Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2023, o 16:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Dzień dobry.Wszystkiego najlepszego na nowy 2023 rok dla wszystkich na forum.
Oto mój problem:
Przeinstalowałem komputer z Windowsa 7 na Windows 10 Home,następnie chciałem uruchomić nowego Eclipsa-cpp-2022-12-R-win32-x86_64,przy próbie uruchomienia Eclipsa pojawia się komunikat " Ta aplikacja nie będzie działać na Twoim komputerze ". Jeśli chodzi o mój komputer to typ systemu jest: " 32 bitowy system operacyjny procesor x64 ". Proszę o podpowiedź czy można coś z tym zrobić.
Pozdrawiam serdecznie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sty 2023, o 17:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Józef 63 napisał(a):
Przeinstalowałem komputer z Windowsa 7 na Windows 10 Home,następnie chciałem uruchomić nowego Eclipsa-cpp-2022-12-R-win32-x86_64,przy próbie uruchomienia Eclipsa pojawia się komunikat " Ta aplikacja nie będzie działać na Twoim komputerze ". Jeśli chodzi o mój komputer to typ systemu jest: " 32 bitowy system operacyjny

Józef powiedz mi (ale nie obraź się za to żartobliwe porównanie i pytanie) ... czy ty jesteś MASOCHISTĄ, że w tych czasach instalujesz sobie windowsa 32-bitowego ??? Powiedz mi co powoduje, bo aż ciekaw jestem, że jak masz możliwość a masz - bo KAŻDY procek od dawien dawna jest x64 - więc co powoduje, że ty sobie strzelasz sam w kolano i stopę jednocześnie instalując archaizm Win32-bit ???

Skoro piszesz że dopiero co przeinstalowałeś - to lepiej nie czekaj tylko przeinstaluj jeszcze raz i zainstaluj Windows 64bit. Ba - co więcej zaraz go upgrejduj na Windows 11 !!!! bez zmrużenia oka - póki masz to za darmo !!!

tu masz pokazane jak to zrobić



------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

aha tylko proszę cię i zaklinam - nie pisz mi że masz słaby komputer i windows 11 nie ruszy .... bo to są wierutne bzdury - uprzedzam. Windows 11 będzie lepiej działał i to po 100-kroć lepiej niż stary koci archaiczny windows 7


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2023, o 13:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Mirku nie mam czasu aby pojechać do miasta i kupić pendrive 32GB, czy mogę użyć dysk zewnętrzny ?.
Pozdrawiam serdecznie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2023, o 18:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

mirekk36 napisał(a):
bo KAŻDY procek od dawien dawna jest x64
A ja używam jeszcze komputera ze sprzętem x86. I na nim nie da się zainstalować żadnego 64-bitowego programu. Windowsa 11 też nie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2023, o 22:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Marhef napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
bo KAŻDY procek od dawien dawna jest x64
A ja używam jeszcze komputera ze sprzętem x86. I na nim nie da się zainstalować żadnego 64-bitowego programu. Windowsa 11 też nie.


A to współczuję się tak katować ;) jak za dosłownie niewiele więcej niż kilka stówek można sobie kupić mini komputer używkę z prockiem i5 a nawet i7 ....

Obrazek

ale taki komp to mega wypas ;) a na dodatek ma legalnego windowsa 10 !!! więc tylko mały krok żeby mieć win11 legalnie po upgrejdzie

Obrazek

widzisz to? Do tego dysk SSD ! do tego ile RAM ...

sam sobie kupiłem do firmy kilka takich kompów - robią mi za ala wirtualne maszynki, nawet niektóre kursy na nich prowadzę

a jak dobrze poszukać to można jeszcze taniej wyrwać ;)

no! ... ale każdy tam robi to co lubi

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

żeby to było wszystko - on posiada pełną kartę Ethernet ! do tego pełne złącza USB ale 3.0 !!!! masakra, wyjście VGA ale też nawet display port albo wyjście HDMI do nowych monitorów - a popatrz na jego rozmiary - toż to prawie kieszonkowy monitor

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

a na koniec wisienka na torcie !!!! ... on nie ma w środku żadnego zasilacza tylko zewnętrzny jak do laptopa w związku z tym wewnątrz jedyny wentylatorek jest na procku - a zatem zero buczenia, brzęczenia - pracuje super cicho no i wydajność przy win10 win11 jest rewelacyjna ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2023, o 16:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Wiem, Mirku. Ale akurat ten, co mam, to laptop, więc musiałbym jeszcze jakiś sensowny monitor ogarnąć.
Poza tym, działa (jeszcze), więc nie chcę kupować nic nowego. Na razie mam pilniejsze wydatki, więc inwestowanie w sprzęt komputerowy muszę odłożyć na później :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 17:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Niestety RUFUS zwraca błąd :" The request has timed out." i koniec z pobraniem Win 11,czy jest na to rada?
Pozdrawiam serdecznie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 19:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Ja też próbowałem na różne sposoby Mirkowe odpalić WIN 11 na WIN 10 i nie przeszło , ale w necie znalazłem inny sposób
https://www.youtube.com/watch?v=5uNdp3oVs4o
i na czystym WIN 10 programem Rufus 3.21 się udało .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO