Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 wrz 2024, o 22:31


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2012, o 15:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 sie 2012
Posty: 3
Pomógł: 0

Kurczę, nie potrafię nic wydobyć przy pomocy komend AT z bluetooth.

Jak rozumiem, moduł defaultowo ma prędkość 19200? Zresztą, próbowałam również na 9600.
Plik makefile
Kod:
# MCU name
MCU = atmega32

# MCU frequency (without UL suffix)
F_CPU = 11059200

# Bootloader options
BLS_START = 0x7E00
BOOT_WAIT = 1
BAUD_RATE = 19200


Ustawienia Bluetooth:
Obrazek
Obrazek

Łączę się przez PuTTy:
Obrazek
Obrazek

Dioda na module przestaje migać i zaczyna świecić stale, ale jak wpiszę jakąkolwiek komendę AT, nie widzę odpowiedzi:
Obrazek

Gdzie robię błąd?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2012, o 16:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak tak wszystko fajnie, tylko którędy ty chcesz wydawać polecenia AT ? od strony Bluetooth ?

komendy AT działają proszę PANI, tylko od strony fizycznego podłączenia się do modułu za pomocą pinów Rx i Tx. Inaczej zapomnij o komendach AT.

czyli terminalem musisz się połączyć z modułem przez jakąś przejściówkę albo MAX232 jeśli masz stary port COM albo przez jakąś przejściówkę USB/RS232 np na układzie FT232R.

teraz jaśniej ? ;)

[ i jeszcze raz bardzo przepraszam, że nie zauważyłem wcześniej że pisze Kobieta, ale też szkoda że taki nick małomówiący. Nie mniej jednak bardzo bardzo przepraszam i już poprawiłem swoja gafę]

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2012, o 20:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 wrz 2012
Posty: 4
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
tak tak wszystko fajnie, tylko którędy ty chcesz wydawać polecenia AT ? od strony Bluetooth ?

komendy AT działają PANIE, tylko od strony fizycznego podłączenia się do modułu za pomocą pinów Rx i Tx. Inaczej zapomnij o komendach AT.

czyli terminalem musisz się połączyć z modułem przez jakąś przejściówkę albo MAX232 jeśli masz stary port COM albo przez jakąś przejściówkę USB/RS232 np na układzie FT232R.

teraz jaśniej ? ;)


Taka forma odpowiedzi nie należy do zbyt uprzejmych. Chciałbym zaznaczyć, że wraz z KOLEŻANKĄ kupiliśmy wcale nie tanie (a wcale nie najlepsze) zestawy uruchomieniowe, w których buzzer trzyma się i działa na słowo honoru a złącza do podpięcia zasilania są mniejsze od złącz do podpięcia np. silnika DC. W ogóle moja podstawka pod ATmegę ma jakieś naprężenia, tak że jakakolwiek ATmega wypada z niej co chwila. Kwarc, mówiąc trywialnie, lata zamiast się trzymać. Mógłbym jeszcze wymienić kilka rzeczy.

Wracając do tematu, jak zauważyła słusznie KOLEŻANKA, moduły da się sparować. Ale nic poza tym. Wykonujemy makefile tak, jak być powinno. Wgrywamy plik służący za bootloadera i chcemy się połączyć z modułem poprzez mkbootloader. Tutaj powstaje problem, bo się nie da, mimo że robimy tak, jak w instrukcji. Mamy normalny bluetooth w laptopie, więc powinno działać a jednak nie działa. W książce jest napisane, że to jest takie proste i przyjemne. Na filmie instruktażowym jest pokazane tylko jak połączyć się za pomocą kabla (mkbootloaderem) ale bluetooth jest tylko wspomniany, że "pięknie" działa. Coś mi się jednak to nie wydaję, tym bardziej, że te moduły btm były oddawane na gwarancję... Jak w takim razie obsłużyć ten bootloader "krok po kroku"?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2012, o 20:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

shunkx napisał(a):
Taka forma odpowiedzi nie należy do zbyt uprzejmych.


Pomijam fakt, że jak zwykle (gapa ze mnie) nie zauważyłem że pisze KOBIETA. I strasznie za to przepraszam, no tak rzadko spotykam Kobiety na drodze elektroniki, że aż domyślnie nieraz traktuję jakby ich tu nie było, no gamoń jestem - gamoń pod tym względem i BARDZO PRZEPRASZAM, za to "PANIE" . Ale chyba gdyby pisał tego posta kolega - to chyba nie byłoby to obraźliwe hmmm ? czy może o jakieś inne podteksty chodzi ?


shunkx napisał(a):
Chciałbym zaznaczyć, że wraz z KOLEŻANKĄ kupiliśmy wcale nie tanie (a wcale nie najlepsze) zestawy uruchomieniowe, w których buzzer trzyma się i działa na słowo honoru a złącza do podpięcia zasilania są mniejsze od złącz do podpięcia np. silnika DC. W ogóle moja podstawka pod ATmegę ma jakieś naprężenia, tak że jakakolwiek ATmega wypada z niej co chwila. Kwarc, mówiąc trywialnie, lata zamiast się trzymać. Mógłbym jeszcze wymienić kilka rzeczy.


Widzę, że kolejna osoba, która zamiast skontaktować się z firmą, zadzwonić, napisać maila, złapać mnie na Skype czy jakkolwiek - zgłosić problemy, ew reklamację - no cokolwiek żeby sprawdzić jak załatwiamy takie sprawy to NIE - widzę, że najlepiej wejść na forum czy fora i z ukrycia obsmarować, ponarzekać i nie wiem co jeszcze. Normalnie (przepraszam ale coś mnie trafia) .... Udostępniamy jako firma chyba WSZYSTKIE możliwe kanały komunikacyjne jak pisałem wyżej - a tu proszę - po co ??? Tym bardziej, że staramy się świadczyć maksymalną pomoc techniczną, prawie o każdej porze dnia i nocy. Ale lepiej ponarzekać hmmm - ZGROZA!!!. Jeśli kolega czuje się tym dotknięty to proszę mnie dobrze teraz posłuchać:

1. telefony i namiary do firmy proszę są tutaj:

http://atnel.pl/kontakt.html

2. ja jestem dostępny na SKYPE (nick: mirekk36) nawet w bardzo późnych godzinach wieczornych i z miłą chęcią staram się POMAGAĆ KAŻDEMU kto do mnie zawita. Proszę popytać ludzi na tym forum - zamiast wbijać nóż w plecy zza węgła.

3. jeśli kolega uważa, że wszystko było strasznie drogie, wszystko jest zepsute, wszystko nie działa i w ogóle jedna wielka kicha - to NIEZALEŻNIE kiedy to było kupione - proszę bardzo - czekam na kontakt i jesteśmy gotowi przyjąć reklamację na wszystko i przyjąć zwrot towaru (zestawy plus moduły) ze zwrotem pełnej kwoty za jaką zostały zakupione. Takie rzeczy załatwiamy honorowo - ale trzeba dać szansę do diaska. Zdarzyło się kilka razy na dość sporą ilość sprzedanych już zestawów uruchomieniowych czy modułów, że czasem komuś trafiło się coś z wadą, pomimo kontroli technicznej jaką nawet ja osobiście staram się przeprowadzać. Ale jestem tylko człowiekiem a nie robotem, a zresztą jak widać roboty też zawodzą, bo to maszyny produkują zestawy. Jeszcze NIKT, podkreślam NIKT nie narzekał w najmniejszym stopniu na poziom obsługi w zakresie zgłaszanych reklamacji .... ale ci ludzie różnią się od kolegi tym, że skontaktowali się i zgłosili swoje problemy, swoje uwagi i można było szybko i profesjonalnie zareagować.

Więc powtarzam - proszę bardzo pełen zwrot kosztów i co ? to będzie złe rozwiązanie ???

shunkx napisał(a):
Wracając do tematu, jak zauważyła słusznie KOLEŻANKA, moduły da się sparować. Ale nic poza tym.

A co to znaczy nic poza tym ? proszę sprecyzować. (uprzedzam to nie jest niegrzeczne pytanie)

shunkx napisał(a):
Wykonujemy makefile tak, jak być powinno. Wgrywamy plik służący za bootloadera i chcemy się połączyć z modułem poprzez mkbootloader. Tutaj powstaje problem, bo się nie da, mimo że robimy tak, jak w instrukcji. Mamy normalny bluetooth w laptopie, więc powinno działać a jednak nie działa. W książce jest napisane, że to jest takie proste i przyjemne.


Po raz kolejny powtarzam, skoro są aż tak duże problemy to trudno zadzwonić albo na telefon albo na Skype ??? Wtedy takie sytuacje OnLine udaje mi się najszybciej rozwiązywać i pomóc. Bo przy takim nastawieniu jakie tu widzę - że "miało być łatwo i przyjemnie a nic nie działa i pewnie to oszustwo" to widzę, że chyba ciężko będzie dojść do porozumienia ...

shunkx napisał(a):
Na filmie instruktażowym jest pokazane tylko jak połączyć się za pomocą kabla (mkbootloaderem) ale bluetooth jest tylko wspomniany, że "pięknie" działa. Coś mi się jednak to nie wydaję, tym bardziej, że te moduły btm były oddawane na gwarancję... Jak w takim razie obsłużyć ten bootloader "krok po kroku"?


Ok - proponuję się uspokoić, ja również, uznaję że tego nie było i jeszcze raz GORĄCO I SERDECZNIE zapraszam do rozmowy telefonicznej albo najlepiej na Skype. Wtedy będę się mógł także w razie czego połączyć zdalnie z pulpitem i zobaczyć co kolega robi i jak próbuje konfigurować moduły, przy okazji wyjaśnię wszystko i omówię dostarczoną instrukcję krok po kroku. Zaznaczam, że użycie modułu Bluetooth niczym się nie różni od tego jak to jest pokazane na filmie instruktażowym z użyciem KABLA. Co najwyżej transfer jest troszkę wolniejszy ale to chyba zrozumiałe.

W takim razie jak robimy ? ja jestem dzisiaj specjalnie dla kolegi nawet do 23:00 albo i do 00:00 dostępny na Skype. Jeśli nie to jutro w ciągu dnia w firmie i na Skype i pod telefonem.

czekam zatem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2012
Posty: 518
Pomógł: 6

Mirku, nie denerwuj się, zawsze ktoś taki się znajdzie, że człowiekowi odechciewa się wszystkiego

Mam zestaw uruchomieniowy, kupiony w firmie Atnel, jest zrobiony bardzo porządnie i pisanie, że prawie wszystko
się w nim "telepie" śmierdzi mi na kilometr nieuczciwą konkurencją.
A gdyby się rzeczywiście coś przytrafiło na jakimś egzemplarzu podczas produkcji, to piszący powyżej
przekonałby się jak firma Atnel potrafi podejść do klienta, któremu się to przytrafiło.
Byłoby idealnie na tym świecie, gdyby wszystkie firmy się tak zachowywały!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:36 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 wrz 2012
Posty: 4
Pomógł: 0

Faktycznie, zrobiło się nieco nerwowo.
Jeśli chodzi o to, czy wcześniej pisałem, to owszem, około miesiąca temu napisałem do Pana na Skype, natomiast nie dostałem odpowiedzi. Być może jest to spowodowane faktem, iż jeśli ktoś nie jest dostępny, to ostatnio nie wiem czemu ale Skype nie dostarcza wiadomości...
Co do mojej wypowiedzi, bynajmniej nie chciałem Panu niczego zarzucić ani też ubliżyć, moim zamiarem było jedynie zwrócenie uwagi na pewne fakty. Myślę, że zestawu nie ma sensu reklamować, ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, ponieważ dzięki temu nauczyłem się naprawdę sporo jeśli chodzi o programowanie. Mam stację lutowniczą w domu, więc z drobiazgami nie będzie problemu. Tak przy okazji, jeśli można, moją sugestią byłoby dać większe złącze AK7 (zestaw 1.03), gdyż ciężko do niego podpiąć źródło.

Co do rozmowy na Skype, to chętnie, natomiast zadzwoniłbym jutro, gdyż teraz nie mam po prostu jak.
Również przepraszam, jeśli w jakiś sposób moje zachowanie nie było odpowiednie.

Pozdrawiam,
Piotr

P.S.
wireless napisał(a):
i pisanie, że prawie wszystko
się w nim "telepie" śmierdzi mi na kilometr nieuczciwą konkurencją.

Nie mam nic wspólnego z jakąkolwiek konkurencją.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nie ma sprawy, to cieszę się że doszliśmy do porozumienia. Czekam jutro na Skype. A rzeczywiście no czasem nawet pomimo to że na Skype jestem dostępny - może mnie nie być przy kompie ... wtedy w razie czego maila od razu proszę na biuro@atnel.pl. Proszę też wtedy podać swój nr telefonu komórkowego to w sytuacji krytycznej spokojnie oddzwonię nawet, dla mnie to też nie kłopot. I rzeczywiście też tak bywa, że gdy się pisze do osoby niedostępnej to te informacje później różnie docierają. Ale na pewno odpowiedziałem na zaproszenie na Skype, bo nie mam obecnie żadnych niepotwierdzonych zgłoszeń.

Jeśli chodzi o złącze AK7 hmm to w zasadzie musiałbym wszystkie te z rastrem 3,5mm zmienić na większe z rastrem 5mm a na to trochę brak miejsca :( .... ale może ? samo AK7 ? - mogę to spróbować wziąć pod uwagę dopiero w kolejnych wersjach. Z drugiej strony mamy tu do czynienia z niewielkimi prądami więc też takie duże gniazda nie są celowe, aczkolwiek z trzeciej strony - wiem, że czasem te mniejsze potrafią się wyrobić czy też wypadnie wkręt. No może się zdarzyć ... więc trzeba uważać przy dokręcaniu. A jeśli od zakupu było coś nie tak z jakimkolwiek złączem, brak śrubki - cokolwiek - to zawsze proszę o kontakt, czasem nawet właśnie klient woli takie rozwiązanie, że np podsyłam zapasowy element i sam sobie klient go wymienia. Ale czasem ktoś przysyła do nas i my albo naprawiamy albo wymieniamy egzemplarz.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 18:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 449
Pomógł: 4

No to skoro daliście sobie panowie "po razie" to teraz może jest czas na powitanie na naszym forum chyba pierwszej ujawnionej niewiasty?
Witamy koleżankę, a ponieważ nick rzeczywiście mocno "zakonspirowany" to może dowiemy się, jak koleżanka ma na imię?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 18:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2012
Posty: 518
Pomógł: 6

i co byś chciał jeszcze wiedzieć,
czy wolna? :D

witamy !!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 18:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 449
Pomógł: 4

wireless napisał(a):
i co byś chciał jeszcze wiedzieć,
czy wolna? :D

witamy !!!


Teraz ta wiedza niestety już nieprzydatna :mrgreen:
Za późno :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 19:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie, Panowie .... uspokójcie się ;) ... ale widzę, że to nie tylko dla mnie jest niesamowite zjawisko jak się zobaczy Dziewczynę zajmującą się elektroniką.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 19:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Panowie no normalnie nie wiem co w tym takiego niezwykłego , bardzo dobrze, że takie są ....
popieram w całej rozciągłości ....

dlatego zapewne taki zakamuflowany Nick ... bo ... a sami widzicie .... echhh

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Tak, dziewczyna/kobieta pojawia się na forum i zaczynają kwarce i buzery wyskakiwać z ATB :) - zbieg okoliczności.

Witam i
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO