Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2013, o 11:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Analog to analog i zawsze bedę uważał wyższość analoga nad digitalem jeśli chodzi o oscyloskopy niestety w przypadku mikrokontrolerów bardziej użyteczny jest analizator logiczny nie da się ukryć , a scope to tylko doraźna pomoc

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2013, o 11:06 

Pomógł: 0

Tu w 100% z tobą się zgodzę ale czy w przypadku nowicjusza, który będzie borykał się z różnymi problemami jak zakłócenia na zasilaniu, jak analogowe sygnały wejściowe na przetwornikach A/D tychże mikrokontrolerów itd. jednak aby pojął w pełni różne niuanse i ustrzegł się błędów to oscyloskop jest niezbędny.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2013, o 11:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

dlatego z czystym sumieniem można polecić zakup tanszego analoga czy to cyfrowego Unita ,Owona , siglenta, atena , które będą pomocne , ale i analizatora logicznego... 2 razem dają więcej

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2013, o 12:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 188
Lokalizacja: Świnice Warckie woj. łódzkie
Pomógł: 12

analizator który posiadam nie raz okazał się pomocny ale idąc do przodu decyzja zapadła odnośnie zakupu oscyloskopu niestety budżet nie jest może astronomiczny ale przeznaczyłem z zaskórniaków 1700 zł na ten cel i.... i się zrobił problem co wybrać, oto moje typy:

1. UNI-T UTD2052CEL Uni-t 2x50MHz - niestety problem z dostaniem bo na chwilę obecną nie znalazłem sklepu który by go posiadał i przeważnie otrzymuje info. o wycofaniu ze sprzedaży.
2. Któryś z modeli attena - ale osobiście jakoś nie przypadły mi do gusty (może jestem uprzedzony)
3. Rigol DS1052E w promocji z multimetrem
4. Siglent SDS1102CML 100MHz

Pasowała jedynka no ale... więc rozważam 3 i 4 opcje ale dylemat czy tańszy i prostszy Rigol ale z multimetrem czy może Siglent, ewentualnie może coś innego ;)

_________________
ATMEL-ICE+ATXmega256A3BU oraz dużo samozaparcia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2013, o 12:33 

Pomógł: 0

Ewentualnie polecam DST1102B http://www.atlantec.pl/oscyloskop-dst11 ... p-255.html - ale trzeba popróbować się potargować (mnie się udało wytargować niższą cenę) post28856.html?hilit=dst1102b#p28856



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2013, o 12:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kup co chcesz i co ci się podoba to ty będziesz tego używał nie my :)
na początku i tak może max 10% możliwości będziesz używał a z czasem jak nabierzesz wiedzy i potrzeb zawsze możesz dokupić drugi :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2013, o 12:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012
Posty: 119
Pomógł: 3

Napisałeś o zestawie unit 50 MHz + miernik. Jeśli tak bardzo nie nastawiasz siena unit'a to Siglent w swojej ofercie ma wersję 70 MHz (dokładny model SDS1072CML) który jest w cenie ok 1350 PLN. Z tego co pamiętam ndn na aledrogo też sprzedaje zestawy z miernikiem w okolicach ceny którą chciałeś przeznaczyć.Ten model na forum posiada bodajże jachu i chwali sobie.

Osobiście nie macałem ani jednego z tych oscyloskopów, aczkolwiek robię przymiarki właśnie do tego Siglenta. Może za jakieś 2 miesiące... :D chociaż wakacje zdecydowanie nie sprzyjają odkładaniu kasy :|



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2013, o 22:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

Mam zamiar kupić sobie oscyloskop po przeczytaniu postów w tym temacie na pozycje 1 wysunął się oscyloskop utd2052cel ale jest mały problem nie mogę go namierzyć w sprzedaży. Z tego co się dowiedziałem to został już wycofany z produkcji. Potrzebował bym jakiś podobny w podobnej cenie o nie gorszych parametrach idealny byłby jak by maił własne zasilanie. Oscyloskop będzie wykorzystywany w elektronice samochodowej i oczywiście w AVR-kach. Jest ktoś wstanie coś zaproponować?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2013, o 13:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

eż chciałem zakupić taki oscyloskop lecz nigdzie nie mogłem namierzyć, dlatego kupiłem OWON SDS-7102 trochę dozbierałem. W sumie to pewnie wszystkie mają to samo w środku a mi spodobał się duży wyświetlacz ;) chodzi w różnych warunkach ok 7-8 mies. i naprawdę się przydaje :) nie wiem jak mogłem pracować bez oscyloskopu :D dodatkowo znajomy pracuje na WAT i tam mają bajeranckie zabawki... mówił, że jak za tą cenę to dobry sprzęt.

EDIT: Jedyny mankament, to nie potrafię zapisać przebiegu na pendrive :/ tak jakby się zawiesza



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2013, o 16:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

chlopek_p napisał(a):
Jest ktoś wstanie coś zaproponować?


poszukaj trafiają się , ale tez popatrz na Siglenty wymienione wyżej tez mają duzy ekran

http://allegro.pl/siglent-sds1022dl-osc ... 83467.html
http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 75747.html
http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 77511.html
http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 58878.html


Mscichu napisał(a):
EDIT: Jedyny mankament, to nie potrafię zapisać przebiegu na pendrive :/ tak jakby się zawiesza


z niektórymi pendrivami nie bardzo chce działać ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2013, o 14:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

wybór padł na OWON SDS-7102 co prawda jest parę stówek droższy niż UTD2052CEL, ale ma możliwość opcjonalnie pracy na baterii po jej dokupieniu i jeszcze większy LCD 8" niż UTD2052CEL



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2013, o 21:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Te baterie sa w sumie kiepskie , ale jakoś sie to spisuje

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 19:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2013
Posty: 71
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 5

Ja mam tego Siglent'a z pierwszego linku który podał SunRiver i nie mogę narzekać (na nic lepszego stać mnie nie było :) a musiałem coś wybrać). Wcześniej miałem Owona i to był chyba jakiś koszmar, też miał duży wyświetlacz ale tam żeby cokolwiek zobaczyć dosłownie na wprost centralnie trzeba było patrzeć, tak skaszaniony był kontrast. W pracy używam Tektronix'a ale to już zupełnie inna półka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 21:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

mam tego http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 77511.html
jest ok :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 22:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2013
Posty: 71
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 5

Trochę szkoda, ale coś mi się wydaję że zniknęła oficjalna chińska strona producenta tych oscyloskopów, a pojawiła się z linkiem na europę.
Było tam dosłownie wszystko , począwszy od instrukcji obsługi, software, a skończywszy na instrukcjach serwisowych!
Co ciekawe firma Siglent powstała bodajże 2 lata pózniej od Rigol'a i jeszcze do niedawna robili tylko i wyłącznie oscyloskopy, teraz np. też i generatory. Z tego co kojarzę to Atten bierze od nich jakieś tam podzespoły ale tych dwóch firm jednak nie ma co porównywać, ta druga to dosłownie rzezbi wszystko, począwszy od jakichś stacji lutowniczych, zasilaczy a na oscyloskopach skończywszy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2014, o 23:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Witam. Właśnie zauważyłem ciekawą według mnie aukcję na allegro mianowicie:
http://allegro.pl/oscyloskop-tektronix- ... 61418.html

Chciałbym się kolegów poradzić czy warto zalicytować. ;) ??? Jestem początkującym wciąż elektronikiem (studentem). Zajmuje się głowie układami analogowymi ale procki też się trafiają. I czasami brakuje narzędzia pomiarowego w postaci oscyloskopu. Czy ten powyższy to dobry wybór???

Z góry dziękuje za odpowiedź ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sty 2014, o 08:09 

Pomógł: 0

Jak cena się utrzyma w tych granicach to się nawet nie namyślaj tylko bierz, chyba ze wolisz polować na jakiegoś teka analogowego (zajmuje o wiele więcej miejsca, jeśli to jest ograniczenie dla ciebie)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 03:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 154
Pomógł: 4

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem początkującym i nowym użytkownikiem i od kilku dni posiadam zestaw uruchomieniowy AVR, którego jeszcze nie odpalałem. Jest to mój pierwszy post , więc proszę mnie przekierować lub poinformować jeżeli w złym miejscu piszę.
Poczytałem trochę na forum w temacie jaki oscyloskop zakupić ale nadal mam mętlik w głowie. Początkowo szukałem analogowych, starych radzieckich oscyloskopów ale doszedłem do wniosku, że jak kupować to już coś lepszego. Zaczynam przygodę z elektroniką, więc gromadzę trochę osprzętu na start. Wiem, że oscyloskop nie jest konieczny, żeby proste układy rysować, budować i testować, ale myślę, że wizualny wykres na oscyloskopie pomoże mi łatwiej i szybciej zrozumieć, co robię, co mierzę itp., czy zgodzicie się z tym???
Jaki oscyloskop wybrać???, to główne moje pytanie. Proszę mi wybaczyć i w miarę prostymi słowami wytłumaczyć o co chodzi z tymi Mhz przy wyborze oscyloskopu? np.:

--- 2 razy 25Mhz/ 2 razy 50Mhz/ 2 razy 70Mhz itd.??? (domyślam się, że to jakieś ograniczenia częstotliwości, które zależą do jakich potrzeb będę chciał używać oscyloskopu). Jeśli tak, to w jakiej sytuacji oscyloskop będzie dla mnie bezużyteczny???

---Proszę również do czego potrzebny jest drugi kanał w oscyloskopie???
Szukając w necie oscyloskopów chciałem prosić o pomoc który wybrać?
---SIGLET SDS 1022DL - http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 78809.html
---RIGOL 1052E -- http://allegro.pl/oscyloskop-rigol-ds10 ... 82938.html
---UNI-T UTD 2052CEX --- http://allegro.pl/oscyloskop-cyfrowy-un ... 24342.html
---SIGLET SDS 1072 CML --- http://allegro.pl/siglent-sds1072cml-2- ... 50352.html

Ten ostatni wydaje mi się ciekawy, proszę o pomoc w wyborze oscyloskopu??. Zabawę z elektroniką rozpoczynam w ramach potrzeb domowych, ale kto wie co z tego wyjdzie, może przyjdzie sytuacja jakaś tam, a mój oscyloskop się do tego nie nadaje??
Mile widziane jakieś namiary sklepów internetowych gdzie jest duży wybór i konkurencyjne ceny???

Jeszcze raz proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 08:38 

Pomógł: 0

Przeglądałeś tematy na forum, sporo padło już na temat tych oscyloskopów. Po za tym warto ściągnąć sobie instrukcje obsługi i porównać możliwości poszczególnych modeli i firm.
Niestety każdy chwali sobie to co ma.
Unita bardzo chwali SunRiver, ale i inne były kupowane na forum więc poszukaj, popytaj właścicieli.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2014, o 09:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 154
Pomógł: 4

Witam
Może Pan Wojtek napisze mi obiektywnie parę słów co do tego Oscyloskopu http://www.atlantec.pl/sds1072cml-70mhz ... p-289.html
Z góry dziękuję i podrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2016, o 19:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 kwi 2015
Posty: 7
Pomógł: 0

Cześć. W ramach pracy inżynierskiej zbudowałem sterownik na ATmedze8A. Z ciekawości chciałem zobaczyć m.in. ewentualne drgania styków przycisku na pinie programowo podciągniętym do VCC. W laboratorium dali mi oscyloskop Owon SDS7102 i nie udało mi się zauważyć drgań a tylko szybki skok napięcia, niemalże prostokątny, nie pomagała zmiana podstawy czasu. Mirek na którymś filmiku pokazał bardzo ładnie drgania styków, a tym oscyloskopem mi się nie udało. Czy to wina oscyloskopu czy po prostu nie potrafiłem go ustawić ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2016, o 19:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 54
Pomógł: 0

Niestety kolego to drugie - nie ustawiłeś dobrze oscyloskopu.

_________________
Likwidator absolutny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO