Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 07:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Dlaczego jesz pietruszki?
Ankieta wygasła 7 mar 2015, o 22:26
Bo są dobre na cerę. 13%  13%  [ 12 ]
Bo są zdrowe. 20%  20%  [ 19 ]
Bo są ekscytujące. 18%  18%  [ 17 ]
Nie jem bo jestem uczulony na pietruszki. 2%  2%  [ 2 ]
Nie jem bo pietruszki są uczulone na mnie. 20%  20%  [ 19 ]
Pietruszki są fee.. wolę ,,japka i ban(any)" 28%  28%  [ 27 ]
Liczba głosów : 96
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2015, o 20:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

Jak to mówią niema przegranych, wszyscy wygrali: jedni to drudzy tamto, ale wszyscy wygrali dodatkową wiedzę od rywali ;)

Jeszcze raz gratulację dla wszystkich, a kolegę anshar proszę na PV

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2015, o 20:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Dziękuję, bardzo dziękuję. Nie spodziewałem się że wygram. Cieszę się że moje programy były inspiracją dla innych i podgrzewały atmosferę. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobrą zabawę, koledze mokrowskiemu dziękuję za sprawne przeprowadzenie konkursu i ciekawe pietruszki pozakonkursowe.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2015, o 21:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Ja również bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, a w szczególności:
Koledze mokrowski za pomysł i realizację konkursu!
Koledze PROTON za podgrzewanie atmosfery i nie tylko! Gratuluję pierwszego miejsca!
A najbardziej to koledze wwojtek, któremu przekazuję swoją wygraną: licznik pietruszek kolegi xtreme69, tak jak obiecałem. :D Gratuluję drugiego miejsca!
Myślę, że bez dwóch zdań mu się to należy, prawda? :D

Zająłem trzecie miejsce - no cóż! :shock:
Nie mogę się doczekać kolejnego konkursu!

Wiele się dzięki Wam nauczyłem!
Jeszcze raz dziękuję Wam za wspaniałą zabawę!
Pozdrawiam serdecznie!



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 08:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 704
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Jeszcze raz wszystkim gratuluję... :) , a ogrodnika wwojtka proszę o przesłanie swoich namiarów na PRV.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 17:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

No ja mam taką małą uwagę, taką maciupką!
Manowicie chodzi mi o tą POZAKONKURSOWĄ PIETRUSZKĘ #2.
No kolego mokrowski, czy tak wygląda efekt Knight Rider'a? :D :D :D

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

mokrowski napisał(a):
zniosę całość konstruktywnej krytyki (jeśli się pojawi) milcząco bez wyjaśnień i tłumaczeń :-)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 19:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 704
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Chciałbym poinformować że pragnieniem kolegi wwojtka jest to aby nagroda którą zdobył w konkursie "o pietruszkę", mowa tu o ekologicznej skrobaczce zasiliła pulę nagród kolejnej edycji konkursu..,
zacny i piękny to gest... :)
Zatem niechaj tak się stanie... :)

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 19:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Może nic nie wygrałem, ale fajnie się bawiłem. Czekam na następny pietruszkowy konkurs i od siebie dorzucam nagrodę.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 19:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

Również chciałbym poinformować że pragnieniem kolegi anshar było aby nagroda którą zdobył w konkursie "o pietruszkę", mowa tu o ekologicznym liczniku pietruszek
przekazać ją koledze wwojtek, natomiast ten poprosił aby ona zasiliła pulę nagród kolejnej edycji konkursu...

Jako iż osoba która wygrała nagrodę decyduje o jej losie, niechaj tak się stanie... :)

Ekologiczny licznik pietruszek przechodzi do kolejnej edycji konkursu o pietruszkę jako nagroda.

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 20:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Heheh kurcze przy takiej ilości nagród to konkurs przestaje być o pietruszkę ;).
Ale niech nazwa i idea pozostanie, bo fajnie uczyć się patrząc na lub uczestnicząc w rywalizacji :).

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 20:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2013
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

Moim zdaniem w kwestii organizacyjnej nie ma czego krytykować - forma bardzo mi się podobała i chętnie ponownie wezmę udział :). Takie spontany są dobrym wyjściem moim zdaniem. Jeśli mógłbym coś zaproponować (nie w kwestii krytyki, nawet nie sugestii, taki bardziej luźny koncept do przemyślenia), to może warto by było zorganizować jedną edycję pietruszki taką bardziej prywatną, to jest każdy przesyła swoje rozwiązanie na PW do organizatora, a pod koniec wszystkie prace są publikowane, by każdy mógł subiektywnie ocenić które prace się mu najbardziej podobają :).
Tak jak pisałem, nie mam nic do zarzucenia obecnej formie organizacji pietruszki i jak dla mnie wszystko może zostać jak jest. Po prostu rzucam luźny pomysł - kto wie, może warto spróbować :D.

_________________
Więcej dziwactw na: www.youtube.com/user/mopsiok



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 20:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Z waszych propozycji, na II edycję konkursu pietruszki najbardziej przypadł mi do gustu zegarek. Ale mam do niego parę ale, to będzie dość duży projekt więc potrzeba trochę więcej czasu. Zastanawiam się nad czymś równie prostym do realizacji jak Kinght Rider.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 21:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

mokrowski napisał(a):
anshar napisał(a):
No ja mam taką małą uwagę, taką maciupką!
Manowicie chodzi mi o tą POZAKONKURSOWĄ PIETRUSZKĘ #2.
No kolego mokrowski, czy tak wygląda efekt Knight Rider'a? :D :D :D

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

mokrowski napisał(a):
zniosę całość konstruktywnej krytyki (jeśli się pojawi) milcząco bez wyjaśnień i tłumaczeń :-)

Tak jak mówiłem, nie będę komentował. Możesz rozszerzyć? Nie rozumiem pytania..


Chodziło mi o efekt końcowy (wizualny), spodziewałem się jakiegoś pięknego efektu! Sugerowałem się "wielkością programu w EEPROM: 256 bajtów"! :D
A okazuje się, że ten sam efekt będzie z tablicą zapisaną w EEPROM w tradycyjny sposób bez "Natki": 16 bajtów! :D

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Oczywiście plik main.c zostaje taki sam.
Mam teraz takie pytanie czy ta NATKA to tylko dla ozdoby? :D

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Dziękuję bardzo za PODSUMOWANIE!
Cenna wiedza w pigułce! Zabieram się za czytanie! Super! :D



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 22:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

No tak ale czy jest z NATKą czy bez to działa tak samo! :D Nie ma wizualnej różnicy w szybkości zapalania diód, a i tak to działa stanowczo za szybko! A z założenia miał to być efekt Knight Rider'a prawda?!
Chciałem podkreślić, że pomysł z wykorzystaniem timera 16 bitowego prez kolegę wwojtek to niebanalne rozwiązanie (przynajmniej dla mnie) i warte poświęcenia myślę trochę uwagi. Efekt końcowy rewelacyjny!
Co do rozwiązania #1 - szacun! Jeszcze nie do końca wszystko rozumiem. Jak działa ten delay czy if? No masakra! :shock:
Przepraszam za zawracanie głowy, ale dopiero poznaję "tajniki" C i z góry przepraszam za odrobinę krytyki! :D
Jeszcze raz dziękuję za zorganizowanie pietruchy i PODSUMOWANIE!

Czekam z niecierpliwością na kolejny konkurs!



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2015, o 23:52 

Pomógł: 0

Cytuj:
Nie no... czuję się ,,cukierkowo" :-) Żadnych uwag, żadnych propozycji .. :-) Chyba dam sobie nagrodę ;-P
Poczekaj poczekaj - zajęty byłem :mrgreen: Ale po kolei:

Jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim Uczestnikom, Komentatorom, Twórcom-około-konkursowym, Sponsorom, Organizatorowi za wspaniałą zabawę, za (jak to się teraz modnie nazywa) "pozytywną energię", trochę emocji i takie tam. Wszystkimi wyprowadzeniami podpisuję się pod wszystkim co (pozytywnego) dotychczas napisano w tym temacie :mrgreen: Przy okazji przepraszam za sianie zamętu i głupie wygłupy ;)

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos :) Dziękuję Szanownemu Jury za docenienie mojej zieleniny! Gratuluję w szczególności kolegom nagrodzonym i wyróżnionym oraz wszystkim którzy dopuścili swoje programy do... publicznej plantacji pietruszek :)

Dziękuję koledze anshar'owi za przekazanie nagrody :) Tak jak ogłosili koledzy Sponsorzy: phill2k oraz xtreme69 - chciałbym, aby obie (Skrobaczka i Licznik) pozostały w puli Pietruszkowych Konkursów! Mam nadzieję, że przysłużą się przyszłym Ogrodnikom :!:

@Grzegorz... - dziękuję za miłe słowa i docenienie mojej dwu-ledówki :) Osobiście uważam, że jest w niej coś ślicznego :) Tzn. w kodzie, bo zewnętrzne taktowanie trochę psuje efekt ;) Ale za to była to chyba jedyna pietruszka w konkursie, która "domyślnie" miała możliwość płynnej regulacji częstotliwości :mrgreen:

Sugestie, przemyślenia, propozycje (luźne i czasem się wykluczające):
- wydaje mi się, że gdyby rozwiązania były przesyłane na PW (nie jawne) to być może większa ilość osób by się odważyła spróbować swoich sił - nie byłoby ryzyka, że ktoś po przejrzeniu prac konkurentów uzna że poziom jest zbyt wysoki, ew. że boi się pokazać publicznie swój kod; dodatkowo może wpłynęłoby to pozytywnie na ilość "koncepcji" - chodzi mi o to, że łatwiej jest wymyślić coś nowego nie mając żadnych wzorców/przykładów - gdy się już zobaczy inne rozwiązania to czasem ciężko "oczyścić umysł" i podejść do tematu zupełnie inaczej. Z drugiej strony - upublicznienie wyników fajnie podkręciło atmosferę i osobiście jestem zwolennikiem opcji "open source" :mrgreen:
- uważam, że dużą zaletą konkursu były minimalne wymagania "sprzętowe" - dzięki temu praktycznie każdy mógł przystąpić do zabawy i przy tym był pozostał
- nie da się też ukryć, że lubuję się we wszelkich "podprogowych" mykach, najlepiej na styku asemblera i C więc podobało mi się, że: program konkursowy był "krótki i prosty koncepcyjnie", jednym z kryteriów było "small size" a "elementarne elementy" języka C (pętle, if, <<, >>) - były "zakazane"
- wydłużyłbym odrobinę czas ustalania szczegółów i zgłaszania prac - jakoś za szybko się to wszystko skończyło :D

Propozycje tematów pietruszkowych:
- najbardziej "nieczytelny" program realizujący określone zadanie (np. efekt KnightRider'a)
- interpreter BrainFuck'a na avr z komunikacją np. przez UART (UWAGA! nie ja to wymyśliłem! to jest zadanie wymyślone przez mokrowskiego i zaproponowane w wątku dotyczącym kostki na attiny13)
- układ umożliwiający podłączenie jak największej ilości led'ów do jakiegoś małego uK (np. tiny13) i sterowanie każdą z nich niezależnie
- własna implementacja alokatora pamięci (malloc/realloc/calloc/free) z nastawieniem na minimalizację zużycia zasobów mikrokontrolera i szybkość działania



Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO