Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 cze 2026, o 10:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2015, o 21:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

Witajcie,
mam prośbę do tych "co lesze zamki lepią w tej piaskownicy" proszę o weryfikację i uwagi w sprawie części kodu dotyczącego ustawienia timera0 w trybie CTC (preskaler 1024, OCR0A = 38 , 4x LCD).
Pracuję na płytce stykowej z CPU ATtiny 2313, przerabiam temat z BB dotyczący multipleksowania LED, równolegle ze złomu elektronicznego przygotowuję wyświetlacz 4xLCD by go dołączyć do CPU ATtiny 2313.
Nie mam pewności czy poprawnie główkuję, moja niepewność dotyczy ustawienia bitów w rejestrach Rregister A i B
timer0, poniżej kod (mam nadzieję, że to zrozumiale opisałem):

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2015, o 22:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2013
Posty: 65
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 4

Jeśli chciałeś osiągnąć częstotliwość IRQ 200Hz a ATtiny popędzasz kwarcem 8Mhz to ustawienia timera są ok.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Karkołomne zadanie, ogarnąć C.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2015, o 22:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

very danke nice -> adamekkp



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2015, o 22:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Dla takich ustawień popełniasz niewielki błąd (0,64%) czasowy przy taktowaniu 8MHz i IRQ 200Hz. Żeby zmniejszyć ten błąd użyj 16bit timera z preskalerem 64 i rejestrem przepełnienia równym 625 albo preskaler 8 i rejestr na 5000. :twisted:

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2015, o 22:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

"Dzięki dzięki i za te 2 nagie miecze", ale muszę nieskromnie przyznać, że wiedziałem o tej odchyłce i jak pisze w biblii MK ..." gdy się zastanowimy do czego ma służyć ta częstotliwość ...".
Twoja uwaga utrwala moją wiedzę "piskowca" mam nadzieję, że dobrze myślę ?

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2015, o 23:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Błąd jest tak mały, że brzydko mówiąc można go olać ale tak dla formalności to podałem ))))

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Dodatkowo dochodzi do tego wszystkiego błąd popędzacza wewnętrznego jeśli to nim zaganiasz atmege do pracy


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO