odpowiedzi - pewnie mod skasował odpowiedź itd, pomijam już dziesiątki postów dziennie na priv w dupianych sprawach które można sobie znaleźć za pomocą forumowej szukajki.
Sam wiele lat temu byłem moderatorem na dużym forum i pewnego dnia puściły mi nerwy i "kliknęło mi się" warny 3 poziomu(następny=banan) dla ponad 300 userów, od tamtej pory był spokój i kultura, hihi :P

Więc proszę, zastanówcie się chwilę nad pracą innych, co sami możemy zrobić żeby było lepiej i postarajmy się żeby klimat forum został jak jest, bo to zależy tylko od nas samych.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 07:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

SunRiver napisał(a):
choć przyznaję Mirek mnie nic nie nauczył ... ba złośliwie komplikuje kody :P
ale rozwiązań tyle ilu programistów

Tak, tak Sun... Mirek komplikuje... :lol: Ty takiego słowa w stosunku do innych to nawet nie powinieneś pomyśleć :lol: :P

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 08:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

A tak z innej beczki... Czy Sun byłby skłonny podać z czym się z Mirkiem nie zgadza? Jeżeli jakiś efekt można uzyskać 2-3 sposobami i każdy z nich jest obiektywnie równie dobry i zarazem każdy z nich subiektywnie - lepszy, to przynajmniej moim zdaniem dobrze jest poznać różne ścieżki do sukcesu i wybrać swoją. Tak ku poszerzeniu horyzontów. Może jakiś nawet nowy dział - jak to widzi Sun, albo inny programista - obiektywnie opisane, co można inaczej i dlaczego. I jakie ma dane rozwiązanie wady a jakie zalety? Ja np. używałem Eclipse, ale uważam go za zbyt rozrośnięte jak na moje możliwości i potrzeby. Polubiłem się z CB, ale czekam usilnie na mkClipsa, bo pewnie będzie jeszcze prostszy - to tak od siebie.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 08:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
ale czekam usilnie na mkClipsa, bo pewnie będzie jeszcze prostszy - to tak od siebie.

Ale od razu uprzedzę, że MkClips zawsze będzie miał tragicznie gorsze właściwości edycyjne niż taki np pełny Eclipse czy Atmel Studio czy Codeblocks. Tego niestety nie przeskoczę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 08:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2012
Posty: 118
Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
choć zdaję sobie sprawę że większa połowa nie zrozumiała


wiem wiem, czepiam się ale to dziwnie brzmi :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 09:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Sun nie wiem jakiej jesteś narodowości ale zastanawiam się skąd tyle pogardy w twoich słowach o Polakach ?

obrażasz mnie Polaka tymi stwierdzeniami:

"...czy zwykłego narodowego chamstwa ?? "
"...tylko w tym polskim śmietniku..."
" Ba 1 podpiszę petycję o wyłączenie internetu polakom..."
"..., czy choćby Józefa Stalina ... co on wam zrobił /?? "

nie oceniaj Polaków po paru idiotach z internetu.
Dziękuję dobranoc.

_________________
sig on ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 09:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

kirex napisał(a):
SunRiver napisał(a):
choć zdaję sobie sprawę że większa połowa nie zrozumiała


wiem wiem, czepiam się ale to dziwnie brzmi :D

Przecież to normalna (w wykonaniu Sun'a) prowokacja :lol:

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 09:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

1bobik1 napisał(a):
nie oceniaj Polaków po paru idiotach z internetu.
Dziękuję dobranoc.


Szczerze? osobiście chciałbym żeby chamstwo to nie była domena Polaków ale cholera jasna... codziennie się z tym spotykam nie tylko w internecie ale i w życiu normalnym. Nawet w spożywczaku kobita ma problem żeby klienta obsłużyć. To coś jak stereotyp który niby nie jest prawdziwy ale.. no właśnie. Ja na zachodnich forach się z takim chamstwem nie spotkałem. Ja mam wrażenie że to wynika z naszego temperamentu narodowego bo już nie wiem czym to tłumaczyć.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Cytuj:
Sun nie wiem jakiej jesteś narodowości ale zastanawiam się skąd tyle pogardy w twoich słowach o Polakach ?


A Sun to pewnie jakiś kosmita więc ciężko żeby miał jakąś narodowość :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 09:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

A mówilem ze nikt nie zrozumie :)
tak nieco zaszalałem , ale sam widzisz przyjacielu ... że czytanie miedzy wierszami
nam słabo wychodzi, niestety tez się tu urodziłem i choć nie poczuwam się już do patriotyzmu\
i mam zdanie jakie mam na temat naszej nacji , pomijając tych paru the bili, bowiem wynika ono
z obserwacji zachowan narodu w cywilizowanych miejscach , na wyjeździe czy uropach, a nawet
w większości zachowań w stosunku do siebie podczas wsponej pracy na obczyźnie ...

Może takie zachowania trzeba jednak nazywać po imieniu może ktoś na to popatrzy inaczej ....
choć w sumie wynikala wypowiedź moja z całokształtu tekstu ....

Ja tez niestety czuję się obrażony z tego czy innego powodu , ale trzeba jednak przyjąć ta także prawdę
na klatę , a nie udawać ze niema problemu.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 09:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2014
Posty: 339
Pomógł: 10

Dobrze ze trzymacie poziom, oby nigdy to forum nie zniżyło się do poziomu elek...dy:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 09:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2013
Posty: 82
Pomógł: 3

A ten wątek o jakimś INNYM forum, to o co chodzi :-D? Co to za forum? Była jakaś wojna czy jak?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 11:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

SunRiver napisał(a):
... że czytanie miedzy wierszami
nam słabo wychodzi

Czekamy na jakiś poradnik ;)

A tak poważnie. Gdy się coś takiego czyta to zaraz przychodzi do głowy pytanie "jaka kropla przepełniła ten puchar" I potem zaraz drugie - "może mi się coś chlapnęło"

Jeśli coś palnąłem i kogoś kiedyś obraziłem - to przepraszam.
Jeśli chodzi o forum - bardzo je sobie cenię, dużo się tu nauczyłem, a ile dałem,
no cóż - pigułek to nie mam wiele (może na jedną migrenę by starczyło) - próbowałem parę razy, ale mi nie wychodzi.... (trzy razy się zastanowię zanim coś komuś doradzę - a i to nie zawsze działa)
Co do dzielenia się wiedzą - CZYM :) - może kiedyś - obecnie wstyd mi publikować swoje wypociny.
Co do Mirka - osobiście go nie znam, korespondencji nie prowadzimy, ale muszę przyznać - gostek umie przekazywać wiedzę (w swoim życiu spotkałem tylko kilku takich nauczycieli). Fajnie czyta się Jego książki, dużo dowiedziałem się z Jego poradników (choć brak mi trochę czasu na ich oglądanie) , niektóre sposoby pisania kodów stosuję (mimo, że są "przekombinowane" jak to ktoś określił :) ). Ale też nie zamykam się na wiedzę z innych źródeł.
A że znajdą się czasem ludzie, którzy jak małe pieski - obszczekają Cie dookoła a jak nie widzisz podbiegną od tyłu i złapią za nogawkę - cóż - to TAKIE LUDZKIE (niekoniecznie polskie)

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2017, o 11:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Z tymi Polakami to chyba powiązane jest z anonimowością. Wyprowadziłem się ze stołecznego miasta Torunia na wieś. M.in. ze względu na wszechogarniające chamstwo. Tutaj, gdzie teraz mieszkam wszyscy są wobec siebie mili, uśmiechają się, zagadują. Nawet na krechę dostanę w każdym z okolicznych 8 spożywczaków (poza Biedronką). Każdy każdego zna (przynajmniej z widzenia) i nie jest się już anonimowym. Nawet swoich złodziei każdy zna. Gdy komuś z młodzieży zdarzy się wyskok - wystarczy zwrócić mu uwagę a od razu łagodnieje. Wie, że dostanie oklep - jak nie ode mnie, to od kumpli-świadków albo i od rodziciela, gdy do niego dotrze taka informacja. Jeszcze jest szacunek w narodzie na "prowincji". Dobrym pomysłem byłaby np. możliwość anonimowego przeglądania internetu ale publikowanie w nim tylko pod swoim nr PESEL. Bez imienia i nazwiska. Ale to wymagałoby inwestycji i oczywiście podniósłby się zaraz wrzask tych uciskanych(w ich mniemaniu).
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO