Pytanie, czy wybór MacBooka oznacza również przesiadkę na OS X? Tak się składa że na MacBooku bez problemu zainstalujesz Windowsa. Jeśli natomiast masz zamiar zmienić komputer ze względu na możliwość pracy pod OS X, to jest dobra wiadomość, da się programować AVR-y pod systemem Apple. Eclipse wraz z pluginem AVR działa bez problemu. Trzeba oczywiście zainstalować avr-gcc i avrdude. Można tego dokonać poprzez instalację pakietu CrossPack, tyle tylko że ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2013 roku, lub najnowsze wersje instalować poprzez MacPorts.
Co do ustawiania fuse bitów to jest program AVRFuses, niestety nie obsługuje on procków z serii ATtiny 4/5.... Trzeba też posiadać podstawową wiedzę na temat fuse bitów, bo w programie tym ustawiamy konkretne bity i dobrze wiedzieć co który ustawia, żeby sobie procka nie zablokować.
Od jakiegoś czasu jest jednak alternatywa
topic11586.html Czerpiąc inspirację z Mirka programu postanowiłem sam napisać coś
ciut, zaznaczam słowo "ciut"
podobnego, głównie zależało mi na zakładce "fusy uproszczone". Na chwilę obecną program obsługuje również procesory programowane po TPI, i oczywiście odczytuje procki którym ustawiono taktowanie na 16 kHz. Wszystko to odbywa się automatycznie.
Podsumowując, da się bez większych problemów pisać programy a następnie programować procesory AVR pod Mac OS X. Zaletą pracy na OS X jest też to, że do USB ASP nie potrzeba żadnych sterowników. Wpinasz do portu i działa
Jak już staniesz się szczęśliwym posiadaczem MacBooka i przejdziesz na jasną stronę mocy
, to śmiało pisz. Jak będę potrafił to pomogę