Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 22 cze 2026, o 18:26


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lip 2013, o 19:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

Trzeba sobie ręcznie ustalać długości opóźnień

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

te które są działają przy taktowaniu 8MHz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lip 2013, o 20:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

Na pewno nie 400kHz ale też nie 100kH .... raczej coś koło 100kHz albo i wolniej. To nie jest takie istotne i raczej nikt nie będzie robił programowego I2C dla prędkości znacznie większych niż 100kHz. Zwykle wersja soft jest po to - żeby "była" jak to się mówi i nie ma jakichś wymagań wielkich. Np z tego co pamiętam dla 16MHz wystarczy dać opóźnienia x2 i wszystkie standardowe urządzenia na I2C powinny działać . Na dokładny czas częstotliwości wpływają jeszcze wszystkie części pętli które tam sobie banglają podczas transmisji bajtu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lip 2013, o 22:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

Wiesz na mniej niż 100kHz zawsze każdy scalak odpowie ;) może być i 20kHz albo i 1kHz a dogadają się ... jednak idąc w górę na pewno napotkamy ograniczenia biorąc pod uwagę że scalak Slave ma w nocie że pracuje w standardzie 100kHz. Czy ograniczeniem będzie 200kHz ? pewnie nie - czy 300kHz już może być, ale przecież taki PCF8574 śmiga (jak testowałem nawet na ok 390kHz, a powyżej już robił mi zwiechy. A ma w nocie że jest niby tylko na 100kHz)

tak to mniej więcej wygląda

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2013, o 19:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27460
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1045

No tak nowsze na pewno i przeważnie także dużo więcej niż 400kHz tylko wtedy też zwykle potrzebne jest silniejsze podciąganie (jeśli chodzi o wartości rezystorów na SDA i SCL)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO