Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 15 maja 2024, o 15:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sklejanie liczb
PostNapisane: 7 paź 2012, o 17:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Witam myślę nad sposobem jak z ciągu liczb skleić jedną np

1,2,3 w liczbę 123

osobiście wymyśliłem coś takiego

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Aczkolwiek nie jest to doskonałe

Wynik jest long int-em

Sytuacja jest taka iż zbieram po jednej cyfrze i chcę potem te wartości połączyć w jedną która mi będzie później potrzebna do porównywania z drugą wartością

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2012, o 18:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Opiszę to tak mam pięć pozycji

00000

i ustawiam się kursorem na każdej z nich i zmieniam jej wartość od 0 do 9

ich ilość jest stała

Nie wiem czy dobrze myślę ale chyba nie jest to doskonały sposób bo jeśli mam zera w wartości to mogą wychodzić nie prawidłowe dane
np przy wartości

00101 czyli w sumie 101 może być to problem
aczkolwiek miło było by aby ktoś świeżym umysłem na to spojrzał :)

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2012, o 20:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Witam
Nie wiem co Ci nie działa z tym sposobem sklejania cyfr co napisałeś:
stachu napisał(a):
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Bo ja go używam w mojej CNC a dokładnie w sterowniku i zawsze skleja dobrze i bardzo szybko bo u mnie skleja ok. 4 rzędy cyfr w kilka milisekund jest to najprostszy i najlepszy sposób (Według mnie). U mnie zmienna "wynik" jest uint8_t Jest prostą zwykłą liczbą 8bitowa. A CNC chodzi mi już dość długo i bez zarzutów właśnie frezuje płytki do niej bo na razie wszystkie połączenia i elementy są na stykówkach.
Jeśli chodzi o zera w wartości to nie ważne gdzie to zero będzie to wynik będzie dobrze odczytywany.

PS: Nie podpisuj się pod tym sposobem że to ty wymyśliłeś bo ja identycznego sposobu używam już od kilku lat w swoich projektach. Także to może komplikować :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2012, o 22:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Wielkie dzięki :) że ktoś spojrzał świeżym umysłem :)

Janadamis wybacz mam nadziej że nie znajdę się przez to przed wymiarem sprawiedliwości :)

Z ciekawości twoja maszynka chodzi pod MACH-em cz EMC :?:

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2012, o 16:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Moja maszynka nie chodzi pod komputerem.
Ja własnoręcznie piszę program w notatniku (który silnik ma ile przejechać) wgrywam to na kartę SD potem wrzucam do maszynki ustawiam początek i Start. Jest to pracochłonna metoda ale własna bo nie ma na świecie innej podobnej takiej CNC jak moja pod kątem sterowników które sam od podstaw wykonałem. :D A aktualnie zamierzam zrobić aktualizację do mojego programu w sterowniku gdzie 3 silniki będą sterowane z jednego timera!!!Bo na razie timery nie są użyte. Mam nadzieję że się uda.:D w sumie w mojej cnc są 4 mikroprocesory Atmega32 :D heh to tak na marginesie. Już jedną płytkę na niej zrobiłem (przekaźnik na 220V sterowany z uC)
Zamierzam się tym pochwalić tylko nie mam czym zdjęć zrobić. O ile będą chętni do zobaczenia mojego dzieła to mnie lepiej zmotywuję :D

PS:"Stachu" spokojnie nie znajdziesz się przed wymiarem sprawiedliwości :D

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2012, o 19:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Fajnie że ktoś ma podobne zainteresowania :) w sumie ten algorytm również będzie sterował CNC jeśli by patrzeć pod katem "czystej" definicji aczkolwiek licznik zlicza ilość powtórzeń.

Jeśli mógł bym Ci doradzić bo podejrzewam że czytasz G-kody i je interpretujesz w sterowniku to polecam ci program

NC edytor

http://sourceforge.net/projects/edytornc/

Powinno ci się przyjemnie pisać bo ma kalkulatory do faz okręgów itd dodatkowo ma auto uzupełnienie składni

Najciekawsze jest to że można wysłać dane po porcie szeregowym i do dość elastycznie można to konfigurować mogło to by być dla ciebie wygodne

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2012, o 20:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Janadamis napisał(a):
Moja maszynka nie chodzi pod komputerem.
Ja własnoręcznie piszę program w notatniku (który silnik ma ile przejechać) wgrywam to na kartę SD potem wrzucam do maszynki ustawiam początek i Start. Jest to pracochłonna metoda ale własna bo nie ma na świecie innej podobnej takiej CNC jak moja pod kątem sterowników które sam od podstaw wykonałem. :D A aktualnie zamierzam zrobić aktualizację do mojego programu w sterowniku gdzie 3 silniki będą sterowane z jednego timera!!!Bo na razie timery nie są użyte. Mam nadzieję że się uda.:D w sumie w mojej cnc są 4 mikroprocesory Atmega32 :D heh to tak na marginesie. Już jedną płytkę na niej zrobiłem (przekaźnik na 220V sterowany z uC)
Zamierzam się tym pochwalić tylko nie mam czym zdjęć zrobić. O ile będą chętni do zobaczenia mojego dzieła to mnie lepiej zmotywuję :D

PS:"Stachu" spokojnie nie znajdziesz się przed wymiarem sprawiedliwości :D

Wiesz chętnie bym zobaczył co i jak. Bo od dłuższego czasu chodzi mi po głowie taka "zabawka". Dlatego jeśli możesz to proszę pochwal się! :)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2012, o 16:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

stachu- ja nie interpretuje G-kody tylko własne które nie przypominają G-kodów tak mi się wydaję oto screen z komputera. Który pokazuje jak są ułożone te kody w notatniku te kody co są pokazane to gotowy program na przekaźnik na 220V sterowany z uC (triak-optotriak)
http://img90.imageshack.us/img90/3505/s ... 164957.png
Raczej żaden program nie zrobi takich kodów.:D Ale zobaczę ten program co podałeś, może się przyda.

MirkoT- Sterowniki aktualnie mam na 4 płytkach stykowych więc nie wyglądają za ładnie :) Zamierzam wyfrezować na mojej CNC płytki drukowane pod te sterowniki tylko najpierw muszę zrobić nowy program do moich sterowników. Bo teraz to mam dokładność 0,2mm I nie da się idealnie wyfrezować ścieżek a jak zrobię nowy program do sterowników to będzie dokładność 0,01 (+/- luzy na wózkach i śrubie) wtedy to będzie dobrze.
Tylko nie wiem jak zrobić by okręgi robiło ale już mam kilka pomysłów.
Postaram się wrzucić zdjęcia CNC ale aktualnie nie mam czym je zrobić. Może za kilka dni uda mi się zrobić i wrzucić.
Bardzo dziękuję za chęć zobaczenia CNC :D :D

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2012, o 17:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Łyknij sobie kurs C# z forum to sam sobie zrobisz okienkowe wygodne narzędzie :)

Też z niecierpliwością czekam na fotki :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2012, o 19:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Ja zamierzam się w przyszłości niedalekiej uczyć pisania programów na komputer. Ale teraz to by mi tylko zaszkodziło. A i tak nie mam czasu bo szkoła :( :(
A o jaki Ci chodzi kurs C# z forum? możesz podać linka do tego. :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2012, o 19:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Janadamis napisał(a):
Ja zamierzam się w przyszłości niedalekiej uczyć pisania programów na komputer. Ale teraz to by mi tylko zaszkodziło. A i tak nie mam czasu bo szkoła :( :(
A o jaki Ci chodzi kurs C# z forum? możesz podać linka do tego. :)

myślę, że chodziło o to http://forum.atnel.pl/topic1226.html

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 paź 2012, o 19:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Ok
Program składał się z kilku notatników bo oddzielnie program na frezowanie ścieżek oddzielnie na wiercenie i oddzielnie na zaznaczenia miejsc do mocowania płytki i oddzielnie do ucięcia płytki na wymiar bo ja frezem ta płytkę ciąłem. W sumie 4 pliki. A co do freza to używam takiego stożka z posypką diamentową to jest chyba do szkła ale w tej chwili nie mam innego. Zamierzam kupić oryginalny frez ok 0.3-0.4mm ale sporo kosztują (25zł) i boję się że pęknie bo moje wrzeciono trochę bije. Ta płytka jest polakierowana plastikiem bo tylko taki udało mi się kupić w sklepie.
http://img411.imageshack.us/img411/9575 ... 190152.jpg
http://img267.imageshack.us/img267/5913 ... 190851.jpg

Jak zrobię nowy sterownik (wsad do tych 4 procesorów) i wyfrezuję płytki pod te sterowniki i wszystko będzie dobrze chodzić to zrobię dobrej jakości zdjęcia i bardziej rozwinę opis jej.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Ostatnio edytowano 2 sty 2013, o 17:57 przez Janadamis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2012, o 19:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

konstrukcję CNC zrobiłeś pospawaną z metalowych kształtowników?
No fajnie to zrobiłeś. A jak sterujesz te krokowce?

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 paź 2012, o 22:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Z tego co przez mgłę :) widać to najprawdopodobniej silniki unipolarne bo mostków H nie widać czyli podpięte tranzystory do wyprowadzeń mikrokontrolera i odpowiednio podłączone środki uzwojeń do VCC

Ale autor to wyraźniej widzi więc poczekam na jego komentarz :)


Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2012, o 15:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

MirkoT-Tak jest to konstrukcja z kształtowników różnej wielkości. Na zdjęciu tego nie widać ale jak dla mnie to jest masywne.
Co do krokowych silników to steruje poprzez mostek H na tranzystorach bipolarnych.

stachu- To są silniki bipolarne 4przewodowe co do mostków to je widać np. na tym zdjęciu to te elementy po lewej stronie to te mostki H które są zrobione na płytkach uniwersalnych.Mostki zbudowane są z transoptorów które sterują odpowiednio tranzystory a wszystko to steruje procek widoczny po prawej stronie zdjęcia (są one opisane) http://img27.imageshack.us/img27/192/101312190321.jpg

Dziękuje za odp. :D
Jeśli coś jeszcze chcecie wiedzieć to piszcie śmiało :D

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO