Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 02:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2013, o 20:28 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Tutaj można się wypowiadać jakie tematy konkursowe byście chętnie widzieli i na jakie byście nadsyłali rozwiązania.

Oczywiście propozycje nie będą zobowiązujące i przyszła komisja może wybrać jedną z propozycji lub nie wybrać wcale.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2013, o 23:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013
Posty: 157
Pomógł: 6

Ja mogę tylko dodać od siebie, że poprzedni konkurs trochę mnie przerósł. Ale to pewnie ze względu na to, że jestem osobą początkującą. Może warto byłoby pomyśleć o konkursie związanym z przetwornikiem ADC. Jest świetny poradnik na ten temat opracowany od A od Z przez Mirka i może wtedy więcej osób początkujących podjęłoby rękawice? Tak jak mówi Jaglarz to tylko propozycja ale może warto ją w jakimś stopniu rozważyć?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 01:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2013
Posty: 272
Pomógł: 3

A ja myślę o konkursie na projekt inteligentnego domu/mieszkania.

Jeżeli miałbym rozwinąć swój pomysł to proszę mówić :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 06:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Też podoba mi się pomysł "inteligentnego" domu:) sam chce coś w tym kierunku zrobić, więc dlaczego by nie:)

Tylko póki co to oszczędzam, żeby nabyć ATB, na razie niestety kiepsko:(

Wysłane z mojego GT-I9500 przy użyciu Tapatalk 4

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 07:08 

Pomógł: 0

No to przecież mieliście konkurs inteligentny dom, przecież te kwiatki to co w ogrodzie miały stać ?.

Co do ADC, a co innego było potrzebne w Kwiatkowym konkursie jak nie ADC?.
Każda praca się liczy.
Zresztą zobaczcie wcześniejsze konkursy w sumie kolega Krauser to taki Olimpijczyk Atnelowski zawsze zgarnia pierwsze miejsce :). Zresztą do góry trzeba równać nie do dołu.

Prośba o podawanie konkretnych zagadnień/tematów, bo znowu będzie długa dyskusja o niczym :/

Czyli w czym najlepiej byście się czuli/widzieli.
Inteligentny dom, ok. Ostatnio na tapecie jest oszczędzanie energii przez wyłączanie zbędnych urządzeń pracujących na czuwaniu (co prawda problem jest z koniecznością grzebania się w 230V).

Może jakieś bardziej praktyczne konkursy no nie wiem, jakiś zaawansowany sterownik światła na korytarzu/klatce schodowej, wykrywający ruch oraz ilość osób wchodzących i wychodzących tak by np. nie zgasić światła jak ktoś przebywa w drugim końcu klatki.

Mogę zdradzić, że najbliższy będzie o tematyce świąteczno lampkowej ;), bo ogólnie zauważyłem że macie słabość do światełek ;).

A może po prostu zrobić krótkie miesięczne konkursiki o tematyce stricte programistycznej, np. napisanie jak najmniejszego/najprostszego kodu robiącego coś zgodnie z założeniami?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 07:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013
Posty: 230
Lokalizacja: Zabrze
Pomógł: 17

A może coś w stylu urządzenia Fotoopy? Więcej o np. tutaj http://fotoblogia.pl/2011/05/30/fotodziadek-powraca-z-nowym-monstrum-do-fotografii-makro/fotoopa-2

_________________
40-32:2=4!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 07:23 

Pomógł: 0

PJS napisał(a):


Za bardzo niszowe, no chyba że coś na zasadzie fotoceli, ale nie widzę, początkujących grzebiących przy swoim sprzęcie.

Ludzie to ma być dla każdego ;).

Czyli jeżeli już coś do fotografii/filmu, to np. sterowanie panoramowaniem, albo wózek obrotowy na silniku krokowym dochodzi ciekawe zagadnienie mechaniczne by nie szarpało sprzętem, a wsadzić można nawet smartfona.

PS. Nie chce wyjść na malkontenta, ale wiecie, ma być taki by nowi się czegoś nauczyli, a i ci bardziej doświadczeni nie mieli oporów.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 08:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Wydaję mi się że znalezienie tematu konkursowego który by pasował dla początkujących a jednocześnie nie był trywialny dla zaawansowanych i na odwrót czyli za trudny dla początkujących i godny pochylenia się dla zaawansowanych będzie bardzo trudno ;) , zawsze się znajdzie ktoś... :(

Kolejny konkurs proponuję zorganizować jako Open ATB Challenge 8-) bez wyznaczania konkretnego zadania, w dwóch kategoriach dla początkujących i zaawansowanych, wtedy każdy z uczestników przedstawi projekt na miarę swojej wiedzy i umiejętności, pula nagród tęż powinna być zróżnicowana pod kątem kategorii, szczegółowe zasady konkursu można ustalić/dogadać.

P.S.
Jak by co to ma już po jednej nagrodzie z każdej kategorii do puli ;)

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 09:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Witajcie
Myślę, że w temacie konkursowym Lato 2013 Jaglarz nie ma racji. Ludzie chcą konkursów i nagród, ale moim zdaniem problem leży gdzie indziej. Rozejrzyjcie się, jest nas na forum zarejestrowanych ponad 1700 użytkowników, ale aktywnych jest raptem może z 30-50 osób, z czego niewielu z tej grupy bardzo aktywnie się udziela. Podejrzewam, że przyczyny takiej aktywności są różne, od obaw odezwania się, przez brak czasu, po lenistwo. Myślę, że konkursy będą się cieszyć nadal zainteresowaniem, ale dopóki nie zwiększy się grono aktywnych początkujących, bo tak na prawdę to przecież dla nich są końkursy organizowane (Mirek i Sun nie mogą w nich startować jako Masters, chyba, że pod przykrywką :lol: ) to niestety nie ma co liczyć na większą ilość uczestników. Oczywiście tematyka konkursów i stawianych zadań ma znaczenie, szczególnie dla początkujących, może to dobry pomysł, żeby je stopniować. Co do nagród, myślę, że te, które się pojawiają są wystarczające. Z doświadczenia wiem, że nie z samych nagród zwycięzcy cieszą się najbardziej, wierzcie mi uznanie grona forumowego, achy i ochy kolegów są najlepszą rekompensatą włożonego wysiłku. Oczywiście materialne dowody uznania też się liczą, ale chyba nie aż tak bardzo.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 09:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

myślę że koledzy phill2k oraz worner - poruszyli baaardzo ważne zagadnienia. Zwróciłbym na to uwagę i dodał od siebie - żeby może przy następnym konkursie np nie robić (ale to tylko taka luźna sugestia rzucona na głos) ... więc żeby nie robić ograniczeń, że konkurs tylko dla naszego forumowicza ale też ludzi nowych z zewnątrz ... i tak żeby wystawić pracę będą musieli się chociaż na chwilę ale zarejestrować na forum, przy okazji za to może poznają nas i zobaczą, że i tu warto czasem zaglądać ... w ten sposób może wyrośnie nam nowa liga ;) zainteresowanych takimi konkursami. Przyznam, że miałem ze dwa maile (wiem to niedużo i nie musi o tym świadczyć) .... ale ludzie napisali mi, że w warunkach konkursu było że trzeba być zarejestrowanym na forum ... sorki o ten warunek:

Cytuj:
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich osób zarejestrowanych najpóźniej w przeddzień ogłoszenia tego konkursu posiadających minimalnie 30 postów (do 30 września) na naszym forum


i klops te dwie osoby nie miały szans .... a może było takich więcej ? a może nie ? ... no sam nie wiem ... szukam za to pomysłu jak tu może właśnie to troszkę otworzyć i jak np też poinformować ludzi z zewnątrz o konkursie ... jak widzicie pomimo iż umieściłem informację na wszystkich swoich stronach tzn faceboku, blogu no i na forum to wisiało ... to jednak jeśli już dodarło to do bardzo wąskiej grupy osób ... to też pokazuje jaką jeszcze słabą siłę przebicia mają te kanały informacyjne ... Może warto wtedy też aby każdy kto oczywiście się czuje na siłach i ma gdzie - to poinformował swoich znajomych itp itd ;)

ale to tylko takie luźne myśli ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

GwynBleidD napisał(a):
A może zorganizować to tak, jak co jakiś czas na elektrodzie się odbywa? Konkurs na najlepszą konstrukcję DIY przedstawioną w danym przedziale czasu na forum. Głosować będą użytkownicy przez klikanie oceny przy oglądaniu wątku z przedstawioną konstrukcją. Wymagania: projekt nie może być bazowany na innym projekcie przedstawianym tu na forum, projekt nie może być opublikowany na innych stronach wcześniej niż miesiąc przed rozpoczęciem konkursu itp... Wtedy każdy może startować, nie bojąc się konkurencji ;)


to też ciekawy pomysł ....

bo teraz widzę tak troszkę się dzieje, że ludzie czekają z wystawieniem prac na ostatnią godzinę .... i to jest niedobre jak widać ... bo gdy się zobaczy inną pracę i wydaje się, że jest lepsza to od razu rezygnacja niepotrzebnie zresztą :( bo warto każdą pracę wystawić ... warto - ja sam z miłą chęcią zawsze z wypiekami na twarzy czytam każdy cały taki opis - każdy ... i uważam że w każdym jest "TO COŚ" ;) ... kryje się pasja .... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 09:57 

Pomógł: 0

Konkurs na najlepsze DYI jak najbardziej, ale nie chciał bym jednak zaprzestania co kwartalnych konkursów ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 10:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

rezasurmar napisał(a):
Konkurs na najlepsze DYI jak najbardziej, ale nie chciał bym jednak zaprzestania co kwartalnych konkursów ;).


Dokładnie, myślę, że ten przedział i formę konkursu należy bezwzględnie utrzymać przy życiu. Co do innych, po prostu spróbujmy. Może się jedynie udać lub nie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 12:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2013
Posty: 272
Pomógł: 3

rezasurmar napisał(a):
A może po prostu zrobić krótkie miesięczne konkursiki o tematyce stricte programistycznej, np. napisanie jak najmniejszego/najprostszego kodu robiącego coś zgodnie z założeniami?

A to jest akurat najfajniejszy pomysł. Swego czasu bawiliśmy się z kumplami na forum php w optymalizację kodu, tak aby chodził jak najszybciej i przy okazji zajmował mało miejsca.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 12:43 

Pomógł: 0

No ja bym był bardzo za Akcją "Popraw Mirka" ;), czyli coś jak Kolega Antystatyczny, ten sam problem całkiem inne podejście :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 13:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Myślę, że z uwagi na dość niską frekwencję w dotychczasowych konkursach nie powinniśmy się aż tak rozdrabniać. Zróbmy jeden-dwa, i zobaczymy jak to będzie szło.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 14:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2013
Posty: 302
Pomógł: 19

- elektrozamek
- mini chlodnica/ogrzewacz
- zegar(ek)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 16:31 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

No wreszcie się wywiązała jakaś dyskusja bo myślałem że nikogo to nie obchodzi. ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 16:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

-mini zasilacz warsztatowy (bo zrobiłem)
-miernik warsztatowy (bo robię)
-rejestrator temp, ciśnienia, wilgotności, oświetlenia z zapisem na kartę pamięci (bo mam w planie)

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 17:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2013
Posty: 376
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Pomógł: 33

to idąc tym tropem
janeczqu napisał(a):
-mini zasilacz warsztatowy (bo zrobiłem)


ja proponuję:
- rejestrator (z zapisem na SD) temperatury na 4 czujnikach DS18B20 oraz rejestrowanie załączenia się do 6 urządzeń 230V, RTC - (bo zrobiłem) :)
- zaawansowany sterownik podświetlenia do 21 schodów na czujnik PIR z regulacją jasności, czasu, itp ( bo robię )

_________________
50 znaków Atnela ....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 17:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2012
Posty: 598
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 13

Skoro zbliża się zima to ja proponuję choinkę lub gwiazdę betlejemską, niby temat prosty ale jak by pomyśleć i dołożyć do tego jakieś serwo, albo silnik krokowy, do tego kawałek pleksi, to efekty wizualne mogą być naprawdę zdumiewające ;) I temat też nie jest jakiś mocno wymagający, więc początkujący dadzą sobie radę :)

A dla tych bardziej zaawansowanych szopka betlejemska oczywiście wymagane są elementy ruchome :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 18:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013
Posty: 106
Pomógł: 0

I ja się wtrącę :)
Każdy konkurs ma zasady, ale jedna z nich wg. mnie bardzo ogranicza liczbę osób mogących w nim wystartować...
Oczywiście mogę się mylić bo nadal jestem tu nowy ( nie patrzeć na liczbę postów bo to wszystko pytaniami nabite ) i w konkursach nie startowałem więc nie wiem jak to wygląda :)
Wracając, w wielu konkursach wymagane jest użycie ATB v.1.x przez co z góry jestem wyeliminowany... chyba że liczy się własny zestaw uruchomieniowy na uniwersalce :) Jeśli tak, to może zgłoszę się do następnego konkursu :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 19:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013
Posty: 106
Pomógł: 0

MrWeb123 napisał(a):
chyba że liczy się własny zestaw uruchomieniowy na uniwersalce :)
MrWeb123 napisał(a):
Oczywiście mogę się mylić [...] i w konkursach nie startowałem więc nie wiem jak to wygląda

Dodam też że nie specjalnie zaglądałem do tematów z konkursami w myśl zasady "i tak nie wystartuję", więc mogłem nie wiedzieć :roll:


Antystatyczny napisał(a):
Mogłeś śmiało startować ;)

Oj szybko nie zawitam na następnych konkursach, chyba że ledziak RGB na święta się liczy :D


A teraz trochę na temat...
Kiedy wstępny grafik przyszłych konkursów? Bo jak na razie to taka burza mózgów :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 19:30 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

MrWeb123 napisał(a):
Kiedy wstępny grafik przyszłych konkursów?


No jak ma startować tyle osób co w ostatnim to chyba nie ma sensu ich organizować.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 19:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2012
Posty: 108
Lokalizacja: Giżycko
Pomógł: 6

To i ja dodam propozycje od siebie:
1. Zegar (na LCD, binarny, LED, cokolwiek) - osobiście mam w planach binarny,
2. Miernik (dowolny miernik warsztatowy - coś przydatnego do pomiarów itp.),
3. Migadełka świąteczne (konkurs świąteczny - z okazji powoli nadchodzącej zimy jakieś błyskotki typu RGB :) ),
4. Coś związanego z oszczędzaniem energii może :D

To tyle moich propozycji :)
A jeżeli będzie jakiś konkurs postaram się wziąć udział chociaż niczego nie obiecuję :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 20:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mikandrzej napisał(a):
Też podoba mi się pomysł "inteligentnego" domu:) sam chce coś w tym kierunku zrobić, więc dlaczego by nie:)

Tylko póki co to oszczędzam, żeby nabyć ATB, na razie niestety kiepsko:(

Wysłane z mojego GT-I9500 przy użyciu Tapatalk 4


Co do inteligentnego domu polecam system BABYLON XMP :) gotowe rozwiązania zrobisz co chcesz :) tylko trochę kosztuje :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

majster napisał(a):

Co do inteligentnego domu polecam system BABYLON XMP :) gotowe rozwiązania zrobisz co chcesz :) tylko trochę kosztuje :)


Majster pojechałeś jak czołgiem przez lodowisko.....
chodzi o to by zrobić samemu :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 20:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mi się wydaje - że może też nie ma co np za mocno zawężać tematu konkursu - bo to też może być kosmicznym ograniczeniem ... Ktoś wyżej rzucił np hasło żeby np był konkurs związany z ozdobami na choinkę ... myślę że nawet nie z ozdobami na choinkę ale w ogóle jakiś np ciekawy projekt związany ot tak ze świętami, jakieś ozdoby , gadżety , sterowniki świateł itp itd ... no cokolwiek co można byłoby podciągnąć pod tą tematykę .... a pozwoliłoby to pokazać się i początkującym i zaawansowanym ...

Mogłyby nawet być prace oceniane / zgłaszane w dwóch kategoriach: junior i senior ;)

to takie kolejne luźne myśli ;) .... a temat wydaje się być jeszcze na tyle odległy że jest czas .... i chyba też ciekawy temat ? prawda ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 20:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011
Posty: 186
Lokalizacja: Dublin
Pomógł: 8

Ja myślę że konkurs powinien mieć formę pracy dowolnej bo nie każdy potrzebuje akurat automat do podlewania kwiatków.

Natomiast fajnym (IMHO) rozwiązaniem były by małe klocki które mogły by współpraco ze sobą za pomocą z góry ustalonego protokołu transmisji. Taki Atnel protocol

Każdy znajdzie coś dla siebie a kompatybilność zapewni Atnel protocol.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2013
Posty: 88
Pomógł: 1

pikczu napisał(a):
Natomiast fajnym (IMHO) rozwiązaniem były by małe klocki które mogły by współpraco ze sobą za pomocą z góry ustalonego protokołu transmisji. Taki Atnel protocol


Właśnie to miałem napisać :lol: Można by zrobić dwa konkursy. Pierwszy - na projekt samego protokołu, i drugi - na najciekawsze użycie go w praktyce w łączności przewodowej i bezprzewodowej.

Moim pomysłem byłoby zrobienie układu, który byłby gotowy na wykonywanie samodzielnej pracy będąc sterowany zdalnie, bądź pracujący niezależnie, przez możliwie najdłuższy okres czasu, w możliwie najtrudniejszych warunkach. Przez "samodzielność" rozumiem brak konieczności "fizycznego" wykonywania przy nim jakichkolwiek czynności innych od włączenia zasilania. Można by było użyć paneli słonecznych (tak, wiem, drogie są - ale ktoś może ma "w szufladzie") czy jakichkolwiek innych rozwiązań. Poza tym projekt wymagałbym typowo "inżynieryjnego" myślenia - bo przecież ustrojstwo to ma pracować w ekstremalnych warunkach. Trzeba pomyśleć nad zabespieczeniem przed wilgocią, wysoką bądź niską temperaturą, wstrząsami.

To by było tyle ode mnie :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2013, o 22:12 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

kacperu2 napisał(a):
Można by zrobić dwa konkursy. Pierwszy - na projekt samego protokołu,


Nie no, bez przesady, mało to protokołów transmisji danych? Żeby wymyślać następny??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO