Witam wszystkich.
Chciałem wykorzystać programowe PWM na atmegedze8 do sterowania taśma LED RGB.
Napisałem prosty program w C bazując na bluebooku i informacjach znajdujących się na forum.
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Problem polega na tym, że diody nie rozjaśniają się ani nie przyciemniają tylko lekko się świecą.
Taśma podłączona jest w następujący sposób.
Zasilanie 12V wzięte z zasilacza ATX. Do podłączenia RGB użyłem tranzystora TIP122 Baza z portu B przez rezystor 10k, kolor do kolektora, a emiter do masy.
Zauważyłem, że nie nie ma sei();

juz dopisałem ale to nie zmienia faktu, że dalej nie działa, teraz diody zaczeły zauważalnie migać.
Kody wklejamy przy pomocy syntax=c - Różowo-zielony (czyli sraczkowy) J.