Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 12:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2015, o 07:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

W home musisz cisnąć o lepszą cenę. 25-30 procent dają albo w formie obniżki albo w formie dodatkowych miesięcy.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2015, o 11:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 mar 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Korzystam często z autoinstalatora cms-ów i wg mnie najlepszy jest na hostingu linuxpl.com- zawsze najnowsza wersja na wordpressa po polsku. Na home.pl porażka wersje sprzed roku albo i więcej, poza tym pełno problemów z ich serwerem- zamiast apache jest ideaweb server.
Jeżeli nawet instalacja starego cms-a przebiegnie bez problemów to instalacja pierwszego lepszego dodatku do np joomla spowoduje wysyp błędów i nic z tym nie można zrobić. No dobra, może i można jak ktoś ma nadmiar czasu i lubi rozwiązywać dodatkowe problemy, dla mnie odpada.

--------------------
mieszkania na sprzedaż Koszalin



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2015, o 15:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2015
Posty: 44
Pomógł: 2

Widzę że jakaś kryptoreklama wyżej, jednak co do hostingu to dobrze radzi.

Sam mam hosting w linuxpl.com już parę lat, najpierw fora hulały, teraz tylko stronka agroturystyki.
Fora może nie były mega wielkie, ale też i nie malutkie i serwery wyrabiały spokojnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2015, o 16:04 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

No ale ceny trochę kiepskie, 230 zł za 20 GB? To ja dziękuję.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 mar 2015, o 13:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 mar 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Po prostu dałem sobie spokój z home, jak zainstalowałem joomla i potem wtyczki nastąpił wysyp błędów. O ile do samej joomli są porady jak poprawnie skonfigurować (jak masz czas i chęci) to wtyczek jest tyle, że nigdzie nie znajdziesz porad.
20GB myśle że Ci wystarczy, jedna strona np wordpress to ok 20-30 MB + treść = ok 50-100 MB chyba że hostujesz tysiące zdjęć i filmy to wtedy więcej.

-------------------
mieszkania na sprzedaż Koszalin



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 kwi 2015, o 16:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 kwi 2015
Posty: 1
Pomógł: 0

Wydaje mi się że hosting dla sklepów to może jakiś redcard był by odpowiedni. Wordpress oczywiśćie to najlepszy cms gdzie możesz to postawić.

_________________
Moje wino Merlot z kaszub!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2015, o 20:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lut 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Ale akurat linux nie jest tanim hostingiem. Na koncie Firehost poniżej stówki płacę za serwer ponad 7 serwisów ze średnim ruchem.
Na plus jakość supportu i opcja wyboru panelu zarządzania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2015, o 22:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 wrz 2015
Posty: 1
Pomógł: 0

cylka6 napisał(a):
Ale akurat linux nie jest tanim hostingiem. Na koncie Firehost poniżej stówki płacę za serwer ponad 7 serwisów ze średnim ruchem.
Na plus jakość supportu i opcja wyboru panelu zarządzania.

Stary ta oferta jest żałosna. 80zł za 6gb. Porównuję ze swoim atthostem - 79zł za 21gb i śmieje się w głos, że ktoś się na to łapie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2015, o 22:45 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2015
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

Reksiox napisał(a):
cylka6 napisał(a):
Ale akurat linux nie jest tanim hostingiem. Na koncie Firehost poniżej stówki płacę za serwer ponad 7 serwisów ze średnim ruchem.
Na plus jakość supportu i opcja wyboru panelu zarządzania.

Stary ta oferta jest żałosna. 80zł za 6gb. Porównuję ze swoim atthostem - 79zł za 21gb i śmieje się w głos, że ktoś się na to łapie.


No to ja się też pośmieję, choć jak to w świecie informatyzacji bywa - wszystko jest coraz tańsze, więc nie będzie nigdy najbardziej lukratywnej oferty, a za darmo hostingów nie będą rozdawać. Ja skorzystałem z nazwy, bo mają teraz ostre promo 100 GB za...3 zł/m ;) - https://www.nazwa.pl/tani-hosting/ - także zupełnie nieźle (biorąc pod uwagę wasze stawki), ale wiem, że po okresie promocyjnym cena oczywiście wzrasta, niemniej jakość usług wciąż bardzo zacna.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2016, o 08:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 mar 2016
Posty: 1
Pomógł: 0

Szukam dobrego hostingu, ale sprawdzonego, piszcie dokładnie jakie wady, zalety bo potrzebuje na juz :) Znalazłam tutaj ktoś z tego korzystał?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2016, o 10:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2015
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 2

Mam kilka stron hostowanych na hekko.pl. Działa stabilnie, ceny normalne, update-y są robione w nocy i wtedy (co jest normalne) kilka minut strona leży. Nie mam z nimi problemów ;)


***********edytowany 23.03.2016 godz. 11:20**************

Dziś mam problem z tworzeniem bazy danych....zgłoszenie wysłane, czekam na odzew...ciekawe ile czasu im to zajmie ;)

***********edytowany 23.03.2016 godz. 11:25**************
Dobrzy są...już działa ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2017, o 09:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015
Posty: 59
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 1

Witam.

Aktualnie mam stronę wordpressana hostingu 000webhostapp.com, lecz ze względu na dwie w ostatnich dniach zwiechy chciałem przenieść moją stronę na inny serwer.
I tu pytanie do kolegów jakie serwery polecacie. Fajnie by było jak by był nie za drogi.
Od wczoraj męczę się też serwisem hostinger.pl, ale powiem szczerze że już mam ich dość. Problem z instalacją motywów do wordpresa, nie da się zaktualizować wordpressa, pozatym bardzo wolno się ładuje.
Na pewno wielu z was ma jakieś swoje strony i jest w stanie podzielić się tą wiedzą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2017, o 11:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Ja polecam linuxpl.com. Mam też tam jedną ze stron na wordpressie i wszystko śmiga jak ta lala :D Cenowo są myślę bardzo atrakcyjni w stosunku do jakości jaką oferują. Pomoc również bez problemów sprawnie działa jak coś trzeba było zrobić np. jakieś specjalne przekierowania czy włączenie ssh. Także polecam. Co ważne nie ma jako takich ograniczeń zasobów procka do procentów jak w większości firmach. Ewentualnie jak coś za dużo zjada zasobów i przeszkadza dla innych użytkowników to admin się kontaktuje w celu zoptymalizowania tego, a jak nie to dopiero coś z tym robią, a nie od razu blokują. Chociaż mi się jeszcze nie zdarzyło :)

Wcześniej miałem kei.pl. Polecam również. Jakość usługi bardzo dobra. Jednak zmieniłem bo ceny 3 razy droższe niż linuxpl.com (Przynajmniej były dwa lata temu jak zmieniałem). Po zmianie mam to samo w sumie co tam za mniejsze pieniądze. Ale ogólnie polecam również jak komuś nie zależy na pieniądzach :)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2017, o 12:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015
Posty: 59
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 1

a jaki masz login na linuxpl ? mogę cię wpisać jakopolecającego



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2017, o 15:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

cms jak cms, każdy ma swoje wady, joomla i wordpress dalej jedną nogą są w html4, ludzie pakują mnóstwo wtyczek nie zwracając uwagi co się dzieje w kodzie wynikowym html, masa stylów sekcji head jak i *.js a nie zwarzają na optymalizacje, co wiąże się z wolnym działaniem strony, sam wordpres czy joomla są wolne.

strona w przeglądarce jest wczytywana z góry do dołu, jak jest mnóstwo css i js w head to strona czeka na wczytanie do puki wszystkie style i javascripty nie zostaną przetworzone

polecam odpowiednie forum tematyczne forumweb.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2017, o 17:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 8

Polecam:
http://www.unixstorm.org/

_________________
Sterowniki PLC Siemens czy ATmega, jaki wybrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2017, o 17:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

ja polecam lh.pl działa świetnie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2017, o 16:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015
Posty: 59
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 1

Lh mnie zniechęcili wpierw płać a potem ....
A niby 14 dni testów.
Założyłem na linux.com i jak na razie jestem zadowolony. Elegancka obsługa. Expresowy support. Zero problemów z konfiguracja. Próbowałem jeszcze serwis hosting ale po trzeciej instalacji WordPress zrezygnowałem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2017, o 16:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

lobowilk napisał(a):
Próbowałem jeszcze serwis hosting ale po trzeciej instalacji WordPress zrezygnowałem.


przecież wiele serwerów ma cpanel i wiele oferuje autoinstalator rożnych cms, tylko należy zwrócić uwagę ile można wykorzystać baz danych oraz jaka wersja php i mysql jest wymagana przez dany cms, darmowy np hostinger.pl można 2 bazy wykorzystać, cpanel ma opcje usuwania założonych baz danych aby rozpocząć od nowa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2017, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2014
Posty: 46
Lokalizacja: okolice JOWISZA czasami PL
Pomógł: 7

ja korzystam z https://www.arubacloud.pl specyfikacja: 1 proc 1GB RAM 20 GB dysk SSD i transfer 2TB/m-c koszt 4zl/m-c co cenowo nieźle wychodzi.


Ps. Przedstawiam swoje zdanie (nie jest to zdanie mojego pracodawcy / prawnika / .... )nikt mi nie płaci za to. Ale do moich zastosowań "domowych" jest OK.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2017, o 20:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015
Posty: 59
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 1

jaman7 napisał(a):
przecież wiele serwerów ma cpanel i wiele oferuje autoinstalator rożnych cms, tylko należy zwrócić uwagę ile można wykorzystać baz danych oraz jaka wersja php i mysql jest wymagana przez dany cms, darmowy np hostinger.pl można 2 bazy wykorzystać, cpanel ma opcje usuwania założonych baz danych aby rozpocząć od nowa.


jaman7 ja o tym wiem. Ale co z tego jak po autoinstalatorze wordpress mi się wykrzaczał, a po zainstalowaniu jednej z wtyczek w ogóle przestał działać. Wiec instalowałem na nowo i wsio od zera. Ale nie ważne.

Mam już konto na linuxpl.com i wszystko działa bezproblemowo. Za pomocą paru kliknięć przeniosłem sobie witrynę z poprzedniego serwera i wszystko śmiga.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2017, o 18:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lut 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Firehost. Jest niezawodny, na dobre parametry. Zdecydowanie temat godny uwagi.
Masz wybor panelu zarządzania za darmo, serwer działa stabilnie, nie zawodzi.
Jak dla mnie - na bank godny polecenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2017, o 21:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Ja polecam webio.pl tanio, stabilnie, dobra pomoc i przyjemny panel zarządzania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2017, o 12:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 gru 2017
Posty: 1
Pomógł: 0

Ja mam kilka kont na webd i wszystko śmiga. Będę się przymierzał do OVH, ale zobaczymy jak to będzie z płatnościami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 maja 2018, o 10:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015
Posty: 89
Pomógł: 0

Ostatnio kupowałem pl w OVH i tam dla stron statycznych dają 10mb darmowego hostingu. Minus, że nie ma baz danych.
W zasadzie nie ma dobrych darmowych hostingów, takich bez dużej ilości reklam z MySQL-em.
Jedyna więc opcja gdy zachodzi potrzeba jakiejś dodatkowej funkcjonalności, to zakup jakiegoś planu w firmie hostingowej.
Przykładowy hosting: https://www.kylos.pl/ - oraz jak to wygląda pod względem ceny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2019, o 17:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lut 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

U mnie ten tani Firehost niezmiennie działa tak samo dobrze od dawna - nie ma problemów.
Cena w porządku, łatwy i prosty test, niezawodność. I jak na razie - wszystko w porządku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2019, o 21:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Miałem parę darmowych stronek na ma7.eu. Serwery są szybkie i stabilne, duży transfer 100GB miesięcznie.
Na jeden ze stron, co godzinę była pobierana paczka średnio 100MB z aktualizacją do bazy sql, kilka tabel po około 50-100 tysięcy rekordów. Oczywiście potem było odpowiednie wyszukiwanie ze złożonych zapytań i nigdy nie było nawet najmniejszego zająknięcia. Także mogę szczerze polecić :)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO