Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lis 2013, o 21:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 91
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 0

Witam. Czy ktoś już używał tych modemów???

Mam kilka pytań i nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Mianowicie modem posiada 2 uarty. Jeden full a drugi na dwóch liniach txd i rxd.

Druga sprawa to podłączenie rxd i txd. Jeśli dobrze rozumiem to rxd->rxd a txd->txd? znalazłem jakiś schemat w necie jedyny z tym modemem to facet miał na schemacie niescrossowane połączenie.

I trzecia sprawa, podłączenie resetu przez tranzystor według pdf. żeby poprawnie działał to trzeba mu podać zasilanie czy zostawić w powietrzu albo dać ten tranzystor

I ostatnia sprawa. Jeśli podłączę się przez przejściówkę FT232 i PUTTY to wysyłając jakąkolwiek komendę z pdf powinienem dostać odpowiedź?

Sorry za być może banalne pytania ale nie ogarniam komunikacji RS232.
http://www.telit.com/en/products.php?p_ac=show&p=110

tutaj podałem link do pdf-ów, pierwsza pozycja powinna wyjaśniać to o co pytam ale ja nie bardzo wiem.

oczywiście jakby ktoś mi pomógł to potrafię się odwzajemnić:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lis 2013, o 22:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Nie miałem z Telit'em nigdy do czynienia ale komunikacja po rs232 ZAWSZE odbywa się przez crossowanie
linii RXD<->TXD

Co do resetu jest to w dokumentacji bardzo dobrze opisane:

Cytuj:
To unconditionally reboot the GL865, the pad RESET* must be tied low for at least 200 milliseconds and then released.
NOTE:
Do not use any pull up resistor on the RESET* line nor any totem pole digital output. Using pull up resistor may bring to latch up problems on the GL865 power regulator and improper functioning of the module. The line RESET* must be connected only in open collector configuration; the transistor must be connected as close as possible to the RESET* pin.
TIP:
The unconditional hardware restart must always be implemented on the boards and the software must use it as an emergency exit procedure...


Czyli nie możesz podciągnąć linii RESET do VCC tylko trzeba zastosować układ z OC.

Jeżeli będziesz miał wszystko podłączone tak jak trzeba to modem powinien odpowiadać na komendy wysyłane z terminala.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lis 2013, o 22:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 91
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 0

ale teraz tak:

komunikacja mi nie zadziała jeśli wybiorę komunikację rxd txd ale podepnę się na full uart???
czyli muszę skorzystać z drugiego uarta tylko z 2 liniami rxd txd.

a podpięcie OC Resetu czyli dodać tranzystor i baza do vcc???



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lis 2013, o 23:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

eriksson napisał(a):
ale teraz tak:

komunikacja mi nie zadziała jeśli wybiorę komunikację rxd txd ale podepnę się na full uart???
czyli muszę skorzystać z drugiego uarta tylko z 2 liniami rxd txd.


Jeżeli nie podłączysz linii sterujących przepływem to powinno działać tylko na liniach RXD i TXD.

eriksson napisał(a):
a podpięcie OC Resetu czyli dodać tranzystor i baza do vcc???


Podpięcie bazy do VCC poda masę na RESET czyli będzie to jego stan aktywny - przeanalizuj to co napisali w dokumentacji i widać ze schematu.
Po podaniu zasilania powinieneś podać masę na RESET czyli wysterować tranzystor na 200ms dla poprawnego zresetowania modemu.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lis 2013, o 08:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2013
Posty: 91
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 0

a powiedz mi czym różni się tranzystor z wbudowanymi rezystorami od zwykłego. czy mogę zastosować bez rezystorów... Pytam ponieważ nie znalazłem żadnych informacji na ten temat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lis 2013, o 08:21 

Pomógł: 0

eriksson napisał(a):
a powiedz mi czym różni się tranzystor z wbudowanymi rezystorami od zwykłego. czy mogę zastosować bez rezystorów... Pytam ponieważ nie znalazłem żadnych informacji na ten temat.

Te tranzystory posiadają w obudowie również rezystory w obwodzie bazy - zobacz to http://www.jm.pl/karty/PDTC144ET.pdf dzieki temu możesz wprost taki tranzystor podłaczyć do wyjścia np mikrokontrolera a w kolektorze podpiąć tylko obciążenie.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO