Witam,
@NIEBO
szanowny kolego, napisałem o częstym przełączaniu jak o próbie. Projektowane urządzenie powinno być odporne na różne warunki. Między innymi jedną z prób może być zwiększenie częstotliwości przełączeń

.
Odnośnie przekaźników - uwierz mi w przemyśle występują częste przełączania. Zarówno przekaźników jak i styczników. Powiem więcej nawet produkuje się specjalne styczniki do dużej ilości łączeń ze specjalnym obwodem magnesów stałych.
Z tymi półprzewodnikami w pewnych sytuacjach nie jest tak kolorowo a nawet niekiedy ze względów bezpieczeństwa nie wolno ich stosować.
@PawelGaj
zgadza się jest z zatrzaskiem, ale dane musisz jakoś zatrzasnąć oraz je załadować. Polecam próby

Koledzy chcę zwrócić waszą uwagę na prawidłowe i przemyślane podejście do tematu danego projektu. Podczas projektu powinno się próbować przewidywać najróżniejsze warunki, sytuacje i "użyszkodników". W projektach nie jest ważna
tylko filtracja zasilania za którą Mirek tak ściga

(chwała mu za to), lecz musimy zwrócić uwagę na całość. Sama filtracja nie ustrzeże nas od wszelkich zakłóceń. Kolega autor tematu pisze, że ma to być sterownik do akwarium. Z tego co się orientuję występuje tam oświetlenie jarzeniowe, które w chwili załączenia potrafi wygenerować niezłe szpilki. Powinno się zwrócić uwagę odległości ścieżek, prawidłowe prowadzenie mas, użycie odpowiedniego poziomu sygnałów itp.
Dobry projekt ułatwi późniejsze życie, zarówno podczas pisania programu jak i późniejszym użytkowaniu. Na różnych forach można spotkać wiele postów o tym, że niby wszystko jest ok ale nie działa lub dzieją się cuda, na biurku działało a w docelowym układzie już nie do końca lub uszkadzają się elementy.
Nie chciałbym być źle odebrany, ale więcej czasu poświęconego na projekcie hardware opłaci się z nawiązką.
Jeśli autor nie ma zbyt dużo tych przekaźników, to poszedł bym tu raczej w stronę podpowiedzi kolegi NIEBO i sterował wszystkim jeden do jeden. Na głównej płytce dać driver np. ULN i już za pomocą przewodów podłączyć się do cewek przekaźników. Nie stosuj odwrotnie czyli driver na dodatkowej płytce a przesyłane sygnały TTL.
Pozdrawiam
R.L.