Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 kwi 2024, o 12:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2013, o 17:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Ta, a tylna ścianka z LCD i film w tle...

Panowie- tak jest super efekt i nie kombinujcie już co z tym można zrobić :P

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2013, o 21:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Też uważam, że jest super. Nie namawiam do żadnej zmiany. Projekt jest fantastyczny ze względu na prostotę i pomysł wyświetlania minut i godzin. Napiszę tak jak Mirek, że do końca nie wyobrażałem sobie jak "on" chce przedstawić te minuty i godziny. Jeszcze raz wielkie brawa.
Kiedyś miałem zamiar budować urządzenie, które miało wykorzystywać servo pracujące w taki sam sposób, czyli cały czas pod parą i wtedy miałem takie myśli czy może na czas braku ruchu wyłączać servo od zasilania np. mosfetem. Jak napisałem wcześniej servo w "drugą" stronę ma bardzo duży opór mechaniczny i naprawdę trzeba się postarać żeby je ruszyć, więc nie ma obawy, że się przestawi. Moja propozycja była bardziej prowokacją mającą na celu uzyskanie waszej opinii czy to dobry pomysł.
ariek44 nie pogniewasz się zapewne jak skopiuję twój projekt (też dla swojego syna). Obiecuję przyznać się, że to nie ja wymyśliłem.
Pozdrawiam
Tomek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 11:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

Witam, faktycznie tak prosta konstrukcja aż prosi się o dołożenie różnych ciekawych dodatków i jeśli ktoś wykona podobny projekt
zegara to może dowolnie go urozmaicać, mnie zaś podoba się sama prostota w tym zegarze i nie będę go rozbudowywał,
przynajmniej na razie. Jeśli chodzi o usprawnienia techniczne to zmieniłem powrót wskazówek na wolniejszy przez co uzyskałem
prawie bezgłośną pracę nie przeszkadzającą w nocy. Odłączanie serwa od zasilania to dobry pomysł, mimo że nie przeszkadza mi
pobór prądu przez te dwa serwa bo pewnie jest znikomy kiedy serwa nie walczą z obciążeniami to jednak wykonam w wolej chwili
testy na odłączanie oraz powrót zasilania do serw, niestety nie nastąpi to prędko ponieważ mam teraz inne zajęcia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sie 2013, o 17:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 maja 2013
Posty: 13
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 0

Proste i efektowne, co tu chcieć więcej... :D

_________________
Szukam dokumentacji komputera MERA 300 :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2014, o 10:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 111
Pomógł: 0

Trudno zrobić takie ścieżki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2014, o 16:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

Czy można się do czegoś przyczepić? :D

Widziałem podobny projekt ostatnio - Twój to zdecydowanie lepszy pomysł, ale wykonanie podświetlenia troche słabe w porównaniu do projektu który widziałem. U ciebie najbardziej rzuca się w oczy jednak dioda a nie wskazówka .... A da się to trochę fajniej zrobić (przerobić) :) To samo cyfry ...

Weź kawałek plexy, zamaskuj cyfry (pozostałością po wyciągnietych cyfrach - które nakleiłeś) i rozpuszczalnikami spróbuj zmatowić - podświetl, zamaskuj diodę - sprawdź efekt !

Na necie jest sporo projektów z podświetlaną plexa :) nawet z laserowym "drukiem" 3d :)



Ostatnio edytowano 8 gru 2014, o 16:05 przez doman, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2014, o 16:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

doman napisał(a):
A da się to trochę fajniej zrobić

Na tym forum nie piszemy takich pustych słów w dziale DIY .... jeśli kolega uważa, że da się lepiej zrobić albo ciekawiej, czy alternatywnie to zapraszam do wykonania takiego projektu i przedstawienia go w DIY - zamiast pisania, że "da się lepiej" ok? - to tak na przyszłość uwaga

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2014, o 16:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

Puste? Edytowałem post - jak można zrobić upgrade :)

Mam nadzieje że autor tematu nie poczuł się urażony - jeśli tak to przepraszam :) Więcej krytykował nie będę - nawet jeśli to miała by być krytyka konstruktywna :D Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych opinii .... :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO