Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 wrz 2024, o 23:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2016, o 20:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 paź 2016
Posty: 1
Lokalizacja: Słubice
Pomógł: 0

Witam wszystkich.
Mam mały problem z odtwarzaczem a raczej z kodem, ale od początku. Jakiś czas temu wymyśliłem sobie, że zrobię sobie taki mały komunikator, który będzie mnie informował mnie o pewnych zdarzeniach głosowo. Chodzi mniej więcej o to, aby dane komunikaty zostały odtworzone jak czujniki podadzą sygnały na określone piny. Wymyśliłem sobie takie założenia:

Czujnik 1 podaje sygnał na pin 7 i ma się po 16 sekundach odtworzyć komunikat nr.1.
Następnie jeśli czujnik 2 nie poda sygnału na pin 9, komunikat ma zostać powtórzony po 16 sekundach. I tak aż do załączenia czujnika 2.
Następnie jeśli czujnik 2, poda sygnał na pin 9, odtwarzanie komunikatu ma zostać przerwane. Do tego momentu program wykonuje się poprawnie.
Następnie jeśli czujnik 2 zostanie rozłączony odtwarzanie komunikatu powinno zostać wznowione ale dopiero po 16 sek.- i tutaj jest problem, nie zawsze jest to po 16 sekundach. zależy w którym monecie czujnik 2 wstrzeli się z rozłączeniem. Czasami następuje to prawie natychmiast, czasami czeka tylko parę sekund. Owszem nieraz trafi w to 16 sekund.

Z kolei jeśli czujnik 1 przestanie podawać sygnał na pin 7, a czujnik 2 będzie nadal podawał sygnał na pin 9, to po 3 sekundach odtworzyć ma się komunikat nr.2. i tak aż do rozłączenia czujnika 2. I tutaj też nie zawsze po rozłączeniu czujnika 1, komunikat jest po trzech sekundach zależy kiedy wstrzeli się rozłączenie, czasami natychmiast a czasami po trzech sekundach.
Jestem bardzo, bardzo początkujący. Jeśli któryś z kolegów chciałby pomóc w rozwiązaniu mojego problemu będę wdzięczny.
Janusz.

Obrazek
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO