Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 06:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2011, o 14:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Obrazek
Witam,

W związku z tym iż zająłem się głębiej wyświetlaczami graficznymi w tym matrycowymi oraz LCD (TFT color), zmuszony byłem przygotować sobie narzędzie do wygodnego generowania fontów graficznych różnej maści.

Dlatego chciałbym przedstawić program "Pixel Factory". Jest to kompletny program w zakresie tworzenia nie tylko fontów graficznych w postaci gotowych plików do zainkludowania do kompilatora języka C ale można także wygenerować fonty binarne.



Jak widać na obrazku, po lewej stronie można wpisać sobie tylko te teksty, które używamy na własnym ekranie LCD w mikrokontrolerze, a program wygeneruje nam TYLKO obrazy graficzne tych fontów do znaków które zostały użyte!!! Widać to w czerwonej ramce. Dzięki temu prezentacja graficzna takiego fontu zajmuje w pamięci mikrokontrolera tak mało jak to jest tylko możliwe

Obrazek

Na powyższym obrazku widać, że jeśli np chcemy font w takiej postaci jak na typowych wyświetlaczach 7-segm. LED - to wystarczy zassać taki font do Windows i proszę bardzo wybieramy go z listy i generujemy dla naszego własnego wyświetlacza. Później wygląda to w rzeczywistości mniej więcej tak jak w tym temacie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=
Obrazek

Poza tym można sobie wybierać swobodnie różne style fontu oraz jego rozmiar dowolny jak niżej:

Obrazek

Generalnie program generuje nam dwa pliki dla języka C. Jeden to plik zawierający same definicje fontów a drugi to plik nagłówkowy. Pierwszy plik, poza tablicą zawierającą hexadecymalne wartości obrazu każdego znaku, pokazuje także ładnie w kodach ASCII za pomocą znaków # obraz tegoż znaku dla oka

W dalszej kolejności w pliku mamy tablicę deskryptorów czyli taką tablicę typu lookup, z której odczytujemy już spokojnie wg kodu ASCII danego znaku jego szerokość w pixelach oraz miejsce w poprzedniej tablicy. Na końcu zaś tego pliku mamy jedną strukturę w której umieszczone są wszystkie informacje o danym foncie. Dzięki takiemu podejściu można bardzo szybko je wyświetlać w kodzie programu no i zajmują bardzo mało miejsca.

Żeby jeszcze polepszyć, można sobie wygenerować font bezpośrednio do plików binarnych które można umieścić np bezpośrednio na karcie pamięci SD i to z niej odczytywać obrazy fontów. Działa spokojnie i rewelacyjnie szybko. Chociaż wiadomo, że jeśli to duży font to będzie pewne spowolnienie do tych wczytywanych z Flash. Ale to już można dopasować wg założeń projektu.

Na koniec jeszcze zakładka ustawienia, nad którą jeszcze pracuję tak aby można było sobie zapisywać profile i tak zmieniać parametry żeby programu można było używać nie tylko do AVR GCC, nie tylko CodeVision ale także w ogóle dla innych mikrokontrolerów jak PIC, czy ARM itp

Obrazek

Cały program został napisany w Delphi i oczywiście udostępniam jego pierwszą wersję w pełni poniżej w załączniku.

Dodam, że pomysł na taki program zaczerpnąłem gdzieś z internetu, tzn głównie ideę generowania fontów, bo program napisałem całkowicie od nowa i swój własny, dodając już w obecnej chwili nowe możliwości w porównaniu do tego z netu. I co ważne, mój program w pełni prawidłowo generuje fonty z polskimi literkami/ogonkami. A tamten miał z tym poważne problemy.... Tylko nie pamiętam już nazwy tamtego programu bo dość dawno go namierzyłem i kiedyś w nim trochę próbowałem działać.

Obrazek

Jak widać, w programie są jeszcze kolejne zakładki, w których jak mi starczy czasu i sił powstaną jeszcze kolejne ciekawe możliwości jeśli chodzi o narzędzie do wygodnego programowania wyświetlaczy graficznych wszelkiej maści. Od zwykłych matrycowych LED, poprzez LCD mono aż po kolorowe TFT LCD.

Obrazek

program można pobrać z tego linku ---> LINK

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2011, o 14:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

No tak... jeszcze 'kilka postów temu' czytałem że gdzieś tam progam powstaje a tutaj już widzę że program został opublikowany :).

Dobra robota! Gratulacje.

Nie opanowałem jeszcze C na tyle żeby aplikację wykorzystać na tę chwilę, ale jestem pewny że w niedalekiej przyszłości pochwalę się swoimi dokonaniami.

p.s. czekam na generator 'kociaków' w wersji takiej jak na elektrodzie :lol:

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2011, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No ładnie Mirku , ale coś jest nie tak z załącznikiem nie chce się otwierać ...
a chętnie bym po testował :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2011, o 22:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Już poprawione pobieranie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2011, o 23:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

zatem testujmy do dzieła :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2011, o 12:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Dla tych, który wcześniej pobrali wersję do testowania, INFO - można pobrać nowszą z poprawionymi wieloma błędami ale też unowocześnieniami ;)

wersja 1.0.0.4

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2011, o 14:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mirek , po uruchomienu programu pod XP i wpisaniu w pole tekst lub po wejsciu w konfiguracje program po chwili sie zamyka . Nie daje zadnego kodu bledu nic. Wer 1.0.0.4.

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2011, o 14:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Szybki test na Win XP u mnie nie pokazuje takich objawów.

Screen:
Załącznik:
screen1.jpg


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2011, o 15:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Sonix napisał(a):
Szybki test na Win XP u mnie nie pokazuje takich objawów.

Screen:
Załącznik:
screen1.jpg


to samo wykonane u mnie po 5 s zamyka program, hm

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2011, o 16:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Na W7 64 śmiga bez problemu:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2011, o 19:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachu napisał(a):
to samo wykonane u mnie po 5 s zamyka program, hm


ooops już znam przyczynę .... wersje testowe programu muszą działać od tej wersji z podłączeniem do internetu. Z wersją ostateczną będzie inaczej ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2011, o 09:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
jachu napisał(a):
to samo wykonane u mnie po 5 s zamyka program, hm


ooops już znam przyczynę .... wersje testowe programu muszą działać od tej wersji z podłączeniem do internetu. Z wersją ostateczną będzie inaczej ;)


czyli musze sciagnac wersje pierwsza ? A gdzie ona jest ?

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2011, o 12:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachu napisał(a):
czyli musze sciagnac wersje pierwsza ? A gdzie ona jest ?


Oj, no nawet ja już nie mam tej starszej wersji bo nie robię kopii tego co na bieżąco kompiluję :(

Tyle że stara wersja - to już hoo hooooo mega przeżytek ;) Zobacz co jest w najnowszej 1.0.0.5

Obrazek

Tak więc najstarszej to się nawet nie opłacałoby ściągać bo miała nawet błędy w wygenerowanych fontach. A nie możesz odpalić na kompie z dostępem do netu ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2011, o 12:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Widzę , że prace ostro trwają hehe :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2011, o 16:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No, Panowie nowa wersja programu 1.0.0.7 posiada już możliwość generowania fontów o stałej szerokości znaku

Na razie dzieje się to automatycznie po ustawieniu opcji FIXED(X) , wtedy zostaje sprawdzona szerokość najszerszego znaku spośród tych, dla których ma być wygenerowany obraz i do niej zostają wyrównane szerokości pozostałych znaków. Zatem teraz bez większego problemu każdą czcionkę "Proportional" możemy zamienić na czcionkę o stałej szerokości Poniżej przykład działania na dwóch literkach: "i" oraz "W"

Obrazek

a tutaj ten sam font jako typowy Proportional

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 00:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wszystko zmienione na LittleEndian, no i powstaje powoli własny EDYTOR każdego ze znaków dowolnego fontu. Tzn ładujemy dowolny font i możemy dowolnie przetworzyć znak o dowolnym kodzie ASCII na co chcemy. Np na jakąś własną semigrafikę itp.

Lewy klawisz myszy - rysuje
Prawy klawisz myszy - kasuje

Obrazek

Oczywiście zupełna dowolność tzn można sobie edytować czyste fonty proporcjonalne (zmienna szerokość w pixelach jak na obrazku) albo KAŻDY font przerobić na stałą szerokość (automatyczne dopasowanie szerokości do najszerszego znaku - zwykle duża litera W)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 13:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok już jest do pobrania najnowsza wersja 1.0.1.3

Można sobie potestować jak działa fajnie edytorek fontów tzn własnych znaków

poniżej krótki filmik z działania:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... bhrFNvMskQ

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 00:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Mirku czy jest możliwość generowania w Twoim programie czcionek do postaci zjadliwej dla
uVision keila czyli:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



w tej chwili cobym nie zrobił to mi wywala , i w zasadzie jedyna czcionka 24x16 trochę wielka
która się nadaje do użytku z GLCD w uVision Keila.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 01:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tzn chodzi ci o to aby wartości były 16-bitowe?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 13:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ot własnie jak w załączonej postaci trochę się motałem , by przerobić pliki generowane przez twój program
ale efekt był mizerny :(

a w sumie to by stykły czcionki 6x8 , 12x16 :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 19:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
a w sumie to by stykły czcionki 6x8 , 12x16 :)


No tak - hmm widzisz ja podszedłem o tyle inaczej do tworzenia sobie czcionek, że mogę wygenerować je z dowolnego fontu w windowsie, z dowolnej wielkości i dopasować to sobie w swoim programie w procku. Tymczasem jak widzę teraz wiele osób szuka programu, który by generował jakieś konkretne wielkości czcionek, np: 5x7, 5x8, 6x8, 8x8 czy też 12x16 albo inne...

podpowiedz mi proszę z czego to wynika ? bo ja akurat pierwszy raz wziąłem się w końcu za fonty we własnych wyświetlaczach i jakoś bardzie mi się spodobało to, że mogę sobie skorzystać z dowolnego fontu najróżniejszej wielkości - mam wolny wybór - zamiast właśnie (tak mi się wydaje ale może się mylę gdzieś) - ograniczać się do konkretnych wielkości fontów.

Dlatego powiedz mi co powoduje, że musisz mieć np albo 6x8 albo 12x16 ? Znasz mnie więc wiesz że pytam bo czegoś nie rozumiem a nie żebym mówił, że moje podejście jest najlepsze.

A co do sposobów innego generowania danych dla fontów to hmm rzeczywiście przyznaję, że jakoś to pominąłem w rozważaniach a tymczasem już sobie wyobrażam, jak kiedyś wezmę się za jakiś procek więcej-bitowy niż 8 i wtedy pewnie przydadzą się takie formy tych fontów. Jak coś to będę to miał na uwadze - ale na razie nie mogę obiecać - bo to dość kluczowa i długa procedura w moim programie.

A co do stałej wielkości fontów hmm to może i sam już widzę jakąś konkretną potrzebę, bo np jak zrobię sobie zwykły wyświetlacz matrycowy z klocków diodowych 5x8 - no to aż się prosi mieć taki font bo w zasadzie żaden większy się nie zmieści na nim.

Tyle, że o wiele gorzej jest wygenerować ładnie cały font (wszystkie znaki ASCII) dla konkretnego rozmiaru w pełni automatycznie. To zwykle wymaga sporej ilości ręcznej roboty w obróbce pixeli ... ale już powoli takie narzędzia pojawiają się w PixelFactory. Niedługo wrzucę najnowszą wersję, gdzie też już działa w pełni np konwersja i to pięknie w dwie strony - obrazów typu: BMP, JPG, GIF, PNG na mój własny format RGB do wyborów w dwóch standardach albo (565) dla magistrali 16-bitowej dla wyświetlaczy TFT albo format (888) dla magistrali 8-bitowej.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 21:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ot właśnie jak sam dostrzegasz konkretny wymiar jest istotny , np dla matryc led czy nawet GLCD gdzie definiujesz pola
wyświetlania tekstów informacyjnych i muszą one mieć określony rozmiar względem reszty GUI i w tym momencie pozostaje
tylko użycie fontów o określonym rozmiarze ,

owszem skalować można , ale zabiera to cenny czas i zasoby MCU a potrzeba tylko mała czcionka napisać jakieś info
w określonej ramce na ekranie, której rozmiar jest narzucony przez resztę elementów :)

Jak zawsze piszę nieco zagadkowo :)
Ale teraz mając pod ręka tak potężne zestawy okazuje się że to jednak nie AVR i trzeba naprawdę się napracować by
efekt nie był tak smętny jak na KS108 z AVRem po którym się cudu nie oczekuje , a procek i tak przez 50% czasu nic
nie robi więc można się pobawić w skalowanie:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 22:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok ale ja zaraz nie myślę o skalowaniu w procku bo to rzeczywiście koszmarek. Chodzi mi o to, że jak mam jakiś GLCD to co za problem czy dobiorę do GUI font o rozmiarze np 7x11 czy 9x13 ? przecież to pod dany i konkretny font mogę sobie powyświetlać jak chcę odpowiednie ramki itp ....

Bo oczywiście ten wyświetlacz matrycowy to mi przemawia do rozsądku - dlatego na pewno coś pod tym kątem pomyślę, żeby kiedyś nie kopać się w kodzie źródłowym tego programu tylko mieć od razu narządko do wszystkiego.

Przy okazji właśnie kupiłem jakiś tam wyświetlacz z KS108 więc się i z nim pobawię. Zanim się jednak za niego zabiorę to już mnie ciarki po plecach przechodzą i włos się jeży na szyi, że czeka mnie jakieś durne wyświetlanie raz na jednej połówce ekranu a raz na drugiej .... to dopiero koszmar , kto wymyślił takie kocie-coś ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2012, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No widzisz to jak z działaniem TV wyświetlasz najpierw co drugą linię czyli parzyste , a potem nieparzyste :)
taki sam idiotyzm ale wynika ze sposobu tworzenia obrazu w systemach pal/ntsc natomiast w przypadku KS108 to normalne ze obsługiwane jest
najpierw pierwsze 64x64piksele , a potem drugie dla lcd 128x64 a dla większych masakra , ale to pewnie wynika z 8bitowej magistrali
a czy to kocie czy nie to kwestia logiki podobnie jak z liczeniem od 0 do 9 a nie 1 do 0 czy też porażka w windowsie gdzie na siłą próbują objetośc plików liczyć jako 1kb = 1000bajtów a nie jak to jest logicznie poukładane 1024 :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 10:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

Witam,
Pobrałem program z tego odnośnika:
http://www.atnel.pl/PixelFactory.rar
I program uruchamia się i po 1 sek zamyka.
Mam połączenie z internetem, sprawdzałem na Win7 i WinXP,

Słyszałem że program będzie do kupienia lub przy kupieniu II książki dostanie się go.
Jako, że na ten czas nie ma jeszcze możliwości kupienia tego programu, to czy jest jakaś możliwość aby uruchomić ten program.
Czy tylko mi tak się dzieje, że zamyka sie po 1 sek, czy to jest celowe działanie i każdy tak ma?

//Po wyłączeniu internetu program działa przez jakieś 10-15 sek,ale to i tak za mało;/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 10:28 

Pomógł: 0

xamrex napisał(a):
Witam,
Pobrałem program z tego odnośnika:
http://www.atnel.pl/PixelFactory.rar
I program uruchamia się i po 1 sek zamyka.

U mnie na Win7 (32 bit) z internetem (w trybie dla admina) tylko dosłownie mrugnie okienko programu i koniec - pobrałem dzisiaj aby wypróbować). Jedynie widoczne okienko programu było do momentu zezwolenia na połaczenie z internetem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 10:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tak tak - przepraszam - ale ta wersja zakończyła już swoją działalność. Wkrótce odsłona sporo nowszej wersji z wieloma dodatkowymi opcjami a m.inn tak ważną jak możliwość definiowania także własnych fontów od nowa i w dowolnym rozmiarze np: 5x7 albo 8x8 albo 16x16 itd itd .... plus wiele innych - tylko to musi jeszcze troszkę potrwać. Dam znać .... A nie wspomnę już, że program będzie za FREE wraz z drugą książką ;) to taka na razie nieoficjalna wiadomość.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 11:03 

Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
.... A nie wspomnę już, że program będzie za FREE wraz z drugą książką ;) to taka na razie nieoficjalna wiadomość.

No to widzę, że na 100% będę go miał :)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 11:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

Dziękuję za odp.
Ciekam z niecierpliwością :))



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 09:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2012
Posty: 72
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 2

Czy w programie można obracać znaki? Chodzi mi o to, że znaki sa generowane horyzontalnie, a ja chciałbym mieć wertykalnie. Wczoraj udało się mi w końcu dogadać z graficznym wyświetlaczem. Na nim zapisuje inkrementując kolumny (od lewej strony do prawej). Chciałbym wykorzystać pixelfactory, tylko muszę zmienić sposób zapisu fontów. Jak to zrobić? Może ja się w ogóle źle za to zabieram, proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO