Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 4
Lokalizacja: Ciechocinek
Pomógł: 0

Witam serdecznie :) Jestem tutaj nowy i jeśli popełnię jakąś gafę , to proszę nie krzyczcie tak od razu :P Otóz mam problem. Posiadam zestaw uruchomieniowy od ATNELa i jak do tej pory wszystko śmigało pięknie. Jak już skończyłem projekt(ATmega 16) i zmieniłem procesor to od tego czasu wyskakuje mi błąd: "Entering programming mode.. FAILED" w AVR Studio 4, a MkAvrCalculator nie chce mi się w ogóle połączyć z programatorem(AVTPROG1). Próbowałem zmieniać procesory, komputery, sprawdzać zasilanie (USB/EXT), połączenia, zmieniać porty, przeistalowywać sterowniki i nic. Nawet uP, który udało mi się niedawno zaprogramować teraz nie chce mi wejść w tryb programowania. Dodam jeszcze, że od czasu do czasu mogę usunąć pamięć i tyle. Cały czas ten sam błąd. Sygnatury uP też nie czyta :/ Ja już naprawdę nie mam pomysłow... Może ktoś wie, jak mi pomóc? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Zaraz , posiadasz zestaw ATB . On ma programator ATB-FT232. Wiec skad wziales ten AVTProg1 , chyba ze ja czegos nie kumam. Wyjasnijmy moze na poczatek ta kwestie.

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dokładnie jak mówią koledzy wyżej .... a poza tym dlaczego używasz AVR Studio a nie ECLIPSE ? oglądałeś lekcje VIDEO z płyty DVD dołączonej do książki ?

jak masz kłopot z zestawem - to możesz też śmiało łapać mnie bezpośrednio na Skype jeśli tylko jestem dostępny ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 4
Lokalizacja: Ciechocinek
Pomógł: 0

Miałem pożyczony od kumpla(ponoć nowy) i też nic... W sumie sprawdzałem ze 3xATmega16 i 1xATmega644 - nic. Dodam, że na początku mojej zabawy(rok temu) korzystałem z 644, a teraz musiałem się przesiąść na 16 i co ciekawe 644 już też nie działa... Cuda? :)

--jachu-- korzystam z AVTProg1 :) Nie wszędzie chodzę z płytką, a pewny programator to podstawa (przynajmniej tak było do tej pory :P)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

ciazza napisał(a):
Miałem pożyczony od kumpla(ponoć nowy) i też nic... W sumie sprawdzałem ze 3xATmega16 i 1xATmega644 - nic. Dodam, że na początku mojej zabawy(rok temu) korzystałem z 644, a teraz musiałem się przesiąść na 16 i co ciekawe 644 już też nie działa... Cuda? :)

--jachu-- korzystam z AVTProg1 :) Nie wszędzie chodzę z płytką, a pewny programator to podstawa (przynajmniej tak było do tej pory :P)


NO ale jak uzywasz ATB to tez tego programatora ? Przestaw sie na ATB-F232 i sprawdz czy Ci mkavr kalkulator widzi.

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 4
Lokalizacja: Ciechocinek
Pomógł: 0

--mirekk36-- dzięki bardzo :) Dziś to już za późno, ale jeśli jutro będziesz miał chwilkę czasu to na pewno się odezwę. Co do lekcji to oglądałem, ale przyznam się, że dość dawno, a pamięć ulotna... :) Jeśli chodzi o AVR Studio to prosta sprawa - na początku ucząć się programowania ten program wydawał mi się łatwiejszy i tak się przyzwyczaiłem do niego. Ale skoro mówicie, że warto zmienić środowisko, to jak tylko uda nam się pokonać te problemy, to będę się uczył ECLIPSE'a :)

--jachu-- Tak, też tego. Oki, jutro wieczorkiem to sprawdzę i napiszę co i jak :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 23:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to jak wpadniesz do mnie na Skype i TeamViewera - to "tak cię załatwię" ;) że jak później ktoś będzie chciał ci Eclipsa zabrać to mu nogi ....piii....pii....piii....[cenzura]...piii.......wyrywasz ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 12:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 4
Lokalizacja: Ciechocinek
Pomógł: 0

Testy przeprowadzone :) Tak więc: Gdy próbuję połaczyć się poprzez wbudowany programator i korzystam z programu MkAvrCalculator to wszystko działa :D Normalnie się łączy, programuje i...cieszy oko :) Jednak nadal nie chce ruszyć z AVTPROG1. AVR Studio (nie krzyczcie, dajcie mi jeszcze kilka dni na Eclipsa :P ) generuje takie błędy:

Getting isp parameter.. SD=0x02 .. OKOK
Reading FLASH input file.. OK
Entering programming mode.. OK!
Erasing device.. OK!
Programming FLASH .. OK!
Reading FLASH .. OK!
WARNING: FLASH byte address 0x0000 is 0x00 (should be 0x0C).. FAILED!
Leaving programming mode.. OK!

Więc chyba jakimś cudem się połączył, ale czemu wyskakuje błąd z FLASHem? mkAVR Calculator nie chce w ogóle go "złapać". W programatorze wybrałem STK500 v2... Dobrze zrobiłem? Ten mój jest podobno kompatybilny z tym... Jakieś rady? ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO