Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 8 wrz 2024, o 02:07


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lis 2012, o 20:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Cześć,

Z uwagi na kończące się porty w m644P byłem zmuszony, w projekcie, wyświetlacz LCD przerzucić na szynę I2C z wykorzystaniem multipleksera PCF8574.

Na szybko zmodyfikowałem biblioteki Mirka - poniżej zamieszczę fragmenty kodu z miejscami gdzie należy nanieść poprawki by móc korzystać z tych samych bibliotek zarówno gdy wyświetlacz mamy podłączony do mikrokontrolera jak i w projektach w których jest on podłączany do PCF8574 (obsługa RW jest również dostępna).

lcd44780.h
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Natomiast w lcd44780.c należy zmodyfikować:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W miejsce wyciętego kodu wstawiłem "...".

W załączniku wrzuciłem schemat. Na złączu JP4 pin 6 odpowiada pinowi "E", natomiast pin 7 to "D4".
Załącznik:
Schemat_LCD_I2C.jpg


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Ostatnio edytowano 14 lut 2013, o 13:57 przez shoc, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lis 2012, o 20:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

heh ;) bardzo fajna przeróbka

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2012, o 09:04 

Pomógł: 0

O i o to chodziło :). Już wiemy co powinno się znaleźć w ATB 1.05 ;). Mnie też powoli zaczyna brakować wolnych pinów ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2013, o 20:43 

Pomógł: 0

Dziękuję koledze shoc za przesłanie "bibliotek" na PW, ale ciągle mam problem z tym

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
\

tj. rozumiem (przynajmniej tak mi się wydaje) sens
TWI_write_int...... jako przyjmującej dwa argumenty, czyli adres PCFa i zmienną, ale nie bardzo wiem jak to ugryźć od strony bibliotek Mirka, gdzie TWI_write przyjmuje jeden argument, co prawda w tym miejscu bardziej by się nadawała funkcja TWI_write_buf, ale znowu ni przypiął ni przyłatał do bibliotek zmodyfikowanych przez kolegę shoc..... jestem w kropce.

PS. czy coś takiego ma prawo zadziałać? (chociaż biję się w piersi, że jeszcze nie przysiadłem mocno nad PDFem PCFa)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Z PDFa wynika, że najsamszut ;) wysyłamy "slave address" następnie ustawienie PINów i tadam. powinno działać.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2013, o 15:37 

Pomógł: 0

!UP
Niestety nadal nie ogarniam tej biblioteki :(,
Tu main.c (z wiadomych względów nie mogę udostępnić całej biblioteki)
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Przy zostawieniu lcd_init();
dostajemy to na szynę i2c
-5.664800e-04, , Write, A2, 01 00 00 22 10,
4.336809e-18, , Write, A8, FD 45,
5.283520e-03, , Write, A8, FE 45,
1.056720e-02, , Write, A8, FF 50,
1.585096e-02, , Write, AA, 00 52,
2.113464e-02, , Write, AA, 01 4F,
2.641832e-02, , Write, AA, 02 4D,
3.170200e-02, , Write, AA, 03 00,

A tu jak wywalimy lcd_int, z przed while(1)
4.336809e-18, , Write, A8, FD 45,
5.283520e-03, , Write, A8, FE 45,
1.056720e-02, , Write, A8, FF 50,
1.585088e-02, , Write, AA, 00 52,
2.113464e-02, , Write, AA, 01 4F,
2.641832e-02, , Write, AA, 02 4D,
3.170200e-02, , Write, AA, 03 00,
3.699072e-02, , Write, A2, 01,
3.718752e-02, X, Read, A3, 03 00 22 10,


Mam nadzieję, że Mirek mi wybaczy tego main.c ;) na forum.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2013, o 16:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

spokojnie KAŻDY main.c z kodów z książki, z DVD można publikować ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2013, o 16:54 

Pomógł: 0

A już myślałem, że ktoś umieścił jakąś wskazówkę ;)

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2013, o 18:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
A już myślałem, że ktoś umieścił jakąś wskazówkę ;)


Mam nadzieję, że mi wybaczysz ? .... tam gdzie mogę coś konkretnie szybko podpowiedzieć to podpowiadam, tam gdzie nie wiem o co chodzi nawet za bardzo - to nie zabieram głosu ....

tym bardziej, że na prawdę nie rozumiem z tego wątku twojego problemu, i tym bardziej czegoś takiego:

rezasurmar napisał(a):
PS. czy coś takiego ma prawo zadziałać? (chociaż biję się w piersi, że jeszcze nie przysiadłem mocno nad PDFem PCFa)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Z PDFa wynika, że najsamszut ;) wysyłamy "slave address" następnie ustawienie PINów i tadam. powinno działać.


Nie dość że nazwa funkcji ma się TOTALNIE nijak (wg mnie ale może się mylę) do tego co ma robić, to jeszcze na dodatek sam na dole piszesz że najsampierw ;) wysyłamy slave address a ty robisz TOTALNIE odwrotnie czyli najpierw bajt - to o co tu chodzi hmmm ? sorki ale ja po prostu zbaraniałem i może mi nawet głupio trochę, że nie potrafię zaskoczyć o co chodzi a nie mam zamiaru krytykować niczyich bibliotek ... a wiem że wspominasz o jakichś bibliotekach od kolegi shoc tak?

druga sprawa:

rezasurmar napisał(a):
ale ciągle mam problem z tym

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
\

tj. rozumiem (przynajmniej tak mi się wydaje) sens
TWI_write_int...... jako przyjmującej dwa argumenty, czyli adres PCFa i zmienną, ale nie bardzo wiem jak to ugryźć od strony bibliotek Mirka, gdzie TWI_write przyjmuje jeden argument, co prawda w tym miejscu bardziej by się nadawała funkcja TWI_write_buf, ale znowu ni przypiął ni przyłatał do bibliotek zmodyfikowanych przez kolegę shoc..... jestem w kropce.


to ja jestem po tych makrach nie tylko w kropce ale i w średniku razem z przecinkiem .... jedyne co mógłbym doradzić to to aby NIGDY nie tworzyć takich makr, które w swoim ciele używają argumentów ale do tych makr te argumenty nie są przekazywane. Pomijam ABSOLUTNĄ MEGA NIECZYTELNOŚĆ czegoś takiego - co widać na tym przykładzie ... to jeszcze narażamy się na tworzenie przedziwnych konstrukcji kodu po kompilacji nad którym ciężko będzie zapanować ....

------------------------

reasumując jak ja widzę nazwę

Cos_tam_write_int() to wydaje mi się że za chwilę co najmniej będę musiał przekazać jakiś argument typu int - a tu co? ..... więc jak mówię dla mnie nie jest to logiczne ale to jest tak że dla jednego może być nielogiczne a dla innego będzie .... nie mniej jednak no chyba widać że jeśli do takiej funkcji nie przekazujemy jednak argumentu int to znaczy że jest zamieszanie i to bez dwóch zdań - ja bym tak nie robił

reasumując - po to tworzyłem fajną funkcję do zapisu odczytu bufora - z której zobacz jak fajnie zaczyna korzystać kolega tutaj nawet do CAŁKIEM innych celów - podejrzyj sobie proszę:

topic2305.html

to poza tym WSZSYSTKIM - to o CO CHODZI w języku C ... o czym wspominam zdaje się w niebieskiej książce ale widzę z perspektywy czasu że jednak ciężko to tak w sposób pisany przekazać precyzyjnie to fakt, że

w C - ZAWSZE ZAWSZE ZAWSZE - najpierw piszemy najmniejszy klocek jeśli chodzi o dowolną komunikację czyli funkcję do

WYSYŁANIA JEDNEGO BAJTU

albo

ODBIERANIA JEDNEGO BAJTU

a nie rzucamy się ze schodów głową w dół - zaczynając tak, że jeśli mam wysłać strukturę np - już tak mocno w przód wybiegam to będę się męczył i pisał wszystko do wysłania struktury bo po co mi wysyłać jakiś tam jeden bajt ??? prawda ??? to jest największy babol, który robią początkujący

tymczasem jak masz najmniejsze klocki o których wspomniałem wyżej to jak chcę przesłać np liczbę INT to robię to tak

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i tak dalej buduję wygodnie domki z kart w górę. Tymczasem niektórzy próbują te domki budować od strony dachu i potem się martwią że im się wciąż domek zawala :(

czy może chociaż troszkę udało mi się przekazać IDEĘ ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2013, o 18:43 

Pomógł: 0

No troszkę mi się rozjaśniło, niestety próba użycia gotowych bibliotek od kolegi shoc skończyła się totalnym zamotaniem........

Zaczynam od Zera, czyli podłącze sobie dzisiaj zamiast LCD 7ledów plus klawisze, udające "zwrotkę" z LCDka, i tak spróbuję "debugować" obsługę po i2c LCDka.

W "funkcji" TWI_read_int, chodzi o to, że PCF8574, przyjmuje jak by dwa bajty, jeden to bajt adresu samego PCFa, czyli w moim przypadku 0x40, druga to wartość która ma zostać "wystawiona" na port PCFa, czyli te 8 I/O które ten PCF posiada.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wystawia ładnie na zmianę na wyjścia PCFa 01010101 na przemian z 10101010 więc połączenie działa, bibliteki TWI też.
Ale wystarczy włączyć w opcjach, by korzystał z i2c dla LCD i idzie to w krzaki........ nawet wyłącznie E nie pomaga, by nie czekać na odpowiedź z LCD.

Zostaje mi faktycznie mozolne przetestowanie co się dokładnie pojawia na szynie.

Motyw z zamienionym miejscami bajt i adr, zauważyłem, krótko po wklejeniu postu ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2013, o 13:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Cześć,

Wróciłem z urlopu, postaram się coś pomóc w temacie.

Bibliotekę z greenbooka modyfikowałem na potrzeby forum - żeby nie wrzucając całego kodu, można było na szybko pokazać, jak można zmodyfikować bibliotekę z książki do LCD pod potrzeby komunikacji po I2C (w mailu rezasurmar’owi podesłałem bibliotekę ze zmianami z pierwszego postu).

Ta definicja rzeczywiście nieszczęśliwie użyta – poprawię to wieczorem.

W obecnej wersji (którą używam) mam dorzucone np. sprawdzanie poprawności komunikacji z wyświetlaczem (prosty sru error po określonym czasie braku odpowiedzi od wyświetlacza) co okazało się niezbędne przy testach i podczas wykrywania błędów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lut 2013, o 13:38 

Pomógł: 0

Dzięki koledze shoc, pięknie współpracują biblioteki Mirka z I2C LCD44780, działa pięknie :). Mamy cały dodatkowy port dla siebie.

Jeszcze nie działa (przynajmniej u mnie) wersja z flagą zajętości.......hmmmm

Co ciekawe Wyświetlacz się inicjuje, ale nie wyświetla nic.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2013, o 09:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Hmmm rzeczywiście przy włączonej opcji RW 1 w tej wersji u mnie też nie działa, zobaczę co później modyfikowałem bo aktualnie korzystam z tej opcji komunikacji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 mar 2013, o 11:49 

Pomógł: 0

Walki ciąg dalszy, dzięki temu, że podpiąłem w końcu analizator, oraz przysiadłem przy temacie, znalazłem miejsce w którym "Biblioteka" się zatrzymuje na check_BF.......

Czyli dokładniej w fukcji lcd_read_byte();
następuje najpierw data_dir_in();
potem następuje SET_RW i SET_E wisi.........z dużym prawdopodobieństwem obstawiłem, że program wywala się na lcd_readHalf();

Nie wiem czy mogę tu umieścić fragment biblioteki........przez kolegę shoc, dorzucone jest to co poniżej......
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Nie do końca zrozumiałem zamysł....bo funkcja inline lcd_readHalf() zwraca result, który przecież działa dla wersji normalniej, a nie I2C....
No i z tego co wyczytałem PCF8574 ma przecież adres odczytu 0x41 czyli adres_zapisu +1, do tego sama procedura odczytu z PCF8574, wygląda na taką jak z PCF8583 czyli zegara RTC......

Po nasiadówie, analizie itp. doszedłem do momentu gdzie dołożyłem rozkaz TWI_read_buf.....
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Program przestał wisieć, w analizatorze widać ładnie, że w końcu przestaje wisieć, niestety program zapętla się na sprawdzaniu busy flag, czyli w tym momencie.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Dodatkowo jest warning kompilacji
Description Resource Path Location Type
passing argument 4 of 'TWI_read_buf' makes pointer from integer without a cast [enabled by default] lcd44780_I2C.c /04_LCD/LCD line 136 C/C++ Problem

Co ciekawe zmienna mpxLCD, jest tego samego typu co zmienna bufor w programie obsługi RTC.....tj. tam jest tablica, ale przecież, tu funkcja pobierająca TWI_read_buf, ma ustawione pobieranie jednego bajtu, więc pojedyncza zmienna starcza. Po za tym warning tyczy się bardziej problemu, że w funkcji deklarowany jest wskaźnik do zmiennej uint8_t, a nie zmienna.......czegoś tu nie rozumiem.

PS. Dzięki temu, że dodałem TWI_read_buf, w końcu następuje odczytywanie z PCFa....biblioteki się nie wieszają, ale obsługa nadal nie działa właściwie.

Obrazek

Nie wiem, czy moje wypociny idą w słuszną stronę.....

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

PS. Po zmianie deklaracji mpxPCF, na tablicę tj. uint8_t mpxPCF[1], zaczęło się coś wyświetlać, chwilowo głupoty, bo nawet wyświetlacz nie jest prawidłowo zainicjowany na 4x16........ale coś się już pojawia i zmienia ;)........hmmmm może sam do tego dojdę......jak by miał ktoś jakąś podpowiedź, to nie krępować się ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2013, o 10:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Cześć,

Jeżeli chodzi o odczyt, to na szybko patrząc - wydaje mi się, że może być tam błąd. Z tego co pamiętam to przed odczytem z PCF8547 należy na danym pinie ustawić stan wysoki ("The I/Os should be HIGH before being used as inputs.") a następnie można sprawdzać na nim stan. Możliwe, że zawieszanie się programu jest związane z błędnym odczytywaniem stanu flagi - ciągle występuje logiczne 0.
Chwilowo nie mam możliwości sprawdzenia tego ale wydaje mi się że tutaj leży problem.



Ostatnio edytowano 19 mar 2013, o 14:45 przez shoc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2013, o 10:41 

Pomógł: 0

Dzięki za wskazówkę. Zobaczę czy uda mi sie to uruchomić.........

Bo już powoli przymierzam się do napisania podobnej obslugi na kinetis freescale.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2013, o 12:04 

Pomógł: 0

No i udało się :D:D:D:D, rozwiązanie było tak proste, że aż mi wstyd ;)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Normalnie baran ze mnie, że nie ogarnąłem tak prostej obsługi PFC8574 ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2013, o 12:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

no no no - proszę jak to się ładnie rozwija ;) tzn te modyfikacje biblioteki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2013, o 12:39 

Pomógł: 0

Teraz to można podpinać LCDka, nawet pod atiny ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 10:31 

Pomógł: 0

Wprowadziłem kolejną modyfikację, polegającą na usunięciu #define dla obsługi I2C, gdyż gryzła się potem z definami w innych plikach na podstawie bibliotek Mirka.
Wszystkie "marka" po prostu zostały zmienione na mpxLCD dzięki temu funkcjonalność biblioteki się nie zmniejszyła, a uniwersalność bardzo.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 11:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

przyznaję bez bicia - i oficjalnie że REWELACYJNY kawałek roboty i świetna modyfikacja LIB'sa .... Duże PIWO się koledze należy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 12:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Zmiany były tak na szybko w jeden wieczór wprowadzane, i chciałem umożliwić zarówno korzystanie z i2c jak i ze standardowej funkcjonalności.
Fajnie by było jakbyś rezasurmar wrzucił swoją wersję ze zmianami - w ten sam sposób jak w pierwszym poście wrzuciłem - kawałkami :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 12:56 

Pomógł: 0

No to jedziemy panie zielonka ;)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


PS. Mirek mi na PW wysłał jeszcze jedną lekko przerobioną wersję kosmetyczne zmiany, jak pozwoli to wrzucę ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 13:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Do tego celu przydał by się Mirkowy serwer svn z dostępem na usera imię.nazwisko + hasło. By było to prawie jak płyta do książki dołączona ale dynamicznie rozwijana - np ta modyfikacja to taki swoisty "branch".

PS. Zakochałem sie svn'ie i serwerach kontroli wersji ;) Jak czas pozwoli i nikt mnie nie ubiegnie to opisze proces instalacji do eclipsa i zasady używania svn'a.
Od momentu kiedy zacząłem używać kontroli wersji nie ma już przypadków: "co ja do chole** zmieniłem i gdzie, że to przestało działać" ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 13:38 

Pomógł: 0

O i to było by super, sam mam ten problem czasem. 200wersji i potem pamiętaj która kiedy i była dobra ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2013, o 13:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

shoc napisał(a):
PS. Zakochałem sie svn'ie i serwerach kontroli wersji Jak czas pozwoli i nikt mnie nie ubiegnie to opisze proces instalacji do eclipsa i zasady używania svn'a.
Od momentu kiedy zacząłem używać kontroli wersji nie ma już przypadków: "co ja do chole** zmieniłem i gdzie, że to przestało działać"


no no nooo ;) super pomysł ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2013, o 08:49 

Pomógł: 0

Trzeba tylko jeszcze by pomyśleć, nad problemem zawieszenia się transmisji I2C, bo np. na kablach przy prędkości i2c 400, wiesza się transmisja i cały układ niestety ;).
Przydało by się pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem tego, mimo wszystko transmisja i2c jest dosyć wrażliwa na zakłócenia.....

PS. Mirku chyba jednak za dużo wyciąłeś, bo to co mi wysłałeś na PW, za czorta nie chce ruszyć ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2013, o 09:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

Hehe ;) a no jest wrażliwa, mam zmodyfikowane biblioteki do obsługi i2c (jakiś responseTime ustawiony, powyżej którego jest przerywana transmisja), jednak wtedy wykracza się wyświetlacz.

Chwilowo rozwiązałem to okresową, ponowną inicjalizacją wyświetlacza.

Jednak trzeba by było sprawdzić czy pomoże:
a) spróbowanie dodania kroku "retryTransmision" w transmisji i2c po czasie responseTime
b) odczytywanie pierwszego znaku wyświetlacza i sprawdzanie go ze znakiem w buforze - jeżeli się nie zgadza - ponowna inicjalizacja wyświetlacza.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2013, o 09:22 

Pomógł: 0

To już mnie przerasta ;)......Mogę testować, ale chwilowo wymiękam ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2013, o 09:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
PS. Mirku chyba jednak za dużo wyciąłeś, bo to co mi wysłałeś na PW, za czorta nie chce ruszyć


Możliwe bo tak na sucho to przerobiłem ale na pewno sprawdzę.

rezasurmar napisał(a):
bo np. na kablach przy prędkości i2c 400


ale zaraz - hola hola .... to mam dwa pytanka??? ;)

1. to na 100 kHz się to nie wyrabia ?

2. a zaglądałeś do noty PDF, bo ja widzę, że jest w niej wyraźnie napisane że PCF8574 jest max na 100 kHz, więc traktowanie go 400 kHz to może być i na pewno jest GŁÓWNYM powodem wieszania się - a nie kable. Na prawdę wątpię, żeby tu długość kabla miała aż takie znaczenie (oczywiście w granicach rozsądku)

kurczę muszę się za to zabrać Qniecznie ;) i posprawdzać - bo aż mnie korci ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2013, o 09:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012
Posty: 74
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pomógł: 3

U mnie smiga na 100 kHz, nie testowałem na wyższych prędkościach ale i tak gubię od czasu do czasu jakiś pakiet i wyświetlacz się wykrzacza, teraz nie mam czasu nad tym pracować, ale postaram sie wziąć za to jak bede miał chwilę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO