Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gwarancja
PostNapisane: 5 lis 2021, o 10:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

Cześć,
przychodzę dziś z nietypowym tematem, ale wiele razy spotkałem się tu z pomocą to może ktoś teraz też coś ciekawego podpowie.

Mam kuchenke gazową z 5-letnią gwarancją, zostało jeszcze rok gwarancji a palniki są już tak wypalone że są w nich wręcz dziury....
Zgłosiłem reklamacje, wysałęm zdjecia a pan od reklamacji mówi mi że to wypalenie jest spowodowane jakąś cieczą, która się na te palniki wylała i oni nie uznają reklamacji i proponuje mi zakup nowych.... Koszt to około 100zł ale tu nie chodzi o tą stówę tylko robienie z kogoś wariata...
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu problemami i podpowie czy jest sens w to brnąć czy lepiej odpuścić?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Gwarancja
PostNapisane: 5 lis 2021, o 15:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Wrzuć fotki. Mogą traktowac to jako część eksploatacyjną?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Gwarancja
PostNapisane: 5 lis 2021, o 17:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Jarecki napisał(a):
Cześć,
przychodzę dziś z nietypowym tematem, ale wiele razy spotkałem się tu z pomocą to może ktoś teraz też coś ciekawego podpowie.

Mam kuchenke gazową z 5-letnią gwarancją, zostało jeszcze rok gwarancji a palniki są już tak wypalone że są w nich wręcz dziury....
Zgłosiłem reklamacje, wysałęm zdjecia a pan od reklamacji mówi mi że to wypalenie jest spowodowane jakąś cieczą, która się na te palniki wylała i oni nie uznają reklamacji i proponuje mi zakup nowych.... Koszt to około 100zł ale tu nie chodzi o tą stówę tylko robienie z kogoś wariata...
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu problemami i podpowie czy jest sens w to brnąć czy lepiej odpuścić?


Wszystko zależy od firmy. Z Boschem walczyłem kilka miesięcy o sam druczek gwarancji ,której nie dodali do sprzętu ,a Gorenje przyjeżdżali na serwis reklamacyjny bez najmniejszego problemu.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Gwarancja
PostNapisane: 5 lis 2021, o 21:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 lis 2021
Posty: 1
Pomógł: 0

Jeżeli masz nadmiar czasu ... to być może warto ale 100 zł na 4 lata ... chce Ci się o to szarpać? Gwarancja to "dobra wola" producenta/sprzedawcy. Palniki to raczej część eksploatacyjna.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Gwarancja
PostNapisane: 6 lis 2021, o 19:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2014
Posty: 150
Lokalizacja: Staszów
Pomógł: 12

Prawdę powiedziawszy, wszystko zależy tylko od Ciebie, czyli co jest priorytetem: załatwienie sprawy, czy czas jaki na to poświęcisz.
Racja jest po Twojej stronie (bez wdawania się w szczegóły). Ale "pan od reklamacji" tak jest szkolony, aby pierwsza odpowiedź zawsze była "Nie".
Możesz skorzystać z pomocy (darmowej) Rzecznika praw konsumentów, u Ciebie w Starostwie, twarzą w twarz, lub online / telefonicznie: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-pomocy-dla-konsumentow.
Z reguły to drugiej stronie wystarcza. A zdobyte doświadczenie przyda się.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Ad augusta per angusta



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Gwarancja
PostNapisane: 10 lis 2021, o 09:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

Generalnie chodzi o fakt i robienie ludzi w bambuko a nie o te parę złotych dlatego teraz temat odpuszczę a towaru tego producenta kupował już nie będę. Dzięki za rady :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Gwarancja
PostNapisane: 10 lis 2021, o 12:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Wstaw zdjęcia tych palników jak prosiłem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO