Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 cze 2026, o 03:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 22:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 maja 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam, mam problem z którym nie potrafie sobie poradzić. Otóż programuje obecnie atmege32. DO obsługi wyświetlacza LCD używam bibliotek pana Mirosława z marca 2010 roku. Jedyne co w nich zmieniłem to:

[ proszę KONIECZNIE poprawić ten post zgodnie z tą instrukcją: topic7402.html - już pisał o tym niżej też moderator. Bardzo proszę - mirekk36 ]


Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jeśli nie umieszczam funkcji do inicjalizacji wyświetlacza to wszystko działa. Jeśli zostaje umieszczona to UART mi nie działa :/. Ktoś wie dlaczego? Może walnięta atmega, w co wątpię osobiście.



Ostatnio edytowano 12 mar 2015, o 21:04 przez kamilos3092, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 23:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

kamilos3092 napisał(a):
DO obsługi wyświetlacza LCD używam bibliotek pana Mirosława z marca 2010 roku


No ja widzę, że kolega użył bibliotek z książki - ale już samej książki nie przeczytał zdaje się - bo co to niby ma oznaczać ?

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


w Bascomie może to by przeszło ale tu widać że kolega kompletnie odpuścił sobie podstawy C, podpowiadam TABLICE, więc proponuję powrócić do tych rozdziałów książki ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 07:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 maja 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Małe niedopatrzenie, ale okazało się że winien był jednak mikrokontroler. Na innym już wszystko działa, nawet z tym moim babolem w kodzie, który został już poprawiony.

Pozdrawiam ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO