Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 mar 2014, o 16:15 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Witam wszystkich!

Od kilku miesięcy przechodzę z wiedzy czysto informatycznej na granicę tego działu - mikrokontrolery. Trochę naoglądałem się kursów, poczytałem, pobawiłem się Arduino Leonardo i czujnikami analogowymi. Chciałbym teraz zrobić mały projekcik, który łączyłby całą nabytą wiedzę i rozszerzał kolejne działy. Pomyślałem o prostym urządzonku, którego plan zobaczycie poniżej:

Obrazek

Główna część projektu:
* Normalny zegar na ścianę +
- poniżej tarczy zegara - LCD wyświetlający kolejne dwa terminy w naszym kalendarzu (zaraz opowiem jakim)
- na tarczy zegara czerwony "wskaźnik" godziny, o której mowa w powyższym punkcie

Poboczna część projektu:
* Pilot, umożliwiający uruchomienie ekranu LCD oraz manewrowania między dwoma wybranymi terminami
* Aplikacja mobilna - kalendarz (o którym była mowa wyżej) który możemy uzupełniać krótkimi informacjami o terminach i godzinach
* Moduł transmisji danych (tu sam nie wiem, dlatego piszę tego posta :) ) - czy z sieci pobierać dane, zrobić mały serwer, wysyłać z kompa przez jakiś moduł Bluetooth?

Komunikacja:
* ZEGAR - IR - PILOT
* ZEGAR - RADIO - MTD (tu zależnie od MTD, jednak fajnie by było radiowo gdyż jestem w trakcie przygotowań do świadectwa operatora radiowego)
* MTD - WEB - TELEFON (tu w sumie tak samo zależnie od MTD)

Projekt z góry wydawał się za gruby, jednak po przyjrzeniu się poszczególnym krokom wydaję mi się do ogarnięcia. Wszystkie potrzebne tematy trochę dziabnąłem, dlatego teraz prawdziwą praktyką chciałbym zacząć poszerzać wiedzę.

Jest to chyba mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę wybaczcie mi wszelkie błędne nazewnictwa oraz niedopatrzenia w pisaniu postów na tym forum. Jeśli kogoś zainteresował ten projekcik, prosiłbym o radę lub konstruktywną krytykę mojego podejścia - wszak największe błędy popełnia się planując :)

Pozdrawiam

Janek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2014, o 16:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wszystko fajnie, ładne założenia, super opisane - no ale ma się to nijak do tego działu gdzie prezentujemy gotowe projekty ... Więc na przyszłość w razie czego proszę na to zwrócić uwagę .... a ten wątek pewnie moderator przeniesie gdzieś do właściwego działu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2014, o 17:04 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Rzeczywiście - pierwszy post i podstawowy błąd - obciach. Przepraszam, aczkolwiek mam nadzieję, że finał projektu jeszcze tu zawita :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2014, o 17:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

pedrol napisał(a):
aczkolwiek mam nadzieję, że finał projektu jeszcze tu zawita


No jeśli takie cudeńko zostanie zrealizowane to jak najbardziej ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2014, o 15:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 cze 2013
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 0

Proponowałbym skorzystać z google calendar-a i zrobić jakoś synchronizację z tym zegarkiem po bluetooth z telefonu albo coś w tym stylu. Byłoby to bardzo fajne gdyby komputer lub telefon synchronizował alarmy zegrka na podstawie kalendarza.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

a tak w ogóle można zrobić dział projektów koncepcyjnych gdzie przedstawić można by różne problemy i wstępną wersję projektu. Można wtedy uzyskać różne podpowiedzi do projektu na etapie projektowania / koncepcji. Sam mam kilka pomysłów do realizacji ale wiem, że nie mam doświadczenia i gdybym przedstawił swój pomysł to bardziej doświadczeni mogliby mi bardzo pomóc w sensownej realizacji rozwiązania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2014, o 22:59 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Też mi się ten pomysł bardzo podoba ;) Napisałem propozycje w dziale dotyczącym działania forum. Zobaczymy czy więcej osób spodoba się ten plan.

Pozdrawiam

Janek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2014, o 23:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2013
Posty: 302
Pomógł: 19

Mysle, ze projekt musisz podzielic na komponenty i zajac sie jednym. Obecnie masz 3 - app na telefonie, modul transmisji, modul wyswietlania.
Jak przedpiszca polecam kalendarz googla. Odchodzi ci problem zarzadzania kalendarzem na telefonie. A zyskasz mozliwosc zarzadzania kalendarzem na innych urzadzeniach.

Modul transmisji: Sprowadzilbym ten problem do aplikacji na PC ktora z jednej strony bedzie uzywac google calendar api do siegania po kalendarz a z drugiej strony pchac po bluetooth (bedzie radiowo) dane o najblizszych eventach.

Wyswietlanie: zegar wyposazony w bluetooth (np ATB-BTM-222) oczekujacy na "wrzuty" z aplikacji PC.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2014, o 16:20 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Myślę że Google Calendar API to świetny pomysł. W najbliższym czasie przygotuję szczegółowy opis projektu oraz kolejnych działań ;)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2014, o 18:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

W sieci można znaleźć kilka(naście) projektów opartych na Arduino pracującym z Google Calendar.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO