Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:28


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 mar 2012, o 22:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Drodzy forumowicze przestańcie tworzyć tematy jeśli nie macie podstawowych wiadomości...ja rozumiem, że się uczycie, zaczynacie dopiero itp.. ale niektórzy to przeginają zdrowo..

po 1: skoro piszecie posty to macie internet. A skoro macie internet to macie też szukajki wystarczy wpisać hasło i zgromadzić informacje na dany temat..

po 2: elektronika wymaga dużo wyobraźni, więc używajcie tej jakże znakomitej możliwości..

po 3: co poniektórzy to są strasznie leniwi i zamiast chwile się zastanowić zasypują stertami bezmyślnych pytań.. tracicie na tym jak to się mówi "2 razy" ale jak dla mnie to i z "10". (Nie będę wyjaśniał dlaczego chyba każdy odpowie sobie sam)

po 4: większość ma książki do nauki języka nie ważne jakiego czy to C czy BASCOM... więc zaglądajcie do nich to wasze kompendium po które należy sięgać...Ci co nie mają lub mają ale nie czytają nie rzucajcie się na głęboka wodę tylko kupcie i czytajcie, systematycznie idźcie tematami...w jakimś celu ktoś je tak ułożył...jesteśmy polakami więc czytajcie książkę od lewej do prawej nie na odwrót. Książki drogawe prawda, ale kupujecie wiedzę na całe życie więc nie oszczędzajcie na tym.

Ja nie mam nic przeciwko bo od tego jest forum więc pytajcie ale pytajcie mądrze... po przeczytaniu na dany temat zastanowieniu się (oczywiście mając jaką kolwiek wiedzę) i próbach własnych rozwiązań i pomysłów. Wtedy na 100% problem się rozwiąże gładko szybko i bezproblemowo.

Nie miałem na celu nikogo obrażać ani zniechęcać(nigdy w życiu!) po prostu chcę was(nas) użytkowników forum nakierować na dobry tor. Zaczyna się robić straszny śmietnik na forum może przesadzam ale jeszcze jakieś 2m-ce temu był jakiś ład a nowi użytkownicy zaczynają doprowadzać do postów które nic nie wnoszą i de facto nie pomagają bo po 3 stronach pisania i udziale kilku osób kończy się odesłaniem do przeczytania książki lub nieraz gorzej bo poznania elementów elektronicznych.
Tego naprawdę nie da się obejść nie zdziałacie nic jak nie będziecie umieć czytać schematów i przewidzieć działania układu.

Połowa zabiera się za pisanie programu którego w 90% nie jest w stanie napisać, a druga połowa łapię się za budowę "układów" nie mając zielonego pojęcia co, po co, i dlaczego się w nim znajduje. Ludzie tak się nie da.. Zaczynajcie od prostych migaczy zabawy portami i małymi kroczkami idźcie powolutku do przodu dodając do swoich migaczy coraz to nowe elementy.. Takim sposobem zaoszczędzicie nie potrzebnych a czasem i przykrych sytuacji, nauczycie się duuuużo więcej i będziecie rozumieli i potrafili sami już zmontować bardziej zaawansowane projekty.

Z góry mówię, że nie odnoszę się do nikogo bezpośrednio, nie miałem na celu nic złego, nikogo nie chcę tutaj ganić lecz dzisiaj u mnie pękła struna...

Nie spałem od piątku od 6.20 rano do dzisiaj wieczoru jestem potwornie śpiący zależy mi na sprawdzeniu jednej rzeczy..muszę odgrzebać fragment jednego z postów i... jest ich dziesiątki... zacząłem je czytać (większość) iiii.... powstał o to ten moralniak.

Dobranoc wszystkim mam nadzieję, że przyjmiecie ten przekaz ze zrozumieniem...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 mar 2012, o 08:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Dobrze prawisz ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO